Piercing, Hızma Kulak Kıkırdağını deldiren var mı?

4 sene önce deldirdim ben kulaktan dolma bilgiler : aman çok acır kolay kolay geçmez iltihap yapar üstüne yatamazsın vs.
sonuç: bunların hiç biri olmadı :KK1: ne yara yaptı ne bi ağrı oldu 4 senedir sorunsuz kullanıyorum bazen kuaförler saçımı tararken küpeye takılıyor tarak ama hiç acı olmuyor hatta kuaför korkuyor bişi oldu diye :KK1:

çok hoşuma gidiyor benim kıkırdakta küpe çeşit çeşit küpelerle de kullanıyorum :KK34:

Seneler önce 2 kere deldirmiştim çok ağrı yapıyo gerçekten çıkardım sonradam. ama çok tehlikeliymiş kıkırdağı deldirmek bazı sinirler geçiyormuş ordan kısırlıga kadar yolu varmıs yanı

Konuya genel bakmamak lazım bence bende bi kulağımda 11 tane var yani yer yok ama hiç birinde öyle ah vah bi acı çekmedim.Ama bir arkadaşım deldirdiği gün çıkardı acısından dolayı kişiden kişiye değşiyor bence

İyileşene kadar bayagı bi acı cekmiştim bi ara cıkarmıstım kapanmıstı tekrar deldirmiştim:KK1:

abartıldığı kadar değil,bence hoş güzel duruyor:KK17:

ben bi çılgınlıkla 14 yaşımdaydım sanıyorum kulak kıkırdağımı deldirdim. delim sırasında kulak mememden daha az acıdığını söyleyebilirim, sonradan 1 ay kızarıklığı biraz acısıyla uğraştım yatarken o tarafa yatamadım kulağım kıpkırmızı olmuştu sonradan geçti ve 20 yaşındayım banyodan banyoya deliğe su kaçırmak için küpe sokarım onun dışında çok nadir takarım ve kapanmadı hatta küpe tamkadığımda delik görünmüyor bile iltihap da kapmadı akma da olmadı ama bir arkadasım var o benden önce yaptırmıştı ve hala onunki tıkanır akar, bende hiç sıkıntı yok şuanda bile :emir_bebek::KK51:

ben deldirdiğimde bir süre takmamıştım ve kapandı hemen çok pişmanım kapanmaz diyip umursamadığıma :)

Hemde 3 tane delik var :KK8: Ortadaki kapalı sadece. O zamanlar gençlik çağı, çok meraklıydık arkadaşımla ve habire deldirip küpeler alırdık :90: Şimdi ikimizde kullanmıyoruz o delikleri, hevesti, geçtiii gittiiii.

Şişme ve kanama oluyor ki çok normal bunlar. Geçene kadar olcak yani. Sanırım krem sürüpte deliyorlardı hatırlamıyorum. O zamanlar 6. sınıfa gidiyordum :KK52::KK52: Şimdi 23 yaşıma gircem hayırlısıyla :103:

Biz bi arkadasimla deldirmistik. O eczanede deldirdi ben siradan bi gumuscude deldirdim. Ben ne aci hissettim ne enfeksiyon kaptim. Ama arkadasimin kulagi sisti iltihap oldu hastaneye felan gitmek zorunda kaldi. Biraz Şans işi birazda cildinize bagli. Simdi bazen takiyorum bazen takmiyorum. Aldim hevesimi.

Geçen sene kıkırdağımı deldirdim. Yan yana iki tane takmışlardı. Aman Allah o ne acıdır, kulağım şişmiş, kızarmıştı. Zonklaması da cabası. İnternette biraz bakınmıştım, kulak kıkırdağı erimesi yaşayan bile olmuş. Doktora gittim, antibiyotikli krem verdi. Bazı bünyeler cidden alerjiye çok açık oluyor. Kulaktan küpeleri çıkardım, bir daha da takmadım. Benim için çok acı bir tecrübe olmuştu. Ama kıkırdakta da çok hoş duruyor meret:)

kıkırdağımı ilk deldirdiğimde iltihap kapmıştı üzerine yatamıyordum çok acıyordu bi gün küpeyi çıkartıyım yeni takıyım dedim çıkarış o çıkarış.. bi daha takamadım . tabi hevesimi de alamamıştım bi kaç ay sonra gittim yine deldirdim o acılara rağmen ama ilthap kapmadı ve hala kullanıyorum 1 yıl oldu çok ta memnunum ve hoşuma gidiyor bi tane daha deldirmeye karar verdim ve halka küpeleri tavsiye ederim daha hoş duruyor bence kulak deldirmek ve piercing yaptırmak hastalık gibi bişey insanın yaptırdıkça daha da yaptırası geliyor :KK70:

benim sol kulak kıkırdağımda da 3 tane delik vardı.İlkini baya bi oldu deldireli diğer 2 sini 2 hafta önce deldirdim.Ama ikisinin birden acısına dayanamadım zonklamalar flan fenaydı bi gece en alttakini çıkardım.daha da takamadım ama çok hoş duruyo.ben bakımını ihmal etmedim. deldikten 1 hafta sonra çıkardım içine kan toplanıyo deliklerin küpeyi çıkarınca kanı flan atıyo temizlenince krem sürüp tekrar takıyorum biraz acıyo ama olsun seviyorum..:KK52::KK16::KK1: $20130406_191928.jpg

bundan 3 yıl önce deldirdim,üstelik ilk kulak deldirme olayımı kıkırdağımı deldirerek yapma akıllılığında bulundum :KK70: açıkçası ilk deldirişte hafif bir kızarma ve sıcaklık oluyor , üzerine yatarken acıma hissi veriyor fakat zamanla özellikle 1 haftayı geçirdikten sonra acı diniyor. tek yapmanız gereken kulak deldirdiğiniz küpeyi çıkartmamak :O

kızlar geçen hafta kıkırdağımı deldirdim. BUgüne kdr sorun yoktu ama dün üzerine yatmışım şişti kızardı ve çok acıyor. İltihaplandı sanırm ne yapmam lazım küpeyi çıkarmak istemiyorum. 4 5 yıl öncede aynısı olmuştu kıkırdakta bir sertlik oluşmuştu mecbur çıkardım. Yine aynısı olmasın artık şu hevesimi alim ya 25 yaşında koskoca kızım gittim deldirdim artık bi hevesimi alim ya izin ver be kulak :)

bende 3 hafta önce deldirdim kıkırdağımı ve ilk delindiğinde hiç acı hissetmedim sadece ilk hafta geceleri zonklama oluyodu ve ateş basıyodu kulağımı ama zonklama çok kötüydü nerdeyse çıkarıp atıcaktım ama vazgeçmedim :KK1: sonrasında da her gece yatmadan bepanten kremi sürdüm.şuan gayet iyi durumda kulağım.üstüne rahatca yatabiliyorum.darısı başınıza :KK3:

Son düzenleme:
kızlar kulağımı 3 e 2 deldirmek istiyorum ama kararsız kaldım deldirsem mi bide can acıtıyor mu son olarakta eczanede mi deldirsem yoksa takıcılarda mı cewap yazarsanız sevinirim...:26:

kızlar kulağımı 3 e 2 deldirmek istiyorum ama kararsız kaldım deldirsem mi bide can acıtıyor mu son olarakta eczanede mi deldirsem yoksa takıcılarda mı cewap yazarsanız sevinirim...:26:

Ben de 3 deldirdim yıllaaar önce kuyumcuda acımamıştı ama kıkırdağa çok yaklaşmasanız iyi olur sıkıntı oluşturabilir.Bi de kuyumcu ya da eczaneden şaşmayın sokakta şurda burda görüyorum aman diyim mikrop kapar sonra Allah korusun

Ben de 3 deldirdim yıllaaar önce kuyumcuda acımamıştı ama kıkırdağa çok yaklaşmasanız iyi olur sıkıntı oluşturabilir.Bi de kuyumcu ya da eczaneden şaşmayın sokakta şurda burda görüyorum aman diyim mikrop kapar sonra Allah korusun

ya bu kıkırdak konusunu belirtmeli mi eczaneye peki onlar zaten dikkat etmez mi ki acep :KK55:

X