Lenf bezi şişmesi

Teşekkür ederim 10 gün içinde tekrar gideceğim bende sizde kaç ayda bir kontrol olacak doktor bana araştırıp kendine evham yapma enfeksiyon kaynaklı olabilir dedi ama ben yine de korktum açıkçası
6 ayda bir ben bir defa gittim ama bu aralar gitmeyi düşünüyorum enfeksiyon kaynaklı olabilir çünkü yağlı hiluslu diyince kötü bir şey yok sizde şükür

6 ayda bir ben bir defa gittim ama bu aralar gitmeyi düşünüyorum enfeksiyon kaynaklı olabilir çünkü yağlı hiluslu diyince kötü bir şey yok sizde şükür
Çok teşekkür ederim inşallah rabbim kimseyi korktuğuna uğramasın tüm hastalara şifa versin inşallah

Bu konuda sayısız kez usg ve kan alındı bende hep buraaya yazıyordum hep korkudan seni çok iyi anlıyorum ayrica P Primaya da bu konuda sayısız usg cekti o daha bilgili ayrıca oda bizim gibi evhamlı 😭😭

Merhaba benim boynumda böyle lenf bezi şişliği var doktor ultrason çekti enfeksiyon kaynaklı dedi antibiyotk kullandım 2 hafta geçti hala inmedi ve geceleri bazen ağrı yapıyo. Başka doktora göstercem. Böyle bişey yaşayan varmı
IMG_5628.jpeg

Merhaba herkese ben başıma gelen bi olaydan bahsetmek istiyorum burdaki yorumları okuyunca herkesin başına geldiğini gördüm ve rahatladım bundan 2 hafta önce gribal bi enfeksiyon geçirdim onun öncesinde fananjit be sürekli bogazım şişip iniyordu tekrar grip oldum ve bogazım şişti dahiliye gittim bogazımda ki şişlikler için ultarasonla bakıldı büyüklükleri anormaldi hemotolaga yönlerdirdi tanıdığımız bi hemetolog vardı biyopsi istedi geç olunca tedbir amaçlı pet ct çektirelim dedi çektirdm ve doktor raporu görmeden görüntüye bakarak yüzde 80 enfeksiyon olduğunu söyledi raporum da böyle yazmıyordu ama sonrasında KBB ye gittim antibiyotik verdi ve şişlik küçülmeye başladı şuan hala şiş ama antibiyotik kullanıyorum ve bi kaç Prof. Dr gittim CD görüntümü izledi ve yüzde 80 enfeksiyon kaynaklı olduğunu söyledi ama hala içim rahat degil 26 sında biyopsi olucam patoloji için parça almıyo dr gerek görmüyor ve sürekli elim bogazımda psikolojim çok bozuldu napcam gerekiyor yaşayan başka arkadaşlarım varsa cevap verebilirler mi çok korkuyorum
Dr bisey yok diyorsa kurcalama cnm. Gereksiz yere biyopsi yaptirtma

Benimde kasığımda şişti yarın ultrason randevum var çok stresliyim ya boynumdada var lenflerim onlarada bakılacak

Merhaba bana da 6 ay denılıuor ne zamana kadar sürecek genelde ılk 3 ay sonra 6 sonra yılda bir deyıp bırsey çıkmayınca bırakıyorlarmış

N
Merhaba herkese ben başıma gelen bi olaydan bahsetmek istiyorum burdaki yorumları okuyunca herkesin başına geldiğini gördüm ve rahatladım bundan 2 hafta önce gribal bi enfeksiyon geçirdim onun öncesinde fananjit be sürekli bogazım şişip iniyordu tekrar grip oldum ve bogazım şişti dahiliye gittim bogazımda ki şişlikler için ultarasonla bakıldı büyüklükleri anormaldi hemotolaga yönlerdirdi tanıdığımız bi hemetolog vardı biyopsi istedi geç olunca tedbir amaçlı pet ct çektirelim dedi çektirdm ve doktor raporu görmeden görüntüye bakarak yüzde 80 enfeksiyon olduğunu söyledi raporum da böyle yazmıyordu ama sonrasında KBB ye gittim antibiyotik verdi ve şişlik küçülmeye başladı şuan hala şiş ama antibiyotik kullanıyorum ve bi kaç Prof. Dr gittim CD görüntümü izledi ve yüzde 80 enfeksiyon kaynaklı olduğunu söyledi ama hala içim rahat degil 26 sında biyopsi olucam patoloji için parça almıyo dr gerek görmüyor ve sürekli elim bogazımda psikolojim çok bozuldu napcam gerekiyor yaşayan başka arkadaşlarım varsa cevap verebilirler mi çok korkuyorum

Merhaba biyopsi oldunuz mu acaba ugs raporu şüpheli miydi neden biyopsi oldunuz tek boyutu mu sorundu yoksa şüphe içeren görüntü mu vardı

X