LÜTFEN YARDIM EŞİM UYUŞTURUCU KULLANIYOR

Eşim öyle sert öyle maço birisi ki. Değil çalışmak beni otobüse bile bindirmiyor. Öyle diyim size
Senin bu adamla boşanman için bu sebep bile yeterli.Ben seni anlıyorum korkunu da anlıyorum.Ama buradaki insanların ve benim söylemeye çalıştığımız sey şu:boşanırsan yaşama şansın olur annede olursun boşanmazsan hergün ölüme bir adım daha yaklaşırsın.Hayatınla ilgili kar zarar hesabı yap.Ve lütfen inançlı isen Allaha sığın hiçbişey olmasa bile rahatlarsın.

Bakın, ben konuyu ilk okuyunca adamın öfke sorunları varsa bekleyebilir bosanmayi dedim ama bahsettiğiniz maddenin Metamfetamin olduğunu öğrendim.

Bu madde insanı şizofren yapan korkunç bir şey. Bir haber gördüm. Amerika'da Kilise bahçesinde bir kız bulmuşlar. Kız Met kullanıyormuş ve içinde böcek olduğunu düşündüğü için kendi gözlerini oymuş. Bazıları derisini parçalıyormuş.

Bir an önce adamdan ayrılmaya bak. Bu adamla aynı evde bile kalmamalısın, ne çocuğu!

Sakın adamın düzenlediğinden %100 emin olana kadar çocuk yapma sakın ki . Çok pişman olursun cokk. Geri dönüşü de olmaz. Daha 6 aylık evlisin ne diye 2 kere hamile kalıyorsun.. bana demişlerdi dersin eğer çocuk yaparsan

Bebekle falan düzelmez, batan gemiye yeni yolcu almak gibi.. insanlar bosanmaniz zorlasacagi için çocuk yapın diyor. Siz hiç kriz anını gördünüz mü? Kendi annesinin kafasını kesip camdan atan adamı gördünüz mü? Kriz anında bebeği de öldürürse napacaksiniz, hayır şu an bu seviyede olmayabilir ama emin olun bir adım ötesi bu ve oluyor

Direkt ayrılmaktan ziyade tedavi için çözüm yolları arayın. Yeşilayla görüşün. Bildiğim kadarıyla amatem de bu işle ilgileniyor. Hepsinden önemlisi eşinizin kafası ayıkken bu konuyu oturup konuşmalı ve onu tedavi konusunda ikna etmelisiniz. Ama önce tedavi konusında araştırma yapın. Hangi adımları uygulayacağınızı iyi bilin ki eşinize karşı eliniz dolu olsun. İkna da ederseniz eğer büyük yol katetmiş olursunuz. Çünkü bu bağımlılık. Bir daha yapmam etmem gibi yalvarmaları olursa sakın inanmayın. Bırakamaz. Tıbbi yardım almalı. Eğer önlem almazsanız ileride evinizin rızkı da canınızın güvenliği de bu yolda harcanabilir. Eşinizin ailesi de beni şaşırttı ilgilenmeyerek. Büyüdü koca adam oldu diye evlat değil mi artık?
Buradaki ay hemen boşan diyenleri de anlamıyorum. Hani iyi günde kötü gündeydi? Önce mücadele. Sonra sonuç vermezse ayrılık.
Kadınlar tedavi merkezi değildirler.

GENEL OLARAK CEVAP VERMEK İSTİYORUM BİRİNCİSİ ATEŞ BUZ İCİYOR SANİRİM.BENDE TAM BİLEMİYORUM YAKALANMİS DENETİMLİ SERBESTLİK GÖRÜYOR AMA TAHLİLDEN HEMEN SONRA GENE İCİYOR. HEMEN YARGILAYIP KOS COCUK YAP DİYE DALGA GECMEYİN. BUNU SOYLEYEN KAYNANAM AİLESİ KILINI KIPIRDATMIYOR BOŞANMA GİBİ ŞANSIM YOK ZATEN OFKE KONTROL SORUNU VAR KENDİMİ VE ANNEMİ RİSKE ATAMAM. BABAM YOK BU YUZDEN DE KORKUYORUM. LUTFEN MANTIKLI CEVAPLAR VERİN.
Kaynanan sen o adamı terk edene diye öyle diyor, inan ki sırf oğullarıyla baş edemekleri için yani. Şu anlık çocuk fikrini rafa kaldir. Eşimle konuş bak bakalım tedaviye gonlu var mı? Gönülden tedavi olmak istemiyorsa gerekirse kaç git annenle başka şehire boşanma davası ac. Şimdi boşanmak zor heldigi için ugrasmiyorsun ama ilerde daha çok uğraşırsınız.

Psikologa randevu aldım zaten. Pzrt gideceğim.. birde oraya anlatacağım herşeyi.
Belli ki çaresizsin sana çok üzüldüm. Madem asla ama asla bosanamiyorsun ki bence mutlaka bir çözümü vardır emin ol boşanmak ölüm değil, korkma. Madem bosanamiyorsun sal bu adamı. Kullansın sürekli. En sonunda kafayı yesin, tuvalete gidemeyecek hâle gelince de def edersin. Sen şu an boşanma davası acsan %100 haklısın. Nafaka da alırsın he uyusturucuyu kanitlarsan oohoo. Ya da gizlice polisi ara ihbar et

Çocuk yaparsan muhtemel sonu öz babası tarafından tacize, istismara uğrayan bir çocuk haberi daha olur. Yapmaz demeyin uyuşturucunun insana neler yaptırdığını biliyoruz. Benim kaynım da kullanıyordu bıraktı ama aynı şehirde yaşarken kestim görüşmeyi. Şimdi Allahtan başka şehirdeyiz, korkumuzdan o varken kayınvalideme gidip kalamıyoruz. Kadını da çağıramıyoruz peşine takılıp gelir diye. Annenizi alıp başka yere taşınma şansınız yok mu? Boşanıp yeni bir hayata başlamanız gerekiyor acilen

Zaten son 1 aydır asla çocuk düşünmüyorum hak etmiyor çünkü. Beraber yemek yok sohbet yok gezme yok. Yani maddi durumu da gayet iyi şuan bile kendisi yatak odasında ben oturma odasında. Böyle bir evlilik
Onlemlerinizi alın kaza oldu felan dememek için.
Cocuk olmadan daha kolay hersey..
Boşanmak ayrılmak.
Aklınızı başınıza alın cocuk hicbirseyi duzeltmez

Belli ki çaresizsin sana çok üzüldüm. Madem asla ama asla bosanamiyorsun ki bence mutlaka bir çözümü vardır emin ol boşanmak ölüm değil, korkma. Madem bosanamiyorsun sal bu adamı. Kullansın sürekli. En sonunda kafayı yesin, tuvalete gidemeyecek hâle gelince de def edersin. Sen şu an boşanma davası acsan %100 haklısın. Nafaka da alırsın he uyusturucuyu kanitlarsan oohoo. Ya da gizlice polisi ara ihbar et
Elimde deliller var resimlerini falan çektim bulduğumda ama içene pek birşey yok

Bunu içene pek bir ceza verilmiyor salınıyor geri şikayet etsem geri salsalar bu defa daha çok düşman olacak biliyorum.. emin olamıyorum ki içerde yatacagina

Eşinizin aile tarafı tabi çocuk diye sürekli sorarlar, baskı yaparlar. Bağımlı oğullarını sarmışlar sizin başınıza daha da eliniz ayağınız ona bağlansın, boşanmayın, bağımlı oğullarıyla kendileri uğraşmak zorunda kalmasınlar siz oturun uğraşın dertleriyle kafasındalar. Yani rahatları bozulasın maksat. Yoksa sizi ve çekirdek ailenizi, yuvanızı düşündüklerinden değil.
Verebileceğim tek tavsiye boşanmanız ve anneniz, sizin adınıza uzaklaştırma talep edip sürekli tetikte olmanız. Hatta bu sürekte izinizi kaybettirmek için şehir bile değiştirebilirsiniz. Bu adam bundan sonra zor kurtarır kendisini uyuşturucudan. Çok büyük bir irade ister bu. O iradenin de eşinizde olduğunuzu sanmıyorum.
Gerçekten insanlara inanamıyorum. Hadi konu sahibi anlamadı diyelim ailesi kesinlikle biliyordur. Buradaki bazı üyeler bilir benim erkek kardeşimin de geçmişte bağımlılık süreci oldu. Doktorlar bile kardeşinizi ne kadar tebrik etseniz azdır, verdiği mücadele çok büyük bir mücadele dediler. Biz de ailesi olarak bildiğiniz bir doktor olduk bu konuda. Yani her detayı öğrendik, onu anlayabilmek için nasıl davranacağımızı bilmek için resmen biz de tedavi olduk desem yanlış söylemiş olmam. Bırakıp tekrarladığı dönemler olmadı mı, oldu. Asla elini bırakmadık asla vazgeçmedik. Bunu kullanan herkes iğrenç kişiliğe sahip insanlar olmuyor, çok düzgün ailelerin çok düzgün çocukları da bulaşabiliyor buna. Benim kardeşim üstün zekalı bir çocuktu. Ailemiz deseniz tüm mahallede parmakla gösterilir. Çok küçük yaşta ne içtiğini tam olarak bilemeden düştüğü bir çukurdu. Bize kendisi söyledi kurtulmak istiyorum dedi. Ufacık bir karakter değişmesi olmadı. 1 lira bile bizden habersiz para almadı evden, belki 5 lira ver diye saatlerce annemi ikna etmeye çalıştı ama asla sesini bile yükseltmedi. Yine de günün sonunda bir bağımlıydı.

Ancak her zaman şunu söyledim o dönemde karşımıza birini çıkarıp ben evlenicem dese asla izin vermezdik. Çünkü zaten var olan şartlarda onu sırtlamak bile çok zorken bir de beraberinde getirdiği kişinin yükünü ailecek taşıyamazdık. Vurdum duymaz umursamaz insanlar olmadığımız için muhtemelen kendimize çok dert edinirdik ve bu hepimize çok fazla psikolojik zarar verirdi. Şu an aradan yıllar yıllar geçti benim kardeşim ben bunu hallettim diyemiyor biz de o gözle bakmıyoruz. Doktorların değişiyle bunu kanser gibi bir hastalık ne zaman nüksedeceği belli olmaz. Ben artık bağımlı değilim diyemezsin ben bugün de bunu içmedim diyebilirsin. Çünkü ben bunu hallettim demek bi kere daha içeyim demeye yöneltebilir insanı. Benim kardeşim bir kere daha yapsa yine başa döneceğini asla kendine unutturmamaya çalışarak yaşıyor 5-6 yıldır. Bugün karşısına bir kız çıksa ve evlenmek istese hem o hem biz geçmişte böyle bir şey yaşadığını anlatırız. Tercih de kıza kalmıştır o saatten sonra. Saklayıp gizlemem asla.

Bukadar akilsiz olmayin ya uyusturucu bagimlisi
Birine cocuk yapmaya calisiyorsunuz yazik gunah sizin yuzunuzden belki ilerde cocukta uyusturucu bagimlisi olucak ne aptal insanlar var ya cocuk olsun duzelir nasil bir mantik sizde buna inaniyosunuz bosanin gitsin bahanelere siginmayin

Gerçekten insanlara inanamıyorum. Hadi konu sahibi anlamadı diyelim ailesi kesinlikle biliyordur. Buradaki bazı üyeler bilir benim erkek kardeşimin de geçmişte bağımlılık süreci oldu. Doktorlar bile kardeşinizi ne kadar tebrik etseniz azdır, verdiği mücadele çok büyük bir mücadele dediler. Biz de ailesi olarak bildiğiniz bir doktor olduk bu konuda. Yani her detayı öğrendik, onu anlayabilmek için nasıl davranacağımızı bilmek için resmen biz de tedavi olduk desem yanlış söylemiş olmam. Bırakıp tekrarladığı dönemler olmadı mı, oldu. Asla elini bırakmadık asla vazgeçmedik. Bunu kullanan herkes iğrenç kişiliğe sahip insanlar olmuyor, çok düzgün ailelerin çok düzgün çocukları da bulaşabiliyor buna. Benim kardeşim üstün zekalı bir çocuktu. Ailemiz deseniz tüm mahallede parmakla gösterilir. Çok küçük yaşta ne içtiğini tam olarak bilemeden düştüğü bir çukurdu. Bize kendisi söyledi kurtulmak istiyorum dedi. Ufacık bir karakter değişmesi olmadı. 1 lira bile bizden habersiz para almadı evden, belki 5 lira ver diye saatlerce annemi ikna etmeye çalıştı ama asla sesini bile yükseltmedi. Yine de günün sonunda bir bağımlıydı.

Ancak her zaman şunu söyledim o dönemde karşımıza birini çıkarıp ben evlenicem dese asla izin vermezdik. Çünkü zaten var olan şartlarda onu sırtlamak bile çok zorken bir de beraberinde getirdiği kişinin yükünü ailecek taşıyamazdık. Vurdum duymaz umursamaz insanlar olmadığımız için muhtemelen kendimize çok dert edinirdik ve bu hepimize çok fazla psikolojik zarar verirdi. Şu an aradan yıllar yıllar geçti benim kardeşim ben bunu hallettim diyemiyor biz de o gözle bakmıyoruz. Doktorların değişiyle bunu kanser gibi bir hastalık ne zaman nüksedeceği belli olmaz. Ben artık bağımlı değilim diyemezsin ben bugün de bunu içmedim diyebilirsin. Çünkü ben bunu hallettim demek bi kere daha içeyim demeye yöneltebilir insanı. Benim kardeşim bir kere daha yapsa yine başa döneceğini asla kendine unutturmamaya çalışarak yaşıyor 5-6 yıldır. Bugün karşısına bir kız çıksa ve evlenmek istese hem o hem biz geçmişte böyle bir şey yaşadığını anlatırız. Tercih de kıza kalmıştır o saatten sonra. Saklayıp gizlemem asla.
Keşke her aile sizin gibi bilinçli ve iyi olsa. Kimsenin günahına girmeye gerek yok ki. Saklanacak bir şey değil bu durum.

Kızlar Merhaba. Ben 25 yaşındayım ve 5 yıllık ilişki sonrası severek evlendik. Şuan 2 yıllık evliyim. Ama evlendikten 6 ay sonra eşimin uyuşturucu kullandığını öğrendim. Ve dünyam başıma yıkıldı. Çok seviyorum eşimi daha doğrusu seviyordum.. saçma sapan öfkeleri değişik ruh hallerinden aşırı yoruldum. Bu süreçte 2 düşüğüm oldu. Herkes bana çocuk olsun düzeltir kendini diyorlar daha doğrusu kendi ailesine söyledim annesine babasına kardeşine ama kimse umursamıyor çocuk olmasına engel mi bu durum ? Ve sizce ne yapmalıyım nasıl bir tavır sergilemeliyim yardım edin nolur.
Ne ne ne çocuk mu ? Ne diyorsunuz Allah için aklınızı başınıza alın ne çocuğu
Bunu nasıl düşünürsünüz kafayı peynir ekmekle yemiş olmak lazım bebek çözüm getirmez aksine sorun daha da içinden çıkılmaz bir hal alir

Amin teşekkür ederim ☺️ 2.5 yıldır bunun savaşını veriyorum rabbim çabamızi boşa çıkarmasın 💙

Amin ben 2 yıllık evliyim ilk bebeğimi 6 Şubat depreminde kaybettim korkudan oldu sanırsam o da şimdi deniyoruz ama bakalım nasip çok istiyoruz 🥺

Gece gece sinirim bozuldu.Kime ne anlatıyoruz.Tek duam Allah size çocuk nasip etmesin.

Kendisi çok isterse şayet, sizi uzunca sürecek zorlu bir tedavi süreci bekliyor, öyle az buz ot, hap gibi şeyler de kullanmıyormuş, meth bağımlılığı öyle kolayca defedilecek bir şey değil. Hayır çocuk motivasyon olmayacak, çocuğum var diye bir tane uyuşturucu bırakan görmedim, bağımlı kafası böyle çalışmaz, bağımlılığı çocuğunu satma noktasına gelir gerekirse yapar yine bırakmaz. Sakın o kaynana olacak cinbaz kocakarının zokasını yutmayın, bağımlı oğlunu kaktırabileceği tek kadın olduğunuz için eline bir çocuk tutuşturalım da gidemesin derdinde o. İstemezse, bunun için zevkini bırakıp rahatını bozup uğraşmazsa kurtaramazsınız, zorla hastaneye yatırsanız çıkınca içmeye başlar, tam kurtuldu dersiniz her şey daha b.k olabilir. O kalitesiz spermlerinden sağlıksız bir çocuk olabilir, bağımlı kocanın yanında hasta veya engelli çocukla da uğraşırsınız. Koca canınızı yakmaz o kadar ama inanın çocuk başka olur. İçinizde bir ömür sönmeyecek bir köz atılır yanar yanar bitmezsiniz. Aklınızı başınıza alın.

Ki anne/babadan herhangi birisinin bağımlılığı çocuklara genetik olarak yansıyan bir durum ne acı daha anne karnında bağımlı bir çocuk olacağını bilmek...

Polisi arasa ne olacak ki? Belli bir grama kadar üstünde yakalansa bile kullanıcıyım deyip işin içinden çıkar. Nerde temin ettiği vs sorulur öyle yalandan. Eli yüzü düzgünse öğüt verir, değilse sabaha kadar nezarette bekletir o kadar.

Ktgba0602 Ktgba0602 çok üzgünüm olaya o kadar bilinçsiz yaklaşıyorsun ki. Met içiyormuş bir de. Öyle korkunç bir illet ki. Hap içeni, ot içeni, eroin içeni de gördüm ama met başka bir boyutta. Deliriyorlar. Gerçekten deliriyorlar. Yanında annesi, eşi, çocuğu kim varsa öldürmeye gidecek kadar akıllarını kaybediyorlar. Siz bu kadarını bilseniz bile vazgeçmeniz gerekiyor ki çok daha korkunçları var. Ölüme giderken tecavüzü, karısını/evladını satması uyuşturucuyu temin etmek için... Tüm kötülükler onun için artık normale dönüşüyor. O sizi otobüse bindirmeyen adam var ya bi ulaşamasın mete seni adamların kucaklarına atar o kadar.

GENEL OLARAK CEVAP VERMEK İSTİYORUM BİRİNCİSİ ATEŞ BUZ İCİYOR SANİRİM.BENDE TAM BİLEMİYORUM YAKALANMİS DENETİMLİ SERBESTLİK GÖRÜYOR AMA TAHLİLDEN HEMEN SONRA GENE İCİYOR. HEMEN YARGILAYIP KOS COCUK YAP DİYE DALGA GECMEYİN. BUNU SOYLEYEN KAYNANAM AİLESİ KILINI KIPIRDATMIYOR BOŞANMA GİBİ ŞANSIM YOK ZATEN OFKE KONTROL SORUNU VAR KENDİMİ VE ANNEMİ RİSKE ATAMAM. BABAM YOK BU YUZDEN DE KORKUYORUM. LUTFEN MANTIKLI CEVAPLAR VERİN.
Boşanma gibi bir şansınız her zaman var.. ben aynı şeyleri yaşadım , aynen de böyle sizin düşündüğünüz gibi düşünüyordum. Ve inanın başka hayat mümkün. Ve o çocuk olmuyorsa düşüyorsa bunu bir işaret olarak görün. Google da aratın uyuşturucu kullanan insanların çocukları nasıl doğabiliyormuş. Zaten yapmak istemezsiniz.. isterseniz özelden yazabilirsiniz

X