Lütfen okuyup fikir verin. Ben çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sen bana hiç normal gelmedin ali de ali deyip duruyorsun . allah bilir kocanın adını bu kadar ağzına almıyorsundur.
benim eşimin senin gibi bir arkadaşı olacak bende rahatsız olurdum sizin gibi birinden . ki sürekli arayıp durman daha çok kızı işkillendirecek azıcık mesafenizi koruyun yerinizi bilin tavrınız hareketlerin karşı taraftaki kadını rahatsız ediyor belli ki haksız da değil bana göre
Ne kadar kötü kalplisiniz ben inanamıyorum.

Size şöyle bir soru yönelteyim. Alinin müstakbel hanımı sizin eşinizle sizin aliyle olan samimiyetiniz gibi bir samimiyet kursa, veli aşağı veli yukarı dese, canı isteyince arayıp sohbet etse, annesine anne dese, siz olmadan görüşmek istese falan rahatsız olmaz mısınız? Gerçi olmam diyeceksiniz muhtemelen ama kendi içinizde de sorgulayacaksınız eminim.

Ay ne kadar gereksiz kıymetler veriyorsunuz sümüklü insanlara ya. Konuşmazsa konuşmasın hadi yallah derdim. Kaynım değil eltim değil kocam değil birşeyim değil. Neden bu kadar taktınız konuşmazsa konuşmasın.

Size şöyle bir soru yönelteyim. Alinin müstakbel hanımı sizin eşinizle sizin aliyle olan samimiyetiniz gibi bir samimiyet kursa, veli aşağı veli yukarı dese, canı isteyince arayıp sohbet etse, annesine anne dese, siz olmadan görüşmek istese falan rahatsız olmaz mısınız? Gerçi olmam diyeceksiniz muhtemelen ama kendi içinizde de sorgulayacaksınız eminim.
Pardon siz olmadan görüşmek istese derken?

Evet çünkü gerisi gayet normal. Sizin kötü kalbiniz bir erkekle kızı arkadaş olmasını kabullenemiyor o kadar.
Ali sizinle arkadaş kalmak istememiş ,nişanlısı sizden hoslanmamis. Sizi hayatlarında istemiyorlar. Bunu kabullenin bence artık. Uzatmanın da anlamı yok. 3 aydır iletişim kurmamislar sizinle. Olabilir ,yanlışlık olmuştur . Sen art niyetli davranmazsin bile diyememis Ali . Silmiş direk. Siz de kendi hayatınıza bakın . Uzatiyorsunuz şu an siz

Evet çünkü gerisi gayet normal. Sizin kötü kalbiniz bir erkekle kızı arkadaş olmasını kabullenemiyor o kadar.
Ya bu saçma sapan karakter atamalarınız çok sıkıcı. Benim samimiyet derecelerimin değiştiği erkek arkadaşlarım var, kocamın samimiyet derecelerinin değiştiği kadın arkadaşları var. Hatta inanır mısınız biz bu insanlarla yanımızda eşlerimiz olmadan gece eğlenmeye bile çıkabiliyoruz. Çünkü iki tarafın da sınırları buna izin veriyor. Yani karakter atamanız boşa çıktı üzgünüm.

Sadece sınırları bu tip şeylere müsait olmayan insanları buna zorlamıyoruz. İstemiyorlarsa kendimizi çekiyoruz, mesafe koyuyorlarsa kabulleniyoruz. Bu kadar basit.

Sunu da eklemek isterim. Madem mesafe koymak istiyor ali bey, O zaman konu sahibinin esine de mesafeyi koyacak. Kadini kadin diye itekleyip hala esiyle sık görüsüp evine gelmek de mantiksiz. Böyle sadece "kadin niyeti bozmus/bozabilir" zihniyeti cikiyor. Esininde bu konuda tavri daha net olmaliydi. Haksizliga bende gelemiyorum.

Bir laf vardır bilirmisiniz bu tarz konular için yada etmeyecek insanlar sizi üzdüğünde derler ki; götünde don lastiği diye sallayacağın insanları salla gitsin.

Ali kim yahu, kimseniz boş bi zamanınızda gözünüz de büyütmüşsünüz.
Zaten evlendiğinde bu samimiyet poz düşürecekti.
Sadece zamanı hızlanmış ve bir olay eklenmiş.

Sizin ağzımdan kaçırdım kısmına inanmıyorum.
Söylememeniz gerekiyordu.
Bizi de böyle sıkıştırın insanlar oluyor. Ben direk kimse konu muhattabı ona sor diyorum.
Sizinde tutumunuz Ali ye sor olacaktı.

İkinci konu bu kadar üstelemeniz sizi daha da haksız duruma düşürmüş.
Ali size yükleneceğine nişanlısına neden çıkışmışyor. Nişanlısının sorusu aslında üzerinde durulmasi gereken konu Ali için.
Görüldüğü gibi Ali eşi olacak kızı tutup, sizi salmış.

He şu dakikadan sonra eşiniz Alinin evleneceği gün sabahtan gidip Alinin yanında olsun, sizi de düğüne görürsün sadece. Saat yaklaşınca alsın sizi evden düğüne gider takınızı takar gayet resmi tebriğinizi yapar oturursunuz.
Eşinizde ne zaman kalkmak isterse kalkar evinize gidersiniz.

Çalışmamaniz arkadaş bulmanıza engel değil ki…

Ben benzeme lafını yanlışlikla söylediğinize inanmadım açıkçası. Sonra Ali 'yi, ulaşamayınca ablasının aramalar. Kız sizi arayınca senin yüzünden Ali'yle aramı bozdun demeler. Şu konuşmalardan Ali'nin hayatında gereksiz var olma cabanizdan sonra sizi hiçbir şekilde istemez kız haklı olarak. Ali içinde çok kıymetli değilmişsiniz demek ki. Asıl arkadaşı olan eşinizle görüşüyormuş sadece.

Kendinize iş bulun, meşgale bulun en acilinden. Düğüne heyecanla değil normal bir şekilde gidersiniz artık.

O kısmı bilemiyorum yani frekans tutmuştur samimi olmuşlardır ona diyecek bişeyim yok. Benim takıldığım nokta karşı tarafın çizdiği sınırları kabullenmemek. Kadın olsun erkek olsun, ister eş arkadaşı olsun ister karşı komşu olsun hatta aile bireyleri olsun insanların çizdiği sınırlara saygı duyulmalı ve ona göre tavır alınmalı bence. Böylece kendi sınırlarınıza da saygı duyulmasını isteme hakkınız olur.

Senin örneğinden gidersek bu eşinin arkadaşı olan adam sen istemediğin halde sık sık seni arar samimiyet kurmak isterse rahatsız olursun, sınırların ihlal edilmiş olur çünkü.
Tüm yazdıklarınıza katılıyorum.
Konu sahibi,siz kendi cephenizden yorumluyorsunuz,bu kadarcık bir olay büyüyüp nerelere geldi diyorsunuz,öbür tarafta Ali bu kadarcık bir şeyi bile ağzından kaçırmadan duramadı diyor belki.
Kadın erkek arkadaslıgına %100 inanırım bu konuda size herhangi bir ima da bulunacak değilim ama herkes aynı pencereden bakmak durumunda değil.
Hele ki 22 yasında gencecik bir kızdan bahsediyoruz ,varlığınız ona rahatsızlık hissi veriyor olabilir bunda bir sucunuz vardır demiyorum,ama belki sizi kıskanıyor, belki müdahaleci buluyor ,belki nişanlısının başka bir kadınla arkadaslık etmesini hoş karsılamıyor,yada iyi elektrik almıyor bunu bilemeyiz/değiştiremeyiz.
Siz yanlış anlasıldıgınızı düşünüyorsunuz,haklı olabilirsiniz,durumu izah etmiş,özür dilemişsiniz konu artık sizin nezdinizde kapanmış olmalı,tüm bu çabanıza rağmen görüşmek istemiyorlarsa size düşen buna saygı duyup ,geri çekilmektir.
Ben olsam o düğüne asla gitmezdim.

Hiç muhatap olmayın akşam . Çünkü bu kızla evliyken size gelip gitse ve anlaşmazlık yaşayıp ayrilsalar sizi ortaya atacaklar. Kız sizi samimi bulup kiskanmis araya mesafe koymayida başarmış. Evlenince de bu mesafeyi devam ettirin derim eşiniz Ali'yle yalnız gorusmeye devam etsin. Hiçte üzülmeyin bı kizdan uzak durmak sizin için daha iyi

Merhaba arkadaşlar.
Biraz uzun olacak ama lütfen okuyun çünkü başka danışabileceğim kimse yok ve fikrinize ihtiyacım var.

Öncelikle ben yapı olarak çok ama çok duygusal, aşırı bağlanan, sevgisini çok gösteren ve samimi bir tipim. Eşime, aileme, arkadaşlarıma hep sevgi dolu yaklaşırım. Bu hep böyleydi.

Ben evlenince hiç bilmediğim bi şehire geldim eşimin işi dolayısıyla ve haliyle burada hiç arkadaşım, akrabam yoktu eşim ve eşimin ailesinden başka.
Buraya ilk geldiğimde eşimin bir arkadaşı vardı samimi çocukluk arkadaşı neredeyse.
Adı Ali olsun. Biz aliyle tanıştık ilk burda ve çok sevdiğim bir dostum oldu, eşimin arkadaşından öte kardeş gibi olduk. Oda beni çok sever uzakta gelin olan ablası, gibi ilgilenirdi her şeyimizle. Bende eşimde annesine anne, ablasına abla deriz ve ailecek görüşürüz. Aliyle ilk tanıştığımızda hayatında kimse yoktu ve biz hep hadi birini bul diyorduk ve sonunda buldu😂 bizlerin yaşından küçük bir kız yani biz 28 o 22 yaşında şuan. Haliyle biraz daha çocuksu ve yaşının gereği olgun düşünemeyen bir tip. Neyse biz çat pat anlaşıyorduk 3ay öncesine kadar. 3önce bize oturmaya geldiği bir gün eşlerimiz yokken bana alinin eski bir sevgilisini sordu, hakkında ne biliyorum, ali onu çok mu sevdi gibi takıntılı sorular. Ben bu kızı hiç tanımadım ama alinin bahsettiği kadar biliyorum yine de ben hakkında hiç bir şey bilmediğimi söylediğim halde ısrarla bana o kızı sorup durdu, konuyu asla kapatmıyor. Sonra bana fotoğrafını gösterdi kızın ben görmemiştim hiç ve Ali bu şimdiki sevgilisini o kıza çok benzeytiğini söylemişti zamanında ve ben gayri ihtiyari fotoğrafa bakarken benziyormuşsunuz gerçekten dedim ama istemeden çıkıverdi ağzımdan. Sonrada olayı toparlamak için eşim sizi benzetiyordu bi ara öyle demişti dedim ama kız kalkıp bunu aliye söylemiş hemen ve mavi böyle söyledi kesin sen ben ona benzediğim için benimle evleniyorsun diye kavga etmiş. Ben o gidince aliyi aradım durumu anlatmak için. Açmadı ve sonraki bir kaç günde telefonlarımı açmayınca ablasını aradım alinin. Durumu biliyormuş ve açar açmaz bana bende seni arayacaktım noldu o gün dedi. Ve bende anlattım böyle böyle takmış durumda kıza benimde ağzımdan böyle bir şey çıktı ve ali benim telefonlarımı açmıyor dedim. Ablası bana hak verdi isteyerek yapmamışsın onun suçu dedi. Neyse akşamına ali aradı beni ve ben durumu olduğu gibi anlatsamda bana sen beni sattın dedi başka bir şey demedi. Telefonu kapattıktan sonra kız arkadaşı bana mesaj attı ve sen niye arayıp ablasına anlatıyorsun gibi şeyler yazdı. Bende haliyle arayıp dedikodunu yapmadım, sen aliyle aramızı bozudun ve ben mecnur kaldım dedim. Bana dediği şey inanılmaz "ben sana aynı şeyi yapsam hoşuna gider mi?" Şakamısın dedim sen benim söylediğim lafı anında yetiştirdiğin için bu durumdayız desemde o yazdı da yazdı. En son cevap vermedim.

Şimdi sorun şu ki 3ay oldu ali beni o gündem sonra hiç aramadı. Evlerine gitti bana hoşgeldin dedi ve bir daha hiç konuşturmadı. Normalde hafta bir kez arardı en az. Şimdi cuma günü düğünü var ve ben bir yabancı gidi gideceğim düğününe. Kardeşimin düğünü olacağı zaman nasıl koşturacaksam alininkinde de öyle koşturmak, onunla heycanını paylaşmak, ve her şeyinde yanında olmak istiyordum ama olmadı. Evleri, eşyaları her şey hazır ama ben hiç görmediğim için çok üzülüyorum. Bugün bize davetiye vermeye gelecekler. Bu arada eşimle hala görüşür dışarı çıkar günde en 4-5 kere konuşurlar. Ama ben çok kırgınım böyle bir şey için bana böyle davranmış olmasına.

Şimdi akşam geldiklerinde (ailecek gelecekler) nasıl davranmalıyım, kırgın olduğumu söylemeyilimiyim yoksa bir yabancı gibi davetiyeyi alıp 2saat düğününe mi gitmeliyim? O kadar heveslendiği o düğüne bile gidesim gelmiyor şu an.

Çok uzun oldu kusura bakmayın. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim :)
Ben böyle durumlarda benim yakınım olan kişi ne kadar yakınım, onun için nasıl bir fedakarlık yapabilirim diye bakarım. Örneğin Ali benim çok ama çok sevdiğim biriyse, çok da ciddi bir problem olmadıysa, Ali daha fazla üzülmesin diye nişanlısının gönlünü alırım, haklı da olsam alttan alır bunu da dert etmem, ama bu durum sadece Ali benim için gerçekten çok özel bir insansa ve büyük bir terbiyesizlik görmediysem olur. Bilemiyorum, herkes farklı tabi. Bundan 2-3 sene öncesi üzülürdüm ama adım da atmazdım sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X