kürtajdan sonra hemen hamile kalanlar ve kalmak isteyenler

İlk hamileliğiniz ne kadar Zaman sonra oldu ve şu an doktora gidiyor musunuz? İnşallah en hayırlı Zamanda Allah verir bir evlat
4 ayda falan olmustu en son kisin gttm hc bir problemn yk dediler tek rahim flmi kldi onuda cekiniyrm tek basima yptrmaya suan nisanliyim

Arkadaşlar 2016 eylülde hamile kaldım kimyasal gebelik geçirdim kürtaj olmadım kese gorunmemisti bile.sonra ocakta tekrar hamile kaldım 17 haftalik olmuştuk kese zedelenmiş nasıl oluyosa sızıntı halinde bebegimin suyu bitmiş rahim daha açık değil dusucek ama hemen
düşmez dediler eve geldim 3 gün sonrası gecen ay 3haziran gecesi çok hafif bi sanciyla banyomda doğurmak zorunda kaldım.bebegimi gördüm herşeyi olmuş sadece büyümesi kalmıştı 5 ayliktik..neyse uzatmiyim normal olmam gereken günde adetimide oldum.3 ay korunma verdi ama ben korunmak istemiyorum.korunmayip hamile kalan varmı.(yavrumun küçük bi mezarı bile var) :KK43:

Arkadaşlar 2016 eylülde hamile kaldım kimyasal gebelik geçirdim kürtaj olmadım kese gorunmemisti bile.sonra ocakta tekrar hamile kaldım 17 haftalik olmuştuk kese zedelenmiş nasıl oluyosa sızıntı halinde bebegimin suyu bitmiş rahim daha açık değil dusucek ama hemen
düşmez dediler eve geldim 3 gün sonrası gecen ay 3haziran gecesi çok hafif bi sanciyla banyomda doğurmak zorunda kaldım.bebegimi gördüm herşeyi olmuş sadece büyümesi kalmıştı 5 ayliktik..neyse uzatmiyim normal olmam gereken günde adetimide oldum.3 ay korunma verdi ama ben korunmak istemiyorum.korunmayip hamile kalan varmı.(yavrumun küçük bi mezarı bile var) :KK43:
Öncelikle çok geçmiş olsun ve başınız sağolsun:KK43: Allah tez vakit yerini doldursun inşallah. Benim 8 haftalık kalbi durdu alındı ve bana bile rahim toparlansın diye 3 ay korun demişti doktor. Sizin bebeğiniz daha büyükmüş o yüzden rahmin toparlanması ve aynı şeyi mümkün olduğunca yeniden yaşamamak için 3 ay bekleyin bence.

Öncelikle çok geçmiş olsun ve başınız sağolsun:KK43: Allah tez vakit yerini doldursun inşallah. Benim 8 haftalık kalbi durdu alındı ve bana bile rahim toparlansın diye 3 ay korun demişti doktor. Sizin bebeğiniz daha büyükmüş o yüzden rahmin toparlanması ve aynı şeyi mümkün olduğunca yeniden yaşamamak için 3 ay bekleyin bence.
Teşekkür ederim :KK43: allah isteyen herkese nasip etsin..şimdi 26 haftalik olucKtim beklemek çok zor :KK43:

Teşekkür ederim :KK43: allah isteyen herkese nasip etsin..şimdi 26 haftalik olucKtim beklemek çok zor :KK43:
Zor evet, yaşamayan bilemez. Benim de yaşasaydı 1aylık olacaktı ama nasip değilmiş. Peki neden olduğuna dair birşey dedi mi doktor? Tekrarlama durumu var mı yoksa şanssızlık mı?

Meraba kızlar öncelikle hepinize geçmiş olsun, Bende 4 Hafta önce bebeğimin kalbi durması sebebiyle zorunlu kürtaj oldum, ve bebeğim 8+4 günlüktü... Burda daha önce benim gibi missed abortus yaşamış sonrada tekrar hamile kalıp sağlıklı bir şekilde hamileliği devam eden varmı merak ediyorum, İlk düşükte hiç bir teste gerek duymuyoruz diyor doktorlarım ama tekrar hamile kalıp aynı korkuları yaşamak istemiyorum, bir yandanda ümitliyim Allah büyüktür bu sefer olur diyorum... İnşallah en kısa zamanda herkes hamile kalıp sağ sağlim bebeklerini kucaklarına alır (Amin)
merhaba canım benimde ilk hamileliğim öyle oldu kan pıhtılaşması için test yaptım sonucu bekliyorum

Şimdi riskleri, olumsuz düşünceleri bir kenara bırak ve bebeğine sapasağlam tutun ki o da sana tutunsun annesi... Kendine ilk 3 ay çok dikkat et Rabbimin izniyle sen de bu günlere geleceksin inşallah... Darısı isteyen herkesin başına inşallah... Hep güzel şeyler hayal et öyle güzel günler var ki ilerde bunları düşün... Daha ilk pıtpıtlarını ilk tekmelerini ha hissettim ha hissedicem diye gün sayacaksın...

Canım benim hiçbir belirtim olmadı... Sadece bir doktor bana dedi ki bulantın var mı? Gerçekten hiç bulantım yoktu... Herkeste böyle olmuyormuş ama ben de öyle oldu.. Gerçekten bebeğin kalbi atmaya başlayınca bulantının çok olması bebeğin sağlıklı olduğunu gösterirmiş bi doktor buna inanıyordu benim öyle çıktı.. Hiç bulantım yoktu.. Ama bu gebeliğimde 19. haftaya kadar bulantı çektim öyle böyle değil ama 7-8 kilo verdim ve sadece 4 kilosunu geri alabildim... Her bünyede farklı belirti verebiliyor demekki...
Bende ilk bebeğim kaybettim kürtaj oldum suan korunmuyorum yine aynı şeyi yaşamaktan çok. Korkuyorum bir tedavi Oldunuzmu

toparlamaya çalişiyorum ama cok yıprandım :KK43: allahım tekrarını yaşatmaz umarım.. benim kesede de sarkma olmadı bebeğim doğum anınına kadar canlıydı sancıyla beraber açılmada başladı hyırlısı boyleymıs elden gelen birsey yok :KK43: yenıden hamılelik düşünüyorum kürtaj olmadım ilk adetımı gördüm insallah hemn hamile kalabiliriz, sanki içimizdeki bu acıyı bitircek tek sey yeni bir bebek :KK43:
Mrh.aradan zamN gecmis ama.naptiniz merak ettim.hemen gebelik oldu mu.bende 18haftalik ikiz bebeklerimi kaybettim;(1ay oluyor..bende hemen olsun istiyorum ama doktor 6ay bekle dedi.bunlardan oncede 8haftalij bebegimin kalbi durmuştu.test yaptirmAm gerekiyo.ikizlerimde sizin yasadiginizin aynisini yaşadım

Herkese merhaba. Malesef ki ben de pkoluyum ve femara ilacıyla hamile kalmıştım, herşey yolunda gidiyor sanırken kontrolde bebeğin kalbinin durduğunu öğrendik ve hemen ertesi gün kürtaj oldum :KK43:
Ben hem özelde hem.devlet hastanesinde iki doktora birden gidiyordum. Kurtajimi yapan da dahil olmak üzere iki doktor da ilk düşük çok normal hiçbir şeye gerek yok üç ay ara verip tekrar deneyin dedi. Ama benim içim rahat etmedi sürekli araştırdım okudum ve kan pıhtılaşmasi olabileceğini düşündüm testini yaptırdım, iyi ki de yaptirmisim çünkü iki gende mutasyon saptandı. Sonucu alınca ben tabii ki o iki doktoru da bıraktim ve tavsiye üzerine İstanbulda bı profa gittim. O muayenemi etti ve adet olunca yeniden femerayi kullanmaya başla ve hamile kalmaya çalış dedi hamile kalana kadar da corasprin içmemi hamile.kalir.kalmaz da kan sulandırıcı iğne olmam gerektiğini söyledi.
Bu arada kurtajdan sonra iki kere adet kanaması olduğunu düşündüğüm çok çok az miktarda kanama yaşadım. Profa sordum üç ay olmadı ama ilaca baslayayım mı diye o da başla diyince tekrar femara içtim ve dün yumurtam büyüdü çatlatma ignesi oldum. Şimdi bekleyeceğim artık. Gerçi bu kez pek umutlu diilim çünkü rahim henüz hazır diilse hamile kalinamiyormus. Gerçi kimisi de kürtajdan sonra hamilelik daha kolay der. Artık orasi kader kısmet ama benden tavsiye hangi doktor derse desin ilk düşükten veya ilk kürtajdan sonra bile mutlaka gerekli testleri yaptırın.

Bende 5 haftalık düşük yaptım. 2 aydır adet görmüyorum. Bebek de yok . Boşuna umitleniyorum işte. Doktor ilaç veriyor kullanmak istemiyorum sanki her an hamileymişim de zarar olacak gibi hissediyorum. Bu düşük insanı çok yıpratıyor

Pazartesi günü boş gebelikten dolayi kürtaj oldum. Kanamam hala devam ediyor ve kasiklarim ağrıyor.. Yarın doktor terminim var inşaAllah Hersey iyi geçer normal adetimi görürüm en yakın zamanda🤲🏻 allahım hepimize sağlıklı bebisler nasip etsin İnsaAllah 🤲🏻 hayırlısı bakalım ne zaman nasip olcak..

X