KÜRTAJ SONRASI...

hayatbeninedenyoruyosun

Madem çok günah. oyunu sen bozuyorsun.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2022
950
516
Merhaba hanımlar 8 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj işlemi yapıldı. Evet doktor biraz geç regl olabilirsin dedi ama 45 gün oldu bende hala bir adet belirtisi vs yok. Korunmadık da ve dün gece yatağa girince birden bastıran bel ağrısı oldu.

ilk ay korunulması gerektiğini biliyorum ama doktorum asla korunmadan ilişkiye girme demedi sadece rahim kendini toparlasın dedi ve bende pcos eşimde sperm sorunu var o yüzden korunmak da istemedik ve değerlendirdik.

Şimdi sormak istediğim kürtajdan sonra adet olmadan hamile kalmak mümkün mü?
kürtajdan sonra adet olmadan hamile kalan var mı?
siz kürtajdan sonra ne kadar sürede adet oldunuz?

Merhaba hanımlar 8 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj işlemi yapıldı. Evet doktor biraz geç regl olabilirsin dedi ama 45 gün oldu bende hala bir adet belirtisi vs yok. Korunmadık da ve dün gece yatağa girince birden bastıran bel ağrısı oldu.

ilk ay korunulması gerektiğini biliyorum ama doktorum asla korunmadan ilişkiye girme demedi sadece rahim kendini toparlasın dedi ve bende pcos eşimde sperm sorunu var o yüzden korunmak da istemedik ve değerlendirdik.

Evet kürtajdan sonra adet olmadan hamile kalınır. Benim bir arkadaşım hamile olduğunu bilmeden antibiyotik falan ağır ilaçlar içmiş sonra hamile olduğunu öğrendi ama bebeğin kalbi durmuş ilaçtan ötürü. Sonra kürtaj oldu, kürtaj kanaması çok az olmuş ve o ay adet olmadan tekrar gebe kaldı çok tatlı bir kızı var şuan

Evet kürtajdan sonra adet olmadan hamile kalınır. Benim bir arkadaşım hamile olduğunu bilmeden antibiyotik falan ağır ilaçlar içmiş sonra hamile olduğunu öğrendi ama bebeğin kalbi durmuş ilaçtan ötürü. Sonra kürtaj oldu, kürtaj kanaması çok az olmuş ve o ay adet olmadan tekrar gebe kaldı çok tatlı bir kızı var şuan
Maşallah 🧿 benimde kurtajdan sonra kanamam cok az oldu peceteye sildikce gelen bir lekelenme 5 gün sürdü ve 1 hafta sonra kontrole gittiğimde rahim gayet iyi dedi doktor. Bakalim inşallah Rabbim de bana tekrar nasip eder bu mutluluğu. Teşekkür ederim yorum icin

Maşallah 🧿 benimde kurtajdan sonra kanamam cok az oldu peceteye sildikce gelen bir lekelenme 5 gün sürdü ve 1 hafta sonra kontrole gittiğimde rahim gayet iyi dedi doktor. Bakalim inşallah Rabbim de bana tekrar nasip eder bu mutluluğu. Teşekkür ederim yorum icin
Rica ederim 😇 inşallah Rabbim kucaklarımızı doldurur 🙏

Bende hala adet olamadım 9 ocakta Kürtaj oldum 7 haftalikti bebegim korkuyorum açıkçası rahim içi yapışıklik mi oldu kürtajdan sonra anlamadım yarın kürtaj olduğum hastaneye gideceğim

Bende hala adet olamadım 9 ocakta Kürtaj oldum 7 haftalikti bebegim korkuyorum açıkçası rahim içi yapışıklik mi oldu kürtajdan sonra anlamadım yarın kürtaj olduğum hastaneye gideceğim
ben cumartesi oldum 45. günde ama sizin baya olmmuş kürtaj olalı bencede doktorunuza bir danışın derim

normalde 40 güne kadar adetin gelmesi lazım bence ya test yapın yada kan verin hamile olabilirsiniz
ben oldum 45. günde M melkemer bencede gitmeden evde bir test de yapabilirsin belkide gebelik var

Merhaba, şuan hastaneden yazıyorum. 8 haftalık gebeydim. Bebeğimin kalbinin durduğunu bilgisini aldım. Kürtaj diyorlar. Çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum

Merhaba ben 24.günde âdet oldum kürtajdan sonra doktor hemen önermiyorum demişti bebek icin ama pek tabii mümkün hamile kalmak çünkü o arada yumurtlama oluyor ki âdet oluyoruz

Merhaba, şuan hastaneden yazıyorum. 8 haftalık gebeydim. Bebeğimin kalbinin durduğunu bilgisini aldım. Kürtaj diyorlar. Çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum
Sakin ol. Nasipde yokmuş demekki. Rabbim sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir bebek nasip.etsin tez vakit.

seni okadara iyi anlıyorum ki aynı durumu yaşadım ve sana asla sakin ol diyemem ama bunu öğrendiğimde doktorumun bana yaptığı konuşmayı sana da aktarıyım içime biraz da olsa su serpti.
ilk gebeliğim olduğu için aslında biraz rahatlaman lazım ki gebe kalabiliyorsun bunda bir sorun yok hiç gebe kalamayanlar var dedi. bizim vücudumuz gebelikte hastalıklı ve sağlıklı gebeliği ayırt edebiliyor ve bebeğin evet artık yaşamıyor ama demekki vücudun çok iyi çalışıyor kii bebeğinin hasta veya bir sorunu olduğunu anlamış ve red etmiş gebeliği dedi. aslında bu güzel bişey dedi, düşünsene hastalıklı bir bebek sağlıksız bir yaşam senin için de onun için de nekadar zor olacaktı.
O yüzden nasip değilmiş Rabbim en iyisini yazsın sağlıklı bir şekilde.
birde doktorum kürtajdan sonra daha kolay gebe kalabileceğimi söyledi ben ilk adetimi daha yeni oldum bitince tekrar denicem bu da nasip

ben oldum 45. günde M melkemer bencede gitmeden evde bir test de yapabilirsin belkide gebelik var
Yok gebelik kan testi tyaptirdim negatif çıktı şimdi tarlusol verdi onu kullan bitince on gün sonra adet olmazsan gel dedi ilaç bitti on gün sonra eğer hala olmazsam gidicem neden kaynaklanıyor bilmiyorum normal mi bu durum

Yok gebelik kan testi tyaptirdim negatif çıktı şimdi tarlusol verdi onu kullan bitince on gün sonra adet olmazsan gel dedi ilaç bitti on gün sonra eğer hala olmazsam gidicem neden kaynaklanıyor bilmiyorum normal mi bu durum
Yani onun hakkinda bilgim yok doktorum bana da gecikebilir ilk adetin demişti ama seninki biraz fazla gecikmiş bunyeden bünyeye degisiyor da olabilir ama anirmal bisey olsa soylerdi doktorun da

X