Lutfen yardım edin birileriyle konusmaya ihtiyacim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba kizlar uzun zamandır burdaki forumları okuyorum yeni üye oldum benimde konuşmaya dertleşmeye ihtiyacım var anlatmaya başlıyorum.

Dayımın kızı ile eşimin amcasının oğlu 17 yıl önce evlendiler neyse ben eşimi de ailesini de tanımıyordum kaynanam beni dayımın oğlunun düğününde gördü haber gönderdiler neyse eşimle görücü usulü tanıştık 3 hafta konuşup 4. Hafta nişanlandık dayımlar yıllardır eşimi ve ailesini tanıyorlar çok iyi insanlar dediler bizde eşimle konuşunca anlaştık evlenmeye karar verdik eşimin bütün ailesinde yeni evlenenler evi ayrı olsada yeme içme bir oluyo gelin gündüz akşama kadar kaynanasında kalıyo eşi gelene kadar neyse beni ilk istediklerinde kayinpederim anneme evi ayrı olacak dedi annemde baktı beni seviyorlar onların adeti gibi olsun dedi gündüz eşi işten gelene kadar sizinle kalsın hem alışana kadar dedi neyse eşim 4 kardeşler 2 erkek 2 kız eşim en büyükleri nişanlılık sürecinde eşimin ailesi beni çok seviyordu hele annesi babası kurban olurum sana diyorlardı özellikle kayinpederim babamı küçük yaşta kaybettiğim için beni daha çok seviyordu neyse 7 ay nisanliliktan sonra evlendik bu arada ailem tekirdagda oturuyo ben istanbula gelin geldim istanbulu çok seviyorum istanbulda büyüdüm hatta gelin geldigim yerde çocukluğum geçti burda ilk okula başladım burda babamı kaybettim kalabalık ama burası farklı benim için neyse ilk zamanlar gayet güzeldi beni el üstünde tutuyorlardı sonra yavaş yavaş değişmeye başladılar ben telefonla ailemle konuşunca onlardan bahsettigimi düşünüyorlar kaynanamla normal muhabbet ettiğimizde bile yanlış anlayıp üstüne hiç söylemediğim şeyleri ekleyip kayınpederime söylüyordu tabi ben bunları çok sonradan anladım evliliğimin ikinci ayında hamile olduğumu öğrendim zamanla eşimin ailesinin değiştiğini gördükçe hamileligime daha çok seviniyordum temelli evimde olacağım için ama Rabbim nasip etmedi 3 aylık hamileyken kalp atışlarının durduğunu öğrenince kürtaj oldum annemde geldi kürtajdan sonra eve donerken ben kayinpederimin yanında rahat olamadığım için ve annemde geldiği icin evime gitmek istedim ama kaynanam 2 gün bizim evde kal sonra evine gidersin misafirler gelecek sen iş yapamazsın dedi annemde 2 gün zaten birşey olmaz kabul et dedi bende tmm dedim bu arada eşimle aramız her konuda iyi sadece ailesine birşey diyemiyo öyle yetişmiş neyse kaynanamda 2 gün kaldım sonra eve gidecem dedim hiç oralı olmadılar 1 hafta geçti 2 hafta geçti yok ne dediysem duymuyo gibilerdi sonra kayınpeder bana dedi ki burasıda senin evin ev dublex koca ev 2 banyo 2 tuvalet var nasıl rahat edemiyorsun sende benim.kizimsin dedi ama kızarak söyledi ve anlamıyorlar beni neyse zaman geçtikçe söylemediğim şeyleri söyledin diyorlar görümcelerim sebepsiz yere benimle tartisiyo konusmuyo bende dayanamadım ablama anlattım ablamda dayımlar bu işe vesile olduğu için dayima söyledi dayımda kayinpederle konuşmaya geldi ama şansa evde değildi kaynanamla konuştu bunlar genç belki pijamayla belki şortla oturmak istiyo sizin yanınızda rahat olamazlar ev dayamış döşemişsiniz ama göndermiyorsunuz kendi evine dedi ama yine umurlarında olmadı üstüne beni suçladılar evimizin sorununu nasıl ailene söylersin diye dayımın o konuşmasından sonra büyük görümcem çok kinci üst kata gitti bir daha da yüzünü görmedim doğru düzgün üst katın kapısından işe gidip geliyordu küçük gorumcemde alt katın kapısını kullanıyordu ama hiç birşekilde benimle konuşmuyordu neyse 7 ay öyle böyle beni evinde tutup kanepede yatmaya zorladilar bu süreçte akrabalar annemi dolduruyo annem bana soyluyo ben daha çok strese giriyorum eşimle tartışıyorum bunaliyorum eşim her seferinde beni sakinleştirmeye çalışıyo sabret evimize gidecez diyo ailemi bu yaşıma kadar karşıma almadım bu yaştan sonrada almam sen sabret evimiz bizi bekliyo gidecez diyo ben sabır edeyim diyorum akrabalar izin vermiyo neyse gelinliğimden hiçbirşey anladım bebeğimin acısını yaşayamadım hatta onda bile beni suçladılar evimde oturamadım yani hiç bir konuda evliliğimi yaşayamadım 1 yılım öylece gitti yani neyse kayınpeder o süreçte yazlık yaptı ve 7 ayın sonunda onlar yazlığa benide çok şükür evime gönderdiler ve bende onlar gibi yaptım yavaş yavaş mesafe koydum onlar yazlıktan geldikçe hergun gitmiyordum haftada 2 3 defa gidiyordum 2 3 saat oturup geliyordum sonra haftada 1 e kadar düşürdüm ve şimdi evime geleli 2 sene oldu evleneli de 3 sene oldu bu 3 senede toplamda 3 bebek gelişmediği için kürtaj oldum hala çocuğum yok şimdi doktir kontrolundeyim inşallah Rabbim bütün isteyenlere de bizede hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

ilk senemde onca sıkıntı yaşadım şimdi de belki büyük degil ama sıkıntılar var belkide ben buyutuyorum bilmiyorum şimdi kendi evindeyim rahatım eşim bana karşı çok iyi 3 bebek kaybettik bana çok destek oldu hep yanimda oldu ailesi ilkinde beni suçladılar ama sonrasında onlarda birşey demedi aksine 2 senedir çocuğunuz olması için ne geliyorsa elimizden yapacaz maddi olarakta yapıyorlar zaten şimdiki en büyük derdim hep 3 bebek kaybetmem hemde hala hiç yaşayan bebeğimizin olmaması sonraki derdim ise eşim araba kullanmıyo ve yol çekmeyi gezmeyi bir yerlere gitmeyi sevmiyo istemiyo yeni evliyken kayinpederim bizi götürürdü beni orda bırakıp eşimle dönerdi 1 hafta sonra almaya gelirlerdi sonra zaman geçtikçe 2 3 ayda götürmeye başladı annemde bana çok düşkün en küçük kızım ve çok özlüyordu o yüzden bakıyordu kayınpederim götürmüyo abimi gonderiyordu beni alması için 1 2 derken kayınpeder alıştı artık şimdi bayram dışında gotureyim seni demiyo demesin zaten ben artık eşimle gidip gelmek istiyorum günü birlik bile olsa ama eşim hep annenler gelsin diyo eşim her konuda iyi ama şu gezme yol gitme konularında beni çok üzüyo bende gezme meraklısı değilim sadece en azından 2 3 ayda eşimle anneme gitmek istiyorum ama bir yerlere gitmeyi sevmediği için gelmiyo benimle bende bunaldim artık bir yandan akrabalar annemi dolduruyo annem bana gel gel diyo eşim yol uzun geldiği izin gitmek istemiyor ne yapacam bilmiyorum lütfen okuyun ve fikir verin
Başkalarını suçlamadan önce kendinize sonrada eşinize bir bakın. Insan kendi evine gitmek için kp ve kv'den izin mi alır, ne münasebet? Evlenmişsiniz ama küçük bir kız çocuğu gibi davranıyorsunuz. Eşinizin eli ayağı tutuyor, ehliyeti var, kp niye sizi gideceğiniz yere bırakıyor? Yol çekmeyi sevmemek nedir. Araba kullanma korkusu mu var? Binin otobüse gidin o halde.

Kendi evinize gidememek ne demek yaa. Göz göre göre boyun eğmişsiniz her şeye. Eşiniz belli ki pısırık sizin de ondan aşağı kalır yanınız yok. Hangi çılgın beni evimden ayıracakmış şaşarım yani kendinize gelin lütfen.

Yani bu anlattığınız olayda ilk önce size hak veirr gibi oldum ta ki artık kp beni eve götürmüyor kısmına gelene kadar. Kayınpeder zaten sizi neden götürüyordu ki ne alaka. Siz bu aileye tamamen bağımlı hale gelmişsiniz onlar bir şey yapmadığı sürece öylece oturup hakkınızda karar verilmesini bekliyorsunuz. Kendinize yazık etmeyin kendi değerinizi bilin. Sİzi üzmek için değil aksine iyilikle yazıyorum. Kimse sizden ve ailenizden değerli değil. Bunu idrak edin ve boyun eğmeyin.

annemde bana çok düşkün en küçük kızım ve çok özlüyordu o yüzden bakıyordu kayınpederim götürmüyo abimi gonderiyordu beni alması için 1 2 derken kayınpeder alıştı artık şimdi bayram dışında gotureyim seni demiyo demesin zaten ben artık eşimle gidip gelmek istiyorum günü birlik bile olsa ama eşim hep annenler gelsin diyo eşim her konuda iyi ama şu gezme yol gitme konularında beni çok üzüyo
Başınızda bir erkek olmadan sokağa çıkamıyor musunuz? Günübirlik gidip gelebileceğiniz yere neden tek başına gitmiyorsunuz?

Merhaba kizlar uzun zamandır burdaki forumları okuyorum yeni üye oldum benimde konuşmaya dertleşmeye ihtiyacım var anlatmaya başlıyorum.

Dayımın kızı ile eşimin amcasının oğlu 17 yıl önce evlendiler neyse ben eşimi de ailesini de tanımıyordum kaynanam beni dayımın oğlunun düğününde gördü haber gönderdiler neyse eşimle görücü usulü tanıştık 3 hafta konuşup 4. Hafta nişanlandık dayımlar yıllardır eşimi ve ailesini tanıyorlar çok iyi insanlar dediler bizde eşimle konuşunca anlaştık evlenmeye karar verdik eşimin bütün ailesinde yeni evlenenler evi ayrı olsada yeme içme bir oluyo gelin gündüz akşama kadar kaynanasında kalıyo eşi gelene kadar neyse beni ilk istediklerinde kayinpederim anneme evi ayrı olacak dedi annemde baktı beni seviyorlar onların adeti gibi olsun dedi gündüz eşi işten gelene kadar sizinle kalsın hem alışana kadar dedi neyse eşim 4 kardeşler 2 erkek 2 kız eşim en büyükleri nişanlılık sürecinde eşimin ailesi beni çok seviyordu hele annesi babası kurban olurum sana diyorlardı özellikle kayinpederim babamı küçük yaşta kaybettiğim için beni daha çok seviyordu neyse 7 ay nisanliliktan sonra evlendik bu arada ailem tekirdagda oturuyo ben istanbula gelin geldim istanbulu çok seviyorum istanbulda büyüdüm hatta gelin geldigim yerde çocukluğum geçti burda ilk okula başladım burda babamı kaybettim kalabalık ama burası farklı benim için neyse ilk zamanlar gayet güzeldi beni el üstünde tutuyorlardı sonra yavaş yavaş değişmeye başladılar ben telefonla ailemle konuşunca onlardan bahsettigimi düşünüyorlar kaynanamla normal muhabbet ettiğimizde bile yanlış anlayıp üstüne hiç söylemediğim şeyleri ekleyip kayınpederime söylüyordu tabi ben bunları çok sonradan anladım evliliğimin ikinci ayında hamile olduğumu öğrendim zamanla eşimin ailesinin değiştiğini gördükçe hamileligime daha çok seviniyordum temelli evimde olacağım için ama Rabbim nasip etmedi 3 aylık hamileyken kalp atışlarının durduğunu öğrenince kürtaj oldum annemde geldi kürtajdan sonra eve donerken ben kayinpederimin yanında rahat olamadığım için ve annemde geldiği icin evime gitmek istedim ama kaynanam 2 gün bizim evde kal sonra evine gidersin misafirler gelecek sen iş yapamazsın dedi annemde 2 gün zaten birşey olmaz kabul et dedi bende tmm dedim bu arada eşimle aramız her konuda iyi sadece ailesine birşey diyemiyo öyle yetişmiş neyse kaynanamda 2 gün kaldım sonra eve gidecem dedim hiç oralı olmadılar 1 hafta geçti 2 hafta geçti yok ne dediysem duymuyo gibilerdi sonra kayınpeder bana dedi ki burasıda senin evin ev dublex koca ev 2 banyo 2 tuvalet var nasıl rahat edemiyorsun sende benim.kizimsin dedi ama kızarak söyledi ve anlamıyorlar beni neyse zaman geçtikçe söylemediğim şeyleri söyledin diyorlar görümcelerim sebepsiz yere benimle tartisiyo konusmuyo bende dayanamadım ablama anlattım ablamda dayımlar bu işe vesile olduğu için dayima söyledi dayımda kayinpederle konuşmaya geldi ama şansa evde değildi kaynanamla konuştu bunlar genç belki pijamayla belki şortla oturmak istiyo sizin yanınızda rahat olamazlar ev dayamış döşemişsiniz ama göndermiyorsunuz kendi evine dedi ama yine umurlarında olmadı üstüne beni suçladılar evimizin sorununu nasıl ailene söylersin diye dayımın o konuşmasından sonra büyük görümcem çok kinci üst kata gitti bir daha da yüzünü görmedim doğru düzgün üst katın kapısından işe gidip geliyordu küçük gorumcemde alt katın kapısını kullanıyordu ama hiç birşekilde benimle konuşmuyordu neyse 7 ay öyle böyle beni evinde tutup kanepede yatmaya zorladilar bu süreçte akrabalar annemi dolduruyo annem bana soyluyo ben daha çok strese giriyorum eşimle tartışıyorum bunaliyorum eşim her seferinde beni sakinleştirmeye çalışıyo sabret evimize gidecez diyo ailemi bu yaşıma kadar karşıma almadım bu yaştan sonrada almam sen sabret evimiz bizi bekliyo gidecez diyo ben sabır edeyim diyorum akrabalar izin vermiyo neyse gelinliğimden hiçbirşey anladım bebeğimin acısını yaşayamadım hatta onda bile beni suçladılar evimde oturamadım yani hiç bir konuda evliliğimi yaşayamadım 1 yılım öylece gitti yani neyse kayınpeder o süreçte yazlık yaptı ve 7 ayın sonunda onlar yazlığa benide çok şükür evime gönderdiler ve bende onlar gibi yaptım yavaş yavaş mesafe koydum onlar yazlıktan geldikçe hergun gitmiyordum haftada 2 3 defa gidiyordum 2 3 saat oturup geliyordum sonra haftada 1 e kadar düşürdüm ve şimdi evime geleli 2 sene oldu evleneli de 3 sene oldu bu 3 senede toplamda 3 bebek gelişmediği için kürtaj oldum hala çocuğum yok şimdi doktir kontrolundeyim inşallah Rabbim bütün isteyenlere de bizede hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

ilk senemde onca sıkıntı yaşadım şimdi de belki büyük degil ama sıkıntılar var belkide ben buyutuyorum bilmiyorum şimdi kendi evindeyim rahatım eşim bana karşı çok iyi 3 bebek kaybettik bana çok destek oldu hep yanimda oldu ailesi ilkinde beni suçladılar ama sonrasında onlarda birşey demedi aksine 2 senedir çocuğunuz olması için ne geliyorsa elimizden yapacaz maddi olarakta yapıyorlar zaten şimdiki en büyük derdim hep 3 bebek kaybetmem hemde hala hiç yaşayan bebeğimizin olmaması sonraki derdim ise eşim araba kullanmıyo ve yol çekmeyi gezmeyi bir yerlere gitmeyi sevmiyo istemiyo yeni evliyken kayinpederim bizi götürürdü beni orda bırakıp eşimle dönerdi 1 hafta sonra almaya gelirlerdi sonra zaman geçtikçe 2 3 ayda götürmeye başladı annemde bana çok düşkün en küçük kızım ve çok özlüyordu o yüzden bakıyordu kayınpederim götürmüyo abimi gonderiyordu beni alması için 1 2 derken kayınpeder alıştı artık şimdi bayram dışında gotureyim seni demiyo demesin zaten ben artık eşimle gidip gelmek istiyorum günü birlik bile olsa ama eşim hep annenler gelsin diyo eşim her konuda iyi ama şu gezme yol gitme konularında beni çok üzüyo bende gezme meraklısı değilim sadece en azından 2 3 ayda eşimle anneme gitmek istiyorum ama bir yerlere gitmeyi sevmediği için gelmiyo benimle bende bunaldim artık bir yandan akrabalar annemi dolduruyo annem bana gel gel diyo eşim yol uzun geldiği izin gitmek istemiyor ne yapacam bilmiyorum lütfen okuyun ve fikir verin
Eşiniz de siz de kendi kararlarınızı verip uygulayamıyorsunuz daha.
Bide çocuk olsa onun İçin de hiçbir konuda söz sahibi olmayacaksınız kv ve kp ikilisi sizin yerinize düşünüp karar verecek her şeye. Okurken benim içim daraldı fenalık bastı.

Kınamak değil asla ama bana çok tuhaf geliyor 2023 yılında bir ay konuştuğun biriyle evlenmek, tüm günü eş ailesinde geçirmek. Kayınvalideniz seçmiş üstelik sizi, kadın oğluna eş değil kendine gelin seçmiş sizi beğenmiş siz de tamam demişsiniz. Sundukları şartları da kabul etmişsiniz. Daha evlilik nedir kocanız nasıldır tanımadan hamile de kalmışsınız.

Kaç kişilik bu evlilik? Eşiniz anneci siz de annecisiniz, farkınız yok ki. Habire annem tamam dedi, annem kabul etti… Siz nerdesiniz, kendi düşüncenizle neden hareket etmiyorsunuz? İki yetişkin insan evlenmişsiniz anneler baba yetmiyor bir de dayı, abla giriyor işin içine. Dayınıza ne oluyor yahu ne münasebet gidiyor hesap sormaya kocanızın ailesine? Sizin kendi ağzınız yok mu? Sorunlarınızı hep başkası mı çözsün diye bekleyeceksiniz? Kocanız zaten pasif pısırık bir adam. Yine de yoz kondurmuyorsunuz ama hep başkaları suçlu

Bunca şey yaşanmış sizin derdiniz hala bu sağlıksız evliliğe çocuk doğuramamış olmak mı? Daha kendi başınıza şehir değiştirip annenizi göremiyoruz su bir de çocuk mu yetiştireceksiniz? Siz önce bir karı-koca büyüyün, birey olmayı, yetişkin olmayı kendi aklımızla karar verip uygulamayı öğrenin ondan sonra çocuk düşünün. Bu pasiflikle çocuğu doğurur kayınvalidenin kucağına verir uzaktan izlersiniz artık

Maşallah konuda sizin dışınızda herkesin fikri var. Kanepe bile sizi ağırladığı 7 ayda sizi rahatsız ederek hislerini belli etmiş de bi sizden ses çıkmamış. Konu hata dolu.
-4 haftada nişanlanmak
-beni çok sever dediğiniz annenizin sizi kayınvalideye peşkeş çekmesi, tamam madem seni çok seviyorlar sabah git akşam gel bile demesi, düşüm yaptığınız halde orda kal demesi…. Bu nasıl düşkünlükse artık…
  • aşırı pısırık kocaya iyi demek…
  • 2023 yılında akraba doldurmasına üzülmek.
Anneniz hem sizi altın tepside sunup hem de akrabaların lafı ile eziliyorsa oturup bi anneliğini sorgulasın. Kaç yaşına gelmiş de daha kendi fikri yok. Kızım mutlu olsun demiyor da elalem ne der diyor.

İçim şiştiiii

Eşim götürmüyor kayın pederim götürmüyor, evime gideceğim diyorum duymazdan geliyorlar, oralı olmuyorlar falan filan.. Okurken içim şişti. Hanımefendi kendiniz bir şeyleri yapmadığınız için bunları yaşamışsınız, yaşıyorsunuz. Buyrun benim fikrim bu.

Kendi evinize mi geçmek istiyorsunuz geçeceksiniz. Ne münasebet ya onların onay vermesini beklemek. Toplanır çıkarsınız, nereye diye sorarlarsa evime dersiniz. Kendiniz yapmaya cesaret ya da zahmet etmediğiniz için başkalarına mecbur kalmışsınız. Tabii ki o insanlar da kendi keyfine göre hareket edecek. Siz de keyfinize göre hareket edin.

Annenizin yanına çıkın gidin. Eşinize de giderken sorun "Ben gidiyorum hayatım gelmek ister misin?" O zaman anlarsınız eşiniz iyi mi kötü mü. Siz kendi özgür iradenizle hareket edip kimseye muhtaç kalmayınca size destek olup eşlik mi edecek işinize taş mı koyacak o vakit görürsünüz.

Vazo gibi birileri sizi bir yere koymuş onların istediği yerde kalmışsınız. Eşiniz iyidir tabi ne derdi olacak.

Hep söylüyorum kendi istediğiniz gibi yaşayın. Birey olun. Elbette birilerinin eşi, gelini, kızı, arkadaşı, kardeşi olun ama bunlar ikinci üçüncü unvanlarınız olsun. Önce kendiniz yahu. Öff..

Babası güvenmediği için araba kullandirtmamistir aman bir şey olur aman sen yapamazsın diye. Benim görümcemin eşi de öyle. Ehliyet almış ama araba kullanamıyor babası izin vermediği için 30 kusur yaşında adam. Şimdi boşanıyorlar. Ailesinden kopamayan bir çocuk gibi eşiniz. Siz de çok sessiz kalmışsiniz büyük ihtimal yetiştiriliş tarzınız bunlari normal kabul etmiş. Ben de bebeklerim doğunca kayınvalide evinde kaldım hayatımın en kötü gunleriydi. Allah kimsenin başına vermesin.

Okurken havaleler geçirdim. Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Oturmayacaksanız o evi niye döşemişler. Evliliğinizin ilk zamanları kendi evinizde bile olsanız ki görücü usulü evlenmişsiniz eşinize yabancısınız eve yabancısınız her şeye yabancısınız. Biriyle yatağınızı bedeninizi paylaşıyorsunuz. Bunları başkasının evinde yabancı insanların gözetimi altında deneyimlemek o kadar zor ki. Mahremiyet istiyor insan. Bu zorlukları yaşayan bilir.

Üstüne kürtaj oluyorsunuz. Çok geçmiş olsun bu arada Allah çocuk konusunda da hakkınızda hayırlısını versin. Kürtajdan sonra bile gitmenize izin vermiyorlar. Bu tarz aileler evlatlarının evlenip barklandığına ve kendilerinden bağımsız birey olduklarına bir türlü ikna olmuyorlar. Burada da iş eşinize düşüyor. Ailesine onlardan farklı düşündüğünü ve onların çizdiği plandan farklı bir plan uygulamak istediğini düzgünce söylemek onları karşısına almak olmuyor. Siz eşinizin bunu anlamasını sağlayın lütfen. Ailenize gidip gelme konusunda da kimsenin sizi götürmesini ya da gelip almasını beklemeyin lütfen. Yetişkin bir insansınız. Nereye ne zaman isterseniz gitmekte özgürsünüz. Artık eşinizin de sizin de yetişkin bireyler olduğunuzu fark etmeniz gerekiyor. Sevgi ile kalın⚘

Okurken havaleler geçirdim. Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Oturmayacaksanız o evi niye döşemişler. Evliliğinizin ilk zamanları kendi evinizde bile olsanız ki görücü usulü evlenmişsiniz eşinize yabancısınız eve yabancısınız her şeye yabancısınız. Biriyle yatağınızı bedeninizi paylaşıyorsunuz. Bunları başkasının evinde yabancı insanların gözetimi altında deneyimlemek o kadar zor ki. Mahremiyet istiyor insan. Bu zorlukları yaşayan bilir.

Üstüne kürtaj oluyorsunuz. Çok geçmiş olsun bu arada Allah çocuk konusunda da hakkınızda hayırlısını versin. Kürtajdan sonra bile gitmenize izin vermiyorlar. Bu tarz aileler evlatlarının evlenip barklandığına ve kendilerinden bağımsız birey olduklarına bir türlü ikna olmuyorlar. Burada da iş eşinize düşüyor. Ailesine onlardan farklı düşündüğünü ve onların çizdiği plandan farklı bir plan uygulamak istediğini düzgünce söylemek onları karşısına almak olmuyor. Siz eşinizin bunu anlamasını sağlayın lütfen. Ailenize gidip gelme konusunda da kimsenin sizi götürmesini ya da gelip almasını beklemeyin lütfen. Yetişkin bir insansınız. Nereye ne zaman isterseniz gitmekte özgürsünüz. Artık eşinizin de sizin de yetişkin bireyler olduğunuzu fark etmeniz gerekiyor.

Bazen bizim istedigimizin olmamasini Allahin bir isareti olarak da yorumlayabiliriz. Anneniz de basinizi yakmis bastan. Yani bu evliligi neden sürdürdügünüzü anlamiyorum, ama bence kendi hayatinizi yasayip kurtarmanin derdine düsün.

Evet ilk 1 senem çok zor geçti ne yaşadığımı bir ben bir Allah bilir burda herkes beni suçlamış yok birey olduğumun yetişkin olduğumun farkında değilmişim falan filan arkadaşlar insan ilk evlendiği zaman heleki görücü usulü evlendiğinde sudan cıkmış balık gibi neyin ne olduğunu anlayamiyo kendinden çok fedakarlık yapıyo ama o 1 seneden sonra herşeyi anladım çok geç olmadan anladım yavaş yavaş uzaklaştım kaynanadan gidip gelmeyi de azalttım hatta şimdi uzaktalar yazlıkta ben onları hiç aramıyorum bile önceden 2 haftada bir arıyordum baktım o beni aramiyo ustelik benim yanimda eltimi aradığını görünce hiç aramadım artık görümceler bekar ikisiyle de konuşmuyorum neyse onlarda benimle uğraşmıyorlar ve beni rahat bıraktılar artık hicbirseyime karışmıyorlar

Tek gidip gelmeye gelincede eşim tek git diyo çünkü kendisi yol gitmeyi sevmiyo ben eşimle gitmek istiyorum şimdi hala birini yanında istiyo diyeceksiniz ama ben sürekli eşim gelsin demiyorum bayram düğün hastalık olur eşimle gitmek istiyorum onun dışında benim tek gidip gelmekle bir sorunum yok ben tekirdağ istanbul yolunda bekarken hep tek gidip geliyordum şuanda bile bazen tek hastaneye gidiyorum abim var istanbulda ama bizden baya uzak oturuyo 2 araba degistiriyorum abimede tek gidiyorum zaten ki eşimde sorun etmiyo tek gidip gel diyo ben yol sevmiyorum diyo belkide ben başta evliliğimi yaşayamadığım için eşimi yanimda istiyorum hepsi bu yani

Bazen bizim istedigimizin olmamasini Allahin bir isareti olarak da yorumlayabiliriz. Anneniz de basinizi yakmis bastan. Yani bu evliligi neden sürdürdügünüzü anlamiyorum, ama bence kendi hayatinizi yasayip kurtarmanin derdine düsün.
Annem başımı yakmadı annem nerden bilebilirdi böyle olacağını herkes çok iyi insanlar diyordu yani severek evlenip daha kötü şeyler yaşayanlarda var evet başta çektim ama çok şükür şuan rahatım her konuda

Annem başımı yakmadı annem nerden bilebilirdi böyle olacağını herkes çok iyi insanlar diyordu yani severek evlenip daha kötü şeyler yaşayanlarda var evet başta çektim ama çok şükür şuan rahatım her konuda

Buna katilmiyorum, ama siz tüm bunlari cekerken hicbirsey yapmayan esinize bile iyi diywbiliyorsunuz. Muhtemelen bakis acilarimiz cok farkli. Esiniz ailesinin bir uzantisi sadece. Onun da sizin istediklerinizi yapmasini istiyorsaniz annesi islerini nasil yaptiriyor ögrenin, ayni sekilde istediklerinizi yaptirabilirsiniz. Bu size manipülatif görünebilir, ama esiniz baskalari memnun etmek amacli yetistirilmis. Kisiliginin degismesi bu saatdan sonra zor

Hayatlarında söz sahibi olamamış kişiler, ne istediğini ifade dahi edemeyenler, analiz yeteneği olmayan, ne yaşadığının dahi farkında olmayan, olgunlaşamamış kişiler evlenip çoluk çocuk yapmak istiyor ben de ona şaşıyorum.

Kendin olmadan, ne olduğunu bilmeden kiminle mutlu olacağını nasıl bileceksin?

Kendini bilmeden nasıl bir birey yetiştireceksin?

Birileri götürmeden annnesinin evine bile gidemeyen kişiye ne demeli acaba? Ama evlenmiş çocuk yapacak. :KK9:

Yaşınız kaç Allah aşkına? En fazla 19

Evet ilk 1 senem çok zor geçti ne yaşadığımı bir ben bir Allah bilir burda herkes beni suçlamış yok birey olduğumun yetişkin olduğumun farkında değilmişim falan filan arkadaşlar insan ilk evlendiği zaman heleki görücü usulü evlendiğinde sudan cıkmış balık gibi neyin ne olduğunu anlayamiyo kendinden çok fedakarlık yapıyo ama o 1 seneden sonra herşeyi anladım çok geç olmadan anladım yavaş yavaş uzaklaştım kaynanadan gidip gelmeyi de azalttım hatta şimdi uzaktalar yazlıkta ben onları hiç aramıyorum bile önceden 2 haftada bir arıyordum baktım o beni aramiyo ustelik benim yanimda eltimi aradığını görünce hiç aramadım artık görümceler bekar ikisiyle de konuşmuyorum neyse onlarda benimle uğraşmıyorlar ve beni rahat bıraktılar artık hicbirseyime karışmıyorlar

Tek gidip gelmeye gelincede eşim tek git diyo çünkü kendisi yol gitmeyi sevmiyo ben eşimle gitmek istiyorum şimdi hala birini yanında istiyo diyeceksiniz ama ben sürekli eşim gelsin demiyorum bayram düğün hastalık olur eşimle gitmek istiyorum onun dışında benim tek gidip gelmekle bir sorunum yok ben tekirdağ istanbul yolunda bekarken hep tek gidip geliyordum şuanda bile bazen tek hastaneye gidiyorum abim var istanbulda ama bizden baya uzak oturuyo 2 araba degistiriyorum abimede tek gidiyorum zaten ki eşimde sorun etmiyo tek gidip gel diyo ben yol sevmiyorum diyo belkide ben başta evliliğimi yaşayamadığım için eşimi yanimda istiyorum hepsi bu yani

Evet yetişkin olmadan, birey olduğunuzu farketmeden evlenmişsiniz. 1 ay değil 1 koca sene sürmüş bu saçma düzen. Onlar istediği için gidebilmişsiniz kendi evinize. Yoksa muhtemelen hala kanepede yatıyor olurdunuz. Neyin ne olduğunun pek anlaşılmayacak tarafı yokmuş bence size şart sunmuşlar kabul etmişsiniz.

Siz de eşiniz için sevmediğiniz çok şeyi yapmışsınız. Bir sefer sevmediği bir şeyi yapmakla incileri dökülmez kocanızın. Asıl sorun ne biliyor musunuz kocanızın rahatı, istekleri, ailesi sizden önce geliyor. Siz hala bunu kabul etmek istemeyip günah keçisi arıyorsunuz. Daha en başta asıl problem ailesi değil sizin evli olduğunuz adamdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X