Lahana Suyu Kürü (İbrahim Saraçoğlu tarifi)

işe yaramayan yazsın dersen ben herzaman yazmaya hazırım cnm:))))))))))))

canımcım denemediğim kalmadı,lahana çorbasıda denedim bıktım artık yaaaa,kaynıyor şuan kokusu bile beni mahvetmeye yetiyor,bakalım bende yararsa yarayanlardan, yaramazsa senden olurum,sen kaçgün nasıl içtin sölermisin rica etsem... Şeniz

canım ben 1 hafta uygulamıstım ama o bı hafta hiç yediklerime diikkat etmmiştim abarttım yanı buna ragmen kılo almamiştim ama lahana faydalı saglık acısından da ıcebılırsın en azından dene bence yedıklerıne dıkkat dersen verirsin

teşekkür ederim canım valla bi bu kür kalmıştı deneyim bakıyım,nasıl içeceğim diye karalar bağladım,sonuç yazarım.sıkı diyetteyim zaten,sevgiler...

ben çok şey denedim zayıflamak için. o da topu topu 5 kilo vermek için yani.ilaçlara haplara o kadar para yatırdım.ama sadece bu lahana küründen fayda gördüm .

teşekkür ederim cevabın için mertcim,benimde çoğu gitti azı kaldı (17 gitti- 11 kaldı) kiloların ama artık yavaşladı kilo vermem hızlansın diye ne duysam deniyorum hayırlısı bakalım,sevgiler...

ben lahananın yemeğini yapıyorum.yemek olarak sadece bunu tüketiyorum.çok az da kaöçamak yapıyorum.

ben bu illeti sabah akşam 1 fıncan içtim.lımonlu olarak.1 ay falan kullandım.ama bende tık yok.şöylede bişey var.bunyeden bunyeye değişir.iç bakalım belkıde sende bir işe yarara.s.şakkıdı

inşallah yarar canım sağol,demin içtim gene bir hafta kadar bi deneyeceğim işe yarayacak olursa belli eder zaten yoksa bida adını bile duymak istemiyorum lahana kürü falan,senin ne kadar fazlan var sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim sevgilera.s....

sadece lahananın suyunu içmek ben de de pek işe yaramadı.ama yemeği çok işe yaradı.3.haftadayım. 3 kilo verdim.bazı kişiler için çok değil belki verdiğim.ama benim için imkansız gibi bir şey di.memnunum

canım verdiğin kilo küçümsenecek kadar az değil ki :dance:,tebrik ederim seni umarım daha çok erirsin yağlardan(ama sağlıklı),çubuk gibi olursun,sevgiler...

sadece lahananın suyunu içmek ben de de pek işe yaramadı.ama yemeği çok işe yaradı.3.haftadayım. 3 kilo verdim.bazı kişiler için çok değil belki verdiğim.ama benim için imkansız gibi bir şey di.memnunum

mümkünse tarifini akabilirmiyim şutarafagitti bana faydası olur belki:sm_confused:yerimseniben

kıslar bahsettiğiniz lahana çorbasını ben 10 gün yaptım vede 4,5-5 kilo verdim sayesinde inanın gerçekten bozmadan yapıldığında çok etkili oluyor

teşekkür ederim cevabın için mertcim,benimde çoğu gitti azı kaldı (17 gitti- 11 kaldı) kiloların ama artık yavaşladı kilo vermem hızlansın diye ne duysam deniyorum hayırlısı bakalım,sevgiler...

tatlım nasıl gitti 17 banada anlatırmısın acilll vermem lazım 27 kilo varsenağlamasenağlama

tatlım nasıl gitti 17 banada anlatırmısın acilll vermem lazım 27 kilo varsenağlamasenağlama

Canım moralini hiç bozma veririz Allahın izniyle bu kiloları.
nasıl verdiğime gelince klasik olacak ama azimle diyebilirim,yediklerime dikkat ediyorum,özür dilerim şimdi çıkmak zorundayım,ama söz en yakın zamanda detaylı yazacağım

mümkünse tarifini akabilirmiyim şutarafagitti bana faydası olur belki:sm_confused:yerimseniben

bir top lahana,bir bağ maydonoz,bir kaç dal yeşil soğan,4-5 domates,bir adet kereviz,4-5 adet yeşil biber,1-2 havuç,300 gram yeşil fasulye,bir adet et bulyon,2-3 bardak su
tüm malzemeyi ince kıyıp düdüklüde pişiriyorsun. ben blenderdan geçirmedim.tabakta tane tane ve rengarenk olması güzel bir görüntü oldu.yani bulamaç olmasın diye blenderdan geçirmedim.sadece yağsız ve salçasız bir yemek oldu okadar..3 günde bir tencere bitiriyordum.ama severek yediğimi belirtmeliyim.ilk 10 gün pek kaçamak yapmadım.ara ara kaçamak yapıyorum.
sadece yemek öğünlerimim lahana ile değerlendiriyorum.
verilmesi ne kadar fazlalığınız varsa o kadar kilo veriyorsunuz.benim sadece 5 kilo fazlalığım var.

Canım moralini hiç bozma veririz Allahın izniyle bu kiloları.
nasıl verdiğime gelince klasik olacak ama azimle diyebilirim,yediklerime dikkat ediyorum,özür dilerim şimdi çıkmak zorundayım,ama söz en yakın zamanda detaylı yazacağım

teşekkürler tatlım bende bekliyorum bakalım nasıl olucak evt yaz geliyor lahana bulmak zor acaba buzluktan çıkınca çözülünce vitamini falan gitmezmi ki CADIARZU

bir top lahana,bir bağ maydonoz,bir kaç dal yeşil soğan,4-5 domates,bir adet kereviz,4-5 adet yeşil biber,1-2 havuç,300 gram yeşil fasulye,bir adet et bulyon,2-3 bardak su
tüm malzemeyi ince kıyıp düdüklüde pişiriyorsun. ben blenderdan geçirmedim.tabakta tane tane ve rengarenk olması güzel bir görüntü oldu.yani bulamaç olmasın diye blenderdan geçirmedim.sadece yağsız ve salçasız bir yemek oldu okadar..3 günde bir tencere bitiriyordum.ama severek yediğimi belirtmeliyim.ilk 10 gün pek kaçamak yapmadım.ara ara kaçamak yapıyorum.
sadece yemek öğünlerimim lahana ile değerlendiriyorum.
verilmesi ne kadar fazlalığınız varsa o kadar kilo veriyorsunuz.benim sadece 5 kilo fazlalığım var.

sağol canım Şeniz bunu yalnızmı yicem farklı yemek tüketsem yanına olurmu bide 3öğün ve nekadar veriliyor...şutarafagitti

arkadaslar lahana çorbasını bende içtim hem tadı kötü hemde çok çok sıkı bir diyet ve gerçekten vucuttan çok sey alıp götürüyor saglıgını bozuyor ınsanın diye düşünüyorum

ilk 3 sayfadaki yorumları okudum yapmaya karar verdim son sayfaya gelice aptallaştım nasıl bizim bildiğimiz lahana değil ya offf kafam karıştı kızlar dışı yeşil olan o koca lahanaları nerden bulucaz peki

kızlar erkan topuz değil bu büyük buluşu çıkaran prof. dr ibrahim saraçoğlu oda normal lahana olduğunu söyledi ben ibrahim beyin fikirlerinde yanayım şahsen...

ben duyduğumu söledim paylaştım.ayrıca bakın tarihlere işe yaradı yazanlar kışın yapanlar işte bu son dönemde yapanlarda pek bi sonuç alan yok,sevgiler.ayrıca,diyetisyenleri artık sesinden tanır olduk kızlar sizce...

Merhaba kızlar,

Tam bir aydır yazmadım ve sıkı durun şu anda 69.3 kiloyum yani en son 15 nisanda yazmışım ve o zamandan beri 5 kilo gitmiş.Çok savaşıyorum ama dediğim gibi ilk önce lahana suyu değilde çorbası ile başladım valla iğrenç,miğrenç demedim içtim aralıklarla 3 hafta falan yaptım sonra artık dayanamadım.Benden hiçbirşey almadı(kilolar dışında) yani sağlıklı ve eskisinden daha enerjik idim.

Şimdi yediklerime dikkat ediyorum daha önce de yazmıştım şekeri,ekmeği ve yağı hayatımdan çıkardım.Bol bol yoğurtlu salata yiyorum akşamları yine salata yanında haşlanmış bazen çok ama çok az yağda kavrulmuş sebze veyahut tavada ızgara balık/tavuk.Valla çatlayana kadar da yiyorum çünkü çok az kalori alıyorum.Meğersem sağlklı beslenmek ne kadar lezzetli olabiliyormuş.

Hareketi unutmamak lazım günde 3xyarım saat yani bir günde toplam 1.5 saat evde bisiklet çeviriyorum oda artık alışkanlık haline geldi.T.v yada bilgisayar karşısına oturmaya nasıl zaman ayırıyorsam spora da zaman ayırıyorum.Azim ve sabırı da unutmamak lazım hala çok hırslıyım 86 kilolardan geldim buralara kadar dile kolay...

Ve son olarak Selahattin Dönmezin metabolizma hızlandıran içeceğini de içiyorum.

Sevgiler...

X