(lütfen köpek sahibi dostlarım yardımcı olursa sevinirim) Erkek arkadaşım ve karısıymış gibi davrandığı köpeği??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

holymolyshit

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
60
-8
Merhabalar. Okumak isteyen dostlarımı uzun bir yazı bekliyor. Ama bu konu hakkında daha çok hayvan sahibi kişilerin yorumlarını merak ediyorum.
Yurtdışında yaşıyorum ve 5 aydır bir erkek arkadaşım var. Onun bana gerekli ilgiyi vermediğini düşünüyorum. Köpeğini benden daha fazla önemsiyor. Birlikte bir şey yaparken bile aramıza köpeğini sokuyor.
Köpeğin bir suçu olmadığını biliyorum ama elimde olmadan ve erkek arkadaşım yüzünden istemsizce köpeğin her hareketine sinirleniyorum. Çünkü erkek arkadaşımın köpeğini eğitemediğini düşünüyorum.
Evet burada köpekleri aileden biri olarak görüyorlar. Bu eminim ki Türkiye’de de aynı ama ben bir köpekle büyümediğim için bunu anlayamıyorum. Ama erkek arkadaşım köpeği aileden biri olarak görmek olayını abartıyor ve sanki köpeğe karısıymış gibi davranıyor. Her zaman öncelik hep köpekte, ve ben sanki hep üçüncü beşinci seçenekmişim gibi hissediyorum.
Kendimi bir köpekle mi kıyaslıyorum, bir köpeği mi kıskanıyorum diye kendimi sorgulamaya başladım.
Ben köpekle olan hayatımızda mutlu olmak istiyorum. Köpeğin de mutlu, özgür ve güzel bir hayat yaşamasını istiyorum. Ama özgür yaşamak, istediği her şeyi yapabileceği anlamına gelmez.
Köpek kendisini sürü lideri olarak görüyor ve erkek arkadaşım ve ben ne zaman yakınlaşsak çıldırarak aramıza giriyor, üzerimize atlıyor. erkek arkadaşım, köpeğin bunu bize katılmak istediği için yaptığını söylüyor ama ben de köpekler hakkında bir şeyler öğrenebilmek için araştırma yapıyorum ve köpeğin neden böyle davrandığını anlayabiliyorum.
Her anımızda köpek var. Ve bunun erkek arkadaşkmjn suçu olduğunu düşünüyorum. Sevgilimden ilgi beklediğim için suç bende mi? Ya da ben mi çok fazla şey istiyorum.
Sevgilimle sevişirken neden bir köpek gelip benim bir tarafımı yalıyor ya da kokluyor? Problem bende mi? Ben mi yanlış düşünüyorum?
Sevgilimin yanında uyanınca sabah sarılıp öpmek yatakta biraz güzel vakit geçirmek istiyorum, ama erkek arkadaşımın yaptığı ilk şey köpeğini öpmek.
Ya da gece uyurken ona sarılıp uyumak istediğimde çok sıcak diyip sarılmak istemiyor. ama 5 dakika sonra bana arkasını dönüp köpeğe sarılarak uyuyabiliyor.
Ona, böyle davrandığında nasıl hissettiğimi defalarca anlatmaya çalıştım. ama o köpeği suçladığımı ve kurban rolü oynadığımı düşünüyor.

Son düzenleme:
Var olan düzene sonradan eklenen kişisiniz. Ayak uydurmanız lazım yada ayrılmanız gerekiyor. Sürü liderliği kısmı yavruluktan yada istikrarlı davranışın tavizsiz sürdürülmesinde başarılı sonuç verir erkek arkadaşınız köpeğine çok duygusal yaklaştığı için bu pek mümkün görünmüyor. Sevişirken de kapıyı kapatın hayvan görmesin bı zahmet.😂

Var olan düzene sonradan eklenen kişisiniz. Ayak uydurmanız lazım yada ayrılmanız gerekiyor. Sürü liderliği kısmı yavruluktan yada istikrarlı davranışın tavizsiz sürdürülmesinde başarılı sonuç verir erkek arkadaşınız köpeğine çok duygusal yaklaştığı için bu pek mümkün görünmüyor. Sevişirken de kapıyı kapatın hayvan görmesin bı zahmet.😂
Köpeğin farklı bir odada kalmasına kesinlikle karşı

Köpeğin farklı bir odada kalmasına kesinlikle karşı
Sürekli değilde en azından işiniz bitene kadar farklı bir odada durmasının ne zararı var?
Hiç mi o an hayvanın bakışından yada temasından rahatsız olduğunuzu söylemediniz? Söylediyseniz ne dedi?

Sürekli değilde en azından işiniz bitene kadar farklı bir odada durmasının ne zararı var?
Hiç mi o an hayvanın bakışından yada temasından rahatsız olduğunuzu söylemediniz? Söylediyseniz ne dedi?
rahatsız olduğumu söylüyorum tabi ki, ama köpeği yerine(odanın köşesindeki yatağına) göndermekle yetiniyor

Merhabalar. Okumak isteyen dostlarımı uzun bir yazı bekliyor. Ama bu konu hakkında daha çok hayvan sahibi kişilerin yorumlarını merak ediyorum.
Yurtdışında yaşıyorum ve 5 aydır bir erkek arkadaşım var. Onun bana gerekli ilgiyi vermediğini düşünüyorum. Köpeğini benden daha fazla önemsiyor. Birlikte bir şey yaparken bile aramıza köpeğini sokuyor.
Köpeğin bir suçu olmadığını biliyorum ama elimde olmadan ve Ryan yüzünden istemsizce köpeğin her hareketine sinirleniyorum. Çünkü Ryan’ın köpeğini eğitemediğini düşünüyorum.
Evet burada köpekleri aileden biri olarak görüyorlar. Bu eminim ki Türkiye’de de aynı ama ben bir köpekle büyümediğim için bunu anlayamıyorum. Ama Ryan köpeği aileden biri olarak görmek olayını abartıyor ve sanki köpeğe karısıymış gibi davranıyor. Her zaman öncelik hep köpekte, ve ben sanki hep üçüncü beşinci seçenekmişim gibi hissediyorum.
Kendimi bir köpekle mi kıyaslıyorum, bir köpeği mi kıskanıyorum diye kendimi sorgulamaya başladım.
Ben köpekle olan hayatımızda mutlu olmak istiyorum. Köpeğin de mutlu, özgür ve güzel bir hayat yaşamasını istiyorum. Ama özgür yaşamak, istediği her şeyi yapabileceği anlamına gelmez.
Köpek kendisini sürü lideri olarak görüyor ve Ryan ve ben ne zaman yakınlaşsak çıldırarak aramıza giriyor, üzerimize atlıyor. Ryan, köpeğin bunu bize katılmak istediği için yaptığını söylüyor ama ben de köpekler hakkında bir şeyler öğrenebilmek için araştırma yapıyorum ve köpeğin neden böyle davrandığını anlayabiliyorum.
Her anımızda köpek var. Ve bunun Ryan’ın suçu olduğunu düşünüyorum. Sevgilimden ilgi beklediğim için suç bende mi? Ya da ben mi çok fazla şey istiyorum.
Sevgilimle sevişirken neden bir köpek gelip benim bir tarafımı yalıyor ya da kokluyor? Problem bende mi? Ben mi yanlış düşünüyorum?
Sevgilimin yanında uyanınca sabah sarılıp öpmek yatakta biraz güzel vakit geçirmek istiyorum, ama Ryan’ın yaptığı ilk şey köpeğini öpmek.
Ya da gece uyurken ona sarılıp uyumak istediğimde çok sıcak diyip sarılmak istemiyor. ama 5 dakika sonra bana arkasını dönüp köpeğe sarılarak uyuyabiliyor.
Ona, böyle davrandığında nasıl hissettiğimi defalarca anlatmaya çalıştım. ama o köpeği suçladığımı ve kurban rolü oynadığımı düşünüyor.
Ay aklıma bi hint dizisinde karısını köpekten kıskanıp arabayı hızlı hızlı süren adam geldi djdjd bu yazıları yazarken bile bizlerin ne cevap verceğini tahmin etmeniz lazım. Kesinlikle ayrılın. Konh köpek değil konu ilişkide sizi rahatsız eden hi durum varsa herhangi katlanmak zorunda değilsiniz. Bir de bikaç aydır sevgiliymişsiniz basın tekmeyi mis gibi kendine dert edinmeye değmez. Ayrılmayıp sonra evlenince köpek aramızda yatıyo diye konu açarsınız aman aman djdjjd

rahatsız olduğumu söylüyorum tabi ki, ama köpeği yerine(odanın köşesindeki yatağına) göndermekle yetiniyor
Çok sıkıntılı.
Ayrılabilirseniz ayrılın.
Planlara dahil edilmesi, öncelik konumunda olmasını anlarım bunlar normal gelir çünkü çoğu insan evladı yerine koyar evcil hayvanını lakin kimse sevişirken aynı oda da hayvan bulundurmayı normal kabul etmez en azından bir evcil hayvan sahibi olarak ben böyle düşünüyorum.

Ay aklıma bi hint dizisinde karısını köpekten kıskanıp arabayı hızlı hızlı süren adam geldi djdjd bu yazıları yazarken bile bizlerin ne cevap verceğini tahmin etmeniz lazım. Kesinlikle ayrılın. Konh köpek değil konu ilişkide sizi rahatsız eden hi durum varsa herhangi katlanmak zorunda değilsiniz. Bir de bikaç aydır sevgiliymişsiniz basın tekmeyi mis gibi kendine dert edinmeye değmez. Ayrılmayıp sonra evlenince köpek aramızda yatıyo diye konu açarsınız aman aman djdjjd
Ayrılmayı ben de biliyorum tabi ki. Ortada çözebileceğim bir durum varsa önce çözmeyi tercih ediyorum. Burada sizin taşşak muhabbeti yapmanız için açmadım konuyu.

Çok sıkıntılı.
Ayrılabilirseniz ayrılın.
Planlara dahil edilmesi, öncelik konumunda olmasını anlarım bunlar normal gelir çünkü çoğu insan evladı yerine koyar evcil hayvanını lakin kimse sevişirken aynı oda da hayvan bulundurmayı normal kabul etmez en azından bir evcil hayvan sahibi olarak ben böyle düşünüyorum.
evet tabi ki de önceliği olmasını anlıyorum, dediğiniz gibi çünkü bizim çocuğumuz gibi, onunla ilgilenmemize ihtiyacı var her şeyden önce. ama her şeyin içinde bulunması beni rahatsız çok ediyor. ve o bunu anlamıyor

Valla böyle şeyler aslında en başında. Küçük sinyallerdir. Bence ayrılın. Benim eşim beni hep en önceliği yapıyor. Ve ben böyle değerli hissediyorum, her kadın bence önceliğin kendisi olmasını ister. Ha durum değişir derseniz tabii siz bilirsiniz ama bugün bunu yapan başka zamanda başka şeyler yapar diyim

Hiç köpek beslemedim ama benim kedimle aşırı bir duygusal bağım var. Kedim benimle birlikte uyuyor. Eşim geç yatar, ben ondan önce uyurum, uyumaya gittiğimde de kedi hemen benim koynuma gelir. Kedim de bana çok düşkün, ben neredeysem o da orada. Kedim olmadan uyumayı hayal edemiyorum mesela. Yani benim de kedimle ilişkim uç nokta o yüzden Ryan'ı anlayan biri olarak yazıyorum. Eşim kediyi yatak odasına sokma dese, bunun sebebi bir sağlık sorunu ise önce eşimin sağlığı derim ve kediyi sokmam ama sırf kediyi istemediği ya da kıskandığı için diyorsa buna bozulurum. Çünkü kedimle uyumaya o kadar alıştım ki kedim olmadan uyuyabileceğimi sanmıyorum. Ancak eşimle özel anlarımızda kedi aramıza girse ya da oturup bizi izlese ben de rahatsız olurum bu durumdan, o bakımdan siz haklısınız. Sizin sevişmeniz bitene kadar köpek odanın dışında kalmalı. Siz bunu Ryan ile konuşun, o anda köpek gelip temas edince benim konsantrasyonum kalmıyor, yapamıyorum deyin. Eğer anlayışla karşılamıyorsa ayrılın derim yani bu normal değil. Düşünüyorum da sizin yerinizde kim olsa rahatsız olur bu durumdan.

Köpeğin bir suçu olmadığını biliyorum ama elimde olmadan ve Ryan yüzünden istemsizce köpeğin her hareketine sinirleniyorum. Çünkü Ryan’ın köpeğini eğitemediğini düşünüyorum.
Evet burada köpekleri aileden biri olarak görüyorlar. Bu eminim ki Türkiye’de de aynı ama ben bir köpekle büyümediğim için bunu anlayamıyorum. Ama Ryan köpeği aileden biri olarak görmek olayını abartıyor ve sanki köpeğe karısıymış gibi davranıyor. Her zaman öncelik hep köpekte, ve ben sanki hep üçüncü beşinci seçenekmişim gibi hissediyorum.
Köpek kendisini sürü lideri olarak görüyor ve Ryan ve ben ne zaman yakınlaşsak çıldırarak aramıza giriyor, üzerimize atlıyor. Ryan, köpeğin bunu bize katılmak istediği için yaptığını söylüyor ama ben de köpekler hakkında bir şeyler öğrenebilmek için araştırma yapıyorum ve köpeğin neden böyle davrandığını anlayabiliyorum.
Her anımızda köpek var. Ve bunun Ryan’ın suçu olduğunu düşünüyorum. Sevgilimden ilgi beklediğim için suç bende mi? Ya da ben mi çok fazla şey istiyorum.
Sevgilimin yanında uyanınca sabah sarılıp öpmek yatakta biraz güzel vakit geçirmek istiyorum, ama Ryan’ın yaptığı ilk şey köpeğini öpmek.

Sevişme kısmı dışında aslında tüm hayvanseverler benzer durumlar yaşıyor
8 yaşına yaklaşan bir kedim var, dişi, ortalama iki aylıktı evimize geldiğinde
Tüm bakımını benim yapmama, bütün günü benimle geçirmesine rağmen eşime aşıktır resmen, kız çocuklarının babaya düşkünlüğü gibi, eşimi kıskanır da benden. Yanına otursam, öpsem gelip karşımıza çöküyor pis pis bakıyor olmadı kalkmadıysam söylenme moduna geçiyor, söylenmede değil bildiğin sövüyor :))) Tüm hayatımızı ona göre planlıyoruz resmen, tatile bile çıkmadık yıllardır çünkü ben onu bırakıp uzun süre bir yere gidemem gitsem de burnumdan gelir. Aynen dediğiniz gibi sıcakta odadan odaya gezerim bunalırım geceleri sarılıp yatmak şöyle dursun yanımdaki birinin vücut ısısı bile beni rahatsız ederken kedim totoma yapışıp yatınca hiç rahatsızlık duymuyorum aksine bir mutluluk kaplıyor içimi :)) Özel zamanlarda eşim yatak odasının kapısını kapatır ona da biraz sövse de artık yapacak bir şey kalmıyor ama sonrasında resmen kapıyı kapatmamızı telafi etmek için şımartıyoruz onu :)) Evcil sahiplerinin hayatları genelde böyle, büyük kararlarda, önemli anlarda önce o düşünülür çünkü o bize muhtaç, ağzı dili yok ve çok seviliyor bu yüzden öncelik hep onun mesela ben doktora gitmeyi biraz erteleyebilirim ama onun veterinere gitmesi asla ertelenemez .Aramızda sorun olmamasının nedeni ikimizin ortak kararıyla hayatımıza katılmış olması, ikimizde çok seviyoruz. Sizin durumunuzda ya bunu kabulleneceksiniz ya da ilişkiyi bitireceksiniz, çünkü değiştiremezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X