Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Bende çok çektim mantardan, çoook ilaç kullandım...Burada önemli olan nokta sizde hangi tür bakterinin olduğu, bende hep gardenella bakterisi oluyordu, koku yoktu fakat inanılmaz kaşınıyordu,Sonunda şlacımı buldum...Flucan alıyorum tek tablet olayı kökünden çözüyor...

Bende çok çektim mantardan, çoook ilaç kullandım...Burada önemli olan nokta sizde hangi tür bakterinin olduğu, bende hep gardenella bakterisi oluyordu, koku yoktu fakat inanılmaz kaşınıyordu,Sonunda şlacımı buldum...Flucan alıyorum tek tablet olayı kökünden çözüyor...

valla bende ne bakterisi vardı bilmiyorum adını.ama mantar demişlerdi doktorlar.ama benimki kokuluydu.senin kullandığın ilaçlardan kullandım.flucan-funit vs ama geçmedi.hiç faydası olmadı.ama şuan kullandığım ilaçlar büyük bi fayda gösterdi.kurtuldum sayılır.karabiber ve yazdığım ilaçları kullanacak olan arkadaşlar lütfen bana gelişmeleri bildirirseniz çok sevinirim.geçersede benim evlilik sorunum var yani sözlümün ailesi bizi ayırmak istiyor :çok üzgünüm: ama biz herşeye rağmen bu yaz evlenmeyi planlıyoruz.bu konuda bana bol bol dua edin lütfen .bi aksilik çıkmasın diye dualarınızı beklerim öpüyorum hepiniziiii a.s.

arkadaşım ilaçları söylemekte tedirgin olduğun kadar varmış baya ağır ilaçlara benziyolar benim hiç tanımadığım kullanmadığım ilaçlar daha doktoruma soramadım yarın inşallah gidicem bakalım ne diycek seni haberdar ederim merak etme bu arada senin için dua ettim inşallah kimse sizi ayıramaz ve bu yaz evlenirsin

benimde daha önce hiç kullanmadığım ilaçlardı.bende en başta tedirgin oldum.ama okadar çaresizdim ki.sonuçta bana o ilaçları yazan doktordu ve ona güvenmekten başka çarem yoktu.ama iyikide kullandım ve geçti.doktoruna bi sor o ilaçları.bi sakıncaı olmazsa ve senin kullanmanda bi sakıncası yoksa geçeçeğinden eminim.tekrar geçmiş olsun.ve iyi dileklerin içinde çok teşekkür ederimmmm a.s.

tamam arkadaşlar.ilaçların isimlerini ve nasıl kullanıldığını yazıyorum size.bence işe yarayacaktır ama dediğim gibi tedirginim doktorunuza sorun kullanmadan önce bence.yada eczaneye sorun enazından.ama mesuliyet kabul etmiyorum bunuda belirteyim.bütün kalbimle sizinde kurtulmanızı diliyorum.nekadar mutlu olurum anlatamam.neyse ilaçları söylüyorum. 1-ORNİSİD FORT 500 MG 10 TABLET(12 saat arayla günde 2 kez tok karınla.ben sabah kahvaltıdan sonra 1 tane içiyorum tekinide akşam tok karınla) 2-LARİCİD 500 MG 14 TABLET (buda 12 saat arayla diğer gibi ilaç tok karınla günde iki kez) 3-FEXADYNE 120 MG 20 TABLET (günde 1 kez tok) 4-TEKFİN 250 MG 14 TABLET (günde 1 kez tok) ayrıca 1 tanede travogen krem sürüyorum.çok geçmiş olsun kızlarrrr.dualarım sizinle inşallah işe yararrrrr...

:teytey:a.sçok sağol. ben yine dr asorarım. öyle içerim. bu konuda çok dertliyim özellikle antibiyotik kullandıktan sonra mutlaka bu olayı yasarım.bende funit 4kapsül alıyorum 12 saat arayla 2ser tablet.oda işe yarıyor.

:teytey:a.sçok sağol. ben yine dr asorarım. öyle içerim. bu konuda çok dertliyim özellikle antibiyotik kullandıktan sonra mutlaka bu olayı yasarım.bende funit 4kapsül alıyorum 12 saat arayla 2ser tablet.oda işe yarıyor.

bende funit kapsül kullandım bana fazla işe yaramadı.zaten o ilacı fazla kullanmak zararlıymış.bazı iç hastalıklara yol açıyormuş.bunu bana doktorum söyledi.ve yazmış olduğum o ilaçları yazdı bana.ve bitti :teytey:

bende funit kapsül kullandım bana fazla işe yaramadı.zaten o ilacı fazla kullanmak zararlıymış.bazı iç hastalıklara yol açıyormuş.bunu bana doktorum söyledi.ve yazmış olduğum o ilaçları yazdı bana.ve bitti :teytey:
ben her zaman orjinal ilaç taraftarıyım flucan alın arkadaşlar funit falan ileri vakalarda etkisiz

arkadaşlar mantarın tek ilacı var ve içinde bir ya da isteğe bağlı iki kapsül olanı var.ve kesin çözüm..adı fluzole...hiçbir yabn etkisi yok ve en fazla 1 saat içinde geçiriyor...hepinize geçmiş olsun...

utanılacak bişey yok insanlık mantar çok çeşitli üşütmemeye bak iç çamaşırını kaynat temiz ol vede eşinden geçeceği için eşinde temiz olmali

tamam arkadaşlar.ilaçların isimlerini ve nasıl kullanıldığını yazıyorum size.bence işe yarayacaktır ama dediğim gibi tedirginim doktorunuza sorun kullanmadan önce bence.yada eczaneye sorun enazından.ama mesuliyet kabul etmiyorum bunuda belirteyim.bütün kalbimle sizinde kurtulmanızı diliyorum.nekadar mutlu olurum anlatamam.neyse ilaçları söylüyorum. 1-ORNİSİD FORT 500 MG 10 TABLET(12 saat arayla günde 2 kez tok karınla.ben sabah kahvaltıdan sonra 1 tane içiyorum tekinide akşam tok karınla) 2-LARİCİD 500 MG 14 TABLET (buda 12 saat arayla diğer gibi ilaç tok karınla günde iki kez) 3-FEXADYNE 120 MG 20 TABLET (günde 1 kez tok) 4-TEKFİN 250 MG 14 TABLET (günde 1 kez tok) ayrıca 1 tanede travogen krem sürüyorum.çok geçmiş olsun kızlarrrr.dualarım sizinle inşallah işe yararrrrr...

ben ketoral kullanmıştım hap olanından birde tek kullanımlık ilaç vardıı eşim ve ben kullandıkk

mantar ilacı değilmiymiş
tmm laricid ve ornisit antibiyotik ve idrar yolları iltihabında süper

ama tekfin antifungaldir yani mantar için

bir de kremden bahsetmiş travogen o da antifungaldir

kısacası arkadaşlar şöyle diyeyim
idrara çıkarken yanma hissediyorsanız,idrarınızın rengi koyuysa ve mantar varsa bence bu ilaçlar kesin çözüm

ha ayrıca flucan-fluzole ya da funit ten hangisi iidir diyorsanız kesinlikle flucan iidir aradaki farkı ödeyin ve flucan alın

nasıl yani?? o ilaçlara mantar ilacı değil diyorsa o doktor hiçbirşeyden anlamıyor.eczacı arkadaşımız bile onaylıyor mantar ilacı olduğunu.ve en etkili örneği benim.ben bizzat kendim kullandım o ilaçları ve bitti tamamamen.bende çok çektim mantardan.5 yıldır nerdeyse funıt flucan vs..ilaçları kullandım ama geçmedi.doktorada aynı şekilde söyledim.bana yardım edin dedim.çok uzun zamandır çekiyorum bu hastalığı bişeyler yapın dedim ve bana o ilaçları yazdı sağolsun.geçmemesinin sebebide idrar yollarımda iltihap olmasından dolayı olabilir.eczacı arkadaşımızın dediği gibi 2 ilaç idrar yollarındaki iltihabı söktü.ve bundan dolayı kurtulmam kolay oldu.bence benim söylediğim ilaçları eczaneden alıp kullanmanı öneririm.fazla değil en azından 2-3 gün bile kullansan anlayacaksın geçip geçmediğini.bi zararı olmaz.

canım numarasını bilmiyorum doktorun.bizim evin ordaki sağlık ocağının doktoru.annem başka ilaç yazdırmak isterken sormuş doktor.tam olarak şikayeti ne diye.annemden beni arayıp konuşmak istediğini söyledi.beni kendisi aradı ben şikayetimi söyledim doktora.senin şikayetlerinde hemen hemen benimle aynı sayılır.hafif sarı renkli ve süt kesiği şeklinde.sarı olmasınının sebebi iltihaptan oluyormuş.bence bu ilaçları kullanmanda fayda var.bi dene derim.

bende de kaşıntı ve akıntı vardı.baya bi gecikmeyle dayanamayacak duruma gelince doktora gittim.testlerin sonucunda mantar çıktı bi hap ve krem verdi.kullandım hemen düzeldi.aradan iki üç ay geçti tekrar başladı aynı sıkıntı hem de daha şiddetli çok dikkat ettiğim halde..tekrar gittim doktora.tekrarlarsa gel demişti zaten başında.bu sefer daha güçlü bi ilaç verdi tekrarlayan enfeksiyonlar için.kullandım ve geçti hemen..ama yine iki üç ay sonra tekrar başladı!! bu sefer doktora gitmedim verdiği ilaçtan tekrar kullandım bi kaç kez.tekrarladı sürekli ben de artık ümitsizliğe düştüm ve bıraktım yalnızca kremi kullanıyodum kaşıntıyı hafifletsin diye ama bu akıntı kaşıntı yanma beni canımdam bezdirdi artık..dün boğazımda beyaz bi şişlik farkettim iltihap gibi görünen bi kaç kişiye gösterdim mantar olabilir dediler.ben çok sık antibiyotik kullanırdım sinüzit sorunum olduğu için tatlıya aşırı düşkünlüğüm vardır çok fazla şeker yerim ikisi de tetikliyomuş zaten..sanırım heryerime yayılıyo bunlar..çok sinirlerim bozuk evden bile çıkmak istemiyorum.. antibiyotik kullanınca zararlı bakterilerle birlikteki bağırsaktaki vajinadaki ağızdaki yararlı bakteriler de yok oluyomuş bu da mantara ortam hazırlıyomuş.peki tekrar nasıl düzeltilir bu durum?? sinirlerim çok bozuk:'( şimdi bikaç doktora birden gitmem gerekcek hem boğazım hem vajinam..acaba başka yerlerde de olmuşmudur..off of çok kötü hissediyorum kendimi hiç kurtulamicam sanırım :a015:

bende de kaşıntı ve akıntı vardı.baya bi gecikmeyle dayanamayacak duruma gelince doktora gittim.testlerin sonucunda mantar çıktı bi hap ve krem verdi.kullandım hemen düzeldi.aradan iki üç ay geçti tekrar başladı aynı sıkıntı hem de daha şiddetli çok dikkat ettiğim halde..tekrar gittim doktora.tekrarlarsa gel demişti zaten başında.bu sefer daha güçlü bi ilaç verdi tekrarlayan enfeksiyonlar için.kullandım ve geçti hemen..ama yine iki üç ay sonra tekrar başladı!! bu sefer doktora gitmedim verdiği ilaçtan tekrar kullandım bi kaç kez.tekrarladı sürekli ben de artık ümitsizliğe düştüm ve bıraktım yalnızca kremi kullanıyodum kaşıntıyı hafifletsin diye ama bu akıntı kaşıntı yanma beni canımdam bezdirdi artık..dün boğazımda beyaz bi şişlik farkettim iltihap gibi görünen bi kaç kişiye gösterdim mantar olabilir dediler.ben çok sık antibiyotik kullanırdım sinüzit sorunum olduğu için tatlıya aşırı düşkünlüğüm vardır çok fazla şeker yerim ikisi de tetikliyomuş zaten..sanırım heryerime yayılıyo bunlar..çok sinirlerim bozuk evden bile çıkmak istemiyorum.. antibiyotik kullanınca zararlı bakterilerle birlikteki bağırsaktaki vajinadaki ağızdaki yararlı bakteriler de yok oluyomuş bu da mantara ortam hazırlıyomuş.peki tekrar nasıl düzeltilir bu durum?? sinirlerim çok bozuk:'( şimdi bikaç doktora birden gitmem gerekcek hem boğazım hem vajinam..acaba başka yerlerde de olmuşmudur..off of çok kötü hissediyorum kendimi hiç kurtulamicam sanırım :a015:

canım çok üzüldüm durumuna.çok iyi anlıyorum seni.sende nezamandan beri mantar var.bende çok uzun zaman mantarla yaşadım ama başka yerlerime yayılmadı.insanlar boğazındakine bakaıp mantar dediği için hemen ümitsizliğe kapılıp,heryerime yayılıyor diye panik yapma.hem boğaz hem vajina için ayrı doktorlara gitme bence.bence öncelikle jinekoloğa git.boğazındakini ona göster doktora anlar herhalde eğer mantarsa.başka doktorlara git bence.artık tamamen kurtulmak istediğini,bir daha tekrarlamaması için etkili bi ilaç istediğini söyle.benim kullandığım ilaçların isimlerini söyle doktora.ve iyi geldiğini söyle.bende kullanmalımıyım diye sor bakalım.çok geçmiş olsun canımmmmmmm

Merhaba arkadaşlar.

Dün akşam bu sayfaları okudum ve sağlık ocağında bu hastalığa bakıldığını bilmiyordum ve sizin yazılarınızdan öğrendim.

Bende aynı derdi çekiyorum.Geçen hafta çok hastalanmıştım gripbal enfeksiyon denmişti.ve serumla antibiyotik verilmişti bana.Antibiyotikte mantarı tetikliyormuş.Neyse ben bu sayfaları okuduktan sonra hemen sağlık ocağına gittim.Muayene oldum.Bana bir ağızdan hap birde vajinadan bir fitil gibi bişi verdi birde krem verdi.dr.Eğer geçmezse kültür alalım dedi.

Ben kültür denilen şey ne oluyor biliyormusunuz onu sorucaktım sizlere?hiç yaptıran varmı aranızda?

X