Lahana Suyu Kürü (İbrahim Saraçoğlu tarifi)

Merhaba kızlar bende lahana kurunu yapmaya basladım uc gun oldu 1 kılo varmısım ınanamadım hedefım 8kılo vermek ınsallah verırım

Lahana göbek eritme de başarılı olan kürlerden biri,ama mide asidini yükselttiği için reflüm çıktı.ben maydanoz ve limon olarak değilde sadece lahana kaynatıp içmiştim mide sorunu olunca bırakmak zorunda kaldım."Denemeyin işe yaramıyor,yok ben de kötü oldu"gibi yorumlar sizin bünyeniz ile alakalı kimine faydalı olan kiminde işe yaramıyor kiminde zararlı... İnsanların ümidini kırmayın,sizde ne gibi dğeişiklik yaptığını uygun dille yazmanız daha münasip bence.Vakti ile Nurgül Yeşilçay doğum sonrasında göbeğinden Türkan Şoray'ın tavsiyesi ile lahana çorbasından kurtulmuş ALLAH'ın izni ile...Emziren bayanlar belki çorba olanı içebilir ama yinede bilene danışmak lazım... Sağlıklı günler...

Merhabalar,
cok uzun zaman buraya kimseler ugramamis ama bende yazayim deneyimimi
ben 15 gunde 55 kilo olmak isteyen gelin adayiyim...yumurta kapiya dayaninca panikledim tabi..15 gun sonra TR ye doncem ve vermem gereken 7 kilom var..
simdi bu surecte -
oncelikle 15 gunde 9 kilo diye bir diyet var..ona basladim..bugun 3.gunum
moydonaozlu- lahana kurunune basladim ..bugun 4. gunum (sabah ac karnina -aksamda yatmadan once iciyorum)
Elma sirkesi+su kurune basladim..bugun 4.gunum (sabah ac karnina -aksamda yatmadan once iciyorum)
aksamlari callanetics egzersilerini aksatmedan yapiyorum ..bugun 5/21 olcak

sonuc olarak :
tam olarak 4 gun once 64.2 ile basladimgim diyet ve egzersilerimin sonucunda bu sabah tartida 62.6 yi gordum ki cok cok uzun zamandir yediklerime dikkat etmeme ragmen bunu gorememistim..
2 haftada 57 bile olsam yetecek ..50'li rakamlari gormek istiyorum...Bu kilo kayibini en cok hangisi etkiledi bilmiyorum ama yaptigim diyet protein agirlikle bir diyet oldugundan kabizlik yapmasi gerekiyordu..Sanirim lahana -maydonoz kabizligi kaldirdi..Deneyin arkadaslar..Sizde benim gibi ha bugun baslarim,ha yarin baslarim diyenlerdenseniz,basladiginizda en ufak bir kacamakta ''eh bozuldu artik bari canimin cektigi yiyim ''diyerekten en buyuk hatayi yapanlardansaniz ve en onemlisi surekli kendien sacma sapan bahaneler uretenlerdenseniz bunlari birakin baslayin..bir yerden ciddi bir sekilde baslamadan olmuyor cunku...

ben lahana suyu kürüne başladım 2 bitti yemekler sonra sabah akşam içiyorum ama ben 900 gr aldım vereceğime anlamadım gitti buda fos çıktı

arkadaşlar 2 aydır kimse yazmamış devam eden yok mu lahana kürüne? ben dün başladım ama maydanozlu olanından yapıyorum ikisinin farkı ne ki bilen var mı?

bende deniycem bunu problemim bolgesel (gobek) eritmek istiyorum sogan kuru cok guzel kilo verdiriyor fakat
bu kez lahana kurunu yapicam okudugum kadariyla gobek eritmek icin iyi bir yontemmis:44:

bende deniycem bunu problemim bolgesel (gobek) eritmek istiyorum sogan kuru cok guzel kilo verdiriyor fakat
bu kez lahana kurunu yapicam okudugum kadariyla gobek eritmek icin iyi bir yontemmis:44:

benim bugün 6. günüm ve başladığım günden beri 1buçuk kilo verdim hafif bir diyetle :)) diyetsiz hiçbir şeyin etkisi olmaz neticede.. ama lahana kürünün etkisi olduğundan eminim. ayrıca limon sıktığım için tadı da çok kötü olmuyor bakalım kaç kilo gidecek 3 haftada. sen soğan kürünü denemiş miydin ve kilo verebilmiş miydin? o nasıl uygulanıyor peki?

benim bugün 6. günüm ve başladığım günden beri 1buçuk kilo verdim hafif bir diyetle :)) diyetsiz hiçbir şeyin etkisi olmaz neticede.. ama lahana kürünün etkisi olduğundan eminim. ayrıca limon sıktığım için tadı da çok kötü olmuyor bakalım kaç kilo gidecek 3 haftada. sen soğan kürünü denemiş miydin ve kilo verebilmiş miydin? o nasıl uygulanıyor peki?

evet bencede diyetsiz olmaz lahana suyunun tadi nasil peki???
bu arada ben sogan kurunu baska birsey icin denedim fakat inanilmaz odemi falan aliyor ozellikle bel gobek bolgemi 15 gunde eritmisti
sonra biraktim 15 gunde vala herhalde 3,5 - 4 kilo vermistim tamda hatirlayamadim simdi....
ama lahana suyunda simdi aklim yarin basliyim diyorum,,,,,

Son düzenleme:
Konu içeriği sebebiyle Zayıflama Kürleri başlığına taşınmıştır.
İyi forumlar...

evet bencede diyetsiz olmaz lahana suyunun tadi nasil peki???
bu arada ben sogan kurunu baska birsey icin denedim fakat inanilmaz odemi falan aliyor ozellikle bel gobek bolgemi 15 gunde eritmisti
sonra biraktim 15 gunde vala herhalde 3,5 - 4 kilo vermistim tamda hatirlayamadim simdi....
ama lahana suyunda simdi aklim yarin basliyim diyorum,,,,,

Kokusu biraz rahatsız ediyor ama tadı öyle abartılacak kadar kötü değil. Limon sıkıldığı için limon suyu gibi bi tadı oluyo:) Her gün taze olarak hazırlıyorum sabahtan. Sabah aç karnına ve akşam yemekten en az 2 saat sonra içiyorum. Bakalım şimdilik süper gidiyo 1 haftada 1buçuk kilo verdiysem 3 haftalık kürü düşünemiyorum:)) soğan kürünün tadı nasıldı peki?

Kokusu biraz rahatsız ediyor ama tadı öyle abartılacak kadar kötü değil. Limon sıkıldığı için limon suyu gibi bi tadı oluyo:) Her gün taze olarak hazırlıyorum sabahtan. Sabah aç karnına ve akşam yemekten en az 2 saat sonra içiyorum. Bakalım şimdilik süper gidiyo 1 haftada 1buçuk kilo verdiysem 3 haftalık kürü düşünemiyorum:)) soğan kürünün tadı nasıldı peki?

sogan kurunun tadi super valla :KK9:
ciddiyim hic sogan suyu gibi gelmiyor bana,,,, alisiyor insan suzerek iciyosun zaten soganin zar'i filan gelmiyor agzina ozaman
yaa acaba hangisi daha etkili acaba???

ben geçen sene bu kürü yaptım yanında diyet yapmadım ama spor yaptım hafta 3 gün 1buçuk saat sporla birlikte harika sonuç aldım 2 ay yaptığım sporun etkisini hiç görememiştim bu kürü yapmaya başladıktan sonra resmen yağlarla birlikte ben de eridim gittim:) gerçekten işe yarayan bi kür hiç kilo veremeyen arkadaşlara şaşırıyorum ama onlar da üzülmesin sonuçta kolon kanseri riskini de azaltan bi kür sırf sağlık için bile yapılır

arkadaşlar bende bu kürü denemek istiyorum ama sizlere bir sorum var lahana suyu açlık hissi veriyor mu ? cevaplarınız için için şimdiden teşekkürler..

zaten lahananın kendisi mucize. Bir kere felaket tok tutar. Ucuzdur dolayısıyla ekonomiktir. Doğu bloku ülkelerindeki hanımlar en zor şartlar altında çalışanları bile lahana salatası, borş rus çorbası ( lahanayla yapılan) ve lahana turşusu gibi lahana ağırlıklı yiyeceklere ağırlık veriyorlar. Oldukça da fit oldukları görülür.

Soğan suyu limonla içilince daha hafif geliyor. Tavsiye ederim. Ödemi şişkinliği de alıyor.

Lahana ile yapılan borş çorbası geleneksel rus yemeğidir. Kışın enerji verir. Kilo almazsınız. Tabi bandıra bandıra ekmekle yemezseniz. İçindekiler lahana, havuç, pancar,soğan ve yağsız et düdüklüde hepsini haşlayın çok yapın 3 gün bunu için. İçindekilerin metobolizmayı hızlandırıcı etkisi kilo vermede yardımcı olacaktır. Unlu gıdalardan beyaz şekerden uzak durduğunuz sürece tabi.

X