LÜTFEN YARDIM EŞİM UYUŞTURUCU KULLANIYOR

1. Kocamın maddi durumunun iyiliği umrumda değil. Bekarken de varlık içindeydim. Paraya önem veren biri değilim kesinlikle. Her zaman bir ekmeğim olsun huzurum olsun kafasindayim.
2. Hamile kalmak değil burdaki soru kaynanam sürekli bu konuyu dile getiriyor ve bende bilmediğim için sordum bu durum engel mi diye engel ise ona demek istiyorum ki sorun senin oglunda git oğlumla muhattap ol demek istiyorum. UYUŞTURUCU konusuna gelirsem de amacım onu bu pislikten çıkarmak. Evlenmek çok kolay ama ayrılmak maaalesef ki çağımızda kolay değil görüyoruz duyuyoruz neler oluyor.
O kadar toy o kadar acemi düşünüyorsunuz ki üzüldüm size..

Kaynanaya bir şeyler kanıtlamak zorunda değilsiniz.

Gidin Polise şikayet edin. Bu adam halisnasyonlar görüp size her türlü zarar verir.. Kendinizi kurtarın bir takılır iki takılır spnra o da sizi bırakır. Çünkj ortada daha çocuk ypk. Bir bağlayıcılık yok!

Şuan denetimli serbestliğe gidiyor zaten ametamda tedavi görüyor tahlil vs veriyor üzerinde yakalanmış sanırım. Çok konuştum icmeyecegim vs diyor ama ben hastaneye yatmam diyo. Nasıl yapacağım bilmiyorum tek başıma da napacam bilmiyorum tek başıma. Kaynım kayinbabam kaynanam karışmıyorlar sadece gülmeye yemeye içmeye gelirler. Kötü günde asla yanımda olmadılar olmuyorlarda. Tek başıma da ne yapacağım nasıl yapılır bilmiyorum 🥺🥺 ayrılmak mesele değil zaten ona da cesaretim yok. Ailemi tehlikeye atamam. Benim amacım bu kötü yoldan çıkarmaya calsimak.
Sana kolay gelsin o zaman ..

Dediğim gibi 1-2 saat zaman gecirmekle cidden anlaşılmıyormuş.
Ben hiç inanmadım sizin bilmediğinize siz bile isteye zaten evlenmişsiniz bile isteyede zaten çocuk yapmak istediğinizi yazmışsınz konuya yorumlar gelince yok istemiyorum fln demiş tutarsız akıl yok kendi de ne dediğini bilmiyor zaten zeka olsa o adamla bir dakika bile kalirmi o evde bahaneler üretme bide annem fln bilmem ne diye

Ben hiç inanmadım sizin bilmediğinize siz bile isteye zaten evlenmişsiniz bile isteyede zaten çocuk yapmak istediğinizi yazmışsınz konuya yorumlar gelince yok istemiyorum fln demiş tutarsız akıl yok kendi de ne dediğini bilmiyor zaten zeka olsa o adamla bir dakika bile kalirmi o evde bahaneler üretme bide annem fln bilmem ne diye
Böyle konuşmak kolay başına gelsin gör ozaman ! Terbiyesiz bile isteye diyorsun birde ayıp ya biraz empati kurmaya öğren. !!

Böyle konuşmak kolay başına gelsin gör ozaman ! Terbiyesiz bile isteye diyorsun birde ayıp ya biraz empati kurmaya öğren. !!
Sizin başınıza gelmiş ama empati yoksunusunuz , işinize gelmeyen yorumlara hemen bela okuma....
Bu adamı kurtarmak için verdiğiniz çabanın yarısını kendiniz için harcayın.Asla ama asla içmeyi bırakmayacak.Sizi besleyen, geçiminizi sağlayan kayın ailesi için çocuk yapma telaşına düşeceksiniz ( eşinizin ya da sizin çalıştığınızı düşünmüyorum)
Burada herkes iyiliginizi düşünüyor ama mantıktan yoksun düşünce ve yaşama durumunuz insanları kızdırıyor Hikayenin sonu belli ,geçirdiği bir kriz sonrası ya size ya da kendina zarar verecek.....

GENEL OLARAK CEVAP VERMEK İSTİYORUM BİRİNCİSİ ATEŞ BUZ İCİYOR SANİRİM.BENDE TAM BİLEMİYORUM YAKALANMİS DENETİMLİ SERBESTLİK GÖRÜYOR AMA TAHLİLDEN HEMEN SONRA GENE İCİYOR. HEMEN YARGILAYIP KOS COCUK YAP DİYE DALGA GECMEYİN. BUNU SOYLEYEN KAYNANAM AİLESİ KILINI KIPIRDATMIYOR BOŞANMA GİBİ ŞANSIM YOK ZATEN OFKE KONTROL SORUNU VAR KENDİMİ VE ANNEMİ RİSKE ATAMAM. BABAM YOK BU YUZDEN DE KORKUYORUM. LUTFEN MANTIKLI CEVAPLAR VERİN.
Okey boşanma lüksünüz yoksa çocuk yapma lüksünüzde yok biliyorsunuz değil mi hayal alemlerinde geziyorsunuz ve böyle olanlara ne halin varsa gör ozaman demekten başka birşey bırakmıyorsunuz şuan evin yolunu buluyor 3 5 sene sonra halüsinasyonlar evin ihtiyaclarini karsilayamama sizin ziynetlerinizi çalma şiddet vs başlayınca ne yapacaksınız elinizde bebekle tehtid edilip duracaksiniz daha mi iyi olacak soruyorum sadece ?

GENEL OLARAK CEVAP VERMEK İSTİYORUM BİRİNCİSİ ATEŞ BUZ İCİYOR SANİRİM.BENDE TAM BİLEMİYORUM YAKALANMİS DENETİMLİ SERBESTLİK GÖRÜYOR AMA TAHLİLDEN HEMEN SONRA GENE İCİYOR. HEMEN YARGILAYIP KOS COCUK YAP DİYE DALGA GECMEYİN. BUNU SOYLEYEN KAYNANAM AİLESİ KILINI KIPIRDATMIYOR BOŞANMA GİBİ ŞANSIM YOK ZATEN OFKE KONTROL SORUNU VAR KENDİMİ VE ANNEMİ RİSKE ATAMAM. BABAM YOK BU YUZDEN DE KORKUYORUM. LUTFEN MANTIKLI CEVAPLAR VERİN.

OK boşanmayın da çocuk neden?
Kendiniz girdiniz bir batağa? Neden çocuğu da sürükleyeceksiniz yahu.
Boşanma şansınız yoksa oturun oturduğunuz yerde ne diyelim.
Belli ki niyeti bozmuşsunuz kılıf arıyorsunuz. Daha doğmamış yavruya üzüldüm şimdiden.

Eşinizin aile tarafı tabi çocuk diye sürekli sorarlar, baskı yaparlar. Bağımlı oğullarını sarmışlar sizin başınıza daha da eliniz ayağınız ona bağlansın, boşanmayın, bağımlı oğullarıyla kendileri uğraşmak zorunda kalmasınlar siz oturun uğraşın dertleriyle kafasındalar. Yani rahatları bozulasın maksat. Yoksa sizi ve çekirdek ailenizi, yuvanızı düşündüklerinden değil.
Verebileceğim tek tavsiye boşanmanız ve anneniz, sizin adınıza uzaklaştırma talep edip sürekli tetikte olmanız. Hatta bu sürekte izinizi kaybettirmek için şehir bile değiştirebilirsiniz. Bu adam bundan sonra zor kurtarır kendisini uyuşturucudan. Çok büyük bir irade ister bu. O iradenin de eşinizde olduğunuzu sanmıyorum.

Düzelir diye kaynanam dedi. Bende bir umut inanmak istedim. Ama gebe kalmaya engel mi sorum da şu yüzden sordum. Kaynanam sürekli soruyor ona şunu demek istiyorum oğlun önce o maddeyi bıraksın oğlundan olmuyor demek istiyorum gebeliğe engel mi sorusunu da bu yüzden sordum çocuk yapacağım demedim
Kesinlikle kaynananı dinleme. Akıllı bir insan olsa oğlunun şu haline böyle saçma sapan çözümler üretmez. Devlet uyuşturucu bağımlılarıyla ücretsiz ilgileniyor, evliliğinizin devamı için bunu bence zorunlu tut eşine. Motivasyonu yoksa da ona sürekli uyuşturucudan sağlığını kaybeden insanları göster anlat vs instagramdan reelsler yolla ama bunu rutin bir şekilde abartmadan yap, sırf gözüne sokmak için değil de hani sen çok şaşırmışsın da şaşkınlığını paylaşıyormuşsun gibi yap. Azıcık aklı varsa zaten kendi kendine der ki “ya ben de kullanıyorum acaba böyle olur muyum” diyip kuruntu yapsın. Durduk yere de ki aa senin boynunda yumru mu var kitle var sanki şuranda vs sanki o da sağlığını kaybediyomuş gibi paniklet onu. Bazen gülerken bir gözün kayıyor acaba uyuşturucan dolayı beynin mi hasar alıyor anlamadım vs de ama bunları söylerken bırak şu uyuşturucuyu falan deme. Salak ayağına yat, paniklet onu. Başka türlü bırakacağını sanmıyorum

Kızlar Merhaba. Ben 25 yaşındayım ve 5 yıllık ilişki sonrası severek evlendik. Şuan 2 yıllık evliyim. Ama evlendikten 6 ay sonra eşimin uyuşturucu kullandığını öğrendim. Ve dünyam başıma yıkıldı. Çok seviyorum eşimi daha doğrusu seviyordum.. saçma sapan öfkeleri değişik ruh hallerinden aşırı yoruldum. Bu süreçte 2 düşüğüm oldu. Herkes bana çocuk olsun düzeltir kendini diyorlar daha doğrusu kendi ailesine söyledim annesine babasına kardeşine ama kimse umursamıyor çocuk olmasına engel mi bu durum ? Ve sizce ne yapmalıyım nasıl bir tavır sergilemeliyim yardım edin nolur.
Rabbim sana resmen işaret veriyor yapma bu adamdan çocuk diye. Bitmeyen soruna çocuk eklemek nasıl bir düşünce. Ki 2 yıllık evlisin henüz. Aklın varsa yapma

Empati kelimesini kuracak son insan sizsiniz. Eşinizin metten kurtulması imkansıza yakın sizede uyuşturucu veriyo heralde aklınız yerinde değil. Aklı olan insan çocuk yapma derdine düşmez aksine nasıl korunurum der ne kullanıyosunuz korunmak için ? Koca bir hiç. Hamile kalıp kayananadan aferin alma peşindesiniz. Tüm konularınızdanda belli bile isteye hamile kalmaya çalışmıssınız. İnsanın ödü kopar nasıl koruncağını şaşırır. Bu adam bebeğe nasıl bi zarar verir haberiniz yok umrunuzdada değil. Daha yeni uyuşturucu bağımlısı bir baba bebeğini döverek öldürdü, istismarları saymıyorum bile. Yok anneme zarar verir yok bana zarar verir e bebek ne olacak? Hayatını karartacaksınız. 1-2 sene düzelir gibi olsada düzelmeyecek mete hep geri dönecek, ayrılmaktan başka çareniz yok. Boşanmazsanızda kırın dizinizi oturun sizi öldürmesin, satmasın diye dua edin. Biraz vicdan merhamet sahibiyseniz çocuk yapmaz en yakın sağlık ocağındam çift korunma yöntemi öğrenirsiniz.(bu adamdan çocuğu yaparsanız ileride sizden iliğiyle kemiğiyle nefret edecek insanı büyütürsünüz)

1. Kocamın maddi durumunun iyiliği umrumda değil. Bekarken de varlık içindeydim. Paraya önem veren biri değilim kesinlikle. Her zaman bir ekmeğim olsun huzurum olsun kafasindayim.
2. Hamile kalmak değil burdaki soru kaynanam sürekli bu konuyu dile getiriyor ve bende bilmediğim için sordum bu durum engel mi diye engel ise ona demek istiyorum ki sorun senin oglunda git oğlumla muhattap ol demek istiyorum. UYUŞTURUCU konusuna gelirsem de amacım onu bu pislikten çıkarmak. Evlenmek çok kolay ama ayrılmak maaalesef ki çağımızda kolay değil görüyoruz duyuyoruz neler oluyor.
Kendisi çok isterse şayet, sizi uzunca sürecek zorlu bir tedavi süreci bekliyor, öyle az buz ot, hap gibi şeyler de kullanmıyormuş, meth bağımlılığı öyle kolayca defedilecek bir şey değil. Hayır çocuk motivasyon olmayacak, çocuğum var diye bir tane uyuşturucu bırakan görmedim, bağımlı kafası böyle çalışmaz, bağımlılığı çocuğunu satma noktasına gelir gerekirse yapar yine bırakmaz. Sakın o kaynana olacak cinbaz kocakarının zokasını yutmayın, bağımlı oğlunu kaktırabileceği tek kadın olduğunuz için eline bir çocuk tutuşturalım da gidemesin derdinde o. İstemezse, bunun için zevkini bırakıp rahatını bozup uğraşmazsa kurtaramazsınız, zorla hastaneye yatırsanız çıkınca içmeye başlar, tam kurtuldu dersiniz her şey daha b.k olabilir. O kalitesiz spermlerinden sağlıksız bir çocuk olabilir, bağımlı kocanın yanında hasta veya engelli çocukla da uğraşırsınız. Koca canınızı yakmaz o kadar ama inanın çocuk başka olur. İçinizde bir ömür sönmeyecek bir köz atılır yanar yanar bitmezsiniz. Aklınızı başınıza alın.

Kızlar Merhaba. Ben 25 yaşındayım ve 5 yıllık ilişki sonrası severek evlendik. Şuan 2 yıllık evliyim. Ama evlendikten 6 ay sonra eşimin uyuşturucu kullandığını öğrendim. Ve dünyam başıma yıkıldı. Çok seviyorum eşimi daha doğrusu seviyordum.. saçma sapan öfkeleri değişik ruh hallerinden aşırı yoruldum. Bu süreçte 2 düşüğüm oldu. Herkes bana çocuk olsun düzeltir kendini diyorlar daha doğrusu kendi ailesine söyledim annesine babasına kardeşine ama kimse umursamıyor çocuk olmasına engel mi bu durum ? Ve sizce ne yapmalıyım nasıl bir tavır sergilemeliyim yardım edin nolur.
Allah aşkına siz hangi dünyalarda yaşıyorsunuz bu nasıl bir kafa ? Çevrenizin verdiği tavsiye de içler acısı doğrusu, nasıl düzeleceğinin garantisini veriyorlarmış acaba...bakın bundan 10 yıl öncesinde falan bizim yan komşumuz abi kardeş ve anneleri olarak yaşıyorlardı.Büyük olan adam uyuşturucu bağımlısıydı ve annesine saldırmış para versin diye kadın da yok deyince anlamamış o öfke nöbetindeyken sonra kardeşi de abisini öldürmüş sırf bu yüzden.Sabaha karşı polisler kapımıza dayanmıştı bir şey duydunuz mu diye ve adamın ikiz bebekleri vardı annelerinde kalan .O bebekler de babasız kaldı, şimdi söyleyin bakalım uyuşturucu kullanan adama bebek verilir mi ? benim zamanında flört ettiğim birisi yurt dışında birkaç ay çalışıp geliyordu ve orada legal olduğu için gülerek kullandığını anlatmıştı bana.Yanından nasıl topukladığımı hatırlamam öylesine kaçmıştım bu kişiden.Yazık gerçekten herkes anne baba olmasın

Bak cânım senin o dediğin kimyasal uyuşturucu.Kurtulmak neredeyse imkansız bu illetten.Boşanmak için canını koruman için neler yapabilecegin konusunda akılcı çözümleri sana bir avukat sunabilir.Vakit geçirmeden bir avukatla görüş.Ve çok iyi korun.Ne olursun bir yavrunun yaşama hakkını elinden almak demek , onu böyle bir adamın çocuğu yapmak.Gerçekten aklını başına topla.Daha dün bir tanıdıgımız kadın cinayete kurban gitti.Bu heriften korku nedeniyle boşanamadı rahmetli 26 sene şiddet gördü.Sonuç yine ölüm oldu.Şunu demek istiyorum ecel Allahın elinde olan bişey ama sana bize akıl verilmiş di mi?Kullanalım diye...Sen elindrn geleni yap önce Allaha ,sonra da kolluk kuvvetlerine ,yasaya güven .Korkmak çözüm olmayacağı gibi seni daha da dibe çeker.

X