Kürtajdan sonra hamile kalma şansı ne kadardır ?

tabi pişman oldum aslında daha çocuk düşünmüoduk yeni kavuşmuştuk zaten birbirimize uzaktık ben izmir o ankaraydı hasret falan derken yeni evlenmiştik hemen çocuk yapmak istememiştik ama oldu tatlı yaa allah sağlık versin canım kızıma

Amin...

doğru canım aslında. olmazsa ne yapsan olmaz. ama işte içimi rahatlatmak istiyorum.
canım ilk olarak gitti gidiyordan almıştım. coretest markaydı o, doğru çıkartıyodu.ama daha sonra ebayden preseedle beraber aldım. one step marka, galiba türkiyede yok. bu da doğru. canım benim hep aynı günler yumurtluyorum 12. gün. sen de az çok anlamışsın. aslında gününü biliyosan çok da gerek yok. ama bizim gibi şansı az olanlar için piskolojin rahatlamı oluyo. kesin yakaladım diyosun yani. o gece falan ona göre yatıyosun. bel altı minder, ayaklar havaya falan. bunları biliyorsundur dimi canım.
tabi istanbuldan da alabilirsin canım. ama ben eczanede sormuştum bir kere 2 sene önce bana internete göre pahalı gelmişti. gebelik testleri de aynı şekilde zaten. benim internet alışverişelerini eşim yapıyo canım. kredi kartını internet şubesi üzerinden internetten satın almaya açıyor o anlık, ürünü aldığı gibi internete kapatıyor. güvenli olmuş oluyor yani.

tamam canım. bakarım. birazdan eşim gelcek. çıkçam. yemek falan yiycez. sonra yine gelirim canım.

Sağ ol. Evet az çok biliyorum bende. Bırakayım kendi haline. Biraz öyle deneyeyim olmazsa bakarım olmazsa. Bu internetten alışverişi beceremem ben. Çok da yorma kendini her ihtimale karşı...

kızlaarrrrr hastaneyi aradım tam değerimi öğrenemedim çünkü 800 lü kısmı anladım gerisini anlamadım:KK49: :KK49: :KK49: progestanıda söyledi o hiç aklımda bile değil :KK52: drun sekreteriydi dr demiş cuma gelsin tekrar.değerlerimde iyiymiş. Allahım sana şükürler olsun. benimki beklenemedik bişe olduğu için şok etkisi yaptı. bu arada söktürücünün bi zararı olmaz dmeişti dr yazmışmıydım hatırlamıyorum.yinede yazayım.
taafff ben bu topikte hep nolurdu içimizde bi kadın doğumcu olsa diye geçirirdim. ama sen varsın ya yetrsin bize. değerin 1000 e yakın olur demiştin ya yakalamışsın. ben hayatta tahmin edemezdim. boşuna uzmanımız demiyoruz sana:) bu arada net 2 çizgime bakıp 1000li değer söyledin sandım. benim yorum nasıl vay be kıza bak çizgilerden çıkardı diyorum :KK1: :KK1: döllenme hesabı yapmış olacağın aklıma gelmemişti. kızlar inşallah temmuz ayı candasın dediği hani 5 cuma 5 cmtesi 5 pazar durumu var ya onun bereketiyle bebiş getirsin.bu ay topiğe yeni gelende olmasın burdaki herkeste hamiş çıksın.

kızlaarrrrr hastaneyi aradım tam değerimi öğrenemedim çünkü 800 lü kısmı anladım gerisini anlamadım:KK49: :KK49: :KK49: progestanıda söyledi o hiç aklımda bile değil :KK52: drun sekreteriydi dr demiş cuma gelsin tekrar.değerlerimde iyiymiş. Allahım sana şükürler olsun. benimki beklenemedik bişe olduğu için şok etkisi yaptı. bu arada söktürücünün bi zararı olmaz dmeişti dr yazmışmıydım hatırlamıyorum.yinede yazayım.
taafff ben bu topikte hep nolurdu içimizde bi kadın doğumcu olsa diye geçirirdim. ama sen varsın ya yetrsin bize. değerin 1000 e yakın olur demiştin ya yakalamışsın. ben hayatta tahmin edemezdim. boşuna uzmanımız demiyoruz sana:) bu arada net 2 çizgime bakıp 1000li değer söyledin sandım. benim yorum nasıl vay be kıza bak çizgilerden çıkardı diyorum :KK1: :KK1: döllenme hesabı yapmış olacağın aklıma gelmemişti. kızlar inşallah temmuz ayı candasın dediği hani 5 cuma 5 cmtesi 5 pazar durumu var ya onun bereketiyle bebiş getirsin.bu ay topiğe yeni gelende olmasın burdaki herkeste hamiş çıksın.

:nazar::nazar::KK52::KK52:çok sevindim değerin çok güzel çıkmış ve doğru tahmin etmişim mühendisliğin yanında kadın doğum doktoru asistanlığı mı yapsam ki acep:KK37: şaka bir yana okuya okuya öğreniyorum ben de öğrenmek çok güzel ama çoğu kez az bilmek daha iyi:82: değerin kat kat artar bebişin sıkıca tutunur anneciğine ki zaten inatçı bir bebek olacak o kesin adet söktürücüye rağmen sımsıkı tutundu annesine:KK16::KK16: şimdi bu değerine göre de gebelik haftan 4+2 olabilir bugün:44: :KK54::KK54::KK54:

bu arada eşim sperm analizi için sabah örnek verdi sonuçlar çıkmış ama sekreter telefondan söyledi aklımda kalan kadarıyla sayı ve hız iyi ama morfolojiyi anlamadım doktor cuma günü bakacak sonuçlara bilgi verecekmiş:26:

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar. saat 12 de kan verdim dayanamayıp. halbuki daha geçen salı günü yumurtladım. ama cumartesi gününden beri acayip mide bulantım var. aynen ve tıpkı hamilelikte olduğu gibi. o zaman da erken hissetmiştim ama konduramamıştım.
bugün de dayanamayıp kan verdim. çünkü eğer gebelik varsa kan sulandırıcı iğne başlamam gerekebilir diye. sonuç şimdi çıktı bugün yumurtlamamın 9. günü ve değerim 2.16. böyle bi değer bekliyordum açıkçası çünkü çok erken daha. en azından 5i geçerse rahatlarım ve doktor randevusu alırım diyodum ama malesef geçemedi. arada derede kaldım çok. beklemekten başka çarem yok. inşallah artar kızlar dua edin bana.adet tarihime daha çok var 14ünde bekliyorum bugün ayın daha 6sı. umutlanıyorum, inşallah benim de böyle aşağıdakiler gibi olur..

lonelinesscim benim ayın 23 de yazdığım değeri bi hatırlasana 1 bile değil ya 0,14 diye ağlayıp duruyodum. aradan geçen zaman sadece 12 gün ve idrarda çıktı.13.gün değer 800 lü bişe. dr bile nasıl oldu ya diyo bana :) umudunu kesme ama hamileyim kesin diye kendinide kaptırma. çünkü olmayınca insan çok yıkılıyo.ben ayın 23 de değer vermeye gittiğimde hamileyimdir diyodum ama içimdeki ses olmadığını söylemişti bana. hapşursam acaba hamileyim diyemi diyecek kadar kaptırmıştım kendimi.aklımca evrene mesaj yolluyodum. çok ağlamıştım o değere sonra toparlandım oluruna bıraktım bu kezde reglin gelmeme stresi başladı tabi..hayırlı olan neys eo olsun.dileğim değerin kat kat artsın. daha çok erken ölçtürmüşsün.ama en azından 2 li bişe bence umut var :KK16:

Son düzenleme:
:nazar::nazar::KK52::KK52:çok sevindim değerin çok güzel çıkmış ve doğru tahmin etmişim mühendisliğin yanında kadın doğum doktoru asistanlığı mı yapsam ki acep:KK37: şaka bir yana okuya okuya öğreniyorum ben de öğrenmek çok güzel ama çoğu kez az bilmek daha iyi:82: değerin kat kat artar bebişin sıkıca tutunur anneciğine ki zaten inatçı bir bebek olacak o kesin adet söktürücüye rağmen sımsıkı tutundu annesine:KK16::KK16: şimdi bu değerine göre de gebelik haftan 4+2 olabilir bugün:44: :KK54::KK54::KK54:[/QUO

eminim kendi branşında da başarılısındır.. ayrıca asistanlık kısmını çoktan geçmişsin sen, nerdeyse doğumumuzu sana yaptırcaz.)) evet bazen az bilmek iyi. hep söylerim ilk gebeliğimde hemen netten hafta hafta gelişimlere bakıyodum o zamana kadar keseyi bile bilmeyen ben :)) hepden cahilmişim bende yaaa.) evet ya teyzesi mercimeğim inat ki ne inatmış. gebelik haftam hakkında hiç fikrim yok sen 4+2 lidir diyosan doğrudur hocam:)
sizin değerlerde çıkmış hadi gözün aydın. bundan sonrası nasıl bir yol izlenecek bakalım. sende sıkıntı yok eşinde bi sıkıntı yok ki çok şükür....dra gidince netleşir heralde. hakkınızda hayırlı olan olsun

Min canım. Değerin de çok güzel çıkmış maşallah... Allah sağ salim kucağına alacağın günleri de göstersin inşallah...

bu arada eşim sperm analizi için sabah örnek verdi sonuçlar çıkmış ama sekreter telefondan söyledi aklımda kalan kadarıyla sayı ve hız iyi ama morfolojiyi anlamadım doktor cuma günü bakacak sonuçlara bilgi verecekmiş:26:

Sanırım iyi sonuçlar. Artık en kısa zamanda gelsin bebiş...

merhaba arkadaşlar. saat 12 de kan verdim dayanamayıp. halbuki daha geçen salı günü yumurtladım. ama cumartesi gününden beri acayip mide bulantım var. aynen ve tıpkı hamilelikte olduğu gibi. o zaman da erken hissetmiştim ama konduramamıştım.
bugün de dayanamayıp kan verdim. çünkü eğer gebelik varsa kan sulandırıcı iğne başlamam gerekebilir diye. sonuç şimdi çıktı bugün yumurtlamamın 9. günü ve değerim 2.16. böyle bi değer bekliyordum açıkçası çünkü çok erken daha. en azından 5i geçerse rahatlarım ve doktor randevusu alırım diyodum ama malesef geçemedi. arada derede kaldım çok. beklemekten başka çarem yok. inşallah artar kızlar dua edin bana.adet tarihime daha çok var 14ünde bekliyorum bugün ayın daha 6sı. umutlanıyorum, inşallah benim de böyle aşağıdakiler gibi olur..

lonelinesscim benim ayın 23 de yazdığım değeri bi hatırlasana 1 bile değil ya 0,14 diye ağlayıp duruyodum. aradan geçen zaman sadece 12 gün ve idrarda çıktı.13.gün değer 800 lü bişe. dr bile nasıl oldu ya diyo bana :) umudunu kesme ama hamileyim kesin diye kendinide kaptırma. çünkü olmayınca insan çok yıkılıyo.ben ayın 23 de değer vermeye gittiğimde hamileyimdir diyodum ama içimdeki ses olmadığını söylemişti bana. hapşursam acaba hamileyim diyemi diyecek kadar kaptırmıştım kendimi.aklımca evrene mesaj yolluyodum. çok ağlamıştım o değere sonra toparlandım oluruna bıraktım bu kezde reglin gelmeme stresi başladı tabi..hayırlı olan neys eo olsun.dileğim değerin kat kat artsın. daha çok erken ölçtürmüşsün.ama en azından 2 li bişe bence umut var :KK16:
canım tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. inşallah benim de artar canım.
maşallah değerin çok güzel çıkmış. ama adetin 17 mayıstı galiba yanılmıyorsam. benim 17 haziran sat.bekliycez bakalım biraz daha.hayırlısı olsun.

Yumurtlama Günlerinin Belirlenmesi
Yumurtlama gününün belirlenmesi için aşağıda anlatılan yöntemler gebe kalmakta zorlanan çiftlerde gebelik oluşumunda yardımcı bir yöntem olarak kullanılabileceği gibi gebelikten korunmada da kullanılabilir. Ancak bu yöntemlerin gebelikten korunmada tek başına çok etkili olmadığı bilinmelidir. Bu yazı sizin kendi bedensel özeliklerinizi, sizde adet döngüsü boyunca olup bitenleri daha yakından tanımanıza yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Yumurtlama Gününün Belirlenmesinde Kadının Kendi Kendine Kullanabileceği Yöntemler

Salgı İnceleme Yöntemi

Rahimağzından salgılanan mukus (mukus, "kaygan, yapışkan sıvı" anlamına gelir), adet döngüsü boyunca salgılanan hormonların (östrojen ve progesteron hormonları) etkisiyle döngünün farklı günlerinde farklı özellikler gösterir. Bu değişiklikleri anlayabildiğinizde yumurtlama gününüzün olduğu zamanı da doğru bir şekilde belirlemeniz mümkündür.

Günlük kontrollerinizde rahimağzı salgınızın özelliklerini işaret ve orta parmaklarınızı vajinanızın derinliklerine yerleştirerek belirlemelisiniz. Salgının bir kısmını parmaklarınızla toplayıp dışarı alabilirseniz işiniz daha da kolaylaşır.

Bakmanız gereken salgının kıvamı ve esnekliğidir:

Rahimağzı salgısı adet döngüsünün ilk günlerinde yani östrojen hormonunun kanda yükselmeye başladığı zamanlarda yapışkan bir özelliktedir.

Daha sonra kan östrojen hormonu seviyesi yumurtlamanın hemen öncesinde en yüksek seviyeye ulaştığında kaygan ve oldukça esnektir, salgının çektikçe uzadığını görebilirsiniz (üstteki resme bakınız).

Yumurtlama gerçekleştikten sonra salgı yine yapışkan, ancak çektikçe uzamayan özelliklerine geri döner.

Elinize gelen salgı yumurta akı kıvamlı, beyaz-sarı renkli ve baş ve işaret parmaklarınız arasında çektikçe, yani parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırdıkça uzama eğilimi gösteren bir özellik taşıyorsa ve vajinanızın "ıslak" olduğunu hissediyorsanız bu, yumurtlamanızın kısa süre önce gerçekleştiğini veya yaklaştığını gösteren en değerli bulgulardan biridir.

Mukusun en bol olduğu ve kıvamının en fazla olduğu gün yumurtlama gününüzdür. Bundan sonra rahimağzı salgınız giderek bu özelliklerini yitirir.

Bazal vücut ısısı ölçme yöntemi

Yumurtlama olduktan sonra vücut ısısı önce hafifçe düşer, progesteron hormonu salgısıyla birlikte birkaç dizyem (derecenin onda biri) yükselir. Bu yöntemi kullanabilmeniz için elinizde bazal vücut ısısı ölçmeye uygun hassas bir termometreniz olmalıdır.

Yukarıdaki resimde bazal vücut ısısının günlere göre değişiminin grafiğe dönüştürülmüş şekli görülmektedir. Yumurtlamanın olduğu 14. gün ısının hafifçe düştüğüne, daha sonra belirgin bir şekilde yükseldiğine dikkat ediniz.

Bazal vücut ısısı ölçme yöntemi gebe kalınabilecek günlerin belirlenmesinde değil, yumurtlamanın olduğu ve böylece gebe kalma ihtimalinizin nispeten düşük olduğu günlerin belirlenmesinde daha çok işe yarayabilir. Bu yöntemi yumurtlamanızın olup olmadığını geriye dönük olarak belirlemek için doktor önerisiyle kullanabilirsiniz.

Vücut ısısının uykusuzluk, ateşli hastalıklar, yorgunluk, stres gibi olaylardan da etkilendiğini ve bu durumlarda arttığını unutmamalı ve bu yönteme çok fazla güvenmemelisiniz.

Yazar: Dr. Kağan Kocatepe

ya kızlar acayip duygulandım ne güzel bu duyguyu yeniden tadan arkadaşlarıma ,kardeşlerime ne mutlu:nazar::nazar:bana hayal gibi geliyo artık sanki yine başa döndüm,allahım kimseye şu evlat hasretini aratmasın,senemcim benim bu ayda hiç umudum yok ama yaz istersen 17 temmuzzda bekliyorum adetimi.ama en azından benim gibilerinde yeniden hamile kalabildiğini duymak beni heycanladırıp umutlandırıyo gelecek için.şu anda acayip duygusallaştım ya:2::2:

kızlar küsüratı öğrendim:KK1: 850.1 progestan 19.63 müş. bu ne için ölçüldü bilmiyorum ama dr değerler iyi demiş.cuma yine dra gidyorum. bu ay uğurlu olur da arkarkaya veririz güzel haberleri inşallah:21:

kızlar küsüratı öğrendim:KK1: 850.1 progestan 19.63 müş. bu ne için ölçüldü bilmiyorum ama dr değerler iyi demiş.cuma yine dra gidyorum. bu ay uğurlu olur da arkarkaya veririz güzel haberleri inşallah:21:

canım benim boşuna demiyorum sana SÜPER ANNE diye:KK1::KK1: bebişe bak yaa sen hepimizi ayakta uyuttu:KK55::KK55::emir_bebek::emir_bebek: ooo bizim bu bebişlerden çekeceğimiz var arkadaşlar önce alin sonra seninki kandırıkçılar ceee yapıyorlar...çok mutluyum pileonun bebeği oluyor ben bu kan değerlerinden pek birşey anlamıyorum ama canım anlayan arkadaşlarım iyi olduğunu söylüyorlar özellikle hocam taf seni bilgilerinden dolayı ve bizi bu bilgilerle zenginleştirdiğinden dolayıda tebriklerimi sunarım....bence sen cuma günü dr değil tafın yanına git:KK66::KK66::KK66: canım cumayı sabırsızlıkla bekliyorum bebişinide gör bzdende öpücükler yolla gel... iiyi geceler..

Tatlım tebrik ettim. Görmedin herhalde sen. Geçmişe tekrar bir bak. Oy kıyamaaaammm:KK19: Tekrar tekrar tebrikler, ennnnnn kocamanındannnn :KK16::KK16::KK16:

saol bitanem gördüm ama moralim çok bozuk yaaa

aklım almıyo bana bi yardım ediverin kısçeler

pazartesi test yaptım idrar pozitif kan 7.2 hamilesin dediler dün idrar testi yaptım negatif çıktı noluyo yaaaa kanda yanılma olabilirmi yokmudur bebk napcam ben şimdi

Canım inş morfolojide çok iyidir ve sizi sıkıntıya sokmadan bebebğiniz gelir :) cuma günü inş bi oh çekersinde temmuz sanada uğurlu gelir ....
canım tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. inşallah benim de artar canım.
maşallah değerin çok güzel çıkmış. ama adetin 17 mayıstı galiba yanılmıyorsam. benim 17 haziran sat.bekliycez bakalım biraz daha.hayırlısı olsun.
canım pardon ama ben anlayamadım şimdi hamile misin değil misin? dün işler çok yoğundu valla algılayamadım yazdıklarını :KK43:
ya kızlar acayip duygulandım ne güzel bu duyguyu yeniden tadan arkadaşlarıma ,kardeşlerime ne mutlu:nazar::nazar:bana hayal gibi geliyo artık sanki yine başa döndüm,allahım kimseye şu evlat hasretini aratmasın,senemcim benim bu ayda hiç umudum yok ama yaz istersen 17 temmuzzda bekliyorum adetimi.ama en azından benim gibilerinde yeniden hamile kalabildiğini duymak beni heycanladırıp umutlandırıyo gelecek için.şu anda acayip duygusallaştım ya:2::2:
aminnn inş en yakın zamanda hepimizin başına... benimde hiç umudum yok aynı şekilde ... ama nasipse gelir bulur ... ben nedendir bilmiyorum ama sanki ağustosta hamile kalcakmışım gibi geliyor... aslında o ayda da çok zor çünkü ramazan var ... sanırsam gördüğüüm rüyanın etkisi oldu bebek 1-2 aylık filandı ya mayıs doğumlu hesabı yapıyrm sanırım :) birde incir kürüyle duanın bitimi ağustos olacak bi umut yani :)

senem benim batta 29 temmuz
süper süper daha ne olsun :) hadi geçmiş olsun :) şimdi ilk aydan mı hamle kalmış oldun sendee ?

pazartesi test yaptım idrar pozitif kan 7.2 hamilesin dediler dün idrar testi yaptım negatif çıktı noluyo yaaaa kanda yanılma olabilirmi yokmudur bebk napcam ben şimdi

:KK43: canım umutsuz olmanı istemem ama değer 10 düşükse gebelik ihtimali varmış 10 üzeriyse kesinmiş.. vee maalesef ki çok nadirde olsa gebelik olmamsına rağmen idrar testi varmış gibi gösterebiliyormuş kışın bir arkadaşım yaşadı bu durumu... Ama inş seninki yanıltıcı olmasın ....

Canım moralini bozma. İdrarda değerin en az 20 olduğunda çıkıyor. Daha dün 20 olmamış olabilir. Aldığın testin de belki 20'den fazla değerlerii göstereceği düşünülebilir. Kanda sanmam yanlış olduğunu. Asel'e kızıyorduk. Bırak bebeişi rahat etsin...

Canım az önce iyi ihtimali yazmıştım. Senin gebelih haftan ileriydi ya canım. Değerin çok yüksektir doğal olarak. Daha bir ay oldu sanırım kürtaj olalı. Sıfırlanmamış olma ihtimali var mıdır? Bunu doktoruna arayıp sorar mısın canım? Ama inşallah bebeiş senledir...

Canım moralini bozma. İdrarda değerin en az 20 olduğunda çıkıyor. Daha dün 20 olmamış olabilir. Aldığın testin de belki 20'den fazla değerlerii göstereceği düşünülebilir. Kanda sanmam yanlış olduğunu. Asel'e kızıyorduk. Bırak bebeişi rahat etsin...

canım ya ama pazartesi günü çıkmıştı idrar testinde de anlamadım ki ben bugün kan testi yaptırcam yine inşallah test bozuktur eğer yine bişi varsa koruncam zaten çocuk falan istemiyorum moralim alt üst oldu hiç bişeyden zevk alamıorum eşime bile ii davranamıorum çalışmak istemiorum arkadaşlarımı biel görmek istemiorum

Canım az önce iyi ihtimali yazmıştım. Senin gebelih haftan ileriydi ya canım. Değerin çok yüksektir doğal olarak. Daha bir ay oldu sanırım kürtaj olalı. Sıfırlanmamış olma ihtimali var mıdır? Bunu doktoruna arayıp sorar mısın canım? Ama inşallah bebeiş senledir...

37.gün bugün bitmiş olması lazım ama anlamadım bende olabilirde kafam karıştı iyice ya ben 30 haziranda test yaptım idrar negatif çıktı 4 temmuzda idrar pozitif kan 7.2 dün akşam idrar negatif kan yaptırmadım

37.gün bugün bitmiş olması lazım ama anlamadım bende olabilirde kafam karıştı iyice ya ben 30 haziranda test yaptım idrar negatif çıktı 4 temmuzda idrar pozitif kan 7.2 dün akşam idrar negatif kan yaptırmadım

CANIM sen moralini yüksek tut ama chnbnin dediği gb doktorlar diyorki ilk adet göreceksin kan değerin sıfırlanacak ondan sonra gebe kal sen kurtajdan sonra kan değerini ölçtürdünmü O gördünmü? eğer O gördüysen zaten şimdi hamilesin ama ölçüm yapmadıysan ilk adetide olomadığın için değerin daha düşmemiş olabilir bir doktoruna görün derim

X