lenf bezi

handeegrbz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
29
9
23
kızlar merhaba başımdan geçen bir durumu anlamak istiyorum sizlere,ben şubat ayının başlarında sol koltuk altımda bir şişlik fark etmem üzerine doktora gittim o zaman gittiğim genel cerrahiydi lenf bezin şişmiş ama önemli değil dedi doktor ultrason falan yapıldı o bölgeye ve kan tahlilleri vs yapılmıştı temiz çıkmıştı en büyüğü 19çarpı7 mm boyutlarında olmak üzere iki tane oval şekilli reaktif lenf nodu izlenmiştir diyordu..aradan iki buçuk gibi bir süre geçti geçenlerde ben başka bi hastanenin dahiliye bölümüne başvurdum şişlik tam olarak geçmemişti çünkü,doktor meme usg falan istedi çektirdim o sol koltuk altımdaki şişlik 12çarpı4 mm boyutuna düşmüş yine 2 adet hilusu doğal oval şekilli reaktif lenf nodu yazıyordu raporda,memede herhahgi bir sorun çıkmadı ama sağ koltuk altımda da aynı şekilde en büyüğü 12çarpı5 mm boyutlarında hilusu doğal oval şekilli reaktif lenf nodu izlenmektedir diyordu,kan tahlillerim falan temiz çıktı çok şükür..ama sağ koltuk altımda herhangi bir şişlik yok ve iki koltuk altımda da ser bir şişlik yok sol tarafta da hafif var,ama oralara dokununca va baskı uygulayınca ağrı oluyor sızlama şeklinde ve göğüslerime vuruyor bu ağrı bazen,özellikle koltuk altlarıma dokununca oluyor..bende başka kilo kaybı gece terlemesi gibi bir belirti yok ve kasık,boyun bölgesindeki lenf bezlerine de bakıldı bir sorun çıkmadı.aynı şekilde karın içinde de,başına böyle bir şey gelen var mı acaba?çünkü ben bunu kafama takıyorum ve elim hep koltuk altlarıma gidiyor veya böyle ağrıması normal midir,lütfen yardımcı olur musunuz çok teşekkür ederim şimdiden daha önceki ultrasona göre boyutta küçülme olmuş

Bend de Zona olduğunda sağ koltuk altımda lenflerim şişmişti. Tek sebebi sinir stres. Stresten kurtulur kurtulmaz geçti. Fark etmeden bir şeylere aşırı stres yapıyor olabilirsiniz. Çok geçmiş olsun.

Bend de Zona olduğunda sağ koltuk altımda lenflerim şişmişti. Tek sebebi sinir stres. Stresten kurtulur kurtulmaz geçti. Fark etmeden bir şeylere aşırı stres yapıyor olabilirsiniz. Çok geçmiş olsun.
çok teşekkür ederim,ben zaten çok stresli biriyim ve anksiyete problemim var aynı zamanda stres yaptığım sürede hissettim bu durumu zaten öncesinde yoktu böyle bir şey,tekrardan teşekkür ederim size de geçmiş olsun

Koltuk altı temizliğinden hemen sonra sert bir şekilde keselendiniz mi o sebepten dolayı da iltihaplanma şişlik olabiliyor.

Koltuk altı temizliğinden hemen sonra sert bir şekilde keselendiniz mi o sebepten dolayı da iltihaplanma şişlik olabiliyor.
ya sert bir şekilde keselemedim ama jiletle temizliyordum o bölgeyi ve biraz zorlanma tahriş olma gibi bir durum olmuştu,keseleme işlemi yaptığım da oldu öncesinde evet jiletlemeden de kaynaklanıyor olabilir mi

ya sert bir şekilde keselemedim ama jiletle temizliyordum o bölgeyi ve biraz zorlanma tahriş olma gibi bir durum olmuştu,keseleme işlemi yaptığım da oldu öncesinde evet jiletlemeden de kaynaklanıyor olabilir mi
O zaman ondan dolayıdır..

Benim de başıma gelmişti şu kadınlara özel jiletle temizlemiştim sonra biraz sert kese yaptığımı hatırlıyorum. Ertesi gün hafif ağrılı yanmalı bir hatta bir kaç tane kocaman kocaman şişlikler oluşmuştu. Tabi biz panikle doktora gittik Doktor 5 günlük bir antibiyotik vermişti geçmezse Ultrason yapacağını söylemişti. İlaçtan sonra o yanma ağrı ve şişlik bayağı geçmişti sonra zamanla kayboldu. Sizinki de böyle bir şey olabilir.

O zaman ondan dolayıdır..

Benim de başıma gelmişti şu kadınlara özel jiletle temizlemiştim sonra biraz sert kese yaptığımı hatırlıyorum. Ertesi gün hafif ağrılı yanmalı bir hatta bir kaç tane kocaman kocaman şişlikler oluşmuştu. Tabi biz panikle doktora gittik Doktor 5 günlük bir antibiyotik vermişti geçmezse Ultrason yapacağını söylemişti. İlaçtan sonra o yanma ağrı ve şişlik bayağı geçmişti sonra zamanla kayboldu. Sizinki de böyle bir şey olabilir.
bende sert bir şekilde jiletliyorum..ama üç ay olmasına rağmen hala ağrı ve hassasiyet geçmedi bu durum da beni biraz tedirgin ediyor açıkçası,umarım tamamen geçer

Oval şekilli ve reaktif diyorsunuz, sorunlu bir şey yazmıyor anladığım kadarıyla. Biraz geç geçiyor olabilir. Bir de sürekli dokunmamaya çalışın ondan dolayı da geçmesi gecikebilir.

Oval şekilli ve reaktif diyorsunuz, sorunlu bir şey yazmıyor anladığım kadarıyla. Biraz geç geçiyor olabilir. Bir de sürekli dokunmamaya çalışın ondan dolayı da geçmesi gecikebilir.
ya şöyle ki mesela ne zaman o bölgeyi temizlesem ya da psikolojik olarak orayı düşünsem ağrım oluyor,doktor antibiyotik tedavisi verdi zaten inşallah o da etki eder umarım geçer kısa zamanda da..teşekkür ederim

hilusu doğal oval şekilli reaktif lenf nodu yazıyor raporda.
Uzman değilim ama ben de çok pimpirikli olduğumdan ve daha önce başıma da geldiğinden çok araştırmıştım. lenf bezleriniz enfeksiyona tepki olarak şişmiş gibi. Tanımlama bunu gösteriyor bildiğim kadarıyla. Aklınıza getirmemeye çalışın, eminim bir süre sonra normale döner.

çok teşekkür ederim,ben zaten çok stresli biriyim ve anksiyete problemim var aynı zamanda stres yaptığım sürede hissettim bu durumu zaten öncesinde yoktu böyle bir şey,tekrardan teşekkür ederim size de geçmiş olsun
Ben de çok teşekkür ederim. Kendinize iyi gelen şeyler yapıp doğaya çıkmaya çalışın. İnanın canımızdan kıymetli değil hiçbir şey.

Uzman değilim ama ben de çok pimpirikli olduğumdan ve daha önce başıma da geldiğinden çok araştırmıştım. lenf bezleriniz enfeksiyona tepki olarak şişmiş gibi. Tanımlama bunu gösteriyor bildiğim kadarıyla. Aklınıza getirmemeye çalışın, eminim bir süre sonra normale döner.
ya bende aşırı pinpirikliyim o yüzden çok araştırma yaptım ve araştırdım,içimi rahatlattınız çok teşekkür ederimm

X