Medical Park Göztepe Hakkında

yahu cinsiyetini tabiki yanlış yorumlayabilir göstermezse tahmindir bu ,diğer dr a gittiğinde denk gelmiştir görünmüştür, cinsiyetini yanlış tahmin etti diye dr mu değiştirilir ,mantıklı olun lütfen, ayrıca ben cumartesi günü can beyin özel muayenehanesine gittim inanılmaz kalabalıktı ssk gibi insanlar kuyruk bekliyodu iyi dr olmasa bu kadar hastası olmaz hemde bağdat caddesinin orta yerinde ayrıca çalışma arkadaşlarıda son derece iyi elektrik veriyor.
Hamileyken sadece biraz daha pinpirikli olup korkuyoruz.Ama mantıklı olun iyi bir dr u herzaman bulamazsınız bence böle sebeplerden dolayı kendinizi soğutup endişelenmeyin...Sağlıklı olsunda cinsiyeti ne olursa olsun.
Ayrıca bende cinsiyetini öğrenebileceğim hafta gittim can beye, sordu öncesinde, cinsiyet tahmini yapalım mı ama sadece tahmin ,kesin gösterirse zaten kesin diye sölerdi ,önemli değil ne olursa olsun sağlıklı olsun dedim, ama malesef bebeğimi kaybettiğimi öğrendim o gün.Üzüntüsü görmeliydiniz o sölemeden ben anladım suratından zaten.Hatta neredeyse ben onu teselli ettim.Bir daha bebeğim olursa yine ona gideceğim.Kusur görmek istiyorsanız tek kusuru fazla pinpirikli olunca hafiften çıkışması size oda sizin iyiliğiniz ve kendinizi rahat hissetmeniz için.

snmgkc selam,

oncelikle sana çok geçmis olsun . kusura bakma 4 aylıkken kaybedlen bebege tam olarak taziye anlamında nederin bilemedim .. :KK43: kurtajlamı alındı yoksa dogummu yaptın onuda bilmiyourm. insallah en kısa surede tekrar hamile kalırsın
gelelim can bey konusuna: )

burada onemli olan dr un cinsiyeti yanlıs bilmis olmasından ote birsey. benim takıldıgım sey uç dr erkek derken can bey kız diyorsa. ve bebek gercekten erkekse diger uç dr ungordugu seyi can bey neden gormuyor bu buyuuk bir tesaduf mu yoksa gozden birseyylermi kaçıyor. insan bunu dusunuyor. yoksa mesele kızım erkekmi yanlıs oldu meselesi değil.

zaten o arkkadası da buldum yazısıyoruz sonuç ne olcak gercekten çok merak ediyorum. can beyi çok seviyorum ve guveniyorum.g uvenimin sarsılmasını hiç ama hiç istemiyorum umarım can bey seninde dedigin gibi kesin dememistir tahmin yapayım diye konusmustur da arkadas yanlıs anlamıstır. tahmin tutmamıstır. tahimn tutmaması baska cinsiyeti kız diye net konusması baska seyler cunku.

ayrıca sen ozelliklemi muaynaneye gititn bende takiplerim için aslında muaynaneye gidebilirim diye dusunuyorum. fiyatları ne kadar jine mer kligin ismi diye biliorum.

çok güzel bir davranış.sizde can beyin numarası yok muydu.ulaşamadınız mı
vardı ama hastanededir direk cepten rahatsız etmiyim diye hastaneyi aradım önce nöbetçi dr a bağlayalım dediler bağladılar konuştum ardındanda can beye sordum ilaç verdi telde kanamam hemen kesildi zaten ama adamcağız saat 10 de iki kere aramış ben cebimi duymamışım gerçekten çok beğendim davranışını

ben bugün Mine Kaymakçıda - 2.düzey Usg yapıldı.
ama benim anlamadığım;
ben 2. düzey ultrasyon için benden para almadılar,,,
sadece muayene parası verdim..... 35 ytl
kan falanda almadılar,,,,

halbuki ; ben hastaneyi aradığımda ayrıntılı ultrasyon fiyatını öğrenmek için 197 ytl demişlerdi....
benim bugün yaptırdığım neydiki?
hastaneden çıkınca aklıma geldi,, şimdide doktoru arayıp sormak istemiyorum....
kafam takıldı.

2.düzey usg ye giren arkadaşlar sizde neler yapıldı....
sadece ultrasyonlamı bakıldı.... kan alımı yapıldımı (diper testler gibi; ikili test- üçlü test gibi )

snmgkc selam,

oncelikle sana çok geçmis olsun . kusura bakma 4 aylıkken kaybedlen bebege tam olarak taziye anlamında nederin bilemedim .. :KK43: kurtajlamı alındı yoksa dogummu yaptın onuda bilmiyourm. insallah en kısa surede tekrar hamile kalırsın
gelelim can bey konusuna: )

burada onemli olan dr un cinsiyeti yanlıs bilmis olmasından ote birsey. benim takıldıgım sey uç dr erkek derken can bey kız diyorsa. ve bebek gercekten erkekse diger uç dr ungordugu seyi can bey neden gormuyor bu buyuuk bir tesaduf mu yoksa gozden birseyylermi kaçıyor. insan bunu dusunuyor. yoksa mesele kızım erkekmi yanlıs oldu meselesi değil.

zaten o arkkadası da buldum yazısıyoruz sonuç ne olcak gercekten çok merak ediyorum. can beyi çok seviyorum ve guveniyorum.g uvenimin sarsılmasını hiç ama hiç istemiyorum umarım can bey seninde dedigin gibi kesin dememistir tahmin yapayım diye konusmustur da arkadas yanlıs anlamıstır. tahmin tutmamıstır. tahimn tutmaması baska cinsiyeti kız diye net konusması baska seyler cunku.

ayrıca sen ozelliklemi muaynaneye gititn bende takiplerim için aslında muaynaneye gidebilirim diye dusunuyorum. fiyatları ne kadar jine mer kligin ismi diye biliorum.

Önce teşekkür ederim, sağol dua edin en kısa zamanda yeniden anne olayım:)

O gün Can Bey hastanede değildi ve kafama takılmıştı, aradım muayenehaneme gel için rahat etsin dedi ve ücret almadı.
bu yüzden sormadım muayene ücretini görevlilere, evet adı jinemer netten ararsan bulursun telefonda fiyat sorarsın,
cinsiyet konusunda hala aynı fikirdeyim o an denk gelmiştir tamamen rastlantıdır bence kafana takılmasın,bende içime sinen bikaç tarafını söyleyeyim madem konu açıldı,
Çok fazla jinekolog değiştirmiş biri olarak söylüyorum ki;gebelik takibinde ilk kez gittiğimde bana ne yemem gerektiği hangi haraketleri yapabileceğim vsvs gebelikle ilgili bir cd verdi evde okumam için ayrıca yapılacak olan seminerden bahsetti ve mutlaka gel faydası olacaktır diye bilgilendirdi,hemen cep telefonunu verdi ve saat kaç olursa olsun aptalca bile bişey olsa kafana takılan birşey olursa ara dedi,2.si diğer dr lar gibi aman şunu yaparsan şöle olur böle olurs şöle olur diye kendini yasaklama sadece keyifli ve dikkatli ol endişe ve gereksiz panik olma ve mutlu bir hamile ol dedi.İlk konuşmamızdaki güven ve samimiyeti hoşuma gitti.Daha sonrasında bebeğimi kaybettiğimde üzüntümü paylaştığını gerçekten hissettim,ayrıca daha öncede kürtaj olmuştum genelde doğum yapmamış kadınlara kürtaj öncesinde rahmin açılması için verilen bir takım ilaçlar vardır bana bu ilaçtan vermeyeceğini ve bu tip ilaçların sonraki hamileliklerde rahim ağzı yetmezliğine sebep olabileceği için kullanmayı tercih etmediğini söyledi,ayrıca kürtaj sırasında antibiyotiğimi ve ağrı kesimi hepsini düşünüp yapmış ve beni sapasağlam evime gönderdi.Daha öncedende kürtaj geçirmiş biri olarak profesyonel yaklaşımını ve rahatlığını çok beğeniyorum.Boşu boşuna gereksiz ilaç yüklemesi gereksiz endişe gereksiz testler gibi takıntıları yok ve kesinlikle ihmalkar değil.Bunu hissediyorum ve güveniyorum

Son düzenleme:
ben bugün Mine Kaymakçıda - 2.düzey Usg yapıldı.
ama benim anlamadığım;
ben 2. düzey ultrasyon için benden para almadılar,,,
sadece muayene parası verdim..... 35 ytl
kan falanda almadılar,,,,

halbuki ; ben hastaneyi aradığımda ayrıntılı ultrasyon fiyatını öğrenmek için 197 ytl demişlerdi....
benim bugün yaptırdığım neydiki?
hastaneden çıkınca aklıma geldi,, şimdide doktoru arayıp sormak istemiyorum....
kafam takıldı.

2.düzey usg ye giren arkadaşlar sizde neler yapıldı....
sadece ultrasyonlamı bakıldı.... kan alımı yapıldımı (diper testler gibi; ikili test- üçlü test gibi )

ikili test 11-14 hafta arasında yapılıyor diye biliyorum.Sürekli hastalarda zamanı geldiğinde zaten 2. düzey ultrasonla bakıyolar ve fiyat farkı almıyorlar.3-4 boyutlu ultrasında ve renkli görüntüde senin dediğin fiyat geçerli diye biliyorum ben.Üç boyutluda gönderilen sinyallerin yansımasının kaydında bebeğin herşeyini görüyosun 4 boyutlunun farkıda görüntüyü anında almak,yani bebek gülüyosa onu bile yakalıyorlar o an:)Burda varmı bilmiyorum ama görüntü süper oluyo:)

Son düzenleme:
ikili test 11-14 hafta arasında yapılıyor diye biliyorum.Sürekli hastalarda zamanı geldiğinde zaten 2. düzey ultrasonla bakıyolar ve fiyat farkı almıyorlar.3-4 boyutlu ultrasında ve renkli görüntüde senin dediğin fiyat geçerli diye biliyorum ben.Üç boyutluda gönderilen sinyallerin yansımasının kaydında bebeğin herşeyini görüyosun 4 boyutlunun farkıda görüntüyü anında almak,yani bebek gülüyosa onu bile yakalıyorlar o an:)Burda varmı bilmiyorum ama görüntü süper oluyo:)

öncelikle teşekkür ederim ilgine;
peki o dediklerin kaçıncı haftada yapılıyor, biliyormusun acaba?

.:: JİNEMER ::.

esrako cum bilgileri aşağıda

JİNEMER
Adresi bu oldukça merkezi bir yerde çiftehavuzlarda bağdat caddesinden kadıköy istikametine doğru giderken solda ama caddede tabelası yok binada dr isimleri yazıyor sadece bina nosunu takip ederk kolayca bulabilirsin.0216 368 02 91 tel nosu valla ben murat beyide gördüm elektiriğini çok beğendim çok sıcak bir dr gibi geldi.Düşünürsen git canım

Son düzenleme:
öncelikle teşekkür ederim ilgine;
peki o dediklerin kaçıncı haftada yapılıyor, biliyormusun acaba?

malesef hayatım bebeğim o kadar yaşayamadı ama deniymli arkadaşlar var burda okuyan olursa cevaplarlar sanırım.2li test 11-14.haftalarda olduğunu biliyorum üçlü testide bazı dr yapıyor bazılarıda 2li teste göre yapmayabiliyor.Sen ortalarda bi yerde hastaneye başladıysan belki testlerin yapılmıştır diye sormamışlardır sana şuan gittiğin bir dr varsa bence hiç çekinmeden ona danış merakını gider aklında soru kalmasın.Ama 3. aydan sonra 2.ultrasona geçilip detaylı bakıldığını ense ölçümü vs yapıldığını biliyorum.Yanlış bilgi verip seni yanıltmayayım.

malesef hayatım bebeğim o kadar yaşayamadı ama deniymli arkadaşlar var burda okuyan olursa cevaplarlar sanırım.2li test 11-14.haftalarda olduğunu biliyorum üçlü testide bazı dr yapıyor bazılarıda 2li teste göre yapmayabiliyor.Sen ortalarda bi yerde hastaneye başladıysan belki testlerin yapılmıştır diye sormamışlardır sana şuan gittiğin bir dr varsa bence hiç çekinmeden ona danış merakını gider aklında soru kalmasın.Ama 3. aydan sonra 2.ultrasona geçilip detaylı bakıldığını ense ölçümü vs yapıldığını biliyorum.Yanlış bilgi verip seni yanıltmayayım.

canım öncelikle sana çok geçmiş olsun, en kısa zamanda o güzel mutluluğu yeniden tatmanı dilerim. ve sağlıklı sorunsuz bir gebelik geçirip, bebişini kucağına alırsın...

bu arada ; ben başından beri Medical parka - Mine Kaymakçı ya gidiyorum.
tüm tahlillerim burda yapıldı. 2li test - 3lü test- 2.düzey ultrasyon --

önümüzdeki ay şeker yüklemesi var sanırım, ondan sonra daha neler yapılacak acaba;

Son düzenleme:
valla allah tamamına erdirsin o kadarınıda bilmiyorum ama sana süper bi bebek sitesi tavsiye edeyim ordada haftana göre hangi işlemleri yaptıracağın vs vs hepsi yazıyor du

işte bu linkten bakabilirsin hangi haftada ne oluyor diye solda aşağıda ,sanırım sen 2. dönemdesin ordan haftalık gebelik takibini testleri gelişimini vs hafta hafta takip edebilirsin

Son düzenleyen: Moderatör:
bana gene mehtap hanım gorunuyor sanırım onunda ıhmalkarlıgında soz edılıyor
can beyı ısterım ama hamıle degılım laparoskopı vs o tur ıslemler ıcınde alttam muayene ve tedavı sart o yuzden gıdemıyorum ona
bı dr bulamadım koca ıstanbulda:KK43:
ılgılı bılgılı tecrubelı sevecen sefkatlı bı bayan dr aranıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

bana gene mehtap hanım gorunuyor sanırım onunda ıhmalkarlıgında soz edılıyor
can beyı ısterım ama hamıle degılım laparoskopı vs o tur ıslemler ıcınde alttam muayene ve tedavı sart o yuzden gıdemıyorum ona
bı dr bulamadım koca ıstanbulda:KK43:
ılgılı bılgılı tecrubelı sevecen sefkatlı bı bayan dr aranıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

ya benimde gittiğim ilk erkek dr can bey ama hiç utanmıyosun utanma diye muayene ederken öle suratının içine bakmıyo zaten.Kadın dr lardan daha fazla gerildiğimi farkettim.Derlerdi de inanmazdım.Egemen Bey de çok iyi bir dr ikisinide tavsiye ederim.Bi kez dene bence...Hem dr kadın diyelim doğumhanedeki anestezist erkekti:) Hastalık bu utanma bence bir kez gidince erkek ve bayan dr arasındaki farkı anlayacaksın.Mehtap hanımda çok iyi bir dr ben ilk başta onun hastasıydım çok memnundum ama kafası bu aralar biraz karışık ve yoğun bide çok sık hastane değiştirdi.Böyle sık sık değişmeyen güvenilir doğuma kadar takip vs yaptıracağım bir dr ararken denk geldim can beye ve değiştirmedim.Bu arada Egemen bey in hastası olmadım ama bir kez işim düştü telefonla acili aradım tesadüfen nöbetçiymiş hastası olmadığım halde çok ilgilendi telefonda ayrıca gece merak edip aramış nasıl oldum diye bide banu hanım var oda iyi bir dr dur illaki sadece genel görüş fazla süslü ve genç olması:)İlk bakışta öyle ayakları yere basan bir dr gibi görünmüyor sanırım ön yargıdan kaynaklanıyor.Mine hanıma gelince kadın ve örtülü olması sebebi ile muhafazakar kesim onu daha çok tercih ediyor.Ona gitmeyişimin sebebide tamamen rastlantı sonucu muayenesinden çıkar gebe bir hanıma memnun musunuz diye sormuştum, iyi güler yüzlü ama bence yetersiz ,değiştireceğim ...demişti.Ön yargılı davrandım ve bende can ve egemen arasında seçim yaptım o gün hastanede can vardı onla başladım...böyle işte gerisi sana kalmış:)

Son düzenleme:
snmgkc cım
mehtaphanıma gıttım 3ay dedıgın gıbı karısık kafası
mıne hanıma gıttım 2 ay sanırım hakkında bısey yazmak ıstemıyrum ama muhafazar kesımle alakası yok bence genel kanım soguk bırı soru sorulmasından pek hosnut degıl onuda sanırım konyadan gelmıs devlette calısmıs yaklasımı devlet hastanesı drları gıbı bıraz klasık bu benım gorusum bskalarına ıyı davranmıs olabılır.
banu hanım evet genclıgınden dolayı bı tedırgınlık var bende

can beye gıtsem alttan muyene olmasdan sorunlarımı soylesem zten hsg vs de var vajınal muyeneye pekde gerek yok bılmıyorumkı fırcalarmı benı
dr azarlamasını kaldıracak durumde degılım hıc ınan

Şirvan bence buradan takip et.1 dk nı almaz. Hangi tarihler arasında ne yaptırman gerekiyorsa yazıyor. Ben kendiminkileri takip ettim. Gerçekten o tarihler arasında yaptırmışım. Şekeri 6 ayda 24.haftada yaptırıyorsun yani. Ondan sonrada önemli bir test kalmıyor. Kan uyuşmazlığı falan yoksa. 7 ve 8 rahat atlatıyorsun normal muaynelerle. (Bır sorun cıkmadıgı surece) 9 ayda da nst ye sık gıırıyorsun sancıları takıp etmek ıcın. Bısı yok yanı

Son düzenleyen: Moderatör:
İpek kararını cok etkılemek ıstemem ama benım basıma gelenler şu sekılde.

Ben Mehtap hanımı netten arastırarak buldum cok ıyı referanslar aldım. Bu kadar referans aldıgıma gore kesınlıkle ıyı bır doktordur ama benımle ılgılı ıhmalkarlıkları gercekten oldu. Benım ılk 3 ayımda kılo ve tansıyonumu olcturmedı. Ta ki ben Mehtap hanım cok kılo kaybedıyorum normal mı bu kadarı artık dıyene kadar.( Ilk 3-4y kılo vermıstım)

Sonra hastaneden ayrılmadan oncekı son gunu muaynem vardı. ben 23-24 haftamda falandım herhalde. Herkes tetanoz vurduruyor vurdurmalımıyım dıye sordum. Aaa gıt hemen acılde vurdur dedı acıklama bıle yapmadan.

Sonra erken gebelik riskim var farketmedi. Ben Gökmen beye gittim 2. muaynemde senin rahim ağzı boyun ölçülmüşmüydü dedi ve ölçümden sonra riskim ortaya cıktı.

Hatta dün gittiğimde Gökmen bey nerdeyse hastaneye yatırıyordu. 10 gunde bır kontrolum artık.

hee bu arada devamını yazayım. Gökmen beye bayramdan önceki randevumda gittiğimde riskin bu kadar çok olduğunu algılayamamıştım. Salı günü seminerin olduğunu gün söylemişti. Aynı perşembe Etiler de çok ünlü bir bayan doktora gittim. (Seval Tasdemir) O da risk var evet ama bu(gokmen beyın yazdıgı ıgne ve ılacları) kullanmana gerek yok dedı. Ben yıne de erkek doktoruma guvenerek kullandım.
2 Doktor farklı bısı soleyınce soyleyınce acaba 3.doktoramı gıtsem dedım. Ben yıne de Gokmen bey bayram sonrası gel senı sık kontrol etcez dedıgı ıcın dun gıttım.(zaten agrılarımda vardı) Gokmen bey rıskın cıddı boyuta geldıgını gerekırse hastanede yatmam gerektıgını soledı. sımdılık evde yat dedı rapor verdı. Ilac ve ıgnelerın dozunu arttırarak verdı.

Bende Gokmen beyden sonra hemen atladım taksıye Nısantasında Fevzı Sen dıye bır doktora gıttım. Gokmen beyın soledıklerını destekledı paralelınde seyler soyledı hatta ıgneyı haftada bır haftada ıkı vurdurman lazım dedı.

Sonuc ıtıbarıyle ben bunları yasarken ılk doktorum(kadın) ıhmalkarlıgına ugradım.

Gokmen beye cok guvenıyordum sonucta rıskımı o ortaya cıkarmıstı /Mehtap hanıma cok guvenıp uzulunce yıne uzulmemek adına) gıttıgım kadın doktora ınansaydım ılaclarımı almayacaktım ve bebegım belkıde erken gelecektı.

Gokmen beyden sonrakı doktorum Gokmen beyı teyıd edınce( zaten emındım teyıd edecegıne ama esım ıllakı bu doktora gorun dedı) Gokmen beyle devam etme kararı aldım. Nısantasındakıne devam edebılırdım ama hem uzak(yatakda olan bırı ıcın tehlıkelı) hemde cok pahalı

Sonuc 2 Bayan doktor negatıf
2 erkek doktor pozıtıf benım ıcın

Bılmıyorum belkıde bana oyle denk gelmıstır. Ben kadın doktor dıye cok tutturdum buyuk konustum ama sonuc ortada.

Bıraz uzun oldu ama hem belkı yararı olmustur hem de hıkayemı ogrenmıs oldunuz

melekcım cok haklısın ıyıkı gokmen beye gıtmıssın
evıme yakın dıye bıde yenı hastane tavsıye edılen dr dıye mehtap hanım dıyorum yoksakı cokda memnun oldugumdan degıl.ama erkek dr dusunemıyorum sımdılık hamıle olsam neyse ama degılım hep alttan bakacak vs ben kaldıramam bunu esımde ıstemez zaten
ne yapcaz bılmıyorum bıde benım artık ınfertılıte uzmanı bulmam gerek kadın dogumuda gectım tup bebek merkezlerınemı basvursak bılemıyorum

bu dr ıkılemlerı benımde basıma geldı mehtap hn gıdınce mıne hn a gectım 1 senedır 5 cm cıvarı olan kıstım 1 ayda guya 6.5 cm olmus dedı panıge verdı benı kı kıstım yumurtlaık kenanarında buyume gostermeyen bı kıstmıs sonra zararalı olmasına ragmen bana yasmın kullandırdı gecen ay nsı gectı bılmıyorum mahvettı benı o hap hemen alınması gerekıyor kıst cok buyuk dedı neyse bu ay bayrama gıtmısjken dr a gıdeyım dedım bursada ıyı bı dr a gıttım bu kıst asla 4 cm den buyuk degıl hıc gebelıge engel degıl dusugede yol acmaz amelyat rıskıne gırmeye gerek yok dedı. ıkısıde dr ben kıme ınannayım sımdı bırıne bakılırsa hemen amelıyata yatırcak benı oburu gerek yok dıyo.
sogudum ıyıce hepsındende
zaten tupumun ırıde kapalı cıktı ıyıce maral bozuklugu bıraktım sımdı bakalım nereye kadar
hakkımızda hayırlısı uzun oldu kusura bakma

snmgkc cım
mehtaphanıma gıttım 3ay dedıgın gıbı karısık kafası
mıne hanıma gıttım 2 ay sanırım hakkında bısey yazmak ıstemıyrum ama muhafazar kesımle alakası yok bence genel kanım soguk bırı soru sorulmasından pek hosnut degıl onuda sanırım konyadan gelmıs devlette calısmıs yaklasımı devlet hastanesı drları gıbı bıraz klasık bu benım gorusum bskalarına ıyı davranmıs olabılır.
banu hanım evet genclıgınden dolayı bı tedırgınlık var bende

can beye gıtsem alttan muyene olmasdan sorunlarımı soylesem zten hsg vs de var vajınal muyeneye pekde gerek yok bılmıyorumkı fırcalarmı benı
dr azarlamasını kaldıracak durumde degılım hıc ınan
evet azarlar:)gerek yok diye bişey var mı canım eninde sonunda bir dr seçmelisin bence eşin sorun çıkarmıyosa git.Benimki kıskanç biraz söleniyo ama dinlemedim:)Bence aş bunu inan rahat edeceksin....Dr bu ya öle düşünme bi kere git rahatsız olursan bi daha gitmezsin o zaman sana başka dr tavsiye ederim avrupa ve anadolu yakasında bayan dr tanıyorum.ama ssk geçmeyen yerlerde yada özel 120 milyon muayene :KK43:

melekcim geçmiş olsun; kötü deneyimden sonra; doğru yeri bulmuşsun...

bu arada oğlunu sağlıklı bir şekilde kucağını alırsın inşaallah. Kendine dikkat et, yorma sakın , evdeyim diye ev işii falan yapım deme sakın, yat istiharat et, bak oğlun gelince yatıp dinlenemicen , o yüzden bugünleri iyi değerlendir.

X