Kv problemi

Anneniz gelince neden kayinvalidenizi çağırmak zorunda hissediyorsunuz? Aynı şekilde doktor kontrolü için çağırmaya ne gerek var? İki hamilelik geçirdim eşim hariç kimseyle gitmedim. İlla biri olmak zorunda değil zaten.
Ayrımcılığın çok zoruna gitmesi gereken kisi esiniz. Eşlerden çok kadınların bunu sorun etmesi bana hep tuhaf gelir.
Sadece kıyaslama, sürekli Ayşe şöyle yapardı laflarına rahatsız olduğunuzu söyleyin. Nasıl susuyorsunuz zaten anlamıyorum.

Anneniz gelince neden kayinvalidenizi çağırmak zorunda hissediyorsunuz? Aynı şekilde doktor kontrolü için çağırmaya ne gerek var? İki hamilelik geçirdim eşim hariç kimseyle gitmedim. İlla biri olmak zorunda değil zaten.
Ayrımcılığın çok zoruna gitmesi gereken kisi esiniz. Eşlerden çok kadınların bunu sorun etmesi bana hep tuhaf gelir.
Sadece kıyaslama, sürekli Ayşe şöyle yapardı laflarına rahatsız olduğunuzu söyleyin. Nasıl susuyorsunuz zaten anlamıyorum.
Bizde zaten bütün kontrollere eşimle gidiyoruz. Geçen gittiğimizde bebekte bir sıkıntı olmuştu ve annem kendisi bende gelmek istiyorum göreyim doktoru duyayım dedi o yüzden annem cok evhamlıdır da

Ya şimdi ben anlamadım bu kadın hem size karşı verici değil ama evine ne zaman gitseniz şunu al bunu götür vs diyormuş o kısım çelişkili geldi bana.
Yani pinti biri olsa onları da vermez.
Diğer oğluyla arasında bu para muhabbeti hep böyleyse çocukluktan beri yani o ayrımcılık devam ediyor olabilir.
Eşiniz kimseden bir şey istemeyi sevmeyen bir mizaca sahipse annesi de bu huyunu biliyorsa belki o yüzden teklif etmiyor olabilir.
Maksadım kv yi savunmak değil sadece evindeki eşyayı veren insan sanki size de bir şeyler yapmak istiyor da oğlunun huyunu bildiği için yapmıyor gibi geldi bana.

İkincisi de bu eltiyle kiyaslanma mevzusunda cehaletten yapıyor gibi geldi bana kötü niyetinden değil de.
Kendisine açık ve net herhangi biriyle kiyaslanmanin hoşunuza gitmediğini direkt söyleyin.Hic konuştunuz mu mesela bu konuyu ?
Bunu belirtmenize rağmen hala devam ederse o zaman art niyetlidir evet.
Bilmiyorum bende anlamadım. Evdekini verir ama bir ihtiyacınız var mı demez teklif etmez. Bence de cehaletinden kıyaslama yapıyor bilmiyorum anlayamadım.

Annemi böyle bazen çağırırım gelir kalır ama kaynanamı hiç çağırmadım kalması için. Yapamam da yani bu sebeplerden olmaz. Art niyet arar mı diye düşündüm.

Bizde zaten bütün kontrollere eşimle gidiyoruz. Geçen gittiğimizde bebekte bir sıkıntı olmuştu ve annem kendisi bende gelmek istiyorum göreyim doktoru duyayım dedi o yüzden annem cok evhamlıdır da
Gidebilirsiniz tabi anneniz istiyorsa ama kayinvalideyi ayrıca çağırmaniz gereken bir durum değil doktor kontrolü onu demek istemiştim.

Annemi böyle bazen çağırırım gelir kalır ama kaynanamı hiç çağırmadım kalması için. Yapamam da yani bu sebeplerden olmaz. Art niyet arar mı diye düşündüm.
O sizin anenniz, kayinvalideniz ile ayni olamaz ki. Eşiniz akli başında biriyse bunu sorun etmez. Kayinvalide gelmek ister de geri çevirirseniz farklı düşünebilir belki.

O sizin anenniz, kayinvalideniz ile ayni olamaz ki. Eşiniz akli başında biriyse bunu sorun etmez. Kayinvalide gelmek ister de geri çevirirseniz farklı düşünebilir belki.
Yok hiç kendi de gelip kalayım demedi. Eşim hiçbir sey demedi bu zamana kadar sanırım hem annesinin huyunu biliyor hem de bu kıyaslamadan rahatsız olduğumun kendiside farkında.

Bilmiyorum bende anlamadım. Evdekini verir ama bir ihtiyacınız var mı demez teklif etmez. Bence de cehaletinden kıyaslama yapıyor bilmiyorum anlayamadım.
Bunu eşinizle konuştunuz mu hiç peki ?
Yani ana oğul olarak aralarindaki dinamik hep mi böyle?
Bir de siz hiç bir şey talep ettiniz mi ?
Belki de ihtiyacınız olmadığını düşünüyordur.
Mesela babaannesi olarak sen de şunu şunu almak ister misin tarzında sorup bir şeyler isteyebilirsiniz.
Bakalım ne yapacak ?

Mesela babaannesi olarak sen de şunu şunu almak ister misin tarzında sorup bir şeyler isteyebilirsiniz.
Bakalım ne yapacak ?
Eşim ailesinden biraz uzak bu sebeplerden. Bana tam anlatmadı ama anladığım kadarıyla geçmişten beri süren bir şey bu. Biraz eski olacak ama siz hiç talep ettiniz mi deyince aklıma geldi. Evleneceğimiz zaman zaten pandemiydi düğün vs olmuyordu. Ona rağmen eşime demiş ki işte bak düğün müğün bir şey istemesin yapamayız oğlum. Takı da takmamışlardı bana sadece iki tane çeyrek altın taktıydı😂😂 şu an mesela kv çağırdı geldim. Diğer oğluyla gelinide gelmiş. Mesela onlar sabahtan beri burada ben işten çıkıpta geldim hani bana bakarak değil diğer geline bakarak kahve yapayımı içer misiniz vs diye soruyor sanki ben yokum. Akşam yemeği için şunu şöyle yapalımı diye vs ona soruyor. Ya bende aslında dolmuşluk var o yüzden artık her şeye takılıyorum bence.

Bakalım ne yapacak ?
Ya size basit gelecek belki ama bana öyle gelmiyor mesela bana sormaz etmez ya da oğluna bir ihtiyacınız var mı diye gerek bebek gerek diğer konularda mesela ama bu gelinin kızı var küçük ona durmadan para veriyorlar görüyorum yani bu bile beni üzüyor. Yani gerçekten gözüm kıza verdikleri parada değil ama neden böyle yapıyor anlayamıyorum. Biz eltimle mesela küstük çok ciddi bir sebepten hemde ben haklıydım. Durmadan bana ayşeyide evine çağır vs deyip duruyordu bende en sonunda onu istemediğimi söyledim. Bu sefer başka bir çeşit oldu neden böyle yapıyosun oğlumla kardeşininde arasını açıyosun zart zurt

Sana bir zararı var mı? Varsa eşinle konuş çözsün.Yoksa sallama boşver.Samimi olmaması daha iyi.Yarın birşey olunca dersin Ayşeciğine git diye

Sana bir zararı var mı? Varsa eşinle konuş çözsün.Yoksa sallama boşver.Samimi olmaması daha iyi.Yarın birşey olunca dersin Ayşeciğine git diye
Yok aslında görüşmediğim sürece sıkıntı olmuyor ama görüştüğümüzde mesela şu an yaptığı ayrımcılık, kıyaslama beni dahada ondan itiyor. Şu an kv ben ayşe buradayız. Kv’le kayınbabam pek anlaşamıyor. Ayşeye gidip kalmak istemiş kayınbabam izin vermemiş. Şimdi ayşeler giderken o da gitmek istiyo onlarla ayşede dedi ki benim işim var bu hafta maşallah her güne bir şeyi var ama kv yinede ayşeciği tutsun.

Yok aslında görüşmediğim sürece sıkıntı olmuyor ama görüştüğümüzde mesela şu an yaptığı ayrımcılık, kıyaslama beni dahada ondan itiyor. Şu an kv ben ayşe buradayız. Kv’le kayınbabam pek anlaşamıyor. Ayşeye gidip kalmak istemiş kayınbabam izin vermemiş. Şimdi ayşeler giderken o da gitmek istiyo onlarla ayşede dedi ki benim işim var bu hafta maşallah her güne bir şeyi var ama kv yinede ayşeciği tutsun.
Şöyle düşün.Seni sevseydi sana gelmek isterdi.Bunu yaşamak ister misin.İyi tarafından bak.

Şöyle düşün.Seni sevseydi sana gelmek isterdi.Bunu yaşamak ister misin.İyi tarafından bak.
Bana çalıştığım için gelemiyor. 08.00-17.00 çalısıyorum ben ondan. Pazartesi günü doğum iznine ayrılıyorum umarım gelmek istemez.

Doktora giderken nie yaniniza illa birini cagiriyorsunuz 🙄Hamile olan sizsiniz onlar değil.Kiyaslama bence bir çok kv de yapar ama kiyaslarsa o onun tercihi ben böyleyim diyin geçin karşıya.Maddi konulara gelince de bizden bişi istemedikleri sürece vermesinler problem değil die düşünün

Doktora giderken nie yaniniza illa birini cagiriyorsunuz 🙄Hamile olan sizsiniz onlar değil.Kiyaslama bence bir çok kv de yapar ama kiyaslarsa o onun tercihi ben böyleyim diyin geçin karşıya.Maddi konulara gelince de bizden bişi istemedikleri sürece vermesinler problem değil die düşünün
Doktora giderken illa birini çağırmıyorum zaten bu zamana kadar hep eşimle gittik. Geçen kontrolde bebekte bir sıkıntı çıkmıştı ve bu kontrol biraz önemli. Annemde evhamlı biri bana dedi ki bende geleyim hem göreyim hem de doktorun söylediklerini duyayım dedi o yüzden yani.

Eşim ailesinden biraz uzak bu sebeplerden. Bana tam anlatmadı ama anladığım kadarıyla geçmişten beri süren bir şey bu. Biraz eski olacak ama siz hiç talep ettiniz mi deyince aklıma geldi. Evleneceğimiz zaman zaten pandemiydi düğün vs olmuyordu. Ona rağmen eşime demiş ki işte bak düğün müğün bir şey istemesin yapamayız oğlum. Takı da takmamışlardı bana sadece iki tane çeyrek altın taktıydı😂😂 şu an mesela kv çağırdı geldim. Diğer oğluyla gelinide gelmiş. Mesela onlar sabahtan beri burada ben işten çıkıpta geldim hani bana bakarak değil diğer geline bakarak kahve yapayımı içer misiniz vs diye soruyor sanki ben yokum. Akşam yemeği için şunu şöyle yapalımı diye vs ona soruyor. Ya bende aslında dolmuşluk var o yüzden artık her şeye takılıyorum bence.
Yani eğer böyleyse haklısınız maddi konularda.
Ama size tavsiyem bu kıyas mevzusunu söyleyin.
Rahatsız olduğunuzu karşı taraf prenses dahi olsa kimseyle kiyaslanmak istemediğinizi dile getirin buna maruz kalmak bunu çekmek zorunda değilsiniz.
Size dert olacağına ona olsun lafını tartıp söyler en azından.
Bazı ebeveynlerde böyle işte bu ayrımcılığı yapıyorlar.
Hiç beklentiye girmeden araya mesafe koyarak az görüşerek devam edin bence hayatınıza.

X