kürtajdan sonra hemen hamile kalanlar ve kalmak isteyenler

ballizencefil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2014
364
64
12 haziran gunu sevincle çıktık evden. 9 bucuk haftalik bebegimin kontrolune gidecektik. Kalp atislarini duyariz , belki ultrason resmini aliriz diye dusunmustuk esimle. 7 haziran gunu bir pecete dolusu kanamam olmustu kirmizi renkte. O gun acile gittik. Doktor bize yerlesme kanamasi olabilecegini endiselenmememiz gerektigini soyledi. 5 gun boyunca hafif hafif kahverengi kanamam oldu. Yine de korkmuyordum, basima geleceklerden haberim yoktu. 12 haziran gunu bebegimin kalp atislarini alamadiklarini ve onu kaybettigimi ogrendim. Hemen kurtaja aldilar beni. Uyandigimda icimde kocaman bir bosluk vardi. Yaşadığım acinin tarifi yoktu. Aradan 15 gun gecti. Kurtajdan sonra saglik acisindan bir sorun yasamadim. Su an daha iyiyim ama acim hala icimde. Doktor korunmamiz gerektigini soyledi. Ama korunmadim. Biliyorum bu yaptigim belki dogru degil ama 3 ay gibi bir zaman beklemek beni daha cok yipratacak. Bir yandan ayni seyleri tekrar yasamaktan cok korkuyorum. Bir yandan da rabbim nasip etsin o duyguyu tekrar yasayim ve bu sefer yavrumu saglicakla bir an once kucagima alayim istiyorum. Uzun oldu hakkinizi helal edin. Ama benim durumumda olanlarla paylasimda bulunmak ve tecrubeleri olanlarla bu konuda konusmak istiyorum. Merak ettigim bir konuda kan pihtilasmasi problemi. Bu konularda bilgisi olanlar lutfen yardimci olsunlar bana. Hakkinizi helal edin, simdiden teşekkürler.

12 haziran gunu sevincle çıktık evden. 9 bucuk haftalik bebegimin kontrolune gidecektik. Kalp atislarini duyariz , belki ultrason resmini aliriz diye dusunmustuk esimle. 7 haziran gunu bir pecete dolusu kanamam olmustu kirmizi renkte. O gun acile gittik. Doktor bize yerlesme kanamasi olabilecegini endiselenmememiz gerektigini soyledi. 5 gun boyunca hafif hafif kahverengi kanamam oldu. Yine de korkmuyordum, basima geleceklerden haberim yoktu. 12 haziran gunu bebegimin kalp atislarini alamadiklarini ve onu kaybettigimi ogrendim. Hemen kurtaja aldilar beni. Uyandigimda icimde kocaman bir bosluk vardi. Yaşadığım acinin tarifi yoktu. Aradan 15 gun gecti. Kurtajdan sonra saglik acisindan bir sorun yasamadim. Su an daha iyiyim ama acim hala icimde. Doktor korunmamiz gerektigini soyledi. Ama korunmadim. Biliyorum bu yaptigim belki dogru degil ama 3 ay gibi bir zaman beklemek beni daha cok yipratacak. Bir yandan ayni seyleri tekrar yasamaktan cok korkuyorum. Bir yandan da rabbim nasip etsin o duyguyu tekrar yasayim ve bu sefer yavrumu saglicakla bir an once kucagima alayim istiyorum. Uzun oldu hakkinizi helal edin. Ama benim durumumda olanlarla paylasimda bulunmak ve tecrubeleri olanlarla bu konuda konusmak istiyorum. Merak ettigim bir konuda kan pihtilasmasi problemi. Bu konularda bilgisi olanlar lutfen yardimci olsunlar bana. Hakkinizi helal edin, simdiden teşekkürler.
Canım biraz uzun yapcam çıkma

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ben kürtaj olmadım ama 5 haftalık düşük yaptım bende hiç korunmadım bence insan kendini iyi hissettiği an korunma bitmiştir senin ruh halin daha önemli 4 Mayıs'ta düşük yaptım 11 Haziran'da regl henüz gelmediği in Dr gel dedi bi gittim ki 5+5 hamileyim şaşırdım ama ruh Halim çok hazırdı huna bence kişi kendi kendinin doktoru yinede sen bilirsin Allah tez zamanda kavuştursun şimdi 8. Haftadayım Allah yardım ediyo kuvvet veriyo sen bilirsin canım ben yaşadığımı anlattım

Cnm öncelikle geçmiş olsun ve Allah birdahada yaşatmasın inş çok acı biliyorum bende Mart ayında 12 haftalıkken aynı nedenden kürtaj oldum.8 haftamda Dr kontrolünden geldiğim gün kahve leke geldi benden bir iki damla Dr endişelenme dedi olabilir ben yinede dayanamayıp ertesi gün kontrole gittim ve gayet sağlıklı dedi Dr bi sorun yoktu.kontrolden sonra olan olmuş kalbi Durmuş 12 haftamda ikili testte öğrendim ben ve bir ay içimde taşımışım.düşünsene bide acaba cinsiyeti belli olurmu diye heycanlanıyorum test esnasında hareketli olsun diye çikolata falan yiyorum ama hepsi boşunaymış o anı hiç unutamam hala o monitordeki son hali daha dün gibi gözümün önünde.3 buçuk ay oldu ama hala içim acıyor geçmiyor maalesef unutamıyorsun.tek tesellim tekrardan hamile kalmak allahımın izniyle.bu arada Dr bana 3 ay ara vermemi söyledi ayrıca önlem amaçlı pıhtı testi yaptırdık.tek bir testte sorun var ama dr lar onu önemsemiyor.tek başına sorun teşkil etmiyormuş.yaşın kaç bilmiyorum ama bence tekrar hamile kalmadan o testleri yaptır en azından sonucu bilir ona göre hareket edersin.kafan rahat olur

Son düzenleme:

meraba canm çok geçmiş olsun bende ilk hamileliğimde kürtaj oldum bebeğim 2 buçuk aylıktı kalbi durmuştu biz 6 ay korunduk korunmayı bırakınca da 3 ay sonra oldu toplam 9 ay ama çok sağlıklı bir hamilelik geçirdim sende beklemelisin bence direk düşük yapsaydın korunmaya gerek kalmaya bilirdi ama kürtaj olmuşsun taparlanman lazım bu benm görüşüm

Testleri yaptirmak icin gun sayiyorum. Haftaya carsamba patoloji sonucum gelecek. Doktora danisacagim ve ozellikle pıhtılaşma testini isteyecegim. Zaten buyuk korkum o. Belki dogru bulmazsiniz ama korunmak istemiyorum. Akloma takilan sadece bu testler ne kadar caktimi alir ve allah nasip eder de yine hamile kalirsam test sonuclarindan once hamileligimden sonra aksi bir durumda tedavi hemen baslayabilir mi. Yani testler de aksi bir durum olursa?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Testleri yaptirmak icin gun sayiyorum. Haftaya carsamba patoloji sonucum gelecek. Doktora danisacagim ve ozellikle pıhtılaşma testini isteyecegim. Zaten buyuk korkum o. Belki dogru bulmazsiniz ama korunmak istemiyorum. Aklıma takilan sadece bu testler ne kadar vaktimi alir ve allah nasip eder de yine hamile kalirsam test sonuclarindan once, hamileligimden sonra aksi bir durumda tedavi hemen baslayabilir mi. Yani testler de aksi bir durum olursa?

Pardon duzeltme yapiyorum.

Cnm öncelikle geçmiş olsun ve Allah birdahada yaşatmasın inş çok acı biliyorum bende Mart ayında 12 haftalıkken aynı nedenden kürtaj oldum.8 haftamda Dr kontrolünden geldiğim gün kahve leke geldi benden bir iki damla Dr endişelenme dedi olabilir ben yinede dayanamayıp ertesi gün kontrole gittim ve gayet sağlıklı dedi Dr bi sorun yoktu.kontrolden sonra olan olmuş kalbi Durmuş 12 haftamda ikili testte öğrendim ben ve bir ay içimde taşımışım.düşünsene bide acaba cinsiyeti belli olurmu diye heycanlanıyorum test esnasında hareketli olsun diye çikolata falan yiyorum ama hepsi boşunaymış o anı hiç unutamam hala o monitordeki son hali daha dün gibi gözümün önünde.3 buçuk ay oldu ama hala içim acıyor geçmiyor maalesef unutamıyorsun.tek tesellim tekrardan hamile kalmak allahımın izniyle.bu arada Dr bana 3 ay ara vermemi söyledi ayrıca önlem amaçlı pıhtı testi yaptırdık.tek bir testte sorun var ama dr lar onu önemsemiyor.tek başına sorun teşkil etmiyormuş.yaşın kaç bilmiyorum ama bence tekrar hamile kalmadan o testleri yaptır en azından sonucu bilir ona göre hareket edersin.kafan rahat olur

Basiniz sagolsun.. yasamayan anlamiyor bu duyguyu degil mi? Testlerinizi nerde yaptirdiniz , ne kadar vaktinizi aldi acaba ve kaybinizin sebebi neymis ogrendimiz mi?

Canım ben kürtaj olmadım ama 5 haftalık düşük yaptım bende hiç korunmadım bence insan kendini iyi hissettiği an korunma bitmiştir senin ruh halin daha önemli 4 Mayıs'ta düşük yaptım 11 Haziran'da regl henüz gelmediği in Dr gel dedi bi gittim ki 5+5 hamileyim şaşırdım ama ruh Halim çok hazırdı huna bence kişi kendi kendinin doktoru yinede sen bilirsin Allah tez zamanda kavuştursun şimdi 8. Haftadayım Allah yardım ediyo kuvvet veriyo sen bilirsin canım ben yaşadığımı anlattım

Mesajiniz icime su serpti cok tesekkur ederim.. Patolojiye gondermis miydiniz bebeginizi. Kaybinizn sebebi neymis? Ve test yaptirdiniz mi ( kan pihtilasmasi)

Basiniz sagolsun.. yasamayan anlamiyor bu duyguyu degil mi? Testlerinizi nerde yaptirdiniz , ne kadar vaktinizi aldi acaba ve kaybinizin sebebi neymis ogrendimiz mi?

Ben devlet hastanesinde yaptırdım.ancak devlet hastanesi 2.3 kayıpta yapıyor bu testleri özelde de 1000 lira civarı tutuyor cnm yaptırdığın testlere göre değişiyor fiyat.ama tabiki yaptıranlar var devlette şansını dene derim.test sonuçları biraz geç çıkıyor bir ay gibi bir zaman da hatta geçebiliyorda benim şansıma ben 10 gün aldım sonuçlarımı.kaybımızın nedeni ise bilinmiyor Dr söylediğine göre sağlıksız bebek

Mesajiniz icime su serpti cok tesekkur ederim.. Patolojiye gondermis miydiniz bebeginizi. Kaybinizn sebebi neymis? Ve test yaptirdiniz mi ( kan pihtilasmasi)

Hayır canım yaptırmadım çünkü bi sebebi yok dedi doktor sonrada akışına bıraktım zaten

Hindistan da çok ünlü bir ressam varmış.

Herkes bu ressamın yaptıklarını kusursuz kabul edecek kadar beğenirmiş.
Ve onu "Renklerin Ustası" anlamına gelen Ranga Çeleri olarak tanısa da; kısaca Ranga Guru derlermiş.

Onun yetiştirdiği bir ressam olan Raciçi ise artık eğitimini tamamlamış ve son resmini yaparak Ranga Guru'ya götürmüş ve ondan resmini değerlendirmesini istemiş.

Ranga Guru ise; “Sen artık ressam sayılırsın Racaçi.

Artık senin resmini halk değerlendirecek” diyerek resmi şehrin en kalabalık meydanına götürmesini ve en görünen yerine koymasını istemiş.

Yanına da kırmızı bir kalem koyarak halktan beğenmedikleri yerlere çarpı koymalarını rica eden bir yazı bırakmasını istemiş.

Raciçi denileni yapmış.

Ve birkaç gün sonra resme bakmaya gittiğinde görmüş ki, tüm resim çarpılar içinde ve neredeyse görünmüyor.

Çok üzülmüş tabiî. Emeğini ve yüreğini koyarak yaptığı tablo kırmızıdan bir duvar sanki.

Alıp resmi götürmüş Ranga Guru'ya ve ne kadar üzgün olduğunu belirtmiş.

Ranga Guru üzülmemesini ve yeniden resme devam etmesini önermiş.

Raciçi yeniden yapmış resmi ve gene Ranga Guru'ya götürmüş.

Tekrar şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş Ranga Guru.
Ama bu defa yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde yağlı boya, birkaç fırça ile birlikte.
Ve yanına insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı ile birlikte bırakmasını istemiş.

Raciçi denileni yapmış. Birkaç gün sonra gittiği meydanda görmüş ki resmine hiç dokunulmamış, fırçalar da, boyalar da kullanılmamış.

Çok sevinmiş ve koşarak Ranga Guru'ya gitmiş ve resme dokunulmadığını anlatmış.

Ranga Guru ise;

“Sevgili Raciçi, sen birinci konumda insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşılabileceğini gördün.

Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

Oysa ikinci konumda onlardan hatalarını düzeltmelerini istedin, yapıcı olmalarını istedin.

Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiçkimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye kalkmadı, cesaret edemedi.

Sevgili Raciçi, mesleğinde usta olman yetmez, bilge de olmalısın.

Emeğinin karşılığını, ne yaptığından haberi olmayan insanlardan alamazsın.

Onlara göre senin emeğinin hiç bir değeri yoktur.

Sakın emeğini bilmeyenlere sunma ve asla bilmeyenle tartışma” demiş.

Ankara Zübeyde Hanım doğum hastanesine danisacagim, eger yapmazlarsa ozele giderim ama fiyat hayli yuksekmis. Tabi el mahkum. Ama uzun surmesine cok uzuldum. Sizce aksi bir durumda gebelikten sonra tedavi baslayabilir mi?

Ankara Zübeyde Hanım doğum hastanesine danisacagim, eger yapmazlarsa ozele giderim ama fiyat hayli yuksekmis. Tabi el mahkum. Ama uzun surmesine cok uzuldum. Sizce aksi bir durumda gebelikten sonra tedavi baslayabilir mi?

Tatlım umarım bir sorun yoktur ve sonuçların temiz çıkar.ama eğer sonuçlarında sorun var ise o çıkan sonuca göre tedavi veriyorlar.(aspirin ve iğne)o yüzden hamile kalmadan önce yaptır.öyle bir durumda hamileliğini erkenden öğrenip tedaviye başlıyorsun hatta gebelik öncesi bile başlayabilirsin.dediğim gibi test sonucuna göre değişiyor tedavi

Hayır canım yaptırmadım çünkü bi sebebi yok dedi doktor sonrada akışına bıraktım zaten

Tesekkur ederim canim. Bazen kendimu cok yargiliyorum neden oldu diye. Sorun olmamasi durumunda sebebi yok cevabi bana yeter mi hic bilmiyorum. Neden oldu yani, neden.. kendimi cok sucluyorum yargiliyorum bu konuda. Daha dikkatli olmaliydim. Tekrar gebe kalip da ayni seyi yasamaktan cok korkuyorum. Bu yuzden sebebini ogrenmem gerek, su sebeple olmus deseler keske. Tedavilikse tedavi olurum yada sorun bendeyse dikkatli olurum. Allahin bir bildigi vardir muhakkak, akisina birakmak mi gerek acaba hic bilmiyorum. Bu sefer daha dikkatli oldugun seyler var mi senin , beslenme, is, dinlenme vb. ?

Tatlım umarım bir sorun yoktur ve sonuçların temiz çıkar.ama eğer sonuçlarında sorun var ise o çıkan sonuca göre tedavi veriyorlar.(aspirin ve iğne)o yüzden hamile kalmadan önce yaptır.öyle bir durumda hamileliğini erkenden öğrenip tedaviye başlıyorsun hatta gebelik öncesi bile başlayabilirsin.dediğim gibi test sonucuna göre değişiyor tedavi

O riski almamak icin beklemem gerekiyor yani.. boyle bir ihtimal olmasa bir dk dusunmem bunun icin. Ama gercekten cok korkuyorum ayni seyi tekrar yasamaktan..

O riski almamak icin beklemem gerekiyor yani.. boyle bir ihtimal olmasa bir dk dusunmem bunun icin. Ama gercekten cok korkuyorum ayni seyi tekrar yasamaktan..

Bekle cnm sen yinede.bak aynı şeyi yaşadım anlıyorum seni çok acı veriyor insana tekrar hemen hamile kalmak istiyorsun evet biliyorum ama en azından reglini ol o sürede testlerini yaptır kafan rahat olsun.senin düşük değil 5 haftalık gibi düşüklerde korunma vermiyorlar ama bizim daha büyük olduğundan maalesef bekle diyorlar.tabi bi yerde Allah'ın dediği olur ne yaşamamız gerekiyorsa onu yaşıyoruz ama önlem almakta bizim elimizde.

Bekle cnm sen yinede.bak aynı şeyi yaşadım anlıyorum seni çok acı veriyor insana tekrar hemen hamile kalmak istiyorsun evet biliyorum ama en azından reglini ol o sürede testlerini yaptır kafan rahat olsun.senin düşük değil 5 haftalık gibi düşüklerde korunma vermiyorlar ama bizim daha büyük olduğundan maalesef bekle diyorlar.tabi bi yerde Allah'ın dediği olur ne yaşamamız gerekiyorsa onu yaşıyoruz ama önlem almakta bizim elimizde.

Cok tesekkur ederim cok yardimci oldun. Senin söylediğin gibi yapacagim. Insallah hemen alirim sonuçları ve sorun cikmaz. Allah insallah nasip eder tum isteyenlere icinde bizlere de gebe kalmayi ve saglikla kucagimiza almayi..

Cok tesekkur ederim cok yardimci oldun. Senin söylediğin gibi yapacagim. Insallah hemen alirim sonuçları ve sorun cikmaz. Allah insallah nasip eder tum isteyenlere icinde bizlere de gebe kalmayi ve saglikla kucagimiza almayi..

Âmin canım Allah isteyen herkeze o duyguyu tattırsın kucağımıza sağlıklı bir şekilde almayı nasip etsin.bol bol dua etmekten başka çaremiz yok.sen üzerine düşeni yap duanıda eksik etme.kendinede dikkat et

X