KÜRTAJ SONRASI...

27 martta 13 haftalık ikizlerimin kalbi durduğu için kürtaj oldum ben de hala regl olmadım. evde test yaptım negatif ama cuma günü kanda hcg 71 çıktı. korunuyorduk aslında. kürtajın etkisi mi yoksa gebelik mi bilemiyorum.
Başınız sağ olsun rabbim bir daha sağlıklı gebelik nasip etsin en kısa sürede inşallah. Düzenli şekilde beta kontrolü yaptırdınız mı normalde kontrol ediliyor ya kürtajdan sonra haftada 1 olacak şekilde.

Başınız sağ olsun rabbim bir daha sağlıklı gebelik nasip etsin en kısa sürede inşallah. Düzenli şekilde beta kontrolü yaptırdınız mı normalde kontrol ediliyor ya kürtajdan sonra haftada 1 olacak şekilde.
çok teşekkür ederim rabbim isteyen herkese nasip etsin. doktorum düzenli bakalım demedi. sadece usg ile baktı parça yok dedi. kendi kendime düşünüp gittim. pazartesi tekrar gideceğim bakalım.

Çok teşekkür ederim doktor o şekilde yönlendirme yapmadı buradan öğrendim bugün tekrar bakıldı 30 a düşmüş

Merhaba hanımlar bende bayramdan bir gün önce kürtaj oldum 8 haftalık olması gerekiyordu 6 haftada gelişmemiş kalbi durmuş malesef çok zor bir süreç bu süreci nasıl atlatıyorsunuz acaba ben çok üzülüyorum aklımdan çıkmıyor. Henüz ilk adetimi görmedim ilk adetimden sonra tekrar hamile kalmak istiyorum ama korkuyorum ilk adetten sonra sağlıklı gebelik geçiren var mı acaba bu şekilde

Merhaba hanımlar bende bayramdan bir gün önce kürtaj oldum 8 haftalık olması gerekiyordu 6 haftada gelişmemiş kalbi durmuş malesef çok zor bir süreç bu süreci nasıl atlatıyorsunuz acaba ben çok üzülüyorum aklımdan çıkmıyor. Henüz ilk adetimi görmedim ilk adetimden sonra tekrar hamile kalmak istiyorum ama korkuyorum ilk adetten sonra sağlıklı gebelik geçiren var mı acaba bu şekilde
Merhaba geçmiş olsun aynı gün kürtaj olmuşuz ben de arife günü kürtaj oldum. Benim bebeğimin de kalbi durdu. Yani şöyle daha bugün bile eşime kalbi durmasaydı 1 gün sonra tam 10. haftamız olacaktı dedim. Aklıma geliyor unutamıyorum ama gerçekten elden de bir şey gelmiyor. Sabretmeye çalışıyorum mümkün oldukça hayırlısını diliyorum tekrardan sağlıklı bir bebeğe hamile kalmak için dua ediyorum. Başka yapacak bir şey yok. Benim tedaviyle olmuştu hamilelik, doktorum adet olduktan sonra gelebilirsin rahim toparladıysa kendini tekrar deneyebilirsin dedi. Ama ben aşılama tedavisinde epey bir kilo aldığım için bir 6 ay düşünmüyorum kilo verip öyle denemek istiyorum. Polikistik overe de iyi gelir diye. Burada sohbet ettiğim konuştuğum kişilerden de 1 adet geçtikten sonra tekrar hamile kalan sağlıklı şekilde de ilerleyenler var. 3 ay içinde kalan vs. Bu tamamen rahime o ay ki hamileliğe elverişli olmayla alakalı sanırım.

Çok geçmiş olsun çok zor gerçekten berabermişimiz benimkide 10 haftalık olucaktı çok zor gerçekten. Kürtajdan 15 gün sonra tekrar kontrol için gelmemi söylemişti ama kanama biteli çok olmuyor biraz daha zaman geçsin sonra gideceğim inşallah herşey yolunda gider hepimiz için

benim kanamam 1 hafta sürdü ama leke şeklinde oldu hep yoğun olmadı ama bünyeden ünyeye değşir bu durum
Bende 23 gün önce düşük yaşadım kanama ile kürtajsız şimdi yeni gebelik belirtilerim var fakat emin olamıyorum adet gecikmesi gibi birşey yaşamadığım için test yapsam çıkar mı yoksa beklemeli miyim emin değilim siz nasıl anladınız tekrar hamileliği

Bende 23 gün önce düşük yaşadım kanama ile kürtajsız şimdi yeni gebelik belirtilerim var fakat emin olamıyorum adet gecikmesi gibi birşey yaşamadığım için test yapsam çıkar mı yoksa beklemeli miyim emin değilim siz nasıl anladınız tekrar hamileliği
Ben hamile değilim şuan bir belirtim yok henüz. ama sizin daha betanız tam düşmemiş bile olabilir 23 gün çok kısa bir süre ben 45. gün adet oldum bence bekleyin hatta hiç var mı yokmu düşünmeyin bile olursa o size belli eder kendini zaten ama süerekli test de psikoloji yoruyor

Ben hamile değilim şuan bir belirtim yok henüz. ama sizin daha betanız tam düşmemiş bile olabilir 23 gün çok kısa bir süre ben 45. gün adet oldum bence bekleyin hatta hiç var mı yokmu düşünmeyin bile olursa o size belli eder kendini zaten ama süerekli test de psikoloji yoruyor
Benim betam 10.gün düşmüştü sıfırlandı ama işte miğde bulantısı göğüslerimde ağrı dokuanmıyorum bile dün sabah kustum felan yaşıyorum böyle garip hissediyorum bellide psikolojik bilmiyorum doktor da 45 gün içerisinde adet olunmasını bekliyoruz dedi bakalım hayırlısı 🤲🏻🙏🏻 Teşekkür ediyorum

Doktorunuz korunup korunmamanızla ilgili size ne önerdi acaba kürtajdan sonra. Bana iki ay sonra tekrar düşünebilirsiniz demişti ama benimki normal düşük gibi çok ağrılı bir süreçti sonrasında vakumla temizledi ama neredeyse temizlenmiş demişti o yüzden ilk adetimden sonra düşünüyorum ama doktoruma danışıcam tabi ki. Bu arada benimde biraz hamilelik belirtilerim var ama göğüs ağrım geçti sadece halsizlik yorgunluk ve mide bulantısı biraz kaldı o kadar

Doktorunuz korunup korunmamanızla ilgili size ne önerdi acaba kürtajdan sonra. Bana iki ay sonra tekrar düşünebilirsiniz demişti ama benimki normal düşük gibi çok ağrılı bir süreçti sonrasında vakumla temizledi ama neredeyse temizlenmiş demişti o yüzden ilk adetimden sonra düşünüyorum ama doktoruma danışıcam tabi ki. Bu arada benimde biraz hamilelik belirtilerim var ama göğüs ağrım geçti sadece halsizlik yorgunluk ve mide bulantısı biraz kaldı o kadar
Benim gebeliği 4 hafta 4 günlükken öğrenmiştik 1 hafta sonra kontrol günü kanamam başladı kese büyümemiş zaten kaç haftalık söylemediler ama sanırım 5 haftalıktı, kendi düştüğü için operasyonsuz oldu kürtaj olmadım kanamayla düşük oldu doktor hemen hamile kalabileceğimi söyledi. 3 hafta oldu düşeli geçen hafta kan verdiğimde beta 4 tü doktor sıfırlanmış dedi ilk düşük olduğu gün de hemen başlaya bilirsiniz sorun yok rahmin temizlendi demişti bizde adeti beklemeden korunmasız ilişkiye başladık şimdi de inanılmaz belirtiler yaşıyorum kaşık ağrısı fazla gaz göğüsümde aşırı hassaslık miğde bulantısı bilemiyorum internetten awox gebelik söyledim o gelene kadar adet olmazsam İnşallah olmam gebelik testini deneyeceğim bilerek daha geciksin diye internetten söyledim ki bekleyeyim yoksa hemen de yapardım da üzülmek istemiyorum

Benim gebeliği 4 hafta 4 günlükken öğrenmiştik 1 hafta sonra kontrol günü kanamam başladı kese büyümemiş zaten kaç haftalık söylemediler ama sanırım 5 haftalıktı, kendi düştüğü için operasyonsuz oldu kürtaj olmadım kanamayla düşük oldu doktor hemen hamile kalabileceğimi söyledi. 3 hafta oldu düşeli geçen hafta kan verdiğimde beta 4 tü doktor sıfırlanmış dedi ilk düşük olduğu gün de hemen başlaya bilirsiniz sorun yok rahmin temizlendi demişti bizde adeti beklemeden korunmasız ilişkiye başladık şimdi de inanılmaz belirtiler yaşıyorum kaşık ağrısı fazla gaz göğüsümde aşırı hassaslık miğde bulantısı bilemiyorum internetten awox gebelik söyledim o gelene kadar adet olmazsam İnşallah olmam gebelik testini deneyeceğim bilerek daha geciksin diye internetten söyledim ki bekleyeyim yoksa hemen de yapardım da üzülmek istemiyorum
hadi inşallah güzel haberler alırsınız. ben bugün mutsuzum malesef :KK43: eşimin sperm sorunu vardı morfoloji de bozuk du doktor 3 ay ilaç tedavisi vermişti ilk ayında gebe kaldım ama 7 haftalıkken kalbi durdu. bu hafta eşimin 3 aylık ilaç tedavisi bitti tekrar test verdi ama hiçbir düzelme yok denebilecek kadar az çıktı. morfoloji bozuk çıktı tekrar. bir defa oldu tekrar olur tabi neden olmasın diyorum ama bu durumda da işte sağlıksız spermler olduğu için düşük veye sağlıksız gebelik korkusu da geliyo. ,Rabbim hayırlısını nasip etsin

G Gelin123 & M menekse02 ne güzel demek ki kolay gebe kalabiliyorsunuz.
hayatbeninedenyoruyosun hayatbeninedenyoruyosun benimde eşimin sperm sayısı az. aşılama ile olmuştu. 8 haftalıkken kalbi durdu. kaliteli spermleri enjekte etmiyorlar mı aşılamada. kalbinin durmasının sebebi bu olabilir mi diye bende düşünüyorum.
ben aşılama olmadığım için o konuda hiç bilgim yok inanın ne desem yalan olurr ama mantıken tabkide öyle yapmaları gerekiyor. benim doğal yolla olmuştu kalp atışını bile duymuştuk ama demekki kalitesiz bir embriyo oluşmuş ve tutunamadı gitti malesef....

ben aşılama olmadığım için o konuda hiç bilgim yok inanın ne desem yalan olurr ama mantıken tabkide öyle yapmaları gerekiyor. benim doğal yolla olmuştu kalp atışını bile duymuştuk ama demekki kalitesiz bir embriyo oluşmuş ve tutunamadı gitti malesef....
canım benim, çok zor ve bir şekilde kabulleniyoruz. aşılama deneyebilirsin aslında. eşinde böyle bir problem varsa. değerlendirebilirsiniz. ilk gebelik miydi?

canım benim, çok zor ve bir şekilde kabulleniyoruz. aşılama deneyebilirsin aslında. eşinde böyle bir problem varsa. değerlendirebilirsiniz. ilk gebelik miydi?
evet ilk gebeliğimdi evleneli 2 yıl olacak ağustosta biz 1 senedir deniyorduk ve şubatta düşük oldu aşılamayı araştırıcam

X