Lohusalik ve kayinailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ziyagillerdenmiyimneyim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2023
2.301
1.730
29
Simdi arkadaslar ben 1 aya doguruyorum konuyu soyle ozetleyeyim eski konularima bakarak anlatacagim ki esimle aramiz duzeldi biraz biraz affetmedim ama bosanma konusunu rafa kaldirdim bebegim icin soran olacaktir diye aciklayayim dedim su anki soruna geciyorum;
Kendi ailemle gorusmuyorum biliyorsunuz kayinvalidemlerle de 10 dakika mesafede oturuyoruz. Kayinbabam emekli hep evde kaynanamla birlikte. Ben 9 ay boyunca onlardan tek bir sey istemedim esim isteyken kayinbabam doktora goturdu o da 3 defa goturdu sadece donuste hep kendim dondum. Kit kanaat gecinen bir aile anliyorum arada doktora taksiyle de gidiyorum zaten hastane 5 dk lik mesafede.
Neyse, gecen hafta doktora gittim geldim cikista da kuafore gittim saclarimi kestirdim bu arada bu sene riskli gebelik gecirdigim icin calismadim normalde ogretmenim ozelde. Kaynanam ne dese begenirsiniz ?
"Arabanin lambasi yaniyor gazi bitmis ay sonu nasil gelecek bilmiyorum"
Ay var ya basimdan kaynar sular dokuldu 9 aylik karnimla dolmusa mi biniyim kendi diyor hastane isin olursa soyle diye. Buna ben cok icerledim. Bir daha ondan asla bisey istemem ha durumlari yok madem emekli maasiyla geciniyorlar da gecen ay siger cocuklarini ehliyete yazdirmislar 12 bin e. Eminim dogumda bie ceyrek takmazlar kaynanam cok cimri.Bu arada maddi manevi hep destek oluruz esimle. Parayi cok sevmesi uzuyor beni.
ASIL KONUYA GELIYORUM TABI BUNLAR BEN DE BIRIKTI.
Kaynanam hasta 3 gundur ben dr mesaj attim nasil oldun iyi misin vs diye. Aradim sonra da bana diyor ki sen arardin bicir bicir konusurdun yani nisanliyken olani diyor bana ben telefonla konusmaktan ifrit oluyorum onun yuzunden cene calacak bos muhabbetlerden valla hina geldi. Dedim ki buna ben allah razi olsun dogumdan sonra gelirsin bana yardim edersin istersen ama kayinbabam gelmesin ben lohusa olcam kayinbabamin yaninda rahat edemem. O zaman ben de gelmem diyor. Ya lohusa kadinin yaninda kayinbabanin ne isi var adam da rahat edemez sirf krndi evini kapatip ben de kalmak icin yapiyor nedeni de dogalgaz iste para gitmesin cigerini biliyorum kadinin. Ben de esime soyledim bak annenle konus ben dr kalmasina gerek yok zaten yakin oturuyoruz diye esim de konusacak. Neymis kocasindan ayri kalamazmis. Niyetini bildigim icin zoruma gidiyor aslinda.
Veee en onemlisi dedim ki 40 gun eve misafir istemiyorum yasli komsularini dolduracak eve biliyorum gorumcem de bi yandan tepeme ususmeye calisiyorlar ben lohusaligimi sessiz sakin gecirmek istiyorum.
Kirici olmadan tavsiyelerinizi bekliyorum
Not: ARKADASLAR BEBEGIME VE AILEME KENDIM BAKMAK ISTIYORUM ISRARLA KV KENDI GELMEK ISTIYOR. GELMEMESI ICIN NE YAPABILIRIMI SORUYORUM.

Son düzenleme:
Simdi arkadaslar ben 1 aya doguruyorum konuyu soyle ozetleyeyim eski konularima bakarak anlatacagim ki esimle aramiz duzeldi biraz biraz affetmedim ama bosanma konusunu rafa kaldirdim bebegim icin soran olacaktir diye aciklayayim dedim su anki soruna geciyorum;
Kendi ailemle gorusmuyorum biliyorsunuz kayinvalidemlerle de 10 dakika mesafede oturuyoruz. Kayinbabam emekli hep evde kaynanamla birlikte. Ben 9 ay boyunca onlardan tek bir sey istemedim esim isteyken kayinbabam doktora goturup getirdi10 gunde bir riskli bir gebeligin oldugu icin. Kit kanaat gecinen bir aile anliyorum arada doktora taksiyle de gidiyorum zaten hastane 5 dk lik mesafede.
Neyse, gecen hafta doktora gittim geldim cikista da kuafore gittim saclarimi kestirdim bu arada bu sene riskli gebelik gecirdigim icin calismadim normalde ogretmenim ozelde. Kaynanam ne dese begenirsiniz ?
"Arabanin lambasi yaniyor gazi bitmis ay sonu nasil gelecek bilmiyorum"
Ay var ya basimdan kaynar sular dokuldu 9 aylik karnimla dolmusa mi biniyim kendi diyor hastane isin olursa soyle diye. Buna ben cok icerledim. Bir daha ondan asla bisey istemem ha durumlari yok madem emekli maasiyla geciniyorlar da gecen ay siger cocuklarini ehliyete yazdirmislar 12 bin e. Eminim dogumda bie ceyrek takmazlar kaynanam cok cimri.
ASIL KONUYA GELIYORUM TABI BUNLAR BEN DE BIRIKTI.
Kaynanam hasta 3 gundur ben dr mesaj attim nasil oldun iyi misin vs diye. Aradim sonra da bana diyor ki sen arardin bicir bicir konusurdun yani nisanliyken olani diyor bana ben telefonla konusmaktan ifrit oluyorum onun yuzunden cene calacak bos muhabbetlerden valla hina geldi. Dedim ki buna ben allah razi olsun dogumdan sonra gelirsin bana yardim edersin istersen ama kayinbabam gelmesin ben lohusa olcam kayinbabamin yaninda rahat edemem. O zaman ben de gelmem diyor. Ya lohusa kadinin yaninda kayinbabanin ne isi var adam da rahat edemez sirf krndi evini kapatip ben de kalmak icin yapiyor nedeni de dogalgaz iste para gitmesin cigerini biliyorum kadinin. Ben de esime soyledim bak annenle konus ben dr kalmasina gerek yok zaten yakin oturuyoruz diye esim de konusacak. Neymis kocasindan ayri kalamazmis. Niyetini bildigim icin zoruma gidiyor aslinda.
Veee en onemlisi dedim ki 40 gun eve misafir istemiyorum yasli komsularini dolduracak eve biliyorum gorumcem de bi yandan tepeme ususmeye calisiyorlar ben lohusaligimi sessiz sakin gecirmek istiyorum.
Kirici olmadan tavsiyelerinizi bekliyorum
Diğer anlattıklarınıza bir şey demek istemiyorum ama kayınbabanız gelmesin,işi yok.

Ay o kadar itici bi insana benziyorsunuz ki yazdıklarınızdan, kusura bakmayın. Ben 9 ay boyunca 5 dakika mesafedeki hastaneye kendimi arabayla götürtsem (ki kv nezaketen teklif etmiş götürtmeyi), kendi babam bile olsa arada bir arabanın yakıtını karşılarım, aksi durum bana göre ayıp zaten. Siz evli insanlarsınız, kendinizi evdeki bekarla kıyaslayamazsınız. Doğum sonrası kimse evini eşini bırakıp gelip size yardım etmek zorunda değil, sizden sorumlu olan kişi eşiniz, izin alsın iki hafta size destek olsun madem. Insanlardan her türlü yararlanmaya çalışıp bi telefon açıp nasılsın demeye ifrit oluyorsanız bari uzak durunda kimsenin huzurunu bozmayın.

Ay o kadar itici bi insana benziyorsunuz ki yazdıklarınızdan, kusura bakmayın. Ben 9 ay boyunca 5 dakika mesafedeki hastaneye kendimi arabayla götürtsem (ki kv nezaketen teklif etmiş götürtmeyi), kendi babam bile olsa arada bir arabanın yakıtını karşılarım, aksi durum bana göre ayıp zaten. Siz evli insanlarsınız, kendinizi evdeki bekarla kıyaslayamazsınız. Doğum sonrası kimse evini eşini bırakıp gelip size yardım etmek zorunda değil, sizden sorumlu olan kişi eşiniz, izin alsın iki hafta size destek olsun madem. Insanlardan her türlü yararlanmaya çalışıp bi telefon açıp nasılsın demeye ifrit oluyorsanız bari uzak durunda kimsenin huzurunu bozmayın.
Ben cagirmadim kendi gelmek istedi topu topu 3 kere hastaneye goturduler iticiysem gule gule. Kimseye gel bana bak demiyorum zaten

Nerden biliyosun parasini vermedigimi ?? Onlara destek olmadigimi? Ben kucuk kaynimi tektasimi bozdurup dershaneye yazdirdim gecen sene. Burdan boyle konusup atip tutmak yargilamak kolay tanimadiginiz insani.

39+3 iken anesteziyle görüşüp ertesi güne sezaryen için eve dolmuşla dönmüştüm yol 10 dk. Ölünmüyor hemen.
Ayrıca tabi ki ehliyete yazdıracaklar yılbaşıdan sonra zam gelir bu hep böyledir.
İsterse bir şey takmaz bir tulum alır geçerler zorla değil ya.
Kp tabi ki gelmesin ne alaka yani.
Misafir de asla asla kabul etmeyin herkes hast zaten.

39+3 iken anesteziyle görüşüp ertesi güne sezaryen için eve dolmuşla dönmüştüm yol 10 dk. Ölünmüyor hemen.
Ayrıca tabi ki ehliyete yazdıracaklar yılbaşıdan sonra zam gelir bu hep böyledir.
CAnim haklisin ama soyle ki odem oluyor ayaklarim sisiyor gun geliyor bazen yuruyemiyorum zaten topu topu 3 kere goturdu dokuz ayda gocundugumdan degil yani bunu anlatmak istedim aslinda.

Gorumce diyor ki 40 diye bisey yok beni deli etti

Kimse gelmesin esiniz yardimci olsun ayaga kalkinca kendi isinizi halledersiniz zaten
Insan dogumunda annesini ya da yakin gordugu birini illa ki ister destek arar anliyorum hak da veriyorum. Sizin yerinizde olsam kimse gelmesin biz kendi kendimize idare ederiz kimseyi istemiyorum derdim. Destek olmasin kimse ama kostek de olmasinlar bi zahmet

Yani konuyu neden tam okumuyorsunuz ?
1) 9 ayda 3 kere goturduler ben de karsiliginda guzel bir jest yaptim bu isler zaten karsilik beklenerek olmamali. Esimin goturup getiremedigi, tansiyonumun ciktigi zamanlarda acil gitmek zorunda kaldim.
2) her gun arayip komsu dedikodusu yapiyor bana sutun acaba yarayacak mi diyor psikolojimi bozuyor ondana konusmak istemiyorum.
3) kimseden bi beklentim yok. Asil itici yorum yapan sizsiniz.

Kimse gelmesin esiniz yardimci olsun ayaga kalkinca kendi isinizi halledersiniz zaten
Insan dogumunda annesini ya da yakin gordugu birini illa ki ister destek arar anliyorum hak da veriyorum. Sizin yerinizde olsam kimse gelmesin biz kendi kendimize idare ederiz kimseyi istemiyorum derdim. Destek olmasin kimse ama kostek de olmasinlar bi zahmet
Ben de oyle dedim. Oyle yapacagim buyuk ihtimalle. Kv iste kendi kendine kararlar veriyor surevi yonetmeye calisiyor. Daha gecen acaba sutun yarayacak mi cocuk tombul olur zaten yararsa dedi benu sinir ediyor lohusaligimda bunlarla ugrasamam

Bende riskli bir gebelik geçirdim son haftalar dışında hatırlamıyorum her hafta gittiğimi. Götürmesi gereken kişi eşiniz, hani oda çocuğunu görecek ya. Eşim bir kere gelmedi kıyameti kopardım. Lohusalıkta yanında durması gereken kişi anneniz ve eşiniz. Hadi anneniz yok yine eşiniz. Babalık izni diye birşey var boşuna yok o izin.

Tektaşınızı bozdurup dershaneye yazdırmak sizin suçunuz. Fedakarlıkları yapıp yapıp sonra laf edemezsiniz. Hayat bir tercih silsilesi ve biz seçimlerimize göre yaşıyoruz. Kayınvalidenin evinde ne aldığına karışamazsınız haddiniz değil. Eğer ehliyet parası sizden alınacaksa onu eşinizle konuşun tepkinizi koyun.

Kayınpeder konusunda sonuna kadar haklısınız. Emzirceksiniz, belki dikiş olacak. Birde kp çekilmez. Rahat edemezsiniz. Kv bence yok dese de gelir. Ama gelirse tanıdıkları çağırır o kesin. Ben doğumdan önce bütün gruplara yazdım, 40 gün sonra görüşürüz diye. Hastaneye isteyen gelsin yoksa 40 gün sonra. Birde aklınıza gelmez ama söyleyin bebek fotografı atmasınlar bence. Nazar olur. İyi düşüneni var, kötüsü var.

Bu süreci 4 ay önce yaşamış biri olarak eşinize biraz lohusalığı anlatın. Takılmayacak şeye taktığınızı, hassas olduğunuzu, sizin iyi ve dinlenmiş olmanız gerektğini. Erkekler anlamıyor. Ben anlattım sonra hayattan bezdirmiştim. Bilsin ona göre alttan alsın. Lohusalıkta agladığım kadar hayatımın kalanınfa ağlamadım. Kötülükten değil duygusallıktan.

İnşallah hayırlı ve sağlıkla alırsınız kucağınza evladınızı.

Bende riskli bir gebelik geçirdim son haftalar dışında hatırlamıyorum her hafta gittiğimi. Götürmesi gereken kişi eşiniz, hani oda çocuğunu görecek ya. Eşim bir kere gelmedi kıyameti kopardım. Lohusalıkta yanında durması gereken kişi anneniz ve eşiniz. Hadi anneniz yok yine eşiniz. Babalık izni diye birşey var boşuna yok o izin.

Tektaşınızı bozdurup dershaneye yazdırmak sizin suçunuz. Fedakarlıkları yapıp yapıp sonra laf edemezsiniz. Hayat bir tercih silsilesi ve biz seçimlerimize göre yaşıyoruz. Kayınvalidenin evinde ne aldığına karışamazsınız haddiniz değil. Eğer ehliyet parası sizden alınacaksa onu eşinizle konuşun tepkinizi koyun.

Kayınpeder konusunda sonuna kadar haklısınız. Emzirceksiniz, belki dikiş olacak. Birde kp çekilmez. Rahat edemezsiniz. Kv bence yok dese de gelir. Ama gelirse tanıdıkları çağırır o kesin. Ben doğumdan önce bütün gruplara yazdım, 40 gün sonra görüşürüz diye. Hastaneye isteyen gelsin yoksa 40 gün sonra. Birde aklınıza gelmez ama söyleyin bebek fotografı atmasınlar bence. Nazar olur. İyi düşüneni var, kötüsü var.

Bu süreci 4 ay önce yaşamış biri olarak eşinize biraz lohusalığı anlatın. Takılmayacak şeye taktığınızı, hassas olduğunuzu, sizin iyi ve dinlenmiş olmanız gerektğini. Erkekler anlamıyor. Ben anlattım sonra hayattan bezdirmiştim. Bilsin ona göre alttan alsın. Lohusalıkta agladığım kadar hayatımın kalanınfa ağlamadım. Kötülükten değil duygusallıktan.

Tesekkur ederim insallah. 🥰

Screenshot_20231227_020131_WhatsApp.jpg

Ben bugun boyle bir sey paylastim, gorumcem ne yazdi biliyo musun ? Ayy 40 diye bisey yok. Oyle insanlar iste.

Ben gelmeyin diyemem diyor kv. Yani o kadar icim sıkılıyor ki..

Ben gelmeyin diyemem diyor kv. Yani o kadar icim sıkılıyor ki..

Eşini çözecek bunu siz değil. Eşinizi korkutun. O çözsün. Şaka bir yana heryerde salgın var ben bebeğimi doktora götürmeye çekiniyorum. Aşıya gidemedim sağlık ocağına. Heryer beter. Minik bir virüste sen koru yatabbim. Gelmeyin demesin ama çocuk sarılık oldu hastaneye gidicez desin. Bahane bulsun. Yada gelene bebeği uzaktan gösterin o odaya sokmayın. Uyuyor deyin. Anne sütü almazsa bağışıklığı çok düşük oluyor ki ilk zamanlarda süt tam gelmiyor zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X