Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Ya arkadaşım bu boğazda yaşayan mantar demişsin; vajnada yaşayan mantarın boğazda da yaşayabildiğini biliyormusun? Dr bana çok çeşitli mantarlar var dedi.O yüzden bence jinekoloğuna bir sor derim.Belki başka bişidir.

canım çok üzüldüm durumuna.çok iyi anlıyorum seni.sende nezamandan beri mantar var.bende çok uzun zaman mantarla yaşadım ama başka yerlerime yayılmadı.insanlar boğazındakine bakaıp mantar dediği için hemen ümitsizliğe kapılıp,heryerime yayılıyor diye panik yapma.hem boğaz hem vajina için ayrı doktorlara gitme bence.bence öncelikle jinekoloğa git.boğazındakini ona göster doktora anlar herhalde eğer mantarsa.başka doktorlara git bence.artık tamamen kurtulmak istediğini,bir daha tekrarlamaması için etkili bi ilaç istediğini söyle.benim kullandığım ilaçların isimlerini söyle doktora.ve iyi geldiğini söyle.bende kullanmalımıyım diye sor bakalım.çok geçmiş olsun canımmmmmmm

canım çok teşekkürler.. biraz araştırdım antibiyotikten falan vücudun bağışıklık sistemi bozulursa çeşitli yerlerde mantar olabilirmiş..iki ihtimal var, ya iltihaplanma var ama ağrı şişlik falan olurdu o durumda diye düşünüyorum ya da mantar.umarım iltihaptır sadece..yarın gidicem jinekoloğa randevumu aldım :1no2:

Ya arkadaşım bu boğazda yaşayan mantar demişsin; vajnada yaşayan mantarın boğazda da yaşayabildiğini biliyormusun? Dr bana çok çeşitli mantarlar var dedi.O yüzden bence jinekoloğuna bir sor derim.Belki başka bişidir.

aynı türmüdür bilemem ama dediğim gibi bağışıklık sistemi bozulunca vajina bağırsak ağız gibi bölgeler mantarlar için ideal üreme yerleri oluyomuş.daha önce de bi doktor beni uyarmıştı bu konuda antibiyotik çok kullandığım için ama o zaman pek ciddiye almamıştım..umarım başka bişeydir..

Merhaba arkadaşlar.

Dün akşam bu sayfaları okudum ve sağlık ocağında bu hastalığa bakıldığını bilmiyordum ve sizin yazılarınızdan öğrendim.

Bende aynı derdi çekiyorum.Geçen hafta çok hastalanmıştım gripbal enfeksiyon denmişti.ve serumla antibiyotik verilmişti bana.Antibiyotikte mantarı tetikliyormuş.Neyse ben bu sayfaları okuduktan sonra hemen sağlık ocağına gittim.Muayene oldum.Bana bir ağızdan hap birde vajinadan bir fitil gibi bişi verdi birde krem verdi.dr.Eğer geçmezse kültür alalım dedi.

Ben kültür denilen şey ne oluyor biliyormusunuz onu sorucaktım sizlere?hiç yaptıran varmı aranızda?

çok geçmiş olsun..umarım geçer biran önce..
pamuklu çubukla akıntı kültürü alıyolar vajinadan ona göre tahlil sonucunda ilaç veriyolar..
ben ilk gittiğimde doktor muayene olmak istemezsen tahmini bi ilaç veririm ama kültür alırsak daha yararlı olur demişti..gerçi bişey farketmedi hala çekiyorum ama..

Çaresiz ve tarçın çok teşekkürler bilgiler için ilaçları dün kullandım ve bu gün kendimi çok iyi hissediyorum bakalım sonuç ne olucak?

yok almıcam da merak ettim öneri şeklinde yazılar okuyunca...zaten idrar yollarıyla ilgili bi sorunum yok... a.s.

arkadaslar dedıgınız gıbı antıbıyotık sonrasında mantar olusumu tekrarlıyor
ben bır yıgın hap kullandım hıcbırı gecırmedı
sımdı canesten krem kullanıyorum fitil de kullanamıyorum
canesten krem hafıflettı sankı sımdıye kdr hep hapları denedım hıc gecmedı yıllardır hep agır koku hep sarı bı sıvı akardı cesme gıbı youn kesık peynır göruntusu cabası ne ararsanız var hatta bır ara kahverengıye dönusmustu
sımdı yıne akıntım var ama daha az kokulu daha az peynır göruntusu krem faydalı sanırım

gökkusagı sen de ılk sayfalarda gunlerce kasmıssın ılaclarımı soylemıycem dıye sonradan hepsını soyleyıp bıde baskı yapıyosun walla ılahı sen sengözlerimebaksanab sureklı alın alın benım ılacımı alın demıssın
alırıs daha arastırmak lazım umarım yararlıdır tabı bırden böle söylemek ıstemesken baskıya gecmen şaşırtıcı
:teytey:

ben alın alın diye baskı yaptığımı zannetmiyorum.bana çok faydasını gördüm ve kurtuldum.ne kadar kötü birşey olduğunu çok iyi biliyorum ve amacım benim gibi diğer arkadaşlarında bu sorundan kurtulmalarıydı.zaten ilaçlarıda doktorunuza danışmadan kullanmayın dedim.benim baskımdan daha çok arkadaşların bana ilaç isimlerini yazmam için yaptıkları baskıları okumadın sanırım.kötü bi niyetim yok sadece öneriydi.seninde bir an önce iyileşmeni diliyorum.a.s.
bu arada çaresizcim bende seni göremiyorum msn de.doktora gitmene sevindim.inşallah en kısa zamanda iyileşirsin.güzel haberlerini bekliyorum.. a.s.

gökkuşağı yalnızca bu ilaçları da bi söyleyin doktorunuza uygun olur mu demiş a.s
gökkuşağı canım ben gittim doktora tahlil sonuşlarını bekliyorum şimdi. mantarın yanında başka enfeksiyonlardan da şüphelendi doktor. ornisid ve iki tane merhem verdi bana da

gökkuşağı yalnızca bu ilaçları da bi söyleyin doktorunuza uygun olur mu demiş a.s
gökkuşağı canım ben gittim doktora tahlil sonuşlarını bekliyorum şimdi. mantarın yanında başka enfeksiyonlardan da şüphelendi doktor. ornisid ve iki tane merhem verdi bana da

teşekkür ederim canım beni anladığın için.umarım en yakın zamanda kurtulursun canım.çok geçmiş olsun.bugün doktorum beni aradı nasıl oldun diye.bende ilaçların çok iyi geldiğini söyledim ve çok teşekkür ettim.daha devam edicekmiyim dedim.hayır dedi artık ilaç kullanma dedi.bir tane merhem yazmış sadece.canım doktorum.artık tamamen kurtuldum kızlar.ilaç içmektende kurtuldum.oolleeyy...

Son düzenleme:
çok teşekkürler canım ben de tamamen kurtulucam umarım bir ay sonra Şeniz çok sevindim senin adına.. darısı bizim başımıza:-)

Kızlar bende mantar vardı çok zuzun üre tekrarlayıp durdu ketorol funit bir merhem daha kullanıp durdum başlarda funit iyi geldi ama rtık işe yaramıyor. Şimdi bir vajinal tablet kullandım daha ilk tabklette etkisiini gördüm. Donaxyl vajinal tablet. Süer bir ialç. Ama kaşıntı geçsede 6 tabletide bitimek lazım. Tabi doktorlar görüşüp kullanmanız daha faydalı olur ve mtlajka reçetesini okyuyun.

kızlar bendeede bir yıl önce vardı geçti fakat şimdilerde tekrarlıyo galiba ama daha başındyız galiba... o yüzden hangi ilaç kesin çözüm bana fikir verin ona göre dra söylüyim..

Arkadaşlar aynı sorun bendede mevcuttu bu zaman zaman oluyor ve deli oluyorum kaşıntı akıntı ve balık gibi iğrenç bir koku ornisid-fort tablet ilaç yada cleosin krem kesin çözüm yukarıdaki şikayetler varsa kesinlikle bu ilaçları tavsiye ederim

selam arkadaslar eger cok ilac kulandiniz ve gecmiyorsa su sorunda olabilir vaginanizda bakteri eksikligi olabilir orda bakteri olmak zorunda yoksa kasinti yapar bence bu konu üzerindede durabilirsiniz.. gecmis olsun hi egerki böyle bi sorun varsa naturel yogurt süre bilirsiniz cünki yogurt bir tür bakteri evidir oda sizin ph degerinize iyi gelebilir... saygilaryerimseniben

Hanımlar,
topikte dile getirdiniz mi bilmiyorum ama mantar hastalığında sadece kadının ilaç kullanması yeterli değil.Eşlerinde ilaç kullanması gerekiyor.Kadındaki mantar hastalığı eşe geçiyor ve erkek taşıyıcı oluyor,kadın istediği kadar ilaç kullansın eşler ilaç kullanmadığı sürece tedavi yarım kalmış sayılıyor.Doktorlarınız bunu size söylemiştir,size yazılan antibiyotiklerin aynısını eşlerde kullanmak zorunda,yoksa ömür boyu ilaç kullansanızda bu hastalıktan kurtulmanız zor,sürekli tekrar ve kronik hale gelir.

bende de aynı dert var aynı senin ki gibi sarı lekeli kokulu ve kaşıntı bende o kadar çok ilaç kullandım ama hala geçmedi evlencem ve bu yüzden çekiniyorum hergün ped ve iç çamaşırı değiştirmekden öö geldi

çok merak ettim ilçların ismii alabilirmiyim aynı sorun bende de var lüüüüüütfeen ?
bende çok ilaç kullanmıştım bekarken ama geçiremedim geçen ay doktor bana
(8 aylık hamileydim şimdi 9 aylık oldum) ketoral vajinal fitil verdi içinde sadece 3 adet var ama benim mantarım daha 1. sinde geçti ama ben yinede 3 ünüde kullandım şu anda tamamen kurtuldum yalnız tekrar olmamsı için koruyucu kremde kullanmak gerekiyormuş yine aynı markaın kremide var . ricam doktoruna danışmadan kullanmamandır geçmiş olsun

X