lmek istiyorum :( Ne yapmalym?

Senin gerçekten bir psikoloğa giten gerkiyor. Anladığım kadarıyla erkeklere çok güveniyorsun sen. Ve birazda güçlü biri değilsin.
Yaşadıkarının altından kalkamıyorsun.
Geçen gün bir konuna rastgelmiştim.
Sonra bunlar...
Ne diyim ki bence kendini topla.
Kimse suçlu değil.
Ailen sana yol göstermeye çalışıyor..
Ve şu da varki hiç bir erkek beni evlenmeden önce deneyemez.
Kaldıki senin erkek arkadaşım dediğin kişi seni denemiyor resmen seni kullanıyor. Elinde oyundcak etmiş seni.
Peki neden oyuncak oldun bir düşün. BU yaşadıklarından ders al ve tekrarlama.
Bir erkeği elinde tutmanın altın kuralı değildir senin yaptıkların. SOnra işte böyle küçümsüyorlar. Nasılsa o benim diyip aşağılıyorlar.
Neden aptal olasın ki y. Lisans yapmış birisin.
Dıyorum ya karakterin biraz zayıf güçlenmeyi dene biraz. Dik olan erkeklere prim verme. Yoksa hep böyle üzülmekle geçer ömrün.
Ölümde çözüm değildir bunu unutma.
Ölmek sadece burdan kurtulmanın bir yolu. Önce hatalrını telafi et yeni bir hayata başla ve hatalarını tekrarlama.

ölmek o kadar kolay mı sanıyosunuz
eğer öyle olsaydı her canına tak diyen bu hayatı istemeyen herkes ölmeyi tercih ederdi
bi yerlerden atlayıpta ölmediğinizi sakat kaldığınızı ve şu durumdan iki katı muhtaç duruma geldiğinizi bi düşünün derim
beterin beteri vardır yani ölmek o kadar basit değil ayrıca cesaret işi
yapabilecekmisiniz bu cesareti kendinizde buluyormusunuz
şu ölmek düşüncesini kafanızdan bi atın önce
aileme para verdim geri istiyorum gibi şeyler yazmışsınız
buna para vermek değilde yardım diyelim isterseniz bir evlat ailesine para vermiş çok mu
onlar sizin için harcadıkları meblağnın çetelesini tutup sizden tahsil etmeye kalktılar mı
bu konuda haksızsınız kusura bakmayın ama verdiğiniz para sadece yardım olur borç değil
sonuçta evli değilsiniz bi eşiniz yok sorumluluğunuz yok hala onların kızısınız ve verdiğiniz parayı geri istemek olmaz
sevgilinize gelince kendinizi ezidrmeyin diye yazmıştım daha önce hala aynı fikirdeyim
dünyadaki tek erkek o değil ya bırakın sizi sevmeyen kötü davranan birini
hayatınızı değiştirmek sizin elinizde
iplerini bir başkasının eline tutuşturmadıkça yönetmeye hakkınız var demiştim önceki konunuza yapmış olduğum yorumda
yine aynı şeyi söyleceğim

hayatınızı yönetmek sizin elinizde....

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla erkeklere çok güveniyorsun sen. Ve birazda güçlü biri değilsin.
Yaşadıkarının altından kalkamıyorsun.
Kaldıki senin erkek arkadaşım dediğin kişi seni denemiyor resmen seni kullanıyor. Elinde oyundcak etmiş seni.
Peki neden oyuncak oldun bir düşün. BU yaşadıklarından ders al ve tekrarlama.
Bir erkeği elinde tutmanın altın kuralı değildir senin yaptıkların. SOnra işte böyle küçümsüyorlar. Nasılsa o benim diyip aşağılıyorlar.

:KK43:( evet karakterım guclu dııl baksana zır zır durmadan aglıyorum bısey oluncaya:KK43:( ay bısey de yapamıyorum ya :KK43:) hep haksızım mafoldumben

ölmek o kadar kolay mı sanıyosunuz
eğer öyle olsaydı her canına tak diyen bu hayatı istemeyen herkes ölmeyi tercih ederdi
bi yerlerden atlayıpta ölmediğinizi sakat kaldığınızı ve şu durumdan iki katı muhtaç duruma geldiğini bi düşünün derim
iplerini bir başkasının eline tutuşturmadıkça yönetmeye hakkınız var demiştim önceki konunuza yapmış olduğum yorumda
yine aynı şeyi söyleceğim
.

evet yasadıgıma saglıklı olduguma hep şükredıyorum ölmek çözum degıl
hep bunu derım ama çözum bulamıyorum kı
sanırım cok aptalım ben herkes aynını dıyor cunku bır sey yapamıyorum da
hep sevmeyenın mı pesınden gıdıyorum sevenı bıle sevmeyecek hale mı getırıyorum
nası bırıyım kaçan kurtuluyor :KK43: :a015:
bır de aılem onlar hep yaka silkiyor benden bugun de bas bas bagırdım
sonra sevgılım actı bagardı, aradım bı telkın bıle etmedı ya o da bagardı,

ıplerı tutusturuy9orum aılemın ya da sevgılılerın elıne sonra hale bak
nası yapılmazb ılmıyorum hayat gıdıyor işte
şu an aktıf aglamam bır az daha duruldu nıhayet

evet yasadıgıma saglıklı olduguma hep şükredıyorum ölmek çözum degıl
hep bunu derım ama çözum bulamıyorum kı
sanırım cok aptalım ben herkes aynını dıyor cunku bır sey yapamıyorum da
hep sevmeyenın mı pesınden gıdıyorum sevenı bıle sevmeyecek hale mı getırıyorum
nası bırıyım kaçan kurtuluyor :KK43: :a015:
bır de aılem onlar hep yaka silkiyor benden bugun de bas bas bagırdım
sonra sevgılım actı bagardı, aradım bı telkın bıle etmedı ya o da bagardı,

ıplerı tutusturuy9orum aılemın ya da sevgılılerın elıne sonra hale bak
nası yapılmazb ılmıyorum hayat gıdıyor işte
şu an aktıf aglamam bır az daha duruldu nıhayet

sen ailenin eline ip mip vermmeişsinki be yavrum resmen bütün ipler sevgilinin elinde o da
onun eline nasıl geçti bir sen biliyorsun birazda biz biliyoruz işte:1closedeyes:
Üzüldüm yaptıklarına normal hareketler değil bunlar gerçekten bak psikoloğa kesinlikle git
yaptıklarını anlat. Bir erkeğe bukadar nasıl güvenilir ki anlamıyorum ben. Hmede bir değil
iki değil nasıl hep aynı hataya düşersin.
Bence sürekli sevgilinde ve ailende suç bulma briazda ben ne yaptım de. Ailen boşuna
sana kızmaz. Belki abartabilirler ama asla %100 haksız değillerdir.
Sevgilin sen izin vermesen bunları yapamazdı. Hatta bööyle bir adamla sen izin vermesen kimse seni ilişkiye zorlamazdı.
Sen insanlardan pek anlamıyorsun bence. Bir sorununda bu daha önceki konularına
baktım yaşın 27 ama çocuk gibi hareket ediyorsun konuşmaların tavırların hep öyle. Ağır
ol biraz yaşının gerektirdiklerini yap. Hayatı çok ciddiye almak iyi değil ama senin kadar
laylaylomda yaşamamak gerek. Hepd erim bu hayatta 2 sene yaşamicaz.
Biraz yaptıklarımızın sonuçlarını görerek karar vermek gerek. Her yaşadığın şeyin
onucunda sen bu haldesin. Madem güçlü değilsin sakin bir hayatı seç. Az aksiyonlu bir
hayata geçiş yap derim ben. O sevgilinde bir ... etmez haberin ola. Oldum olası senin
sevgilin gibilerine sinir olmuşumdur.Çok üzgünüm çoook

kıyamam ya, yavrum benim. kalk bi yüzünü yıka hiç bişey için ağlamaya değmez. ne diye evde kalıcakmışın dünyada milyarlarca erkek var. hem delikli boncuk yerde kalmaz demiş atalarımız.

işe seni üzen sevgilini göndermekle başla. yalnız da mutlu olabilirsin.

sonra ailenle ilişkilerini düzeltmen lazım. bunu da onlarla düzgünce konuşuarak sorunlarını dil ile çözerek halledebilirsin. sanıyorum ki sen asisin diye onlar da bu kadar tepki gösteriyo.

hayatını değiştirip mutlu olmak senin elinde ben inanıyorum ki, herşeyi başarabilirsin.

sen ailenin eline ip mip vermmeişsinki be yavrum resmen bütün ipler sevgilinin elinde o da
onun eline nasıl geçti bir sen biliyorsun birazda biz biliyoruz işte:1closedeyes:
Üzüldüm yaptıklarına normal hareketler değil bunlar gerçekten bak psikoloğa kesinlikle git
yaptıklarını anlat. Bir erkeğe bukadar nasıl güvenilir ki anlamıyorum ben. Hmede bir değil
Bence sürekli sevgilinde ve ailende suç bulma briazda ben ne yaptım de. Ailen boşuna
sana kızmaz. Belki abartabilirler ama asla %100 haksız değillerdir.
Sevgilin sen izin vermesen bunları yapamazdı. Hatta bööyle bir adamla sen izin vermesen kimse seni ilişkiye zorlamazdı.
baktım yaşın 27 ama çocuk gibi hareket ediyorsun konuşmaların tavırların hep öyle. Ağır
ol biraz yaşının gerektirdiklerini yap. Hayatı çok ciddiye almak iyi değil ama senin kadar
laylaylomda yaşamamak gerek. Hepd erim bu hayatta 2 sene yaşamicaz.
Biraz yaptıklarımızın sonuçlarını görerek karar vermek gerek. Her yaşadığın şeyin
onucunda sen bu haldesin. Madem güçlü değilsin sakin bir hayatı seç. Az aksiyonlu bir
hayata geçiş yap derim ben. O sevgilinde bir ... etmez haberin ola. Oldum olası senin
sevgilin gibilerine sinir olmuşumdur.Çok üzgünüm çoook

alkisalkisalkisalkisalkisalkisa.s.

canim yazdiklarini okudum , gercekten senin adina cok üzüldüm.... ama sen sabretmesini ve sükretmesini ögrenmen lazim , düsün canim senden kötü durumda olanlar vardir.....onlar ne yapsinlar ???

sen ilk önce bu intihar etme isini unut bunu aklindan cikar ve bolca dua et senin icin ne hayirliysa öyle olmasini iste....
Allah sana sabretme gücü versin insaallah bu cikmazdan en kisa zamanda güzel düsüncelerle cikarsin...sevgilerle.........

sen ailenin eline ip mip vermmeişsinki be yavrum resmen bütün ipler sevgilinin elinde o da Bir erkeğe bukadar nasıl güvenilir ki anlamıyorum ben. Hmede bir değil

laylaylomda yaşamamak gerek.

buu dedıklerınızı nasıl yapıcam ben onu bılemıyorum ıyı guzel demıssınız de....

başlığı okuyunca çok çok kötü birşey oldu sandım... bu anlattıkların için ölmeye değermi allah aşkına...toparlanıp kendine gelmen gerekiyor bence... psikoloğa gitmen gerektiğine inanıyorum

cnm bencede en kısa zamanda gitmelisin bir psikiyatriste.

bır de calısmıyorken sskm yoktu psıkolog ıcın param da cok yoktu gıdemedım sımdı calısırken nasıl gıdıcem bılmıyorum yıne gıdemıycem

evlenme öncesı kız denenir ya denıyo benı bolca: (( durmadan bagarıyo erkek arkadasım

aılem de hep bıseyler ıcın sucluyo araba sürüşü yaptık süremedım dıye süremıon dıolar
arabam var mıydı kı süreyım

sonra 2.el araba alınabılır kızım dıo babam,,
10 yıldır alınmaz sıfır alıncak o da cok para alamazsn sen o parayla ver parayı dedı 3 sene once 5 mılyarımı aldı elımden ben 27-28 yasımdayım ewde kalmısım o da cabası a kıllı olsaydım koca bulurmuşum :KK43: gelen teklıflerden bırını degerlendırırmısı m :KK43: aglıom kızlar ya pancar gıbı oldum gözlerım kapandı göremıom ya :KK43:

canım madem calısmıyosun daha ıse baslamadın aılenle berabersın borc verdıgın parayı nerden buldun?bırde yuksek lısans yapmıs bır kısı gıbı durmuyosun yanı umarım ben yanılıyorumdur ama ...bana ınandırıcı gelmedıyasakkelime

canım madem calısmıyosun daha ıse baslamadın aılenle berabersın borc verdıgın parayı nerden buldun?bırde yuksek lısans yapmıs bır kısı gıbı durmuyosun yanı umarım ben yanılıyorumdur ama ...bana ınandırıcı gelmedıyasakkelime

yüksek lisans yapanların belirtileri nedir valla ben bilmiyorum da. nası duruyolar genelde? öğretseniz bize.

kolonyacım sende sakinleştin işallah biraz daha.

okurken calısıyordum tabiki, nası kazanılır kı baska para

önce sevgilinden bi ayrıll :nazar:
bi işe yaramayacak karaktersiz bi adam seni denediğine göree
sonra bi silkelen kendine gel
güçlü bi kız olmaya çalış
git işinde gücünde ol kimsenin lafınıda kafana takma
bu hayatı sen yaşıyorsun başkaları değil
yarın bi gün bi cahillik edip başkalarının sözüne göre evlenirsende
arkadanda kimse olmayacak yaptığına pişman olmakla kalacaksın yine
illa psikolaga gitmek gerekmez kendi kendini motive etmelisin önce
sen önce kendi saygınlığını kazanmaya çalışş
ölmeyi düşüneceğine...

Tatlım hayat kimseye kucak kucak huzur,gani gani saadet vermiyor.
Herkes kendince asılıyor bu hayat denen ipin bir ucundan
An geliyor yoruluyoruz,an geliyor evet buraya kadardı ötesi yok diyoruz ama yinede bir yerlerden başlıyoruz.
ölüm hepimizin kapısını zaten bir gün çalacak
Bunun erken olmasını istemek,kendini buna şartlamak zayıflık örneği
İnsan acı çeke çeke olgunlaşıyor bu hayatta
kaldıki senin elinde gençlik gibi bir servetin var.
O servetki ne parayla satın alınıyor,nede çalışıp okumakla
Bence bu günlerinin kıymetini bil,zor durumda olan insanları düşünüp haline şükret.
Analar gencecik evlatlarını elleriyle toprağa veriyorlarda yinede geride kalanlar için tutunuyorlar bir yerlerden yaşama.
Beterin beteri vardır,iyi düşün iyi olsun canım

buu dedıklerınızı nasıl yapıcam ben onu bılemıyorum ıyı guzel demıssınız de....

sende iiş bitiyor hataları ortaya koy..İlişkin niye bu hale geldi düşün. Ayrlırsın ya da ayrılazsın sana kalmış ama hatalarına hiç birşekilde devam etme.
Ağır olmaya gelirsek işte o sende bitiyor. Nasıl anlatiyim ki sana bunu.
Ama psikoloğa gitmenin yanısıra psikiyatriyede git ilaç verirler bişiler yaparlar SSK bunu karşılıyor.

canım madem calısmıyosun daha ıse baslamadın aılenle
berabersın borc verdıgın parayı nerden buldun?bırde yuksek lısans yapmıs bır kısı gıbı
durmuyosun yanı umarım ben yanılıyorumdur ama ...bana ınandırıcı gelmedıyasakkelime

ben yüksek yapıyor izlenimi veriyormuyum acabazemuszemus

yüksek lisans yapanların belirtileri nedir valla ben bilmiyorum da. nası duruyolar genelde? öğretseniz bize.

kolonyacım sende sakinleştin işallah biraz daha.
sende unı okuyorsun sanırım asıstanlarına bakman yeterlı ben egıtımın ınsanı olgunlastrıdgını dusunenlerdenım ...arkadasımızın durumu ıc acıcı degıl ama aılesıne ettıgı yardımı kendı ıcınde buyutmesı kendısınden baskasına zarar vermıyor bunu farketmesı lazım..bu konularda daha olgun dusunebılır...

sende iiş bitiyor hataları ortaya koy..İlişkin niye bu hale geldi düşün. Ayrlırsın ya da ayrılazsın sana kalmış ama hatalarına hiç birşekilde devam etme.
Ağır olmaya gelirsek işte o sende bitiyor. Nasıl anlatiyim ki sana bunu.
Ama psikoloğa gitmenin yanısıra psikiyatriyede git ilaç verirler bişiler yaparlar SSK bunu karşılıyor.

ben yüksek yapıyor izlenimi veriyormuyum acabazemuszemus

arkadslar abartmayın lutfen dusuncemı soyledım sadece herkes ınanmak zorundamı ben daha farklı bır acıdan bakıyorum belkıde egıtımcıysenız eger her dusunceye saygı duyulması gerektıgını bıldıgınız umuyorum ve bu konuyu kapatıyorumfisfisfis

X