lenf nodu

handeegrbz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
29
9
23
kızlar merhaba ben yazmıştım ama tekrar yazıyorum..benim her iki koltuk altımda da lenf bezi şişkinliği çıktı soldaki biraz belli oluyordu sağda yok ama soldakinde küçülme oldu,solda büyüğü 12çarpı4 mm boyutlarında hilusu doğal oval şekilli reaktif lenf nodu izlenmiştir,sağ aksillada da büyüğü 12çarpı5 boyutlarında hilusu doğal oval şekilli reaktif lenf nodu izlenmiştir diyordu..doktor antibiyotik tedavisi verip 1 ay sonra kontrole çağırdı ben doktora gideli 2 hafta oldu,antibiyotiği yarın kullanmaya başlayacağım öncesinde başka bir ilaç kullandığım için..yani inşallah boyutunda küçülme falan olur bu 3.kez ultrasona girişim olacak ilk girdiğimde sadece sola bakılmıştı orda boyutta küçülme olmuş çok şükür inşallah sağda da olur ikisi de tamamen geçer aşırı derecede tedirginim ve kafama takıyorum maalesef elim sürekli oralara gidiyor dokundukça da ağrıyor..böyle bir şey yaşayan var mı çok teşekkür ederim şimdiden

Kullandığınız diğer ilaçla etkileşimi mi vardı? Niye vaktinde kullanmadınız ki?

Aynı etkin madde ve dozda ise fazla da gelebilir. Bir hekime danışsanız iyi olur. Geçmiş olsun.

Doktorunuz ne dedi? Lenf nodları için antibiyotik verdiğine göre enfeksiyon, mikrop kapmadan falan şüphelendi demek ki. Kötü bir şeyden şüphelense 1 ay bekletmez biyopsi önerirdi. Evham yapmayın, ilaçlarınızı kullanın.
Benim bacağımda büyük bir şişlik çıkmıştı, mr vs derken lenf nodu olduğu anlaşıldı ve 2 kutu antibiyotikle düzeldi. Sizinki de geçer merak etmeyin

Boynumda 3 cm ye yakın 2 tane ve irili ufaklı çok sayıda lenf nodu var.sanirim 4 kutu antibiyotik bitirdim 3 doktor 2 ultrason çektirdim.bunlar sonucunda takip bile önerilmedi.kendiliginden küçülme başladı.ancak yaklaşık 6 ay olmasına rağmen tamamen kaybolmadi.hala hissedilir derecede büyükler..size de geçmiş olsun önemli değildir ins.ultrason %95 tanı için ölçütmüs bilginiz olsun.

Doktorunuz ne dedi? Lenf nodları için antibiyotik verdiğine göre enfeksiyon, mikrop kapmadan falan şüphelendi demek ki. Kötü bir şeyden şüphelense 1 ay bekletmez biyopsi önerirdi. Evham yapmayın, ilaçlarınızı kullanın.
Benim bacağımda büyük bir şişlik çıkmıştı, mr vs derken lenf nodu olduğu anlaşıldı ve 2 kutu antibiyotikle düzeldi. Sizinki de geçer merak etmeyin
doktor bir ay sonra çağırdı işte benim ikinci gidişim oldu zaten doktora ilkine göre küçülme olmuş lenf nodunda

Boynumda 3 cm ye yakın 2 tane ve irili ufaklı çok sayıda lenf nodu var.sanirim 4 kutu antibiyotik bitirdim 3 doktor 2 ultrason çektirdim.bunlar sonucunda takip bile önerilmedi.kendiliginden küçülme başladı.ancak yaklaşık 6 ay olmasına rağmen tamamen kaybolmadi.hala hissedilir derecede büyükler..size de geçmiş olsun önemli değildir ins.ultrason %95 tanı için ölçütmüs bilginiz olsun.
çok teşekkür ederim size de geçmiş olsun
Ne şikayetle gittiniz Dr a

çok geçmiş olsun bende 8 aydır aynı şikayetten müzdaribim 4 kutuya yakın antibiyotik bitirdim ağır bir boğaz enfeksiyonundan sonra başladı oynayan hareketli ele gelen bir kaç tane bezem var küçüldüler ultrason sonucunda boyunda çok sayıda lenf nodu çıktı ancak ne zaman grip ya da boğaz enfeksiyonu olsam tekrar şişip ağırıyor ister istemez evham yapıyorum sürekli elim oraya gidiyor doktor takibe gerek bile duymadı ama benim için nedense hiç rahat değil sizin durumunuz hala aynı mı ?

çok geçmiş olsun bende 8 aydır aynı şikayetten müzdaribim 4 kutuya yakın antibiyotik bitirdim ağır bir boğaz enfeksiyonundan sonra başladı oynayan hareketli ele gelen bir kaç tane bezem var küçüldüler ultrason sonucunda boyunda çok sayıda lenf nodu çıktı ancak ne zaman grip ya da boğaz enfeksiyonu olsam tekrar şişip ağırıyor ister istemez evham yapıyorum sürekli elim oraya gidiyor doktor takibe gerek bile duymadı ama benim için nedense hiç rahat değil sizin durumunuz hala aynı mı ?
öncelikle size de çok geçmiş olsun benim de 4 ay oldu ve benim ele gelen bir beze yok sadece hafif bir şişlik vardı hala da biraz öyle ve ben de iki kez ultrasona girdim bir kutu antibiyotik bitirdim ama bu süre zarfında midemdeki bakteriden dolayı da baya güçlü bir antibiyotik tedavisi almıştım oraya etki eder mi bilmiyorum ama en son bir ay olmadı gittim elle muayene etti bir şey yok dedi ultrasonda da hep reaktif çıktı zaten iki koltuk altımda da var sağ tarafta hiç şişlik yok en büyüğü 12çarpı5 mm boyutunda,yani benim de elim gidiyor bazen kafama takılıyor çokta taktım ve 3-4 farklı doktora da gittim bunun için sırf içim rahat etsin diye.en son artık gittiğim doktor takibe gerek yok dedi ama ben yine de 6 ayda bir falan baktırmaya düşünüyorum kontrol olsun diye,size de çok geçmiş olsun tekrardan normalde ağrı da oluyordu bende ama geçti biraz da psikolojikti..böyle yani

Hepinize çok geçmiş olsun Rabbim tekrarını yaşatmasın inşallah. Konu sahibi arkadaşım bende tam 1 yıl önce kaybettim meleğimi. 11. Haftada ense kalınlığı 9 mm ölçüldü ve bütün uzun kemikler kısaydı doktor aldırmam gerektiğini söyledi ama yapamadım. Gittikçe arttı ödem karnı sırtı bütün vücudu ödem kapladı akciğerleri küçük kaldı fl hl ölçümleri 15 hafta geriden geliyordu . akondrogenezis teşhisi kondu ve 36.haftada sezeryan la doğum yaptım sadece 3 dakika yaşayabildi yavrum. Genetik doktorumuz diğer hamilelikte riskin çok düşük olduğunu söyledi ama sizi çok iyi anlıyorum kafandan düşünceleri atamıyorsun malesef.. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah.. selametle..

Benim de zaman zaman ağrılarım boğaz enfeksiyonu da oluyor.ve şişlikler biraz küçülse bile halen duruyor.alistim onlarla yaşamaya😏covid asilarindan sonra bu kadar sıkıntılı hale geldi aslinda.endise etmeyin.buyume olursa Dr tekrar gorunursunuz.bu arda kızımda da iki tarafta leflerde var ona da bircok kere gitmeme rağmen doktor gerek görmedi USG ye.gecmis olsun hepimize.

kızlar merhaba ben yazmıştım ama tekrar yazıyorum..benim her iki koltuk altımda da lenf bezi şişkinliği çıktı soldaki biraz belli oluyordu sağda yok ama soldakinde küçülme oldu,solda büyüğü 12çarpı4 mm boyutlarında hilusu doğal oval şekilli reaktif lenf nodu izlenmiştir,sağ aksillada da büyüğü 12çarpı5 boyutlarında hilusu doğal oval şekilli reaktif lenf nodu izlenmiştir diyordu..doktor antibiyotik tedavisi verip 1 ay sonra kontrole çağırdı ben doktora gideli 2 hafta oldu,antibiyotiği yarın kullanmaya başlayacağım öncesinde başka bir ilaç kullandığım için..yani inşallah boyutunda küçülme falan olur bu 3.kez ultrasona girişim olacak ilk girdiğimde sadece sola bakılmıştı orda boyutta küçülme olmuş çok şükür inşallah sağda da olur ikisi de tamamen geçer aşırı derecede tedirginim ve kafama takıyorum maalesef elim sürekli oralara gidiyor dokundukça da ağrıyor..böyle bir şey yaşayan var mı çok teşekkür ederim şimdiden
Merhaba durumunuz nedir benim de 4 seneye aşkın sol koltuk altında lenf bezi var adet zamanı yaklaştığında ağrı oluyor çok korkuyorum

X