Meme büyütme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler..sigara,alkol kullanımı !!!

Bende asırı sigara tüketiyorum .. Dertler sıkıntılar bitmio ama azaltamaya calsıcam hocamda yararların gec iyileşir die telkinde bulunuo ama benim icinde bi okadar zor bir durum

Bir de Anadolu yakasında ikamet edenler için hastane + Dr tavsiyeleri Rica etsem
Bir diğer sorum ameliyata girerken gezegen saatlerini dikkate alan oldu mu

Arzumm :KK200: Gerçekten harikasın çok teşekkürler hem konu için hem de kimseyi cevapsız bırakmadığın içinn. :KK16:
Ben de bir şeyler sormak istiyorum

Fatih Uygur'a ameliyat olacağım, ameliyat tarihim 12 Temmuz olarak ayarlanmıştı, 1 gün önce arayacağız bilgi vereceğiz dediler ama ben dün regl oldum :KK43: ve 4. günü de devam ediyor olacak. Doktor beye henüz ulaşmadım pazartesi yanına gidip sormayı düşünüyorum ama önden bir sormak istedim sizin bilginiz var mı bu regl ne kadar etkiler durumu

Bir de asıl şunu sormak istiyorum. Ben günde 1 paket bitiren bir sigara içicisiyim malesef ve bana da azaltman iyi olur dediler, doktor da anestezi uzmanı da. Anestezi uzmanı pek bir şey söylemedi aslında daha çok geyik yaptık ve kızdı bana. Onun için etkisi dozu artırmak sadece herhalde. Ama acaba anestezide his durumunu etkiliyor mu sigara kullanımı? Ve 3 gün kaldı ameliyatıma ben bugün uyandığımdan beri bir 10 tane içtim sanırım. :'(
Azaltamıyorum gerçekten, çok da denemiyorum neden bilmiyorum ama.. Kötü bir şey olduğunun farkındayım ama etkilerinden de tam emin olamadım. Bir de bu konuyu yeni okudum. Bugüne kadar hep sonrasındaki iyileşme dönemini etkilemesi konusunda düşünüp ameliyattan sonra 2 hafta içmem kafasındaydım. Ama şimdi öncesinin de önemini gördüm. Bir de narkoz bayıltıyor evet ama acaba ameliyat sırasında sigara bu etkiyi azaltır da acı hisseder miyiz yarı uyanık bir şekilde? Anestezi diye bir film vardı doğuştan güzel memeli ablamız Scarlett in oynadığı. Onda da uykuda ama her şeyi hissediyordu filan :KK17:. korkunç..

Ne yapsam bilemedim. 3 gun kala azaltsam ne kadar etkisi olur ki. Gerçi onu da becerebilir miyim emin değilim. Bugüne kadar hep ameliyat günü ve sonrasında 1-2 hafta içmesem yeter diye düşündüm :KK43:

Son sorum da şu; acaba kötü bir tarih kararı mı? Okul öncesi aradan çıksın hem de biraz da yeni göğüsler ile tatilin tadını çıkarayım dedim ama yüzemeyeceksem de bikiniyle dolaşıp denize girmenin keyfi azalacak :KK43: En iyisi yaz sonu mu yani? Ama ben 1 kilo alsam bunalıma giren biriyim, okul zamanı da ödemlerin şişliği ile depresyona kapılıp iyice kötü olurum veya taktığım ameliyat sütyeninden dolayı istediğimi giyemem bu güzel havada diye korkularım var. Tarih seçiminde çok zorlanıyorum şuan. Ek sorum; bu ödemler ne zaman iniyor tamamen?

Çook uzun oldu ÜZGÜNÜM :bicak:.. Ama birden doldum mesajları okuyunca .. :hasta: Bir de beni de izlersen çok seviniriim, diğer operasyonların da dahil tüm tecrübelerini öncesini sonrasını görmeyi çok isterim, şimdiden TEŞEKKÜRLERR . :oops:

Bende sigarayı bırakamıyorum hele tatilde yanına bide alkol ekleniyor inşallah operasyonu etkilemez...

Sevgili arzum faydalı bilgilerin için çok teşekkürler❤️ Benim 9 günüm kaldım ama hala pöfür pöfür sigara içiyorum:KK43:
Gerçi burunda ameliyatımdan öncede bırakamamıştım ama bari bu sefer azaltabilsem iyi olucak sanki

Sevgili arzum faydalı bilgilerin için çok teşekkürler❤️ Benim 9 günüm kaldım ama hala pöfür pöfür sigara içiyorum:KK43:
Gerçi burunda ameliyatımdan öncede bırakamamıştım ama bari bu sefer azaltabilsem iyi olucak sanki
Evet canım,azalt en azından. Aslında hiç içmesen daha iyi olur tabi. Ameliyattan sonra çok sıkıntı yapıyor,uyanman,öksürük,boğazdaki tahriş hissi.. Ayrıca dikiş izlerinin iyileşmesinide çok etkiliyor. Bunları düşünerek azalt ve içme :)

Merhaba,bende üç buçuk sene önce meme büyütme ameliyatı oldum Hasan beye :KK66: Forumda Hasan beye ameliyat olan birçok arkadaşımız var.. Karın germe ve meme küçültme ameliyatı olan kişilerde vardı.Ama foruma üye olanlar genelde ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası iyileşme dönemine kadar forumda kalıp bilgi veriyor.Sonrasında hiiç uğramıyorlar buraya :KK62: Oysa nasıl yardım aldıysalar onlarında yardım etmesi gerek öyle değilmi :KK19: Ben ameliyat oldugumda hastanede bu ameliyatları geçiren arkadaşlarla kolidorlarda beraber volta attık tabi :KK48: Akşama doğru kendileri yürüyecek kadar iyi oluyorlar merak etme.Sadece hemşirenin önerdiği şekilde davran,hareket yapmaya başlayınca sürekli yürümeye çalışki çok çabuk iyi olasın :KK66: Ben karın bölgesinden lipo olmuştum.Aslında mini karın germeye ihtiyacım var.Hasan bey kabul etse hemen ameliyat olacagım ama :KK51::KK48: Kendisi gerek görmedigi hiçbir işlemi yapmıyor.. Ben tüm işlemlerden memnun kaldım canım,Hasan bey bence harika bir cerrah.Umarım sende memnun kalırsın :KK50: Lütfen bizi sürecinle bilgilendir olurmu.Hatta ameliyat günün yaklaştıgında kendine ait bir konu aç,ordan takip edelim sürecini ve sana destek olalım :KK19:

anladigim kadariyla arzum77 arzum77 baya iyisin bu konuda. bisry sorucam baya oldu ya srn ameliyat olali dediğin gibi insanlar ameliyat sonrasi bi muddet sonra pek yorumlara dahil olmaz oluyorlar.sen şu an nasılsın. o kadar sene oldu zamsnla değişen bisey oluyor mu iyi ya da kötü anlamda. cok merak ediyorum. :)

Sigara ile ilgili bilgileri okuyunca korktum ya ben ameliyat tarihimi aldığım gün bıraktım, 10 gün oldu, 26 Aralık'ta ameliyatım, bi ay önceden bırakmak işallah az da olsa olumlu etkiliyordur

Selam,

19 Ocak'ta ameliyat tarihim. Ama Sorun şu ki ben 19 ya da 20'sinde regl olacağım ve şimdi fark ettim. Ne yapayım, bu konuda tecrübesi olan?

Teşekkürler

Selam,

19 Ocak'ta ameliyat tarihim. Ama Sorun şu ki ben 19 ya da 20'sinde regl olacağım ve şimdi fark ettim. Ne yapayım, bu konuda tecrübesi olan?

Teşekkürler
Kimi doktor bu dönemde ameliyat yapmayı pek istemiyor.Gögüsler ve vücut ödemli olduğu için. Ama kimi doktor olabilir yaparız diyor. Belki geciktirici ilaçlardan kullan diyebilir. En güzeli doktoruna danışman bu konuyu,nasıl derse ona göre hareket edersin :KK66:

Kimi doktor bu dönemde ameliyat yapmayı pek istemiyor.Gögüsler ve vücut ödemli olduğu için. Ama kimi doktor olabilir yaparız diyor. Belki geciktirici ilaçlardan kullan diyebilir. En güzeli doktoruna danışman bu konuyu,nasıl derse ona göre hareket edersin :KK66:

Arzum cok tesekkurler birtanesin ❤
Dogum kontrol hapi kullaniyordum, normalden 1 hafta once bıraktım ameliyat oncesinde reglim olup bitecek insallah.

Arzum cok tesekkurler birtanesin ❤
Dogum kontrol hapi kullaniyordum, normalden 1 hafta once bıraktım ameliyat oncesinde reglim olup bitecek insallah.
Rica ederim ❣️ Birbirimize yardımcı olmak için buradayız :KK15:
Hormonlar biraz altüst oluyor ama naapalım :))
Ameliyat sonrasında adet düzensizliği olabilir,karnın hamile gibi şişebilir bilgin olsun :KK66:

Ameliyattan önce sorulan bir soruda hastaneye nelerin götürülmesi gerektigidir..Bunuda bu başlık altında toparlayalım bence :KK34:

Eger özel bir hastanede ameliyat olacaksanız zaten konfor bakımından daha rahat olacaksınız..Banyonuz,banyoda sıvı sabununuz,tuvalet kagıdınız,havlunuz olacaktır.Yanınıza almanıza gerek yok..Ameliyat çncesi ameliyathane önlügü ile beraber size bir çift terlikte verilecektir.Ama ben onun kullanışının rahat olmadıgını düşündügümden dolayı yanıma bir çift terlik alıyorum yinede :KK34: Ameliyattan sonra kollarınızı zorlamamanız önemli.Bu yüzden önden dügmeli,çıtöıtlı,fermuarlı bir üst yada pijama takımı almanız önerilir.Alta rahat bir eşofman alınabilir.Ameliyattan sonra gögüslerinizde ameliyat sonrası sütyen olacaktır.Belki buna ek olarak birde bandaj olabilir..Hemen üzerinize rahatça takabileceginiz elastik atletde çok işinize yarayabilir.Ama en pratigi omuzlarınıza alabileceginiz,örtebileceginiz bir şal olacaktır :KK34: Hiçbirşey giyinmeseniz bile omuzlarınıza doladıgınız geniş bir şal hem sizi sıcak tutacak hemde ilk yürümek için ayaga kaldırıldıgınızda pratik olarak omuzlarınızı örtebileceksiniz..
Toparlayalım şimdi..Pijama takımı yada eşofman takımı,terlik,elastik atlet,şal,çorap,bardak,su içerken işinize yarayacak olac pipet :KK34:,ıslak mendil,peçete,yedek ped (ne olur ne olmaz) yedek iç çamaşırı,deodorantınız,parfümünüz,tarak,kozmetik eşyalarınız (isterseniz,benim gibi çok süslüyseniz ) :KK34: Gece atıştırmalık ıvır zıvır :125: (benim gibi televizyon izlerken,uzanırken bogazınız boş duramıyorsa) küçük bir ayna alabilirsiniz yanınıza...Başka aklıma gelen birşey yok..farklı fikirler olursa,yazmadıgım yada yazabilir..

Ameliyat sonrası sporcu sütyeninizi bir iki hafta sonra almanız ve kullanmanız gerekir.Doktorunuzun size önerecegi bir marka,model yoksa bu zamana kadar kullanılan ve tavsiye edilen birlaç ürünü size önerebilirim..Başka ürünler varsa yine ekleme yapabilirsiniz arkadaşlar...

Ay yıldız süprcu sütyeni...Eki Görüntüle 597660 Sporcu sütyeni ergenomik kullanımlı telsiz sutyen, Merly Microfible, teninizi serin ve kuru tutar. Yoga, yürüyüş, fitness, aerobik, estetik sonrası için en ideal sütyen. % 80 PL %20 Lycra..Ben kullandım,tavsiye ederim :KK34:

Magıc Form sporcu sütyeni.. Eki Görüntüle 597667 Eki Görüntüle 597668 Eki Görüntüle 597670 Üç modeli var.Biri önden kopçalı,digeri arkadan kopçalı,bir digeri ise kopçasız..benim şahsi fikrim önden kopçalı olan sütyenlerden tercih etmeniz..Kollarınızı çok zorlamamanız gerektigi için ve arkadaki kopçalrla ugraşmak zor olacagı için önden kopçalı sütyenlerle çok daha rahat edeceksiniz :KK34: Yukarıdan geçirilen sütyenler daha zor olur tabi..Siz bilirsiniz :KK34:

M&S da sporcu sütyenleri bulunmaktadır..Foto bulamadım,gisip bakmanızda fayda var :KK34:

NBB Sporcu sütyeni..Eki Görüntüle 597672 Eki Görüntüle 597671 Fiyat olarakta uygun sporcu sütyeni...Kopçasız,üstten geçirmeli :KK34:

Emay sporcu sütyeni.. Eki Görüntüle 597674 Bu da dikişsiz,üstten geçirilen bir sporcu sütyeni..Alt kısmının genişligi dikkatimi çekti.Meme büyütme ile beraber dikleştirme ameliyatı olanlar,bazı sütyenlerin altı kısmı rahatsız ediyor diyenlerin kullanabilecegi bir sütyen :KK34:

Bu konu bilgi dahilinde yapılan yorumlara açık olsun bence..Ekleme yapmak isteyen arkadaşlar lütfen yazsınlar..Yeni ameliyat olacak arkadaşlarımıza çok yararlı,sürekli sorulan soruların bu konu altında toplanması çok yararlı olacaktır bence...

Sevgiler...
arzum77 arzum77 bugün siparişlerim geldi canım.. senşn örnek gösterdiklerine baktım Ayyıldız da çok git gel yaptım onu alıcaktım sonradan vazgeçtim çünkü tam altı dikişlerime denk gelicekti. Onun yerine emay marka sütyeni aldım dikişlerinde bayaa altında kalıyor. Yalnız bi problem var bunlar aynı korse gibi üstünde de 1 beden küçültür yazıyor. 2 tane aldım bir tanesinde DEKOLTE TOPARLAYICI SÜTYEN diğerinde SPORCU TOPARLAYICI SÜTYEN yazıyor.. giydim denedim ama çok sıkı bir kumaşı var aynı korse gibi.. m beden almıştım..
Sence bu sütyen uygun mu canım

arzum77 arzum77 bugün siparişlerim geldi canım.. senşn örnek gösterdiklerine baktım Ayyıldız da çok git gel yaptım onu alıcaktım sonradan vazgeçtim çünkü tam altı dikişlerime denk gelicekti. Onun yerine emay marka sütyeni aldım dikişlerinde bayaa altında kalıyor. Yalnız bi problem var bunlar aynı korse gibi üstünde de 1 beden küçültür yazıyor. 2 tane aldım bir tanesinde DEKOLTE TOPARLAYICI SÜTYEN diğerinde SPORCU TOPARLAYICI SÜTYEN yazıyor.. giydim denedim ama çok sıkı bir kumaşı var aynı korse gibi.. m beden almıştım..
Sence bu sütyen uygun mu canım
Bedenleri nasıldır hiç bilmiyorum İnan. Aldığın zaman ölçü tablosuna göre sipariş verdiysen sorun yok. Tabi çok çok sıkı olmaması gerekiyor ama gevşekde olmaması gerekiyor bu sütyenin.

Bedenleri nasıldır hiç bilmiyorum İnan. Aldığın zaman ölçü tablosuna göre sipariş verdiysen sorun yok. Tabi çok çok sıkı olmaması gerekiyor ama gevşekde olmaması gerekiyor bu sütyenin.
Ölçü tablosuna göre aldım ama yapısı korse gibi. Penye korseler olur ya aynı öyle sıkı bir yapısı var ama nefes alamıcak kadar değil.
Yalnız benim aklıma takılan toparlayıcı yazması ve 1 beden küçültür yazması.. yani ameliyat sonrası kullanım için uygunmudur? Resimde tarif ettiğinin forığrafını gösterdiğinin aynısını aldım emay yazan

Ölçü tablosuna göre aldım ama yapısı korse gibi. Penye korseler olur ya aynı öyle sıkı bir yapısı var ama nefes alamıcak kadar değil.
Yalnız benim aklıma takılan toparlayıcı yazması ve 1 beden küçültür yazması.. yani ameliyat sonrası kullanım için uygunmudur? Resimde tarif ettiğinin forığrafını gösterdiğinin aynısını aldım emay yazan
Bu marka sütyeni doktor tarafından hastaya tavsiye edildiği işin eklemiştim . Ben kullanmadım bilmiyorum ama ameliyat olduğum dönemlerde tavsiyeler yazılmıştı.
Ben ay yıldızı kullandım,çok memnun kaldığım için hep onu öneririm . Emay marka kullanan varsa onlar yazda daha açıklamalı Ve iyi olur tabi :KK66:

Kizlar sigara konusunda ben ameliyatim 1.40daydi sabah uyaninca ictim valla, hastaneye giderken de ictim. Ameliyat sonrasi icemedim ertesi gun 1-2 tane ictim yani hic birakmadim. Cok sukur hic de problem yok. O kadar kafaniza takmayin, ameliyat oncesi icmeseniz iyi olabilir tabi anestezi icin. Iciyosaniz da korkmayin bi de onun stresini yasamayin.bir de 2 hafta ameliyattan sonra takilan sutyeni kullandim sonra da normal sporcu sutyeni aldim. Doktor da gordu sadece askilari sıkı olsun dedi.

Merhaba, ben 4 gün önce ameliyat oldum. Göğüslerimin arasında şişlik vardı ilk günlerden itibaren, şimdi koltukaltı kısmında ödem ve morluk olmuş. Sizce normal midir :110: ağrım yok denicek kadar az artık. Ama morlukları görmek beni tedirgin etti biraz

Merhaba, ben 4 gün önce ameliyat oldum. Göğüslerimin arasında şişlik vardı ilk günlerden itibaren, şimdi koltukaltı kısmında ödem ve morluk olmuş. Sizce normal midir :110: ağrım yok denicek kadar az artık. Ama morlukları görmek beni tedirgin etti biraz
Doktoruna ulas bi canim :KK43: ben hic morluk falan gormedim kendimde

X