medical park göztepe

Başınız sağolsun Allah babanızın ömrünü sizlere versin arkadaşım..

Yaklaşık 2 ay önce eşim de dizlerindeki ağrılar nedeniyle Medikal Park Göztepe Hastanesinde bir profesöre gitti MR ve muayene sonucu eşimin ameliyat olması gerektiğini bir süre dizlik kullanması gerektiğini söyledi 500 tl dizlik ücreti+ 4000 tl ameliyat ücreti gibi bir maliyetle bu ameliyatı yapabileceğini ve ameliyatın tam çözüm olmayacağını ama ağrılarının azalacağını söyledi..
MR raporuyla birlikte başka bir hastanede başka bir profesöre gittik sadece 20 kilo verdiği takdirde şikayetinin kalmayacağını söyledi, şu anda eşim diyet yapıyor ağrıları da % 50 azaldı, boşuna ameliyat olacaktı :nazar:

başınız sağolsun Rabbim geride kalanlara sabır versin
maalesef sadece gittiğiniz hastane değil tüm böyle isim yapmış hastanelerde böyle olaylar oluyor ve kimse birşey yapamıyor bir profesör vardı şu an aklımda değil ameliyat olmaması gerekirken kendi çalıştığı hastanedeki arkadaşları ameliyat kararı aldılar ve öldü oğlu hala hukuk savaşı veriyor yıllardır dava sonuçlanmadı doktorlara birşey yapılamıyor onlar ayrı bir zümre ve hep haklılar yurdumuzda bu durum böyle acı ama gerçek inşallah siz muvaffak olursunuz maalesef insanlar hep susup oturduğu için durum böyle gelmiş böyle gider olmuş bir insanın ölümünden sorumlu doktorlarda vicdanlarıyla nasıl yaşıyorlar o da çok düşündürücü bir durum

Yaptığım şikayet yazışmaları sağlık bakanlığı ilçe sağlık tabipler odası tarafından incelendi Medical Park'a soruşturma açtıklarını ve ismini vermiş olduğum doktorlara da soruşturma açılacağını söylediler..Demekki ne yapmıyacağız elimizi ayağımızı çekip beklemiyeceğiz..Bir aydır vermiş olduğum mücadele bir şekilde işleme konuldu sonuç çıkar çıkmaz ama önemli olan sessiz kalmamak.Hakkınızı arayın arkadaşlar herzaman... Seviyorum sizleri

Sizlerle yaşamış olduğum ciddi bir sağlık skandalını paylaşmak istiyorum.
Banamı mide kanseri teşhisi konulduktan sonra 26 Aralık 2008 tarihinde Medical park Göztepe hastanesine yatırdık.Kanserin vücuttaki durumunu görmek için PET ( (Pozitron Emisyon Tomografisi), çektirdik ve sonuçları önce onkolog daha sonrada yönlendirmiş olduğu genel cerrah gördü.Babamın midesi alınıp yemek borusu bağırsağa bağlanarak içinde bulunmuş olduğu korkunç tablonun düzelebilceğine dair bir konuşma yaptı.Bizim isteğimiz babamın ömrünü uzatmak için değil yaşam kalitesi bozulmadan hayatının kalan kısmını devam ettirmesiydi.Çünkü daha önceden İzmir Ege Üniversite Hastanesinde hastalığının çok ileri evrede olduğu ve yapılabilcek bişey kalmadığı söylenmişti.Bundan sonra yapılması gerekense babamın genel hayat koşullarının bozulmadan devamını sağlamaktı.Mide sürekli kanama yaptığı için babam direncini kaybediyordu.İçerisindeki koca tümör çıkarılarak bunu engellemiş olucaklardı ve bize söyledikleri de tam olarak buydu artısı ise ameliyat sonrası kemoterapiye cevap verirse belkide bu hastalıktan kurtulmuş bile olabilcekti.29 Aralık 2008'de mide operası yapıldı.Bir hafta önce aynı ameliyatı geçirmiş olan Yavuz isimli bir Bey o saatlerde fenalaştı ve hastaya tam bir saat doktor olmamasından dolayı müdahele edilmedi.Hasta yaşamını yitirdi.Biran aklıma babamda ciddi bir ameliyat geçiriyor ve aynı şey başımıza gelebilir bu hastanede acil müdahelede bulunacak doktor yok mu sorusu geldi.Başhekimin yanına çıkıp durumla ilgili sorunlarımdan bahsettim bana "hastanenin yeni olduğunu eksiklik ve hataların zamanla gideriliceğini" söyledi.Hastanede yeterli personel olmadığı için temizlik zaten yok denilebilcek kadar azdı.Hemşire sayısı da aynı şekilde...Bir hasta ağırlaştığında hemşireler yanına gidiyor aynı anda başka bir hasta ağırlaşınca katta hemşire yok.Nitekim aklımıza gelen başımıza geldi ve babam ameliyat sonrası fenalaştı nefes alamamaya başladı katta hemşire yok doktor yok.Ameliyatı yapan doktoru cep telefonundan aradım hemşirelerle temasa geçti yarım saat sonrasında ilaçlar ve ek oksijenle müdahele ettiler ancak yarım saat ciddi sancılarla kıvrandı babam.Sıvı gıdalar verilmeden önce sızıntı testi yapıldı sızıntı yok denildi ama ben ısrarla sorun olmaması için garantilicek başka bir test var mı diye sordum batın tomografisi çekilebilir diye düşündüm.Ancak doktor bunun hastanın genel durumu için uygun olmayacağını söyledi.Çorba komposto gibi sıvı gıdalar verilmeye başladı fakat sargı bezlerinden sürekli sızıntılar oldu.2 gün sonra babam soğuk terler dökmeye başladı ve karında şişmeler sertleşmeler oluştu.Batın tomografisi çektiler ve sızıntı var denildi.Doktora verilen gıdalar karın boşluğunda toplandı ne olucak diye sordum.Verdiği cevap kabustu."Çıkacak yolunu bulur".Ancak çıkıcak bir yol olmadığından bütün sıvı gıdalar karın boşluğunda toplandı ve ödem oluştu yine ameliyata aldılar sızınttıyı ve toplanan ödemi temizlediklerini söylediler.Yoğun bakıma 14:00-16:00'da ziyaret olduğunu duydum tabi şaşırdım yoğun bakıma ziyaret saati...Gittim ancak gördüğün korkunç bir manzaraydı.Hasta yakınları grip nezle verem mi diye düşünülmeden botlarının altındaki çamurlarla ne bir galoş maske bone önlük giymeden lokantaya girer gibi yoğun bakıma ameliyattan çıkmış hastaların yanına rahatlıkla alınıyordu.Enfeksiyon uzmanına bunların normal olmadığını bağışıklık sistemi bitmiş olan bu hastalar solumunlada enfeksiyon kapabilceklerini söyledim ancak doktor bana sadece temasla enfeksiyonun bulaşabilceğini ve herşeyin kontrol altında olduğunu söyledi.Birgün sonra babamın dosyasında mrsa adı verilen hastane enfeksiyonu dedikleri mikrop oluştu.Akciğerlerinde sıvı toplanması ve ödemde ölümcül olarak tehditlere eklendi.Sonrasında daha ileri boyutta bir enfeksiyon daha oluştu ve diğer hastalarla aynı yoğun bakımda olması onlarıda tehlikeye sokucak dedim aynı durum başka bir hastadan babama geçmişte olabilirdi.Bunların hiçbirine dikkat edilmeyen bir yer medical park.17 Ocak 2009'da babamı kaybettik bunun haberini verirken hesabı kapatmak için yatış bölümüne gelir misiniz diye eklediler.Babamın ölümünden sonra almak istediğim bir raporu ise 2 gün boyunca yollayamadılar.Konu hesabı kapatmak olunca dakikasında sistemli çalışıyoruz tablosu çiziyorlar ama işleri bittikten sonra devamı gelmiyor.Ötenazi için İsviçre'ye gitmenize gerek yok Göztepe Medical Park'a gidiyorsunuz paranızı veriyorsunuz onlar canınızı söke söke alıyorlar... :enbuyukkk:

Merhaba neshihan, öncelikle basın sağolsun ve basınıza gelen bu korkunç olayı anlatmakla başka insanlarıda bilgilendirmiş oldun. benım anneme çeşitli hastanelerde amilyatlar kemoterepi radyoterepi gibi tedaviler verildi.
ağrıları senelerdir geçmedi. son olarak erkan topuz prof. onun izini sürfüm ve medical part göztepede çalıştığını oğrendim. randevu almak için aradım ve belki inanmazsın ozellikle erkan topuza almak istiyorsam 5 ay sonraya verebileceklerdi. neyse annemle konuştum. illada erkan hoca diye tutturduğunda bu beş ayı acılarla geçirdık. neyse randevu zamanımız geldi gittik. ama komedi inanırmısın, adam annemin eline bi sayfa bitkisel recete verdi yolladı. ya tamam destek tedavi yeme içme çok önemli ama eeeeeeeee bi yol. ? napıcaz artık bilmiyorum. annem zaten artık çok yoruldu. radyoterapı oncesi mutlaka dişler cekilmesi gerekiyormus onları cekmediklerinden dolayı mutiş ağrıları oluyor şimdi. çağada onkoloji hastaları için dis klınığı varmış. dişlerini yeni çektirdik. allah yardım etsede ağrıları düzelse. inan artık zaten iyileşmek istemiyor. yeterki su dişlerimin ağrısı geçsin diyor:KK43:(((
allah herkese ağlık versin yazını okuyunca bunları yazamadanda edemedim.

sağlıkla kal neslihancım.

Merhaba neshihan, öncelikle basın sağolsun ve basınıza gelen bu korkunç olayı anlatmakla başka insanlarıda bilgilendirmiş oldun. benım anneme çeşitli hastanelerde amilyatlar kemoterepi radyoterepi gibi tedaviler verildi.
ağrıları senelerdir geçmedi. son olarak erkan topuz prof. onun izini sürfüm ve medical part göztepede çalıştığını oğrendim. randevu almak için aradım ve belki inanmazsın ozellikle erkan topuza almak istiyorsam 5 ay sonraya verebileceklerdi. neyse annemle konuştum. illada erkan hoca diye tutturduğunda bu beş ayı acılarla geçirdık. neyse randevu zamanımız geldi gittik. ama komedi inanırmısın, adam annemin eline bi sayfa bitkisel recete verdi yolladı. ya tamam destek tedavi yeme içme çok önemli ama eeeeeeeee bi yol. ? napıcaz artık bilmiyorum. annem zaten artık çok yoruldu. radyoterapı oncesi mutlaka dişler cekilmesi gerekiyormus onları cekmediklerinden dolayı mutiş ağrıları oluyor şimdi. çağada onkoloji hastaları için dis klınığı varmış. dişlerini yeni çektirdik. allah yardım etsede ağrıları düzelse. inan artık zaten iyileşmek istemiyor. yeterki su dişlerimin ağrısı geçsin diyor:KK43:(((
allah herkese ağlık versin yazını okuyunca bunları yazamadanda edemedim.

sağlıkla kal neslihancım.

Allah anneciğine şifa versin arkadaşım.Hastalığı yaşayan da yakınları da ayrı ayrı çekiyor.Annenin çektiğini annen bilir ama senin çektiğini kimse bilmez eminim.Babam 64 yaşında ve çok güçlüydü ne ağrılar çekiyordu belki ama bize hissettirmemek için yüz ifadesini bile değiştirmemeye çalışıyordu inan onlar için de çok zor sevdiklerinin üzüldüğünü bilmesi ..Ayrı ayrı herkes roller yapıyor.Cerrahpaşaya gitmenizi öneririm ben çok pişmanım oraya götürmediğime.Babam hastalığını bilmiyordu ağrıları da vardı ve biz Anadolu yakasında oturduğumuz için babama eziyet haline gelsin istemedik tedavinin psikolojisini de düşünerek özel hastaneye götürmeyi tercih ettik ama büyük bir hata yaptiğımızı yaşamış olduklarımızdan anlayabilirsin.Annenin hastalığının evresi türü herşeyi önemli tabi ben de çok araştırmalar yaptım.Babamın dosyalarını en iyi doktorlara gösterdim hepsinde cevap aynıydı aslında.Ümitsiz yapılacak birşey yoktu.Ben küçükte olsa umut aradım.Sağolsun medical parkta Dr. Cihan Yıldırır o kadar başarılı bir oyuncu ki neredeyse babamın hasta olmadığını söleyecekti.İnsan çaresiz kalınca inanmak istediğine inanıyor.Doktor olan arkadaşlarım sakın böyle birşey yapma baban için yorucu olacak ameliyatlar ve sadece para için kesicekler dediyselerde ben dinlemedim.Duygusal bakmak zorunda kalıyoruz çünkü yüreğimiz kabul etmiyor acıyor ama mantık kısmını asla kenara atmamak lazım.Annen için yapabilceğiniz en iyi şey hep yanında olup sürekli sevginizi göstermeniz.Tedavisini sizin sevginiz için hızlandırmalı.Babam sadece bizim için herşeye katlandı ve okadar mücadeleyi sırf bizim için yaptı.Kimse dayanamazdı yaşadıklarına hep bizi düşünüyordu kendi için düşünse ölmek isterdi ama bizi düşündüğünden yaşamak için çırpındı. Bir de dua edin bolbol anneniz özellikle kendisi için dua etmeli.5 ayınızı randevu bekleyerek geçirmişsiniz 5 dakikanın bile önemi var umarım karşınıza doğru olan şeyler denk gelir.Acil şifalar

canım çok üzüldüm.başınız sağolsun.allah sabır versin.gerçekten babanıza çok üzüldüm.özel hastaneelrin bir çoğu böyle malesef.iyi doktor ve hastaneye denk gelmek şans galiba.artıkinsan sağlığına değer veren kalmamış gibi.paran varsa iyi.tabi oda yetmiyor paranı veriyorsun en iyi hastanede iyi doktorlara gidiyorsun paranla rezil oluyorsun.
medical parkın bu derece berbat bir yer olduğuna inanamıyorum.şok oldum resmen.yoğun bakıma galoşsuz girmek zaten yasak.bizim bir tanıdığımız kartal araştırmada yattı.galoşsuz ve önlüksüz b içeri sokmadılar.yasaktı.öylede olmalı.bağışıklığı zayıf orda yatan hastaların.ne biçim bir hastaneymiş anlamadım.bende k.doğuma gitmeyi düşünüyordum ama hemşirelerin yetersizliği,ilgisizliği ile ilgili bitakım şeyler duymuştum.doğruymuş demek.artık gitmem oraya.bide ucuz hastanelere laf söylenir.doğum ücreti düşük hastaneleri tercih ediyorum diye bitakım kelimeler sarf edilmişti bana.ucuz etin yahnisi misali.
ama bence inatla fiyat olarak daha ucuz daha küçük hastaneleri tercih ediyorum etmekten yanayımda.
devlet hastanesi medicaldan daha iyidir bence.özelliklede cerrahpaşa bence çok çok iyi.
umarım sayende birçok kişi bilgi sahibi olup ona göre karar verirler.
tekrar başınız sağolsun.

başınız sağolsun arkadaşım.
konuyu bizlere açtığın ve bizleride bilgilendirdiğin için tşk.
bu doktor ve hemşireler genelde herşeyi kendilerinin bildiklerini sanıyorlar. heleki hasta yakınları doğru birşeyler söylüyorsa, senmisin bunu bilen edalarıyla bir tavır bir tavır. yazık çok yazık, birde yemin edip işe başlıyor bunlar.

öncelikle neslihan başın sağolsun arkadaşım...babana Allahtan rahmet diliyorum...bu özel hastanelerin para için yapmayacağı hiçbir sey yok...benm bebeğimi sağlıklı bebeğimi dış gebelik diye karnımdan alıolardı...1 hafta boyunca 2 günde bir tahlil yapıldı her şey yolunda gözükmesine rağmen para için bebeğim alınıodu...ben hamşire kuzenim sayesinde başka doktora gittim.kuzenin bana para oyunu yapıldığını başka doktora gözkümem gerektiğini söledi...aynen de sölediği gibiydi....bebeğim sağlıklı ydı ve dış gebelik olayı yoktu....bu yüzdendir ki herhangi bi hastalık karşısında 2 ayrı doktora gözükme geleneği oldu bende...başıma gelen bu olaydan sonraaa.....

peki sewgili arkadaşlarım size soruyorum...devlet hastaneleri çok düzgün olsa kim gider özel hastaneye....paran varsa özlee git der gibi muamele yapılıo o devlet hastanelerinde...paran olmasa bile ben özel hastane yolundaydım hep...senelerdir ssk lı biri olarak karnem bomboş arkadaşlar...ilgi yok.alaka yok.temzilik yok...vs.vs. hepiniz biliorsunuz...ameliyat için randevular...bir ultrason için arkadaşıma 6 ay sonraya verdi randevu...acil bi hastalık olsa 6 aya kim öle kim kala....bizim memlekette bu sağlık sorununa çare bulunmalı bence...ssk da ilk defa diş yaptırıyım dedim dövmekten beter ettikleri gibi diş çene yapımı bozdular...Allah islah etsin görevini gereği gibi yapmayan tüm görevlileri....Allah başlarına versin de belki empati kurmayı öğrenirler

Özel Hastanelerde iyi olanları yok mu var tabi ancak devlet hastanesi üniversite hastanesi çok daha donanımlı tecrübeli kadrolara sahipler ve işin içinde para olmadığından doğru olan şeyi ifadesiz bir şekilde yüzümüze söyleyebiliyorlar.Üniversite hastanesi ve devlet hastanesinde babama ait olan dosyaları götürüp gösterdiğimde "yapılabilcek hiçbirşey yok boşuna bukadar çırpınıyorsun" dediler.Dünyanın en iyi onkologlarına maille yolladım dosyaları verdikleri cevap hep aynıydı.Medical Parkta ise "oooo siz hiç endişe etmeyin midesini alıp lenf bezlerini temizledik mi gerisi kemoterapiye vereceği cevaba kalır ama büyük oranda olan herşeyi biz hallederiz" buna biz ümit verici konuşma diyoruz ve çaresiz kalındığında ilk yapılacak şey ümide göre yol almak.ıhtiyacımız olan şey o çünkü...Babacığım malesef kemoterapi durumuna kadar bile gelemedi.Çünkü ameliyatlar ihmaller deneyimsizlikler en önemlisi prosedür dedikleri insan hayatını hiçe sayan şeyler.Yoğun bakım pislik içerisinde insanlar girip çıkıyor dediğimde verilen cevap "prosedür".Acil kan lazım hastanede anons yapılsa çok insan var benim kan bulabilmem verilmesi işlenmesi bir saat..."Üzgünüz olmaz" nie? "prosedür"...Zor gerçekten zor Allah herkesin karşısına hayırlı şeyleri çıkarsın

Arkadaşlar Merhaba,

Kasım ayının sonuna doğruydu hamile olduğumu öğrendiğimde. 5 haftayı tamamlamıştım ki daha önce ismini duyduğum ve internetten de yorumlarını olumlu bularak gittiğim Medical Park Göztepe Hastanesi'nde Dr. Mine Kaymakçı' dan randevu aldım. İlk defa muayene olacaktım. Mine Kaymakçı' nın odasına girdim beni muayeneye aldı önce karnımdan baktı bir şey göremedim alttan bakacağım dedi. Alttan baktı ve bakar bakmaz bana ''Mol Gebelik'', kesen boş. Bu kese dolsa bile bebek oluşmaz, oluşsa da sakat olur 3 ay bile olsa kanaman olur vücut kabul etmez dışarı atılır...vs gibi bir sürü şey saydı hayırlısı böyleymiş dedi ve toplam da 3 dk süren muayenenin sonunda hemen kürtaj dedi. Tıbbi tahliye yazıp imzalayarak bana ertesi sabaha aç karnına gel diyerek kürtaj için randevu verdi. Eşim şok oldu ben ne olduğunu anlamadım bile. Sonra aile büyüklerimize haber verdik ve başka bir doktora gitmemiz konusunda bizi yönlendirdiler. Daha 5 haftalık hemen nasıl teşhis koydu diye arkadaşlarımızda aile büyüklerimizde söylendiler. Aynı gün Bağdat Caddesinde özel muaynehanesi bulunan Prof. Dr. Aktuğ Ertekin' i aradım. Kendisi beni muayene etti ve kesinlikle Mol Gebelik olmadığını söyledi. Ancak kesenin içinde de bebeğe dair bir oluşum göremiyorum. Boş kese olabilir eğer boş keseyse kürtajla alınması gerekir evet ama kürtaj demek için henüz çok erken 1 hafta bekleyelim geç döllenme olmuş olabilir veya şu an çok küçük olduğu için göremiyor olabiliriz dedi.

1 hafta bekledik tekrar gittiğimizde 6. haftaydı ve yine kesenin içinde bebek göremedi ancak enteresan bir durumun var iki ayrı kese oluşmuş biri kendi kendine sonlanmış diğeri büyümeye devam ediyor ancak hala içinde bebek görünmüyor dedi. 1 hafta daha bekleyelim bu arada Beta HCG testi istiyorum dedi. Beta HCG yaptırdığımda kan değerimin normalde olması gerekene göre çok yüksek çıktığını gördük. Aktuğ Bey' i arayarak kan değerimi söyledim. Kendisi; Evet tam düşündüğüm gibi bu durum ikiz gebelik şüphemi güçlendirdi dedi.

7. haftada gittiğimizde iki kesemden sonlanmış olan kese biraz daha küçülmüştü büyüyen kese ise büyümeye devam etmişti ancak hala tam bir oluşum göremiyorum derken minnacık bir kıpırtı yakaladı kesenin diğer keseyle birleşen kısmında ve hala net olarak birşey göremiyorum ama resmen kıpırdayan bir şey gördük, bu olursa ilk bebeğin olacak bunun için kürtaj yoluna gitmektense beklemeyi tercih ediyorum, eğer bebeğe dair bir oluşum varsa 8. haftaya geçeceğimiz bu sürede çok büyüyecek ve görünmemesi imkansız olacak. Eğer önümüzdeki haftada görünmezse o zaman radikal bir sonuca gidilir ancak dedi ve 1 hafta daha bekleyelim dedi.

Geçtiğimiz Cumartesi tam 8 hafta 3 gün olmuştu ve doktor karnımdan baktığı anda ''Eveeettt bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun, işte burada !'' dediğinde dondum kaldım, sevinemedim bile.... Düşünebiliyor musunuz ? Şu anda sağlıklı giden bir hamileliğim var ancak ben Medical Park Göztepe' de muayene olduğum Mine Kaymakçı' nın teşhisine inanıp tamam deseydim şu anda sağlıklı olan bebeğimi aldırmış olacaktım !!! Ve ondan sonra da 1-1,5 sene süren Mol Tedavisine başlayacaktım... Bu süre içinde bebek sahibi olamıyorsunuz mol tedavisi görürken. Bu kadar rahatça insanların hayatını mahvedebiliyorlar. Bu yüzden siz siz olun doktorunuzu çok iyi seçin ve en ufak olumsuz bir şeyde ümitsizliğe kapılmayın ve başka bir doktora mutlaka görünün ! Aktuğ Bey böyle sabırla beni bekletmeseydi ve olumlu telkinlerde bulunmasaydı sağlıklı olan gebeliğimi çoktan sonlandırmış olacaktım bu korkunç bir şey !!!

Bu arada 8. haftada gördük ki sonlanan ve küçülen kesem daha da küçülmüş. Gerçekten ikiz gebelik başlangıcı olmuş ancak biri kendi kendine sonlanmış ve bu kese sonlanınca diğer keseyi sıkıştırdığı için, bebekte çok minnacık olduğu ve kesenin sıkıştırdığı uçta olduğu için ultrasonda görünmemiş. Şimdi ise diğer kese küçülmeye devam ettikçe ve diğer kesedeki bebek büyüdükçe durum ortaya çıktı. Küçük olan kesem kendi kendine yok olacakmış. Tıpta buna ''Kaybolan İkiz Sendromu'' deniliyormuş. Ben bunu 2 keseyi gördüğümüzde internetten araştırmıştım ve bu gidişimde küçük kesemin yok olmaya yz tuttuğunu göründe ben bunu ''Kaybolan İkiz sendromu'' olarak okumuştum bu doğru mu dediğimde ''Evet'' cevabını aldım :)

Şu anda 8 hafta 6 günlük hamileyim ve mide bulantılarım haricinde bir şikayetim Allah' a şükür ki yok ! :) Arkadaşlar paylaştım ki başına gelen varsa veya yakınında böyle bir şey duyan gören varsa lütfen anlatsın ve asla bir süre sabredip beklemeden kürtaj yoluna gitmesin kimse !

X