Lekeler, Çiller Madêcassol (sivilce Lekeleri,çatlaklar,yaralar...)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
arkadaşlar belimde çatlaklar var ona iyi geliyormu bu krem?CADIARZU

canım ben biten bi krem kutuma jojoba yağı e vitamini ampülü kırıyorum ve bepantene kremle madecossol kremide sıkıp iyce karıştırıp sürüyorum iyi gelio..yeni çatlak oluşumunu da engellio

Arkadaşlar merhaba,
benim cildimde yaklaşık 3-4 gündür sinirsel kaşıntılar oluştu. Bu kaşıntıların sonucunda da hafif kırmızı izler belirdi. Madecassol merhemi bu izlere sürsem bir faydasını görür müyüm? Yardımcı olursanız sevinirim.

allerji olabilir canım onu için fenistil jel kullansan daha iyi gelir diye düşünüyorum ..

madecassolu yağlarla diğer kremlerle karıştrmak zararlı olablrmi? olmazsa bende denerim...

madecassolu yağlarla diğer kremlerle karıştrmak zararlı olablrmi? olmazsa bende denerim...

yok canım hiç bi zararı yok .. yağ kremin üstüne çıkıyor zaten her sürüşümde karıştırıyorum .umarım sanada iyi gelir .a.s..

ben madecassolu çatlaklarım ilk oluştuğunda kullanmıştım. doktor önermişti. ama bi etkisini göremeyince bırakmıştım sürmeyi. öyle uzun zaman kullanmadım. çatlakları hafifletmesi hele ki oturmuş olanları zor bence :1no2:

Kızlar bende bir doktordan madecassol kremi çatlaklar için acnelyse krem ile beraber kullanmak gerektiğini duymuştum. Geceleri yatmadan acnelyse , sabahları da madecassol ü çatlak olan bölgeye ince bi tabaka halinde sürmek gerekiyormuş. Fakat sonuç alınabilmesi için en az 6 ay aksatmadan devam etmek lazımmış. Ben çok düzenli olmasa da uyguluyorum kısmen faydası oldu diyebilirim. Ayrıca annemin elinde uzun senelerdir var olan bi yanık izini kısa sürede tamamen geçirdi. Gerçekten çok etkili bi ilaç. Denemekte kesinlikle fayda var derim...

kızlar ben bu kremi artık nemlendirici olarak sürüyorum.
sabah yüzümü biberiye sabunu ile yıkıyorum ve tonikliyorum(toniği pamukla değil elimle sürüyorum)
sonra da bu kremi sürüyorum yüzümün heryerinee
akşam da aynısını yapıyorum
yok gözaltı yok gözüstü hiç gerek kalmıyo valla
zaten hücre yenileyici olduğu için farkı hemen anlarsınız
eğer tek tük sivilcem çıkarsa temizleme işleminden sonra sivilcelere sivilce kremimi sürerim diğer yerlere de madecassol kremimi
sonra sivilceler sönünce de sadece madecassolu sürmeye devam ederim hem çabuk geçiyo o zaman hem de iz kalmıyo.

bende gözaltlarıma kullanıyorum morluklar için şimdilik bi faydasını görmedim ama devam edicem

CANIM BENİM PEK FAZLA SİVİLCEM YOKTUR.DÖNEM DÖNEM TEK TÜK ÇIKAR O ZAMAN DA SİVİLCE KREMİMİ SÜRERİM.HANİ GEÇİP DE İZ KALIR YA O ZAMAN DEVAM EDERİM MADECASSOLA.AMA SİVİLCESİZ YERLERE GENE SÜRERİM YANİ .
BEPANTEHENE ZATEN ÇOK YAĞLI Bİ KREM SİVİLCELERİN ÇOKSA EĞER YA DA CİLDİN YAĞLIYSA İYİCE YAĞLANDIRIR:1no2:, O KURU CİLTLERE UYGUNa.s
.BENİM CİLDİM DE KARMA ZATEN.BEN ÇOK MEMNUNUM.AKŞAMLARI BİBERİYE SABUNUYLA YIKAYIP TONİKLEDİKTEN SONRA SÜRÜYORUM VE YAĞ DENGESİNİ AYARLADI.AMA ÇOK SİVİLCEM HİÇ OLMADI ZATEN BENİM. CANIM BELKİ SENİN CİLDİN DAHA YAĞLIYSA BİLEMİYCEM:sm_confused:
..DÜN PUDRA ALMAYA GİTTİM.MAX FAKTÖR STANDINDAKİ KADIN ÇOK BEĞENDİ CİLDİMİ AMA TABİ HERKESE NASIL OLUR BİLMEM.BİRİ TÜYLENME YAPIYO DEMİŞ KESİNLİKLE YAPMIYO O BAŞKA NEDENLERLE OLMUŞTUR SANIRIM KREME DENK GELDİa.s
ya bu madecassol ve bepanten sıvılcelerımı artırıo gıbıme geldı nemlendırıcı ozellıgınde yaa:çok üzgünüm: sıvılcelerım bı turlu gecmedı.sıvılce cıkınca kullanmıomusunuz bu kremlerı.aramı vermek lazım:uhm:

arkadaşlar arkadaşımın dğum dolayısıyla karnında çok kötü çatlaklar oluştu yarık biçiminde doğumuna bir hafta kala bu kremi önermişler madecassol ve inanın 2 günde çatlaklar toparlandı gerçekten mucize gibi bir ilaç ve çok ucuz.

bende bir aydır düzenli olarak sadece gece yatarken olmak üzere bepanthen kullanıyorum cildime. çok iyi geldiğini söyleyebilirim. bu gün de bunu kullanmaya başladım. elmacık kemiklerimin olduğu yerde üç dört sivilce oluyor. gerisi iz. izlere bepanthen iyi geliyordu bakalım bu nasıl olacak sonucu yazarım. =) yalnız bu kremi sivilce izlerine kullanabilir miyiz? yağlı lduğu için akneyi besleyebilir. sadece izler için mi? merak ettim arttırmak istemiyorum yaklaşık 2-3 gün sonra önemli bi gün var. :))

Bendede öyle sivilceler çıkmıştı. İzleri çok geçiyor. Doktoruma sormuştum ya geçmezse ne olur söyleyin bu izlere alışayım diye, doktorum güldü bana.Birşey kullanmasanda cilt kendini zamanla yeniler ve mutlaka tamamen zamanla geçer dedi. Fakat tamamen geçmesi 1-2 yılıda bulabilir dedi.Fakat mutlaka geçermiş. Bu ga güzel değil mi :)

ben 28 yaşındayım 15 yaşımdankalma izler var , ne zaman geçer bu meletlerr :eek:klava: dr murad kullandım işe yaramadı, yarından itibaren sabah madecassol gece hametan denicem arada da yoğurt karbonat bakalım gelişmeleri yazarım :a015: bıktım izlerdenn

bugün bende aldım düzenli olarak kullanıcam bakalım sonuçtan memnun kalıcakmıyım. çiller rahatsız etmiyor ama güneş lekeleri çok fene umarım iyi gelir. eczacıda zaten ismini söyleyince lekelere iyi geliyor onun içinmi alıyorsunuz dedi :))

kıslar madem bu krem catlak kremı ozaman kalcamdakı catlaklara sursem olurmu acaba:kahve: ne dıosunuz hıı:kahve:

valla bende düşünüyorum çatlaklara sürmeyi bugün onada başlıyayım düzenli olarak bakalım bu ayın sonunda biraz belli eder heralde

arkadaşlar selam ben bu kremi doğum sonrası acayip çatlayan ve biraz da sarkan göğüslerime sürsem acaba faydası olur mu???

Bu ilacı Hamileyken doktorum bana verdi fakat kullanmadım başka bir çatlak önleyicim vardı onu kullandım. Çatlak oluşmadı, ama inanıyorum ki bu krem de çok iyi gelecektir...

kızlar kremi burda yazılanları okuduktan sonra almaya karar verdim ve 5 gündür kullanıyorum özellikle akşamaları yüzümü yıkadıktan sonra krem niyetine sürüyorum bazende sabahları sürüyorum şimdiden sivilce izlerim azalmaya başladı bilesırnaşık şey

X