🍀Mayıs & Haziran gebelik planlayanlar🍀

K

Kuzum Bak bende aynı durumdayım adete 2 gün kaldı ve testler negatif bizimde sınavımız bu sanırım
Bu sefer bir başkaydı kuzum ya ilk gebeliğimdki bütüüüüün belirtiler vardı çok çok umutlanmıştım ama akıllandım artık belirti aramıycam hiç dikkat etmiycem. Galiba bu belirtileri femara yaptı çünkü adet olunca geçti. Moralim bozuldu baya ama kendime geldim. 😊

Bu sefer bir başkaydı kuzum ya ilk gebeliğimdki bütüüüüün belirtiler vardı çok çok umutlanmıştım ama akıllandım artık belirti aramıycam hiç dikkat etmiycem. Galiba bu belirtileri femara yaptı çünkü adet olunca geçti. Moralim bozuldu baya ama kendime geldim. 😊
Seni moralsiz görmek istemiyorum beni yanlış anlama bak biz parmağımız ağırsa zaten hamileyiz diyoruz 😂yaşın inanki çok genç yani olucak bir sefer oldu yine olucak Allah’ın izniyle ama şu umutsuzluktan çıkman lazım çok modun düşük takılma 🙏

Seni moralsiz görmek istemiyorum beni yanlış anlama bak biz parmağımız ağırsa zaten hamileyiz diyoruz 😂yaşın inanki çok genç yani olucak bir sefer oldu yine olucak Allah’ın izniyle ama şu umutsuzluktan çıkman lazım çok modun düşük takılma 🙏
Benim git gellerim hep oluyor ama kendime geldim yaa umutluyum femara kullanıcam tekrar bakalım. Vitaminlerimi bırakmıştım tekrar başladım

Sadece adet bitimi ilişki ile hamile kalan var mı arkadaşlar yumurtlama döneminde eşim şehir dışındaydı değerlendiremedik.
Adet bitimi ile hamile kalan vardır inşallah kalan varsa bilgilendirebilir misiniz?

Bir tane kalbi durdu. Çift rahim teşhisi kondu. Ama türünü tam olarak saptamak için rahim filmi gerekliydi. Onun için korunuyordum. Bunun da kalbi durmazsa serklaj yaptırırım artık. Çünkü çocuğa yarım rahim düştüğü için erken doğum/düşük oluyor.
Canım inşallah bişey olmaz olursa mutlaka önlem al benimde 5 düşüğüm var t ve y rahimde genelde sağlıklı gebelik zor olur dedi doktor bana bu rahimle gebe kalman mucize olmuş dedi histeroskopi yapan doktorum bebeğin büyüyeceği yer yok kendini oyüzfen atıyor dedi bakalım histeroskopi oldum inşallah sağlıklı gebeliğim olur

Canım inşallah bişey olmaz olursa mutlaka önlem al benimde 5 düşüğüm var t ve y rahimde genelde sağlıklı gebelik zor olur dedi doktor bana bu rahimle gebe kalman mucize olmuş dedi histeroskopi yapan doktorum bebeğin büyüyeceği yer yok kendini oyüzfen atıyor dedi bakalım histeroskopi oldum inşallah sağlıklı gebeliğim olur
Aminnn inşaallah sağlıklı bebeklerimiz olur. Sizin T rahim miydi?

Evet t rahim olduğu çıkınca histeroskopi oldum bir Prof da bu rahimle gebe kalmak bile mucize dedi yani t y rahimler hem gebe kalmaya engel hemde düşük sebebidir
Ya aslında benim gittiğim doktorlar da y rahim düşüğün değil erken doğumun sebebidir dedi. Bebeğimin kalbi durunca özellikle sordum hepsine y rahim sebebiyle mi böyle oldu, dedim. Rahimin bebeği sıkıştırması için bebeğin büyümesi lazım, 5 mm bebek rahime sığmadığı için kalbi durmaz dediler. Sadece erken doğum riski yüksekmiş. Onun için de 16. haftada serklaj yapılıyormuş.

Ya aslında benim gittiğim doktorlar da y rahim düşüğün değil erken doğumun sebebidir dedi. Bebeğimin kalbi durunca özellikle sordum hepsine y rahim sebebiyle mi böyle oldu, dedim. Rahimin bebeği sıkıştırması için bebeğin büyümesi lazım, 5 mm bebek rahime sığmadığı için kalbi durmaz dediler. Sadece erken doğum riski yüksekmiş. Onun için de 16. haftada serklaj yapılıyormuş.
Canım ben şu sürecimde doktorlara güvenmemeyi öğrendim mesela kendimden örnek vereyim rahim filmini çektiğim sözde özel hastane de doktor çok iyi rahim tüpler hiç bir sorun yok dedi neyse aradan birkaç gün geçti bende filmi merak edip görüntüye bir baktım ki bu t rahim dedim yani araştırmalarım okuduklarımdan biliyordum neyse 3 4 doktora arıyım görüntüyü hepsi t rahim bu dediler histeroskopi şart dediler sonra başka şehirde bir profesör e gittim o da direk t dedi düşüklerin ana sebebi rahim anomalileridir dedi baya açıklama yaptı özel kliniği olan Türkiye de bilindik bir doktordu alanı rahim uzmanlığı aynı zamanda tüp bebek doktoru düşüklerinin sebebi bu dedi büyüyecek alan yok rahim dar olduğu için kendini atıyor embriyo dedi yani hiç bir doktora aslımda güven olmaz ha bilen varmı var ama bilemeyen de çok bariz görüntüde t olan rahmi filmi çeken doktor bilemedi yani birkaç doktora göstermekte fayda var benim arkadaşıma rahim sorunu olmadığı halde 6 aylık bebeğinin kalbi durdu annen karnında sebebini bulamadılar yani bence y rahim değildir sebebi demelerine inanma yer olmadığı için kendini sonlandırıyor

Yine o dediğim arkadaşıma gebe kalırsan Serkan yapılması gerek dediler ama gebe kaldı yaptırmadı doğum yaptı sağlıklı demek istediğim bazı doktorlar anlamıyor hiç öyle şeylere girme tek doktorla yetinme

Yine o dediğim arkadaşıma gebe kalırsan Serkan yapılması gerek dediler ama gebe kaldı yaptırmadı doğum yaptı sağlıklı demek istediğim bazı doktorlar anlamıyor hiç öyle şeylere girme tek doktorla yetinme
Haklısın gerçekten tek doktor yeterli değil. Sizin 5 kayıpta kalbi mi durmuştu yoksa direkt kanama ile düştü mü?

Hoşgeldin canım 😘😘bir topikte sen aç gelelim yaaa

Selam kızlar, bata az kalınca yine test yaptım geçen buraya atmıştım kuruma çizgisi olabilir diye. Bu sabah bi test daha yaptım ve çok silik çizgi görüyorum, ve bu 4. Dakikada çıktı erken gebelik testi markası First response. Sizde çizgiyi görüyor musunuz?
IMG_4210.jpeg

Selam kızlar, bata az kalınca yine test yaptım geçen buraya atmıştım kuruma çizgisi olabilir diye. Bu sabah bi test daha yaptım ve çok silik çizgi görüyorum, ve bu 4. Dakikada çıktı erken gebelik testi markası First response. Sizde çizgiyi görüyor musunuz? Eki Görüntüle 3431046
Ben görüyorum canım hayırlı olsun kan ver istersen

X