Kv mi umursamıyor ben mi abartıyorum ve eşim asla beni anlamıyor

O da var zaten hissiyat olarak bir de “sen yapamazsın ben yaparım “ tavrı üzüyor beni
Hiç üzülme sen yapıyorsan ben daha iyisini yapıyorum de neden kendini üzüyorsunki.. eşine de söyleme tabiki anasını haklı görecek sen herşeyini kendin yap yanında sürekli birilerini alma alıştır kendini

Sanırım biraz rahatlayıp akışına bırakmalıyım :)
Valla bakan birini bulduğunuz zaman baktirin 🤣🤣 şimdi benim sıpa peşimden ayrılmıyor onsuz bi yere gidemiyordum. Kaynana bakacak ama benimki durmuyor onunla. Okula başladı rahat ettim. Yani size diyeceğim şu ki salın biraz nasılsa biraz daha büyüdüğünde pacanizdan ayiramicaksiniz 🥰🥰

Tek gördüğüm bebek üzerinden ego savaşı 😂 ne gerek var aman ben daha çok bilirim yapsın ne var eski tarz anneler işte büyütülcek hiçbirşey yok. Ne derseniz deyin sadece alınır.
Yanımda gelmiş etmiş atla deve bir konu değil.

Herkese iyi akşamlar.

Bugün öğleden sonra kayınvalidem ile bir resmî kuruma gitmem gerekiyordu. 2 aylık bir bebeğim var, gidilecek kurum da bir tık uzak ve işim uzun sürerse diye beraber gittik. Kv orada bebekle ilgilenirken ben de işimi hallettim.

Ben de şöyle bir durum var, bunu daha önce yaşayan oldu mu bilmiyorum. Özellikle dışarı çıktığımda (yeni yeni dışarı çıkmaya başladım ama daha önce tek başıma benek arabasıyla otobüse de bindim , yürüyerek de bir yere gittim) bebek arabasını kendim kullanmadığım zaman içim rahat etmiyor, bu kişiyle alakalı bir durum değil tamamen benimle alakalı. Kimine göre yanlış ya da doğru bilmiyorum ancak benim içimdeki his bu.

Kv bizim evin önüne geldi, selamlaştık. Bebek arabasını almak istedi,”Anne içime sinmiyor “ diyerek vermek istediğimi belirttim. Buna rağmen “Kızım ne olacak sanki bundan” dedi, güldü ve bebek arabasını elimden aldı. Sonra da “Ben de alışayım sürmeye” dedi.

Kendi kendime neyse dedim, o bebek arabasıyla ilk çıkışı, ilk defa torunu oldu heveslenmiştir dedim. Kötü düşünmeyim kafasındayım. Ses etmedim bir daha.

Metroya bineceğiz , o otobüs kartını çantasında ararken bebeğim ağladı. Ben de o ağlamasın diye turnikelere doğru ilerledim, o sırada kartı buldu arkamdan koştu geldi. Yine arabayı aldı kartı elime tutuşturdu, “Ben arabayı sürerim sen kartı bas” dedi. Yine la havle çeke çeke gittim.

Metrodayız, bebek arabasını önüme çekiyorum kendi önüne çekiyor. Sanki ben cahilim, tutamam, kendi büyük her şeyi o biliyor. Ve tavrı kesinlikle bu insan her gün bebekle ilgileniyor , ben bugün hep götüreyim de dinlensin tarzında değil. Evleneli iki sene oldu, iki senede insan karşısındakinin tavırlarını okumayı öğrenir diye düşünüyorum.

Dönüşte tekrar metroyla geldiğimiz yerde indik. Benim evime gideceğiz, kvlerin ev indiğimiz yere yakın. Ben talep etmediğim halde ve önceki gün ben metronun oraya giderim orada buluşuruz diye konuşmamıza rağmen sabah buraya kadar gelmiş. Arada mesafe de az değil en aşağı 15 dakika. Evden geri metroya yürüdük, dönüşte tekrar ordan evime yürüyeceğiz, benimle gelmek beni eve bırakmak istedi. Ben de “ Anne işten geldin, bizim eve geldin, ordan geri metroya yürüdük. E şimdi tekrar bizim eve yürüyüp geri buraya mı geleceksin, ben giderim. Sen yorulmadın mı?” dedim. Cevaben “Yok ya, gideceğimiz yol bayır ve kalabalık” dedi . Devamında söylenmeyen bir “Ben götürsem daha iyi olur, kalabalıkta ve bayır aşağı sen götüremezsin” var.

Tüm gün bebek arabasını asla elimi sürmeme bile müsaade etmemesi ve son söylediği bu söz bana bunu hissettirdi.

Daha önce de gideceğimiz bir yere (bebek daha küçükken ve daha yakın bir yere) görümcem, kv ve ben beraber gitmeyi teklif ettiler. Görümcem bebeğe bakacakmış, kv ve ben de diğer işlemleri halledecekmişiz ben yapamazsam diyeymiş. O zaman kendi işimi kendim halledebileceğimi söyleyip, yanımda bir kişinin gelmesinin yeterli olacağını belirttim. Israrla söylemem üzerine o şekilde gittik.

O zaman da bundan çok rahatsız olmuştum, nerde ne yapacağını, ne konuşacağını bilmeyen, bir insanmışım gibi davranıyor. Bugünkü meselede de çocuğumu koruyamayacakmışım gibi davranıyor. Ki yardıma ihtiyacım olduğunda yardım istemekten de çekinen bir insan değilim ki. Kv den yani.

Eşim geldiğinde ona bu konuyu açtım ve bu durumdan rahatsız olduğumu dile getirdim. Bir daha annesiyle beni tek başıma bir yere göndermemesini söyledim. Dedikleri aynen şöyleydi:
“Ne var bunda takılacak, bırak o sürsün.)
“O istemeden sen teklif etseydin.”
( Sana saçma gelebilir ama ben sana hissettiğim huzursuzluğu anlatıyorum aynı şey kendi annemde de oluyor diye söyledim ama yok.)
“Annem seni sahiplenmek istiyor, Seni eve kadar bırakmasında ne var?”
“Sen art niyetli düşünüyorsun.”
“Kadın gelmiş yanında daha ne istiyorsun?”
“Daha önce sen böyle değildin, noldu sana anlamıyorum seni”

Asla anlamadı beni.
Olay asla bebek arabasını sürme meselesi değil, ben istemediğimi belirttiğim halde beni hiçe sayıp elimden zorla alması, sen yapamazsın ben yaparım tarzındaki büyüklenme tavırları. Ben çocuk değilim ki.
Ve rica ediyorum lütfen, beni anlamayan arkadaşlar da bunu belirtip yorum yaparken üslubuna dikkat edin.

Çünkü gerçekten o andaki his bana kendimi çok kötü hissettiriyor, bebeğimin yanında olmak istiyorum, ilerleyen zamanlarda geçer belki ama şu amda durum böyle .
😭😭😔

Birde bayılsaydın?
Okadar istemiyorsan yanındada götürmeseydin. Kendin halletseydin işlerini.

Benim kaynanamda böyle ben arabayı vermiyorum ne gereksiz hareketler ya o kimki arabayı kullanacak çok yardım etmek istiyorsa çantayı taşısın
Biryere gidecekken söylemeyin ne gerek var işinizi çoktA güzel halledersiniz bebeğede bakarsınız
Yok artık ya, o kim ki arabayı kullanacakmış.Oldu, koskoca kadın getir götürünü yapsın.Bu arada o kim ki dediğin kadın, eşinin annesi ve çocuğunun babaannesi.

İlk başta tavrımı belirttim diye daha fazla yüz göz olmak istemedim .
Sorun yaşayan siz, yüz göz olmak istemiyorum diyen de siz. Eşinize anlattınız da ne oldu? Bırakın hak vermeyi, annesini daha da yücelttiniz onun gözünde. Kendi işinizi kendiniz görün. Eşiniz ağzını açıp bir şey demez. Siz diyeceksiniz. Surat asmakla araba çekmekle olmaz o iş

Yıllar önce bir üye vardı, insanlar hamileyken karnıma dokunuyorlar uff çok rahatsız oluyorum diyen.

Yıllar sonra sizden aynı vibe'ı aldım. Evet anne olunca korumacı davranmanız normal ama doğumla gereksiz kaprisler de yükleniyor galiba.

Yok artık ya, o kim ki arabayı kullanacakmış.Oldu, koskoca kadın getir götürünü yapsın.Bu arada o kim ki dediğin kadın, eşinin annesi ve çocuğunun babaannesi.
Yardim veya baktırmak gerektiginde koştur koştur "o kim ki"ye gidilir. Bakmazsa "kv cocuguma bakmiyor/dogum yaptim yardim etmiyor" diye baslik açılır.

Yardim veya baktırmak gerektiginde koştur koştur "o kim ki"ye gidilir. Bakmazsa "kv cocuguma bakmiyor/dogum yaptim yardim etmiyor" diye baslik açılır.
Yeri geldi mi kayınvalideleri de gömüyoruz burada ama "o kim ki" demekte artık kabul edilemez bir şey.Kimse ağaç kavuğundan çıkmıyor.

Süt sagip biraksaydiniz kvye 2 saatligine cocugu
2 aylik cocukla niye israrla islerinizi halletmeye gidiyorsunuz?
Arabasini ben surcem kadar sacma birsey duymadim
Madem boyle takintilisiniz kanguruya koyup goturseydiniz cocugu
Ya da esiniz yarim gunluk izin alsaydi
Hem kvyi pesinizden surukleyin hemde memnun kalmayip sikayet edin
Hayret birsey.

Ben sizi anladım hem de cok iyi anladım benim de başıma geldi.Hic unutmam ilk saglık ocağı kontrolümüzde eşim calısıyordu sağlık ocağına kayınbabam götürdü bizi kv de pesine takıldı pusetine yatırdığım çocuğumu hemen aldi kucagına bana bos puseti taşıttı puset eşek ölüsü gibi ağır bebegimden agır hani pusetle birlikte bebeği tasısa hadi beni düsünüyor agır diye derim ama puset zaten ağır sezaryenliyim hic düşünce yok sağolsun kayınbabam almısti puseti elimden yaran var kötü olur diye kadının düsünmesi gereken seyi bir erkek düsündü.Saglık ocagına vardık pandemi tabii o zaman iceriye tek tek alıyorlar kapıda bekliyoruz iceri girerken aldım cocugu neyse islerimizi hallettik cıkıyorum cıkar cıkmaz cocugu aldı kucagımdan sanki bana emanet verdi de cıkınca emaneti geri aldı bu gibi hareketleri vardi.Bu sadece bir kısmı ne salakmışım ses cıkarmamışım kiskaniyorum zannedecek diye oysa ki kıskanırım benim cocugum ona mi soracağım.Yine bir gün kayınbabam hastaneye götürdü bu yine pesimize takıldı kızıma lavman yapacaklar müdahale odasınin kapısında sıra bekliyoruz hemşire bebek ve annesi gelsin dedi kv hemen kendi hızlandı kucagında bebek hemşire de hanımefendi anneyle bebek gelecek siz degil dedi.Kızım 1 ya da 1 buçuk aylikli bana geldi bir cinnet kavga kıyamet o oldu şimdi pek görüşmüyoruz kızıma öyle uzaktan bakıyor rol calmaya calısırsa öyle olur, sen sağ ben selamet huzuru dibine kadar yasıyorum.O zamanlar annesini eşime anlatırdım böyle yapıyor diye yanlis anlamıssın derdi beni aranıza katmayın derdi aranizda halledin derdi zamanla o da gördü şimdi annesi en ufak sitem etsin ben ağzımı acmadan eşim susturuyor annesini karıma laf yok üzerine gidemezsin diye iş sizde bitiyor bir cinnet her seyi çözer.

Son düzenleme:
Herkese iyi akşamlar.

Bugün öğleden sonra kayınvalidem ile bir resmî kuruma gitmem gerekiyordu. 2 aylık bir bebeğim var, gidilecek kurum da bir tık uzak ve işim uzun sürerse diye beraber gittik. Kv orada bebekle ilgilenirken ben de işimi hallettim.

Ben de şöyle bir durum var, bunu daha önce yaşayan oldu mu bilmiyorum. Özellikle dışarı çıktığımda (yeni yeni dışarı çıkmaya başladım ama daha önce tek başıma benek arabasıyla otobüse de bindim , yürüyerek de bir yere gittim) bebek arabasını kendim kullanmadığım zaman içim rahat etmiyor, bu kişiyle alakalı bir durum değil tamamen benimle alakalı. Kimine göre yanlış ya da doğru bilmiyorum ancak benim içimdeki his bu.

Kv bizim evin önüne geldi, selamlaştık. Bebek arabasını almak istedi,”Anne içime sinmiyor “ diyerek vermek istediğimi belirttim. Buna rağmen “Kızım ne olacak sanki bundan” dedi, güldü ve bebek arabasını elimden aldı. Sonra da “Ben de alışayım sürmeye” dedi.

Kendi kendime neyse dedim, o bebek arabasıyla ilk çıkışı, ilk defa torunu oldu heveslenmiştir dedim. Kötü düşünmeyim kafasındayım. Ses etmedim bir daha.

Metroya bineceğiz , o otobüs kartını çantasında ararken bebeğim ağladı. Ben de o ağlamasın diye turnikelere doğru ilerledim, o sırada kartı buldu arkamdan koştu geldi. Yine arabayı aldı kartı elime tutuşturdu, “Ben arabayı sürerim sen kartı bas” dedi. Yine la havle çeke çeke gittim.

Metrodayız, bebek arabasını önüme çekiyorum kendi önüne çekiyor. Sanki ben cahilim, tutamam, kendi büyük her şeyi o biliyor. Ve tavrı kesinlikle bu insan her gün bebekle ilgileniyor , ben bugün hep götüreyim de dinlensin tarzında değil. Evleneli iki sene oldu, iki senede insan karşısındakinin tavırlarını okumayı öğrenir diye düşünüyorum.

Dönüşte tekrar metroyla geldiğimiz yerde indik. Benim evime gideceğiz, kvlerin ev indiğimiz yere yakın. Ben talep etmediğim halde ve önceki gün ben metronun oraya giderim orada buluşuruz diye konuşmamıza rağmen sabah buraya kadar gelmiş. Arada mesafe de az değil en aşağı 15 dakika. Evden geri metroya yürüdük, dönüşte tekrar ordan evime yürüyeceğiz, benimle gelmek beni eve bırakmak istedi. Ben de “ Anne işten geldin, bizim eve geldin, ordan geri metroya yürüdük. E şimdi tekrar bizim eve yürüyüp geri buraya mı geleceksin, ben giderim. Sen yorulmadın mı?” dedim. Cevaben “Yok ya, gideceğimiz yol bayır ve kalabalık” dedi . Devamında söylenmeyen bir “Ben götürsem daha iyi olur, kalabalıkta ve bayır aşağı sen götüremezsin” var.

Tüm gün bebek arabasını asla elimi sürmeme bile müsaade etmemesi ve son söylediği bu söz bana bunu hissettirdi.

Daha önce de gideceğimiz bir yere (bebek daha küçükken ve daha yakın bir yere) görümcem, kv ve ben beraber gitmeyi teklif ettiler. Görümcem bebeğe bakacakmış, kv ve ben de diğer işlemleri halledecekmişiz ben yapamazsam diyeymiş. O zaman kendi işimi kendim halledebileceğimi söyleyip, yanımda bir kişinin gelmesinin yeterli olacağını belirttim. Israrla söylemem üzerine o şekilde gittik.

O zaman da bundan çok rahatsız olmuştum, nerde ne yapacağını, ne konuşacağını bilmeyen, bir insanmışım gibi davranıyor. Bugünkü meselede de çocuğumu koruyamayacakmışım gibi davranıyor. Ki yardıma ihtiyacım olduğunda yardım istemekten de çekinen bir insan değilim ki. Kv den yani.

Eşim geldiğinde ona bu konuyu açtım ve bu durumdan rahatsız olduğumu dile getirdim. Bir daha annesiyle beni tek başıma bir yere göndermemesini söyledim. Dedikleri aynen şöyleydi:
( Sana saçma gelebilir ama ben sana hissettiğim huzursuzluğu anlatıyorum aynı şey kendi annemde de oluyor diye söyledim ama yok.)

Asla anlamadı beni.
Olay asla bebek arabasını sürme meselesi değil, ben istemediğimi belirttiğim halde beni hiçe sayıp elimden zorla alması, sen yapamazsın ben yaparım tarzındaki büyüklenme tavırları. Ben çocuk değilim ki.
Ve rica ediyorum lütfen, beni anlamayan arkadaşlar da bunu belirtip yorum yaparken üslubuna dikkat edin.

Çünkü gerçekten o andaki his bana kendimi çok kötü hissettiriyor, bebeğimin yanında olmak istiyorum, ilerleyen zamanlarda geçer belki ama şu amda durum böyle .
😭😭😔
Kayinvaldeniz meseleyi inatlastirmis ama ayni şekilde sizde bir bebek arabasi yüzünden sorun cikmasi inanilmaz komik lohussamisiniz hala o sebepten mi boylesiniz bilmiyorum ama gerçekten abartilacak birsey yok ilk torun diyorsunuz evlat ceviz se torun ceviz içi derler sürsün ne oluyir sanki esiniz hakli abartmissiniz kayinvaldeniz de inada binmis biraz

Anne koruma ic güdüsü var ama takmayin kafaniza. Bi zaman sonra keske biri baksada gezdirse diyorsunzz cünkü ... insan nefes almak istiyor bazen, iyi olur kv yardim edince:)

Ama illaki ben sürecegim diyorsaniz, su bele baglanan puset gibi seyler varya? Bebegi icind koyup bagliyorsunuz kendinize:) onu alin:) kesin cözüm. Ben sirf bebek tenimi hissediyor uyuyor diye onla hep gezdim.

Herkese iyi akşamlar.

Asla anlamadı beni.

😭😭😔
Yahu cekip alacaksiniz elinden ben dogirdum ben surucem ,sen kendi dogurdugu da surmussundur zaten diyeceksiniz ve bunu biraz bagirarak soyleyeceksiniz .bu ne be sen yapamazsin sen suremezsin .esine anlatmadan bgaira cagura kaynanayla cozebilirdin bence .kaynana gidip esine aglardi 😂

Ben olsam ben doğurdum ben sürerim böyle yapacaksanız benimle gelmeyin derdim. Çok gelmek isterse yanımdan yürür anksiyetem var bebeğimi kimseye emanet etmem. Kusura bakmasın istediği kadar üzülebilir. Kendileri kendi çocuklarında bazı duyguları yaşadılar zaten bıraksınlar da kendi çocuklarımız ile alakalı şeyleri biz halledelim. Senin eşine bunu söylemen yanlış direk kayınvalidene ters tavır almalıydın böyle kadınlar böyle dilden anlar. Korumaya gücün yetmeyecek olsa doğurmazdın. Geçsinler o işleri. Bir daha arabayı verme. Alınıyorum de. Ben güvenmiyorum anneme dahi vermem size de vermem bundan sonra böyle bir beklentiye girecekseniz bir yere birlikte gitmek istemiyorum de kestir at.
Ay çok güldüm ben doğurdum ben sürerim dicekmisss 🤣

Bebeğin ilk zamanları ben çok kıskanırdım. Başkası kucağına alınca bile kıskanıyordum, lohusalıktandi sanırım. Buna saygı duyması lazım kvnin.
Eşim de sizin gibi. Oğlum üç buçuk yaşında hala karşıdan karşıya o geçirecek illa, arabayı hep o sürmek ister. Bana güvenmiyor desem onsuz her yere ben sürüyorum üç bucuk yıldır. Ben de ona saygı duyuyorum veriyorum arabayı sürsün. Kv hadsizlik etmiş kısacası. Saygı duymalıydı.

yapmasın hanımefendi niye yapıyor şahsen ben hçbişey istemiyorum kimseden çok yardım etmek isterse alsın çanta taşısın bebek arabasını ben kullanırım

Alismak zorundasin maalesefki bunlara oglum 15 ayink bitirmek uzere maalesefki hala yasiyoruz bunlari ve daha da. Fazlasini bebegimi annem diyerek seviyor rahatsiz olsamda ne kendisi nede esim anlamiyor alismaya basladim artik onemsemiyorum naparsa yapsin onu ben dogurdum bu gunlere ben getirdim onun annesi benim

X