Eşim ve sigara

Ben de eşim de sigara içiyoruz. İkimizin kardeşleri de içiyorlar ama benim evimde kimse sigara içemez. Ben ve eşim de evde odalarda yani sigara icmeyiz. Arabamızda da icmeyiz mesela. Gelen misafir kim olursa olsun içemez size yapılan çok büyük saygısızlık ve evet o misafir yüzünden eşiniz sigaraya başlamış.
Sigarayı bırakmaya çalıştığım ve uzun süre icmeyip dayanmaya çalıştığım bir dönem çok yakın arkadaşım sürekli yanımda sigara içmeye devam edince aylar geçmiş olmasına rağmen bir gün dayanamayıp bir tane diye başladım ve onun devamı da geldi maalesef.

Biz eşimle hiç sigara içmeyiz hiç içmedik. Biri gelip bizim yatakodamızda içecek. Yaka paça kovarım. İsterse kardeşim olsun. Böyle görgüsüzlük görmedim. Sizde hata tepenize binmişler resmen ama izin veren sizsiniz.
Hayatımda ilk kez misafirlikte içilmeyen evde ki içilen ev dahil yatakodasında misafir olarak sigara içen duydum. Şok içindeyim. Hangi dağın ayıları bunlar? Onlar bile medeni kaçar insan içine çıkmamaları gerek bu kişilerin

Yatılı misafirlik konusunda çok katı kurallarım var. Bence siz de edinmelisiniz. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin de evin kurallarına uyamıcaksa bi zahmet parasına kıysın otele gitsin.

X