Kontakt Lens lens kullananlar ?

Shawtyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2017
81
34
25
kızlar gözlerimde astigmat miyop var gözlük kullanıyordum fakat dışarda takamıyorum lens kullanmaya karar verdim fakat hem biraz tereddütteyim hem de hangi marka hangi renk diye düşünüyorum renkli almak istiyorum renkli lens kullanıp memnun kalan var mı ? ayrıca lens konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım kullanımı zor mu

kızlar gözlerimde astigmat miyop var gözlük kullanıyordum fakat dışarda takamıyorum lens kullanmaya karar verdim fakat hem biraz tereddütteyim hem de hangi marka hangi renk diye düşünüyorum renkli almak istiyorum renkli lens kullanıp memnun kalan var mı ? ayrıca lens konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım kullanımı zor mu
Astigmatınızın düzeyi nedir ? Astigmatsız sadece miyop lens kullanımı sizi zorlar mı ? Lense alışma döneminde, şeffaf numaralı lensle başlamanızı öneririm. Renkli lense hassasiyet gösteren insanlar olabiliyor.

Astigmatınızın düzeyi nedir ? Astigmatsız sadece miyop lens kullanımı sizi zorlar mı ? Lense alışma döneminde, şeffaf numaralı lensle başlamanızı öneririm. Renkli lense hassasiyet gösteren insanlar olabiliyor.
4 derece miyop var daha önce de lens kullandım ama numarasız ve 2-3 kez falan taktım epey oldu şimdi numaralı kullanacağım için bir değişikliği oluyor mu bilmiyorum şeffaf lens pek istemiyorum açıkçası:KK42:

4 derece miyop var daha önce de lens kullandım ama numarasız ve 2-3 kez falan taktım epey oldu şimdi numaralı kullanacağım için bir değişikliği oluyor mu bilmiyorum şeffaf lens pek istemiyorum açıkçası:KK42:
Numaralı renkli lenste rahat edemeyenler de var. Fiyatları da oldukça yüksek. Bu riski alıp almamaya siz karar vereceksiniz.

Astigmat + miyop var.
Lenslerimden çok memnunum, ben direkt doktordan aldığım için başka marka denemedim ben.
Çok daha ince lensler var o yüzden marka vermeyeceğim ama kullanımı çok rahat. Hijyen istiyor çok dikkat etmeniz gerekli, aman bir kereden bir şey olmaz denmemeli.
Benim doktorum ilk kullanmaya başlayacağımız zaman, birkaç hastasını aldı resmen ders verdi. Devlette olmasına rağmen inanılmaz ilgilenmişti ama zaten bir zorluğu da yok.
Ayrıca deniz havuz için günlük lenslerde ayrıca satılıyor. Renkli hiç kullanmadım bilemiyorum

Ben bir hafta önce doktora gittim 1,5 numara astigmatım varmış deneme lensi verdi onu kullanıyorum çok rahatmış lens önceden gözlüğüm vardı ama artık sadece araç kullanırken takıyordum. lensi takıp çıkarırken mahfoldum ilk zamanlar protez tırnaklarım da vardı yarım saat uğraştım takarken ayrı çıkarırken ayrı🤦🏻‍♀️ protezlerimi çıkardım 2 gündür daha kolay takıp çıkarıyorum avenue gibi bişey lensin adı aylık varsa onu soracağım optiğe gittiğimde astigmatta yok sanırım. Renkli kullanmayı düşünmüyorum ablamda var çok yapay duruyor bence.

Lens kullanmiyorum ama insanlarda sık sık gordugum bir lens var markasini bilmiyorum boyle acik mavi oldukca opak ve takan kişiler önünü görmüyor gibi boş bakış olur ya ayni öyle bakiyor. İris kısmı baya dar. Bir kac kişide gordum ve ayni marka olduklarini dusunuyorum. Asiri opak, iris kismi dar mavi lenslerden almayin demeye geldim. 😃

Miyop astiğmat gibi durumlarda renkli lenslerin görüntü kalitesi bir tık düşük oluyor diye duydum o yüzden ben hiç renkli almadım. Yıllardır şeffaf lens kullanıyorum. Lens kullanırken el hijyeni çok çok önemli bunu unutmayın her takmaya çıkartmaya ellerinizi mutlaka yıkayın, ben bir defasında enfeksiyondan gözümü kaybedecektim nerdeyse.

X