Lenf bezi şişmesi

iremsema

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2018
120
29
37
İyi geceler arkadaşlar bundan 2 ay kadar önce boğazım baya açıyordu muayene olduğumda doktorum boğazında bişey yok lenf bezlerin iltihaplanip şişmiş vücudunda enfeksiyon algılamış olabilir dedi ilacımı alıp kontrole gittim küçülmüş dedi ultrason kontrolünde duruyorlardı elle muayenede belli olmuyor 2-3 aya inecek dedi.Herhangi bir enfeksiyonum yoktu acaba neden şişti diye kafamı kurcalayip duruyor ara ara vajinal mantar idrar enfeksiyonu falan oluyorum o etkiler mi acaba? Cidden sürekli boğazımı dinliyorum acıyacak mi sisecek mi diye 🙁 benzer şeyleri yaşayan var mı acaba yada bu konuda bilgisi olan?

İyi geceler arkadaşlar bundan 2 ay kadar önce boğazım baya açıyordu muayene olduğumda doktorum boğazında bişey yok lenf bezlerin iltihaplanip şişmiş vücudunda enfeksiyon algılamış olabilir dedi ilacımı alıp kontrole gittim küçülmüş dedi ultrason kontrolünde duruyorlardı elle muayenede belli olmuyor 2-3 aya inecek dedi.Herhangi bir enfeksiyonum yoktu acaba neden şişti diye kafamı kurcalayip duruyor ara ara vajinal mantar idrar enfeksiyonu falan oluyorum o etkiler mi acaba? Cidden sürekli boğazımı dinliyorum acıyacak mi sisecek mi diye 🙁 benzer şeyleri yaşayan var mı acaba yada bu konuda bilgisi olan?
EBV virusi kapmış olabilirsiniz 5 yaş çocuğum geçirdi boğaz ağrısı vardi gozle görülür şekilde şişlik vardı biz boğazı sis sandık ebv virusu çıkmıştı.
Lenf bezleri büyümüştü. Çok şükür bizimde gözle görülür yok ama ultrasonla bakilcak

Benimde oğlum 23 aylık boynunda bir buçuk yılı aşkın ufak bir şişlik wardi yağ bezesidir diye çok takmamaya başladım çünkü hiç bir sağlık sorunu yoktu ne olur ne olmaz diye çocuk cerrahisine götürdüm lenf nodu olduğunu syledi ufturason röntgen kan testleri hepsi yapıldı temiz çıktı ama sebebi bulunmadı enfeksiyon araştırıldı onkolojiye sevk etti bana getirmen bile gereksiz ceviz büyüklüğünde olduğu zamn kötü bir hastalık araştırıp dedi muayene etti vucudunda bulamadı bu süreçte tabi bn çok evham yaptım hayatla bağlantım yoktu bunu düşünmekten böle bişey başına gelen War mi acaba

Benimde oğlum 23 aylık boynunda bir buçuk yılı aşkın ufak bir şişlik wardi yağ bezesidir diye çok takmamaya başladım çünkü hiç bir sağlık sorunu yoktu ne olur ne olmaz diye çocuk cerrahisine götürdüm lenf nodu olduğunu syledi ufturason röntgen kan testleri hepsi yapıldı temiz çıktı ama sebebi bulunmadı enfeksiyon araştırıldı onkolojiye sevk etti bana getirmen bile gereksiz ceviz büyüklüğünde olduğu zamn kötü bir hastalık araştırıp dedi muayene etti vucudunda bulamadı bu süreçte tabi bn çok evham yaptım hayatla bağlantım yoktu bunu düşünmekten böle bişey başına gelen War mi acaba
Yazınızı okumuştum benim boğaz ve koltuk altımda varmış ama ele gelmiyor ultrasonda çıkıyor troidit rahatsızlığım olduğu için ondan kaynaklanabilir dedi doktor ama bende bilmiyorum açıkçası benimde tüm tahlillerim temiz insanın aklında soru işareti kalıyor hep aklım lenf bezlerinde sistimi indimi psikolojim bozuldu net bişey söyleyen yok hatta bazı dr.lar endişelendirdi takibini üniv.hastanesine aldırdım o kadr kafam karisti

Sizin ne zmandan beri var bnim oglumun çok uzun zamandır War ne ateş ne bı farklılık görmedim hiç bir belirti yok saten Allah korusun kötü bişey olsaydı bu zamana kadr belirti olur dedi Dr ondan sonra rahatladım bence bünyeyle alakalı diye düşünüyorum inmesi sizinde akciğer filmi çekildi mi acaba

Yok onemsenmiyor gecirdigin herhangi bir rahatsızlık sonucu çıkar bir kaç ay sonra iner dendi ama koltuk altımi yazın meme ultrasonu cektirdiğim kagidimda gördüm öyle büyük bir enfeksiyon geçirmedim troiditten olabilir dedi doktor boğazimdakinide yeni farkettim troid ultrasonunda çıktı ne zamandır olduğunu bilmiyorum önemli değil dediler üni.doktoruda deyince içim bir nebze rahatladı ama yinede belli zamanlrda ultrason çekilmesi ve takibi gerekiyormuş zaten benim 6 ayda bir troid için çektirme gerekiyor sende kendini korkutma doktor herkeste iner şişer dedi bakalım inşallah sizinde iner kontrollerinize gidin içinizi rahatlatın yoksa iyice hastalık hastası oluyoruz 🙁 elimizde olan bir durum değilmiş bu

EBV virusi kapmış olabilirsiniz 5 yaş çocuğum geçirdi boğaz ağrısı vardi gozle görülür şekilde şişlik vardı biz boğazı sis sandık ebv virusu çıkmıştı.
Lenf bezleri büyümüştü. Çok şükür bizimde gözle görülür yok ama ultrasonla bakilcak
Merhaba bnm tum vucudumda lenf bezleri sisti kan sonuclarimda ebv ve cmv pozitif yaziyor . Yeni degilmis ama . Cok tedirginim ebv kanser yaziyor internette lenfoma

X