Mama+meme reddi çok zor durumdayım

Carla1356

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
482
225
Kızlar çok zor durumdayım 3 aylık bebeğim hem sütümü kesti hem de mamayı zorla veriyorum. Sütüm zaten azdı tamamen kesildi. Mamayı da yerken ağlamıyor ama sürekli diliyle itiyor. Bebeğim alerjik bebek mamasına pekmez katıyorum tadı güzel oluyor ama asla yemiyor zorlayarak veriyorum napacagimi şaşırdım. Eşim belki üst üste verdiğin için yemiyordur dedi geçen gün tam 6 saat aç kaldı ama ne mama yedi ne süt öylece kalakaldım. Biberon değiştirmeyi düşünüyorum hangi biberonu önerirsiniz ne yapayım lütfen yardım edin çok zor durumdayim

Kızlar çok zor durumdayım 3 aylık bebeğim hem sütümü kesti hem de mamayı zorla veriyorum. Sütüm zaten azdı tamamen kesildi. Mamayı da yerken ağlamıyor ama sürekli diliyle itiyor. Bebeğim alerjik bebek mamasına pekmez katıyorum tadı güzel oluyor ama asla yemiyor zorlayarak veriyorum napacagimi şaşırdım. Eşim belki üst üste verdiğin için yemiyordur dedi geçen gün tam 6 saat aç kaldı ama ne mama yedi ne süt öylece kalakaldım. Biberon değiştirmeyi düşünüyorum hangi biberonu önerirsiniz ne yapayım lütfen yardım edin çok zor durumdayim
Lütfen yardım edin

Lütfen yardım edin
Mamayı değiştirsen nasıl olur hangi mamayı kullanıyorsun. Birde emmese bile sağmanı tavsiye ederim. Ben ilk oğlumda bebelac gold kullanmıştım birkaç mama denedikten sonra çok sevmişti. Fermantasyonla yapılan mama. Bize Prof. Çocuk doktoru önermişti ve bebeğim çok sevmişti. Doktorunuza sorup deneyebilirsiniz.

Mamayı değiştirsen nasıl olur hangi mamayı kullanıyorsun. Birde emmese bile sağmanı tavsiye ederim.
Alfamino raporlu mama kullanıyoruz alerjisi olduğu icin alerji mamalarınin tadı kötü oluyormuş biraz daha iyi diğerlerine göre pekmezle tatlandiriyorum ama içmiyor

Mamayı değiştirsen nasıl olur hangi mamayı kullanıyorsun. Birde emmese bile sağmanı tavsiye ederim. Ben ilk oğlumda bebelac gold kullanmıştım birkaç mama denedikten sonra çok sevmişti. Fermantasyonla yapılan mama. Bize Prof. Çocuk doktoru önermişti ve bebeğim çok sevmişti. Doktorunuza sorup deneyebilirsiniz.
Çoklu besin alerjisi olduğu icin normal mama kullanamıyoruz.

Çoklu besin alerjisi olduğu icin normal mama kullanamıyoruz.
Benim oğlumda da vardı diyetteydim hatta baya uzun bir süre ama doktorum fermantasyon yöntemiyle yapıldığı için uygun görmüştü ama dediğim gibi doktorunuza danışıp başka marka deneyebilirsiniz.

Biberon için bir öneriniz var mı peki
Ben philips avent cam biberon kullanmıştım. ama uzun bir süre alıştıktan sonra 4. Ayda reddetmişti memeyi benimde, sütümü sağarak veriyordum. Şimdiki hamileliğim için comotomo marka bir biberon aldım kenarda ihtiyaç olursa diye.

X