Kürtajdan sonra hamile kalma şansı ne kadardır ?

tabi cnm gecen sene 10.ay da ilk gebeligim gelismedigi icin kürtaj oldum 10.haftada
sonra doktor ara ver dedi 4ay sonra tekrar hamile oldumu ögrendim bu sefer hersey yolundayken 11.haftada bebegimin kalbi durdu gene kürtaj oldum.bu arada almanyada yasiyorum.ikinci düsükten sonra kendimizi toparlamak icin türkiyeye tatile geldik eve geri döndümde hala adet olmadim diye doktora gittim kan degerim 2.5 du gecen hafta doktor adet söktürücü verdi kullandim gene gelmedi sonra pazartesi gene kan testi yaptirdim degerim 200lere cikmis doktorum hamile oldugumu söyledi ilaci birak dedi zarari yok dedi korkma :KK52: evdede test vardi yapim dedim öglenden sonra yaptigim halde ikinci cizgi hemen cikti..haftaya gene gitcem doktora ins bu sefer hersey yolunda gider iki bebegimde planli oldu bu plansiz oldu ins kardesleri gibi birakmaz beni..

herkese merhaba.Hiç ümitsiliğe kapılmayın.bende kürtajdan 7 ay sonra yeniden hamile kaldım.YAlnız kızlar hemen olmuyor çünkü vücut kendisini ancak toparlıyor.Hormonların yeniden eski değerini alması zaman alıyor.Bence en önemli şey üşütmeyeceksiniz ve ayaklarınızı sıcak tutacaksınız.Birde ben kürtajdan 4 ay sonra soğan kürü uygulamıştım içimi iyice temizlesin diye.Kahverengi akıntım gelmişti.Zaten ondan sonrada hamile kalmıştım.İnşallah Allah gönlünüzden geçeni tez zamanda versin
.

yeni hamileligin hayirli olsun ins sorunsuz gecer.hemen olmuyo demisin ama olunca oluyo valla Allah istedikten sonra hemen oluyo.bende ilk kürtajdan sonra 4ay sonra olmustum.ikinci düsükten sonrada tam 1ay sonra oldum yani hic arada adet görmeden kazadan oldu yani olunca oluyo.önemli olan zamani deilki hayirlisiylan gelmis olmasi :KK49:

tabi cnm gecen sene 10.ay da ilk gebeligim gelismedigi icin kürtaj oldum 10.haftada
sonra doktor ara ver dedi 4ay sonra tekrar hamile oldumu ögrendim bu sefer hersey yolundayken 11.haftada bebegimin kalbi durdu gene kürtaj oldum.bu arada almanyada yasiyorum.ikinci düsükten sonra kendimizi toparlamak icin türkiyeye tatile geldik eve geri döndümde hala adet olmadim diye doktora gittim kan degerim 2.5 du gecen hafta doktor adet söktürücü verdi kullandim gene gelmedi sonra pazartesi gene kan testi yaptirdim degerim 200lere cikmis doktorum hamile oldugumu söyledi ilaci birak dedi zarari yok dedi korkma :KK52: evdede test vardi yapim dedim öglenden sonra yaptigim halde ikinci cizgi hemen cikti..haftaya gene gitcem doktora ins bu sefer hersey yolunda gider iki bebegimde planli oldu bu plansiz oldu ins kardesleri gibi birakmaz beni..
İnşallah Tatlım. Bu kez Allah yüzüne gülsün. Senin bünye maşallah neredeyse kendi kendine yapacak bebişi :KK9: Darısı bütün güzel kalpli arkadaşlarımın başına. Bizler de üçer beşer sırayla hamile kalıyoruz işte. Herkesin bünye farklı. Doğru zamanları bekliyor veletler, biz de onlara uyuyoruz napalım.

yeni hamileligin hayirli olsun ins sorunsuz gecer.hemen olmuyo demisin ama olunca oluyo valla Allah istedikten sonra hemen oluyo.bende ilk kürtajdan sonra 4ay sonra olmustum.ikinci düsükten sonrada tam 1ay sonra oldum yani hic arada adet görmeden kazadan oldu yani olunca oluyo.önemli olan zamani deilki hayirlisiylan gelmis olmasi :KK49:

tabiki canım hemende kalınabilir ama kimisinin vücudu erken toparlanır kimisinin vücudu da geç toparlanır.İnsan kürtajdan sonra hemen gebe kalmak istiyor Çünkü insanın içi yanıyor.Birkaç olmayıncada acaba bende bir sorun mu var diye düşünmeye başlıyor.Yani demek istiyorumki genelde vücut 6 ayda eski halini alırmış. Bir kaç ay olmayınca hemen moral mozmamak gerekiyor.BEnde her adet oluşumda o günüm moralsiz geçerdi.

İnşallah Tatlım. Bu kez Allah yüzüne gülsün. Senin bünye maşallah neredeyse kendi kendine yapacak bebişi :KK9: Darısı bütün güzel kalpli arkadaşlarımın başına. Bizler de üçer beşer sırayla hamile kalıyoruz işte. Herkesin bünye farklı. Doğru zamanları bekliyor veletler, biz de onlara uyuyoruz napalım.

amin ins cnm darisi bekleyen arkadaslarin basina Rabbim büyük daha acimi unutmadan gönderdi bebegimi ins bu sefer benlen durcak.masallah dedigin gibi bünyem alisti acilara artik ben bile sasiyorum artik :KK53:

tabiki canım hemende kalınabilir ama kimisinin vücudu erken toparlanır kimisinin vücudu da geç toparlanır.İnsan kürtajdan sonra hemen gebe kalmak istiyor Çünkü insanın içi yanıyor.Birkaç olmayıncada acaba bende bir sorun mu var diye düşünmeye başlıyor.Yani demek istiyorumki genelde vücut 6 ayda eski halini alırmış. Bir kaç ay olmayınca hemen moral mozmamak gerekiyor.BEnde her adet oluşumda o günüm moralsiz geçerdi.

evet dogrudur cnm bende bi kac ay olmayinca panik etmistim hatirliyom acaba bi sorunmu oldu diye insaniz sonucta herseyi merak ediyoz :26:

Kayıpların için üzüldüm. Nedeni üzerinde araştırma yapıldı mı? Genelde erken hafta kayıplarında ve kalp durmasında kan pıhtılaşması üzerinde duruyorlar. Günlük iğne ve coraspin veriyorlar. Sana bir ilaç dendi mi?

Sağ olasın ...

Kayıpların için üzüldüm. Nedeni üzerinde araştırma yapıldı mı? Genelde erken hafta kayıplarında ve kalp durmasında kan pıhtılaşması üzerinde duruyorlar. Günlük iğne ve coraspin veriyorlar. Sana bir ilaç dendi mi?

Sağ olasın ...

ben kan testlerimi yaptirdim bi sorun yok hersey normal cikti.bu ay aslinda lakoskopie ameliyati olcaktim rahmime ve karnima bakcaklardi neden bulurlar diye hamile kalinca yaptirmak kismet olmadi ins gerekde yoktur bu sefer hersey yolunda gider :KK49:

Oyyyy kuşum yaaa kıyamam sana. Belli değil daha bişey, umut için de umutsuzluk için de çok erken. Arkadaşların dediği gibi kan değerin sıfırlanmamış da olabilir, idrarda çıkmayacak kadar minik bir bebiş de olabilir. Birkaç gün içinde yinelersin kan testini. Artış varsa bebiş de var demektir. Ama yoksa da üzülme hiç. Bak benim de düşükten sonra iki reglinin üstüne geldi. Genceciksin daha, yeni evlisin. Anlıyorum seni, kaybettiğin bebişin acısını dindirmek için yerine yeni bir bebiş koymak istiyorsun ama en doğru zamanı dilemekten başka çaremiz yok ki kuzucuk! Eşine de iyi davran bakiim :KK20: O olmadan nasıl gelcekmiş bebiş:KK34: Üzme hiç kendini. Sen şimdiden bu kadar üzülürsen bunca zamandır sabırla bekleyen anne adaylarını da çok üzersin bak.

dün yaptırdım canım test değer düşmüş tahmin ettiğim gibi düşüğün etkisinde olan bişey sanırım 7.8 miş 5.9 a düşmüş gebelik yok beni listeden silebilirsin bitanem hayırlısı olsun hepimziin hakkında kendime kızdım dün akşam bende haklısın sabretmek lazım dün eşimde hastalandı ateşi çıktı sıtma tuttu onu acle götürdüm gece sonra dedim allahım eşim başımda saolsun çocuk yine olur çok şükür huzurlu bi yuvam var ve daha 1 senelik evliyim rabbim zamanı gelince yine nasib eder inşallah şimdi adet olmayı beklicem bakalım sanırım bende ilaçla falan sökülebilcem 38.gün bugün daha gelen giden yok

dün yaptırdım canım test değer düşmüş tahmin ettiğim gibi düşüğün etkisinde olan bişey sanırım 7.8 miş 5.9 a düşmüş gebelik yok beni listeden silebilirsin bitanem hayırlısı olsun hepimziin hakkında kendime kızdım dün akşam bende haklısın sabretmek lazım dün eşimde hastalandı ateşi çıktı sıtma tuttu onu acle götürdüm gece sonra dedim allahım eşim başımda saolsun çocuk yine olur çok şükür huzurlu bi yuvam var ve daha 1 senelik evliyim rabbim zamanı gelince yine nasib eder inşallah şimdi adet olmayı beklicem bakalım sanırım bende ilaçla falan sökülebilcem 38.gün bugün daha gelen giden yok

Canım moralin bozulmuşturdoğal olarak. Ben de idrarda silik bir 2. çizgi görünce ve 2 günüm geçtiği için adeta kanda değerim kaç olmuştur acaba diye ümitle gitmiştim. Sıfırı duyunca çok üzülmüştüm. Ama aslındasenin adına sevindim canım. Çünkü küçük bir hafta değildi gebeliğin. Kürtaj sonrası da enfeksiyon ihtimaline karşı antibiyotik kullanmışsındır. Bunlar yeni bebek için aklında şüphe olacaktı. Bu arada vücut depoların boşalmış da olabilir. Folik asitini içip, beslenmene dikkat edersin bu arada. Çok üzülme sonraki aylara olur inşallah. Eşine de geçmiş olsun... Evliliğinizin biraz keyfini sürmeye çalışın. Demek kolay ama deneyin canım benim...:KK48:

Bu arada Lonelinessçiğim eşim sipariş etti. Kusura bakma msn de de beceremedim bu işi. Dedim ya bu konularda çok cahilim. Seni de uğraştırdım...

CANIM daha bekle biraz daha ben inan 40 gün sonra oldum ilk adetimi kürtajdan sonra hemde kürtajda öyle çok kanama gelmedi çok hafif pembe bir kan vardı hasteneden çıkarken eve geçtim kürtaj olduğum gün ped koydum pedime hiç birşey gelmemişti sonra doktor kontrol için 10 gün sonra çağırıyor ya ozaman dediki içerde kan birikmiş 3-4 güne atarsın dedi fakat ben onuda atamadım anlıcan o ay yani kürtaj olduğum ay inan şişmiştim resmen içimde kanlar birikmesine rağmen bana ilaç yani adet söktürücü vermedi çok şükürki 40 gün sonra bir oldum bir hafta maşallahh bütün kanlarımı akıttımm:)

sende biraz sabret canım bende bak yani sayılırım 10 aylık evliyim ama benim ve eşimin yası oloduğu için hemen bebk istedik sen kaç yasındasın bu kadar sabırsısın ben valla 25-26 felan olsam varya 2 yıl gezip tozardım inan bana eşinin kıymetini bil zaten allaha çok şükür bebişiniz oldu bir daha olcak insallahh sen gönlünü ve eşini huzurlu ve mutlu et emiiii:)

Kızlar hayırlı cumalar olsun....

Mübarek cumayla başlayalım duaya... Chnb nin 1000 lik ve 707 lik duasını okumaya var mısınız ??

Mübarek cumayla başlayalım duaya... Chnb nin 1000 lik ve 707 lik duasını okumaya var mısınız ??

Canım ben hastayım ama bitince haftaya istiyorum açıkçası...

Herkese hayırlı cumalar...

hayırlı cumalar hepinize. benim adet tam bitmedi o yüzden ben okuyamayacağım bugün geçen cuma okumuştum :97: bu akşam eşime okuturum okuyabilirse:21:
bu arada bizim semen analizi değerlerimizi doktor telefonda eşime yorumlamış herşey normal görünüyor bu iş şans demiş deneyin siz zamanı gelince hamile kalır eşin demiş:KK19: içim rahatladı ben zaten bu işin kısmet olduğunu biliyordum ama bir de doktordan duymak istemiştim:nazar: :KK36: çünkü tam yumurtlama gününü bilerek ilişki olmasına rağmen 6 aydır tutmadı herşey yolundayken bile hamile kalma ihtimali %25 miş doktorlar öyle diyor. o yüzden biz henüz o yüzdelik dilimine giremedik demekki :KK9:

yaseminciğim üzülme sen de değerin zaten çok düşüktü söylemiştimya o gibi değerler biraz riskli oluyor her an düşebilir ve ardından adet gelir kimyasal gebelik diyoruz öyle olunca:KK59: ve sen zaten kürtaj sonrası hiç adet de olmamışsın o yüzden hiiiç sıkılma hayırlısı olsun herşeyin evlendiğiniz 1 yıl bile olmamış tadını çıkarın birbirinize zaman ayırın bebek de hayırlı zamanda gelir inşallah :KK49: :KK16::KK16::KK16:

Bu arada Lonelinessçiğim eşim sipariş etti. Kusura bakma msn de de beceremedim bu işi. Dedim ya bu konularda çok cahilim. Seni de uğraştırdım...
sevindim canım. ne demek. yardımcı olmak isterdim. hayırlısıyla gelir inşallah da hayırlara vesile olur.

herkese slm.kızlar sabah kan verdim. şimdi sonucu öğrendim 1955 olmuş 850 di ilk ölçüm. sanırım iyi bir artış ama daha drla görüşmedim.proesteron az bişicik düşmüş.19,63 tü bugün 19,04 olmuş. öğleden sonra giderim dra bakalım ne söyleyecek. benim içimden bi ses bu kez çok güzel olacak diyo. inanıyorum. belkide korkularımı bastırmaya çalışıyorum henüz ayrımı yapamadım ama aklıma kötü bişe getirmemeye çalışıyorum. allahım bu duyguyu herkese yaşatsın, sonuna kadar sürdürsün kimsenin kucağını boş bırakmasın...

hayırlı cumalar hepinize. benim adet tam bitmedi o yüzden ben okuyamayacağım bugün geçen cuma okumuştum :97: bu akşam eşime okuturum okuyabilirse:21:
bu arada bizim semen analizi değerlerimizi doktor telefonda eşime yorumlamış herşey normal görünüyor bu iş şans demiş deneyin siz zamanı gelince hamile kalır eşin demiş:KK19: içim rahatladı ben zaten bu işin kısmet olduğunu biliyordum ama bir de doktordan duymak istemiştim:nazar: :KK36: çünkü tam yumurtlama gününü bilerek ilişki olmasına rağmen 6 aydır tutmadı herşey yolundayken bile hamile kalma ihtimali %25 miş doktorlar öyle diyor. o yüzden biz henüz o yüzdelik dilimine giremedik demekki :KK9:

bu ay o atağı bekliyorum senden. sanki o oranın içinde olacaksın bu ay belkide kafandan herşeyi silmiş olmanın rahatlığıyla gelecek bebişin. sende sıkıntı yok yumurtanın çatladığı günü bile bilebilecek kadar kendini tanıyosun. eşindede çok şükür bi sıkıntı çıkmamış.geriye bol bol çalışmak kalıyo.hadi bakalım ben niyeyse bu ay senden ümitliyim olacak olacak :nazar:

Maşallah canım. Demekki tesadüfmüş. Rahatlamışsındır. Bir kez olduğuna göre yine olur. Ama yine de insanın aklından her şey geçiyor. Benim de öyle. Bir tane çocuğum var diye çoğu şeyi yapmıyorlar. Ama insan işte acabalardan kurtulamıyor. Hadi bu ay bekliyoruz hayırlısıyla...

sevindim canım. ne demek. yardımcı olmak isterdim. hayırlısıyla gelir inşallah da hayırlara vesile olur.

Amin... Bakalım ne zaman gelecek. Kargo için 12 temmuz diyor. 15.ine gelir inşallah...

herkese slm.kızlar sabah kan verdim. şimdi sonucu öğrendim 1955 olmuş 850 di ilk ölçüm. sanırım iyi bir artış ama daha drla görüşmedim.proesteron az bişicik düşmüş.19,63 tü bugün 19,04 olmuş. öğleden sonra giderim dra bakalım ne söyleyecek. benim içimden bi ses bu kez çok güzel olacak diyo. inanıyorum. belkide korkularımı bastırmaya çalışıyorum henüz ayrımı yapamadım ama aklıma kötü bişe getirmemeye çalışıyorum. allahım bu duyguyu herkese yaşatsın, sonuna kadar sürdürsün kimsenin kucağını boş bırakmasın...

Maşallah canım değerin güzel artmış. Çok sevindim. Yavaş yavaş kese de görünmeye başlar. Bu ayın sürprizi ilk :KK19::KK19::KK19:sen oldun...

X