Lütfen Yardım edin

Siz ona güvenmiyor musunuz? Yoksa sırf o sizi kısıtlıyor diye misilleme mi yapmak istediniz?
Güveniyorsanız sakın ona kıskançlık krizleri yapmayın. Bu sefer o da yüz bulur.
Benim eşim paranoyak derecesinde kıskançtı. Öyle ki ilişkimizin başında benim whatsapp’ı mı klonlamış. Bana gelen mesaj onun telefonuna da düşüyordu. Ben bunu öğrendikten sonra epey kızılca kıyamet koptu. Hala kıskanç ama eskisi kadar değil. Kıskançlığın dozunu artırdığında benim açımdan çok sıkıntı oluyor.
Evlilik güven üzerine kuruludur. Eğer taraflardan birinde güven problemi varsa aradaki sevgi-saygı zedeleniyor.

Misilleme yapıyorum yalan söyleyemem güveniyorum

senin aklın çalışmıyor nerde nasıl davranacağını bilmiyorsun ondan yapıyorum diyor
Verdiğiniz cevaplardan siz de buna inanıyorsunuz gibi duruyor maalesef...

Bri dahaki sefere "Önemli değil" demek yerine, "Bana o şekilde davranmaya ve o sözleri söylemeye hakkın yoktu, ama özür dilediğin için teşekkür ederim." demeyi deneyin. Hakkınızı koruyun. Akılsız veya aptal değilsiniz, sadece böyle olduğunuza inandırılmışsınız...

16 yıllık evliyim ve eşimi çok seviyorum ben sadece benimle konuşurken üslubuna dikkat etsin istiyorum,

Antidepresan kullanıyorum zaten keşke ölsem diyorum o zaman rahat eder
Evet cok rahat eder gider yeni birini bulur olan size olmus olur. Ne dusunuyorsunuz siz olunce vicdan azabi cekecegini mi ki cekse bile siz oldukten sonra neye yaricak? Onemli degil demeniz bastan problem simdi tekrar birsey yazmaniz olmaz. Kendinizi sevmeye kendinize deger vermeye baslayin hakkinizi savunun bir daha size akilsiz diyemesin. Kendinizi bastan sona degistirmedikce simdi atarli giderli mesaj yazmaniz onun cokta umrunda olmaz

Benim en büyük problemim kendimi açık bir şekilde ifade edemem

Merhaba arkadaşlar desteğinize çok ihtiyacım var😔 evli ve 2 çocuk annesiyim,çalışan bir bayanım.Eşim ve benim aramda yaş farkı var bu yüzden sürekli kıskançlık yüzünden tartışıyoruz ama kesinlikle kıskanmadıgini senin aklın çalışmıyor nerde nasıl davranacağını bilmiyorsun ondan yapıyorum diyor bundan 2 gün önce aradım telefonumu açmadı watsaaptan baktım yeni çıkmış sonra bana duymadım dedi vs vs akşam eve gelince tartıştım bende bana sen ne kadar bozuksun zihniyeti bozuk dedi bende sen yapınca normal ben yapınca bozukmu oluyorum dedim çok hakaret etti bana bende kabuğuna çekildim sonraki gün sabah evden çıkar çıkmaz mesaj attı dün için özürdilerim çok üstüne geldim diye ven önemli değil sıkıntı yok dedim ne aradım ne o aradı çocuklarımın için hep sessiz kaldım ama çok kırıldım ne yapayım bana destek olun kimseye birseyde anlatamıyorum çok bunaldım içine oturacak bir mesaj atayım diyorum lütfen destek olun
" önemli değil" açılımı sen her türlü küfrü ,hakareti yapabilirsin, yüzüme tükürsen sesim çıkmaz ,işte ben böyle bir kadınım ,olduğun gibi davranmaya devam et,ben hak ediyorum.
Evladım için cümlesi ne kadar itici bir laf.O hakaretleri yerken çocuklar uzay boşluğunda mı? Hiç haberleri olmuyor mu?
Ben annemi dik duruşu için severim, hakkını aramayı bildiği için,bize iyi örnek olduğu için,babamda olsa karşısında doğruları gücünün yettiğince savunduğu,ezilmedigi ezmedigi için demelerini istiyorsanız ,derhal kendinize gelin.......

Kıskançlık dışında başka sorun yok diyorsunuz ama çoktan antidepresan kullanmaya başlamışsınız.

Siz kendinize "anneyim tek önemlisi bu" diye diye kendinizi yok saymissiniz ama artık bunu kaldiramiyorsunuz. Siz her şeyden önce bir insan, bir karakter, bir bireysiniz.

Kendinizi ön plana alın ve laf soyletmeyin. Sessiz kaldıkça ezik görüp üstünüze gelerek ağır konuşmaktan çekinmiyor.

Sen 16 yılda bunu degistirememissen değişmez bu adam böyle kabullen ya da boşan . Bu yaştan sonra kimse düzelmez hayal kurma

16 yıllık evliyim ve eşimi çok seviyorum ben sadece benimle konuşurken üslubuna dikkat etsin istiyorum,
Sizin kafanız çok karışık.
Kocanızın söylediklerine inanıyorsunuz ve kendinizi ezik, akılsız, beceriksiz ve kocanıza muhtaç zannediyorsunuz. Siz buna inandığınız müddetçe burda günlerce dil dökülsün yine "kocamı seviyorum" diyeceksiniz. Size "Senin kafan çalışmaz, sen anlamazsın" diyen bir ayıyı sevmeye devam edeceksiniz.
Yazık..
Ben yazmayacağım daha.

Kimsenin karşısında ezilip büzülmeyin pasif olmayın. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyor insan geliştikçe öz güveni artıyor. Nedemek
"Eşim ve benim aramda yaş farkı var bu yüzden sürekli kıskançlık yüzünden tartışıyoruz ama kesinlikle kıskanmadıgini senin aklın çalışmıyor nerde nasıl davranacağını bilmiyorsun ondan yapıyorum diyor"
Sizinle böyle konuşmasına izin verdiğiniz sürece sizi daha çok kıracak ve sizi daha çok ezecek. Kendinizi savunmayı öğrenmelisiniz. Ben anneyim deyip anneliğin arkasına sığınmayın Dik durun bu hayatta çocuklarınıza örnek anne olun

Siz ölün çocuklar annesiz yetim kalır sorun yok amaaaa asla boşanmayın kocaman olmuş çocuklarınız aman boşanmayı görmesin annelerine gerizekalı muamelesi yapan sürekli hakaret eden rezil eden ezen babalarını örnek alsınlar 👏🏻
Söylenecek söz yok size.

X