KV problemi

Ne kavgalar ettik ben hep üslubumu.korudum güzelce anlattım ama anlamıyor.Eşimde sürekli yaşlı o idare et diyor.
Ama yani doğru diyorsunuz söylemem lazım içimdekileri.
Yani kavgada tam ne söylüyorsunuz da bu iş çözülmüyor anlamadım. İş kavgaya geldiyse, kavga etmeden de ben sizinle bu kadar sık görüşmek istemiyorum, beni aramayın, oğlunuzu da arayıp gelin demeyin diye anlatin. Ayda bir oturmaya gidin gelin. Onun dışında telefonunu bile açmayın yani.

Yani kavgada tam ne söylüyorsunuz da bu iş çözülmüyor anlamadım. İş kavgaya geldiyse, kavga etmeden de ben sizinle bu kadar sık görüşmek istemiyorum, beni aramayın, oğlunuzu da arayıp gelin demeyin diye anlatin. Ayda bir oturmaya gidin gelin. Onun dışında telefonunu bile açmayın yani.
Aynı apartmndayken kavgalarimiz oldu. üstüme geldiğinde bir gün kapıyı açıp çıkarmısin dedim kovuyorsun yani dedi gitti bir saat sonra yine geldi.yani bu kadar yüzsüz. Arsız bı insanla basedilemez.
Torunu özledim diye arayıp ağlıyor eşime verdim götür sevsinler dedim benden için o niye gelmedi diyor arayıp sende gel diyor.
Gelmek istesem gelirim zaten demi görmek istemiyorum demekki.
Ben geçmişte yaptığı kötülükleri unutup kadını sevemiyorum.lohusayken beni mafetti unutamuyorum o günleri.
O ise eskiyi unut diyor hiç bişe olmamış gbi devam edelim.
Ama laf sokması ve işime karışması bitmiyor.
Sabah sabah arayıp ne yapıyorsun diyor kahvaltı diyorum çocuk ne yedi diyor ne yapcaksin bugün diyor.hava güzel çocuğu dışarı çıkar diyor. eşim için o uyanırsa ne yicek diyor.Her güne bı bahane buluyorum. Arıyor gelin diye işimiz var eşimle bugün diyorum.nereye gireceksiniz gezmeyemi,ne alacaksınız,çocuğun üstünü iyi giydir üşümesin,saat kaçta gitceksiniz,dönüşte bize gelin..bu cümleleri peşpeşe kuruyor ben dha cevap vermeden.
Eşimle gezip dolasicam ve gün sonunda seni görmek istemiyorum diyemiyorum.arayip eşimin izin gününü öğreniyor o gunede bize gelin yada biz gelcez diyor. Bı izin günü var plan yapcam belki? Düşüncesiz,saygısız bı insan iste. Yazarken bile bunaldım ve yaşıyorum bunları 🤮

Anlattıklarından anladigim kadarıyla eşin de cok yüz vermiyor ve seni görüşmeye, onlarla bor arada olmaya zorlayan o degil. Eee peki? Bu akdar taviz en basta kimden cikti, nasil basladi? Gercekten akrsidaki ne akdar arsız olursa olsun bastan çizginin nasil çekildiğine bagli. Belli ki eşin de senin sözüne uyacak biri. Peki nasil bu hale gelindi? Aile apartmaninda oturmaya seni zorladilar mi, yoksa neden kabul ettin? Yeni gelincilik oynicam, herkese sevimli gorunucem diye mi her seyi kabul ettin basta mesela? Bana sen sınırları cekememissin gibi geldi. Bastan saygili ve mesafeli bir iliski kurulsa oyle devam ederdi. Ama bu saatten sonra anca bi cinnet çözer ve saygi sevgi ilişkisi yıkılır. Bu sorunlara hazirsan patlat bi cinnet

Eşimin maddi durumu elverişli değildi ve ben bunların böyle oldugunu bu kadının böyle oldgunu bilmiyordum oyuzden kabul ettim.
Sonra eşim memur oldu durumda iyi olunca çıkabildik ordan.
Eşim en başta benim tarafimda değildi bana yapılan haksızlıkları görmezden geliyordu ama olaylar büyüdükçe ve onların bana yaptıklarını gördükçe benim tarafıma.gecti yoksa annem annem deyip duruyordu.
Eşim sık sık gorusmekten rahatsız değil zaten çocuğu götüreyim sen ev işlerini yap der.
Anne babasını kırmak istemeyen biri her iki tarafında gonlunu hoş tutmak istiyor.
Sinir cizmeye kalktım soğuk gelin oldum.
Soğuk suratsız dedi arkamdan.

Hemen konuya geçmek istiyorum.
Kv ile aynı apartmandaydik. Çok fazla şey yaşadık tartışmalar kavgalar psikolojik olarak çok yıprattı. Bir sene oldu evi taşıdım. Yine yürüme mesafesinde ama hemende gelemez bı 20-25 dk uzaklıkta.
Sorun şu ki sürekli arıyor ya biz oraya gidicez ya o gelicek ve bu bir iki günde bir oluyor. Aksam gorumcede birlikteyiz mesela,ertesi gün sabah 9 da beni arıyor bugün bize gelin. Ertesi gün oluyor ben size gelcem. Bu döngü sürekli dönüyor.firsat vermiyor benimde özel hayatım var evde isim var yemeğim camasirim. Kısa cevap veriyorum geliştiriyorum tavır yapıyorum anlamiyor.susup sabrediyorum inadima inadima konuşuyor.
Çok bunaldım artık çocuğum var 4 yaşında ve bazı sıkıntılarımız var çocukla ilgili.onunla ilgilenmem lazım üzerine düşmem gereken bir çocuk.
Ama peşimi birakmiyor.herseyimi eleştiriyor.eve geliyor çocuğun giyiminden ne yedirdigime kadar beğenmiyor. Yemek yedirsem çorba yedir,çorba yedirsem ekmek doğra çorbaya. Bı susmuyor.
Eskiden kavga ettiğimiz oldu evden kovdugum oldu ama kadın arsız,onursuz,gurursuz.
Bugün aradı,oğlum ateşli bı kaç gündür. Ve uyuyordu aradığında. hastaneye gitmiş muayene olmuş ordan çıkmış size gelcem diyor. Zaten hastane dolaşmışsin çocuğum hasta ordan mikrop getirecek iyce eve. Bende kabul etmedim çocuk uyuyor dinlenicek başka zaman dedim usteliyor aksam geleyim ozaman.bende yok çocuk iyileşmeden gorusmeyelim dedim kapattım. Bir iki saat sonra kaynatam arıyor eşimi size gelcez diye.esimde çocuk iyi değil karımda onunla ilgileniyor dedi.ozaman yarın gelelim diyor. Yani bu ısrar nedir bunaldım artık.
Esimde hasta filan diye yarinida kabul etmedi. Telefonu kapatti.
Bı iki saat geçti kaynana beni aradı bende açmadım hiç geride dönmedim.
Ben bunlardan nasi kurtulacağım. Aynı aprtmnda özel hayatım hiç yoktu,uzaklaştım burdada hep müdahale.
Her sabah arayıp ne yapıyorsun,çocuk nasıl,oğlum nasıl,ne yemek yaptın vs sürekli sorgudayim.
Sağa solada benim çocuğa iyi bakamadigimi söylemiş.
Evime kabul etmiyorum çünkü sonra gidip dedikodumu yapıyor.ne almislar ne yemişler. Evimde olan biteni başkasından duyuyorum.
Çocuğu özledim diye bahane üretiyor asıl amaç eve gelip dedikodu yapmak.
Bütün gün evde napiyorsun, sıkılmadin mi gel buraya gidelim şuraya gidelim.65 yaşında ve birbirmizi sevmiyoruz artık anla ben senin dengin değilim dicem diyemiyorum. biyerde patlayip kavga edicem.esimin Hatrina susuyorum ama bu kadınla nasi basedicem??
ALLAH yardımcınız olsun. Bu ne böyle. Eğer kadın dediğiniz kadar arsız ve gurursuz ise, siz de ona anlayacağı dilden konuşun. Direkt yüzüne söyleyin, sizden hoşlanmıyorum, bana yaptıklarınız canıma tak etti ve birbirimize bu kadar çok yakın olmak istemiyorum diye. Aslında annesini durdurması gereken kişi kocanız. Ben anlamadım bu işi, benim abim de 5-6 aydır evli ama annem daha bir çaya bile yüz bulup gidemedi. Üstelik evleri bize sadece 5 dakika falan uzakta. Kaynana ile arayı iyi tutmak elbette iyidir, ancak anlattığınız gibi biriyse, değmez.

Kv ile aynı apartmandaydik. Çok fazla şey yaşadık tartışmalar kavgalar psikolojik olarak çok yıprattı. Bir sene oldu evi taşıdım. Yine yürüme mesafesinde ama hemende gelemez bı 20-25 dk uzaklıkta.
Sorun şu ki sürekli arıyor ya biz oraya gidicez ya o gelicek ve bu bir iki günde bir oluyor. Aksam gorumcede birlikteyiz mesela,ertesi gün sabah 9 da beni arıyor bugün bize gelin. Ertesi gün oluyor ben size gelcem. Bu döngü sürekli dönüyor.firsat vermiyor benimde özel hayatım var evde isim var yemeğim camasirim. Kısa cevap veriyorum geliştiriyorum tavır yapıyorum anlamiyor.susup sabrediyorum inadima inadima konuşuyor.
Çok bunaldım artık çocuğum var 4 yaşında ve bazı sıkıntılarımız var çocukla ilgili.onunla ilgilenmem lazım üzerine düşmem gereken bir çocuk.
Ama peşimi birakmiyor.herseyimi eleştiriyor.eve geliyor çocuğun giyiminden ne yedirdigime kadar beğenmiyor. Yemek yedirsem çorba yedir,çorba yedirsem ekmek doğra çorbaya. Bı susmuyor.
Eskiden kavga ettiğimiz oldu evden kovdugum oldu ama kadın arsız,onursuz,gurursuz.
Bugün aradı,oğlum ateşli bı kaç gündür. Ve uyuyordu aradığında. hastaneye gitmiş muayene olmuş ordan çıkmış size gelcem diyor. Zaten hastane dolaşmışsin çocuğum hasta ordan mikrop getirecek iyce eve. Bende kabul etmedim çocuk uyuyor dinlenicek başka zaman dedim usteliyor aksam geleyim ozaman.bende yok çocuk iyileşmeden gorusmeyelim dedim kapattım. Bir iki saat sonra kaynatam arıyor eşimi size gelcez diye.esimde çocuk iyi değil karımda onunla ilgileniyor dedi.ozaman yarın gelelim diyor. Yani bu ısrar nedir bunaldım artık.
Ben bunlardan nasi kurtulacağım. Aynı aprtmnda özel hayatım hiç yoktu,uzaklaştım burdada hep müdahale.
Her sabah arayıp ne yapıyorsun,çocuk nasıl,oğlum nasıl,ne yemek yaptın vs sürekli sorgudayim.
Evime kabul etmiyorum çünkü sonra gidip dedikodumu yapıyor.ne almislar ne yemişler. Evimde olan biteni başkasından duyuyorum.
Bütün gün evde napiyorsun, sıkılmadin mi gel buraya gidelim şuraya gidelim.65 yaşında ve birbirmizi sevmiyoruz artık anla ben senin dengin değilim dicem diyemiyorum. biyerde patlayip kavga edicem.esimin Hatrina susuyorum ama bu kadınla nasi basedicem??
Madem daha önce de şiddetli tartismalariniz olmus o halde rahatca dusuncelerinizi soyleyebilirsiniz bence. Durumdan rahatsiz oldugunuzu acik acik soyleyin. Zaten her turlu dedikodu yapip sizi kotuluyor birakin yine kotulesin. En azindan bu dertten kurtulmus olursunuz. Her sabah ariyorsa acmayin telefonu. Boyle boyle duracagi yeri ogrensin.

Siz net değilsiniz ki çevresinden dolaşıp duruyosunuz. Zaten evden kovma filana bile gelmiş durum onun yerine görüşmek istemiyorum diye yüzlerine niye söyleyemiyorsunuz? Sizi bundan alı koyan ne ? Evden kovabiliyorsunuz ama benimde bir hayatım var bu kadar iç içe olmak istemiyorum diyemiyorsunuz.

Bence burda herkes hatalı buna sizde dahilsiniz.
Kayınvalide hatalı insan bu kadar darlanmaz, eş hatalı sınır koyamıyor ,siz hatalısınız ne istediğinizi söylemek yerine herşeyi söylüyorsunuz 🤷

Siz net değilsiniz ki çevresinden dolaşıp duruyosunuz. Zaten evden kovma filana bile gelmiş durum onun yerine görüşmek istemiyorum diye yüzlerine niye söyleyemiyorsunuz? Sizi bundan alı koyan ne ? Evden kovabiliyorsunuz ama benimde bir hayatım var bu kadar iç içe olmak istemiyorum diyemiyorsunuz.

Bence burda herkes hatalı buna sizde dahilsiniz.
Kayınvalide hatalı insan bu kadar darlanmaz, eş hatalı sınır koyamıyor ,siz hatalısınız ne istediğinizi söylemek yerine herşeyi söylüyorsunuz 🤷
Görüşmek istemiyorum dersem eşimle aram bozulur çünkü o sürekli idare et diyor. Sürekli sabrediyorum yanlarında.
Eşimde biliyor zaten görüşmek istemediğimi ama annesi babası arayınca kiramiyor banada idare et bı kaç saat oturup gelcez diyor.bu zamana kadar böyle yaptık.en başta bu kadar değildi son zamanlarda iyce yüz buldu sürekli iç içe olmak istiyor.ben taşındım bu kadar gorusmeyelim diye kadın onuda aşıyor..

Görüşmek istemiyorum dersem eşimle aram bozulur çünkü o sürekli idare et diyor. Sürekli sabrediyorum yanlarında.
Eşimde biliyor zaten görüşmek istemediğimi ama annesi babası arayınca kiramiyor banada idare et bı kaç saat oturup gelcez diyor.bu zamana kadar böyle yaptık.en başta bu kadar değildi son zamanlarda iyce yüz buldu sürekli iç içe olmak istiyor.ben taşındım bu kadar gorusmeyelim diye kadın onuda aşıyor..

Eşinizle konuşun o zaman ben dayanamıyorum artık bir gün patlarım diye. Arayı açsın idare et demek yerine. Yine sizin isteklerinizi söylememenizden patlıyor olay. Bana idare et diyecek adam bana birşeyler vermek zorunda mesela. Ben idare ederim oda biraz açar arayı gibi. Sürekli senden fedakarlık beklenmemesi gerektiğini bilmesi lazım. Erkekler düz mantık yaratıklar, doğrudan konuşmanız lazım. Bizim gibi imaları anlayamıyorlar .

Bana söylediğinizi söylemeniz lazım yani ben görüşmeyelim bu kadar sık diye taşındım ama görüyorum ki bir faydası olmadı. Bunu çöz. Bu kadar. Olduda çözemiyor yada çözmek istemiyor o zaman kendinize sorun ben böyle yaşamak istiyormuyum son nokta bunu çekemem diyip boşanmak yani. Deve diyar hesabı 🤷

Onu demem bunu demem. Neden buraya yazdınız acaba? Eşinizle aranız niye bozuluyor siz istemediğiniz bir şeyi söyleyince ya? Padişah mi o adam. Burada ne yazsinlar istiyorsunuz size?
Onu demem bunu demem diye söyledim ben? Kadın anlamıyor zaten arıyor açmıyorum tavırlı kısa cevap veriyorum anlamıyor.
Buraya derdimizi döktük yani dovecek gibi konusmasan mi acaba

Kendim yaşamış gibi çıldırdım konunuza. Çok haklısınız.

Bu "idare et" kısmına da ayrı deliriyorum, kendi eşim de evlenmeden önce bir kaç hususta bana bunu uygulamaya çalışmıştı bir süre, en sonunda ben tamamen keskin ve net sınırlar çizdim. "idare et" nedir? Yahu kimse kimseyi idare etmesin, hatta bu ifade dilimizden de çıkarılsın, tam bir istismar cümlesi.
Benim çok net bir sınırım var, ben hiçbir şey için eşime idare et demiyorum, öyle bir taleple gitmiyorum, ne ailem ne arkadaşım ne başka bir şey. Eşimden asla talepte bulunmam, eşim idare etmesin, varolan durum da problem de benim sorumluluğum.
Fakat o da benden istemesin. Denge yani.
Ek olarak, size bir not; o idare edilenler o rolu öyle benimserler ki en son afedersiniz tepenize mıçarlar. İdare edilmesi gereken kişi olmak bir roldür, manipulasyondur. Siz kayınvalideden daha deli olun, siz idare edilen olun, eşiniz de ona göre dengeyi kursun.

Burada istismar edilen sizsiniz, eşiniz lafta size hak verse ne. Hala sınır çizemiyor.

Kendim yaşamış gibi çıldırdım konunuza. Çok haklısınız.

Bu "idare et" kısmına da ayrı deliriyorum, kendi eşim de evlenmeden önce bir kaç hususta bana bunu uygulamaya çalışmıştı bir süre, en sonunda ben tamamen keskin ve net sınırlar çizdim. "idare et" nedir? Yahu kimse kimseyi idare etmesin, hatta bu ifade dilimizden de çıkarılsın, tam bir istismar cümlesi.
Benim çok net bir sınırım var, ben hiçbir şey için eşime idare et demiyorum, öyle bir taleple gitmiyorum, ne ailem ne arkadaşım ne başka bir şey. Eşimden asla talepte bulunmam, eşim idare etmesin, varolan durum da problem de benim sorumluluğum.
Fakat o da benden istemesin. Denge yani.
Ek olarak, size bir not; o idare edilenler o rolu öyle benimserler ki en son afedersiniz tepenize mıçarlar. İdare edilmesi gereken kişi olmak bir roldür, manipulasyondur. Siz kayınvalideden daha deli olun, siz idare edilen olun, eşiniz de ona göre dengeyi kursun.

Burada istismar edilen sizsiniz, eşiniz lafta size hak verse ne. Hala sınır çizemiyor.
Sabah yine aradı. Aramızda geçen konuşma: çocuk uyandimi? Uyandı dedim.kahvalti yaptimi dedi cevap vermedim yine kahvaltı yaptimi.
Yaptı heralde aç bırakacak değilim dedim. Hani hastaydiya ondan sordum dedi. Hadi bize gelin dedi. Yok dedim ben gelmek istemiyorum halsizim biraz dışarı cikmicam dedim.( yine bahane uydurmak zorundayım çünkü gelmek istemiyorum deyince neden diyor illa bı bahane istiyor.) Eşimi sordu evdemi diye evde dedim ozaman o gelsin dedi olur soylerim dedim kapattım.esimde sende gelceksin dedi gelmicem dedim konuştum onunlada bu kadar sık görüşmek istemiyorum diye biraz tartıştık ama gitmedim. çocuğuda göndermedim.
Aradı anası bu sefer onu.o oğlum diyor bu annemm diyor. Tmm gelcem diyor.
Gitti şimdi bizde evimizdeyiz. Gitsin hasret gidersinler.
Hala göbek bağları kopmamis.kocasiyla ayrı takılıyor kafayı oğluna takmış.soyle ona dedim kocasına sarsın artık seni rahat bıraksın.su an biz seninle oturmak istiyorduk seni benden çalıyor dedim.esimde hala aynı iste yaşlı idare et ben bı uğrayıp geliym filan dedi gitti.ne halleri varsa gorsun artık

İçime fenalık geldi bu nasıl kadın böyle .Kusura bakmayın ama hiç görmemiş duymamışım böylesini kv olarak.Yeter artık diye bağırın bırakın bizi artık diyeceksiniz.

Zeka sorunumu var acaba yani bu kadar ısrar bu kadar kovulma ona rağmen aramalar vs çok garip geldi bana.Hic bu kadar israrlisini görmedim.Yinede bence beyinde bir olay var bunu dalga geçmek için yazmıyorum bence psikolojik ciddi bir problemi var.Yoksa kim kovulup kovulup aynı kapıya gidip durur.Allah sabır versin ben uzay sınırlarına kadar zorlardim.Yokmu tayin olabilme imkanınız

Evinizi mumkun oldugunca uzaga tasiyin ve sizi arariginda acmayin. 3 gunde bir cevap verin isim var gucum var butun gun telefonda konusamam deyin. Her gun gelecegim diye aradiginda musait degilim deyip kapatin.

Zeka sorunumu var acaba yani bu kadar ısrar bu kadar kovulma ona rağmen aramalar vs çok garip geldi bana.Hic bu kadar israrlisini görmedim.Yinede bence beyinde bir olay var bunu dalga geçmek için yazmıyorum bence psikolojik ciddi bir problemi var.Yoksa kim kovulup kovulup aynı kapıya gidip durur.Allah sabır versin ben uzay sınırlarına kadar zorlardim.Yokmu tayin olabilme imkanınız
Yok tayin durumumuz malesef keşke olsa.
İşte anlamiyor yani napayım.
Bişe olmaz kavgada ederiz geçer gider yine birlikte otururuz çay içeriz diyor.
Gitmek istemediğimi anlıyor mesela ben olsam ısrar etmem kendimi geri çekerim ama bu inadına daha çok arıyor

Yok tayin durumumuz malesef keşke olsa.
İşte anlamiyor yani napayım.
Bişe olmaz kavgada ederiz geçer gider yine birlikte otururuz çay içeriz diyor.
Gitmek istemediğimi anlıyor mesela ben olsam ısrar etmem kendimi geri çekerim ama bu inadına daha çok arıyor
Valla zor işiniz tikandim bu konuda napilabilir hiç bilmiyorum Çok sabirlisiniz beni bile geçtiniz.Bu bildiğin taciz yani eş annesi diye bu kadarda olmazki

X