LAKTOZ İNTOLERANSI

Krakerde süt ürünleri mi var ? Neden o rahatsız ediyor ? Gluten alerjisi olup olmadığını biliyormusunuz ? Bazen çok sık rastlanan bir durum olmasada laktoz ve gluten alerjisi aynı anda oluşabiliyorlar .
Krakerde süt ürünü var malesef. Tek tek paket okuyorum markette ürünün içinde süt yoksa bile süt ürünüyle aynı hatta üretilen ya da içinde eser miktrda bulunmasından bile rahatsızlık oluşuyor.

Krakerde süt ürünü var malesef. Tek tek paket okuyorum markette ürünün içinde süt yoksa bile süt ürünüyle aynı hatta üretilen ya da içinde eser miktrda bulunmasından bile rahatsızlık oluşuyor.
Bir süre tamamen süt ürünlerini kesebilirsiniz , böylelikle bagırsak florası tekrar güçlenir .

Laktoz intoleransi bildigim kadariyla ayni bantta uretilen urunler ile bu kadar tetiklenmez, alerji gibi ve aslinda cok spesifik colyak gibi de. Bir de yukarda bir arkadas detayli anlatmis yegenlerinin durumunu, tamamen vegan besleyip kademeli gecis yapmislar. Onu da deneyebilirsiniz

merhaba benim bebeğim de 6 aylık nerdeyse 7 olacağız doğduğunda beri hem ishal hem kabız sürekli ili sorunu da yaşadık ve aşırı derecede kusmaları oluyordu doktora gittiğimizde laktoz intoleransı olduğunu öğrendik emzirmiyorum şu anda laktozsuz mama ile besleniyor ek gıdaya başlamıştık tek sevdiği şey yoğurttu kustursa bile ama şu an süt ürünleri meyve ve tatlı ürünlere ara verdirdi doktorumuz bir aylığına bu şekilde devam edecez sebze püre ve çorbaları ile devam edin dedi ama bebeğim hiç bir şekilde kabul etmiyor yemek istemiyor ağzını kilitliyor bu durumda çok zorlanıyorum ne yapacağımı bilmiyorum artık bu konuda ne yapabilirim benzer sorunları yaşayan var mı

Merhaba bugün laktoz testi yapıldı bana da sıvı icirdiler sonra her yarim saat başı kan alındı.Inanilmaz derecede cok affedersiniz ishal oldum kramplar gazlar.sonuc öğleden sonra çıkacak.Sıvıyı ictikten sonra ishal olmam bunun belirtisi olabilir mi ?

Merhabalar, konum bir süre burada kalırsa taşınmazsa sevinirim çünkü bu sorun gerçekten artık içinden çıkılmaz hale geldi.
Oğlumun sabahları ishal kusma ve bayılma şikayetleri ouyordu. Testler tetkikler sonrasında yetişkin tipi laktoz intoleransı teşhisi kondu. 2 yıl yurt dışından laktaz enzimi getirttik sütlü ürünlerle birlikte enzim içti hiçbir sorun kalmamıştı. Ama son 2 aydır enZim içse bile içinde ufacık süt bulunan herşey karın ağrısı yapıyor. Yediği 1 krakerden bile rahatsızlanıyor. Alanında çok iyi bir doktor tarafından takip ediliyoruz o da pek ciddiye almıyor insanların yüzde 70i bu sorunu yaşıyor üstünde durma diyor ama 1 krakerden 1 gün boyunca ağrı çekmesi bana pek normal gelmiyor. ÇevreniZde bu sorunu yaşayan, çözüm bulabilen var mı acaba lütfen yorum yapabilir misiniz?
Merhaba aynı dertten muzdarip 29 yaşında biriyim.Bu yaştan sonra mi çıktı demeyin evet stres ve sıkıntılı bi dönemin ardında yaşadığım rahatsızlıklar sonucu sonuç elde ettik.Tabi bu sonuca ulaşana kadar kırk doktora gittik.Anca ben anlarım oglunuzun derdinden.Siddetli derecede laktoz intoleransım varmış.7 ay oldu orta çıkalı ve 7 aydır hayatımda süt ve süt ürünleri içeren tek bisey yemedim enzim takviyesi bile kullanmadım bağırsağı onarmak için.Şöyle söylim diyelim ki içinde sadece 2 yemek kaşığı süt bulunan herhangi bisey tükettim o gün hastanelik olacak derecede karın şişliği kramplar gazlar eklemler ağrıları.O yüzden ben bağırsağı resetlemeye karar verdim.Yetiskin yasta ortaya çıktığı için sadece geçici olduğuna inanmak istiyorum böyle yaşamak çok zor.Fakat alisiyo insan her seye.Rabbim başka dertler vermesin.Anladığım kadarıyla oğlunuz da benim gibi şiddetli o yüzden süt ve süt ürünü içeren eser miktarda süt bulunur yazısını gördüğünüz herhangi bi kapalı ürünü bile almamalisniz.Katiyen yiyemez yerse sonuçlar aynı olur.Kapali ürünleri bıraktım ama bilmeden yediğim zamanlar yine sarsio bedenimi.Rabbim şifa versin oğlunuza dualarım sizinle inşallah geçici bi durumdur.

Laktöz intoleransı benim oğlumda da vardı emzirdiğim için laktazım damla alıyordum. Aynı zamanda çoklu alerjisi vardı yumurta kuruyemiş vs. Uzunca bir süre ürtiker ve ishal devam etti. Çok katı diyet yapmıştım ek gıdaya çok geç başladım bu nedenle de. Sizin durumunuz yetişkin tipi demişler. İshal tekrar başladı ama diğer şikayetler laktazım ilacıyla son bulmuştu. Belki de gluten hassasiyeti vardır. Mutlaka kan değerlerine de baktırın. Kralerlerde koruyucu gluten ve yumurta var diye biliyorum. Mümkünse uzun bir süre vermeyin. İşiniz çok zor kendimden biliyorum. Allah bir an önce şifa versin. Geçmiş olsun.
Merhaba bebeğinizde laktoz intolernası olduğu nasıl anlaşıldı. Benim bebeğim çok gazlı uyumuyor hep ağlıyor. Sizinki de böyle miydi

Merhaba bebeğinizde laktoz intolernası olduğu nasıl anlaşıldı. Benim bebeğim çok gazlı uyumuyor hep ağlıyor. Sizinki de böyle miydi
Kakası mukusluydu. Sümük gibi yani kakası. Yeşile dönüyordu. Aşırı huysuzdu. Kolik gibi değil de sürekli ağlama, huysuzluk. Daha sonra vücudun da ürtiker başladı. Gaita testi isteyin şüpheniz varsa. O zaman ortaya çıkar. Kan testinden ıg değerine ve demir eksikliğine baktırın. Çünkü alerjik bebeklerde devamlı başka sorunlar da başlıyor. Kulak akıntısı, ciltte kızarıklık, konak, kulak arkasında dökülme, mukuslu, yeşil ya da kanlı kaka gibi.

Merhabalar, konum bir süre burada kalırsa taşınmazsa sevinirim çünkü bu sorun gerçekten artık içinden çıkılmaz hale geldi.
Oğlumun sabahları ishal kusma ve bayılma şikayetleri ouyordu. Testler tetkikler sonrasında yetişkin tipi laktoz intoleransı teşhisi kondu. 2 yıl yurt dışından laktaz enzimi getirttik sütlü ürünlerle birlikte enzim içti hiçbir sorun kalmamıştı. Ama son 2 aydır enZim içse bile içinde ufacık süt bulunan herşey karın ağrısı yapıyor. Yediği 1 krakerden bile rahatsızlanıyor. Alanında çok iyi bir doktor tarafından takip ediliyoruz o da pek ciddiye almıyor insanların yüzde 70i bu sorunu yaşıyor üstünde durma diyor ama 1 krakerden 1 gün boyunca ağrı çekmesi bana pek normal gelmiyor. ÇevreniZde bu sorunu yaşayan, çözüm bulabilen var mı acaba lütfen yorum yapabilir misiniz?

Kizimda laktoz intoleransi var, aylarca laktoz enzimiyle yasadik, su an hic ilac kullanmiyoruz. Sizin ufaklik da baska bir besin alerjisi eslik ediyor gibi, zira bir noktadan sonra laktoz problemi onemsenmeyecek boyuta inmeliydi.

Biz Hacettepe cocuk gastro takipliyiz, ayrica cocuk alerji bolumu de takipliyor.

Yalniz bahsettiginiz o biskuvi yese sorun yasiyoruz dedigi biskuviler neli? Ornegin keci sutu katkili mi? Eger duz sade siradan biskuviden bahsediyorsak colyak bakildi mi?

Kakası mukusluydu. Sümük gibi yani kakası. Yeşile dönüyordu. Aşırı huysuzdu. Kolik gibi değil de sürekli ağlama, huysuzluk. Daha sonra vücudun da ürtiker başladı. Gaita testi isteyin şüpheniz varsa. O zaman ortaya çıkar. Kan testinden ıg değerine ve demir eksikliğine baktırın. Çünkü alerjik bebeklerde devamlı başka sorunlar da başlıyor. Kulak akıntısı, ciltte kızarıklık, konak, kulak arkasında dökülme, mukuslu, yeşil ya da kanlı kaka gibi.
Kakasında sorun yok. Ama hep ağlıyor uyumuyor. Gazdan kıvranıyor sürekli. Nasıl geçti peki kendiliğinden mi yoksa ilaç vs tedavi ile mi

Kakasında sorun yok. Ama hep ağlıyor uyumuyor. Gazdan kıvranıyor sürekli. Nasıl geçti peki kendiliğinden mi yoksa ilaç vs tedavi ile mi
Laktazm verdim. Aralıklı diyet yaptık bebeğimle. Alerji testi de yaptığım için nelere var az çok biliyorduk.
Yalnız bebeğiniz kolik de olabilir. Doktora götürün mutlaka. Karnı davul gibidir. Çok doktor gezdik. Doktor önerisiyle hareket edin mutlaka

X