Meme ucu yaralarından emziremiyorum..

Gamzeli3112

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2021
119
31
23
11 gün önce sezeryan ile doğum yaptım çok şükür herşey çok iyi çok güzeldi ilk günden azda olsa sütüm gelmeye başlamıştı. 2. Gün bebeğim emerken acımaya başladı ve sonrası her emzirme birbirindende beter olmaya başladı. Meme ucum pütürlü bi yapıya sahip ve bu yapıdan kopan parçalar bile oldu, ortası içeriye doğru yarıldı.. artık emzirirken bağırmaktan ve ağlamaktan sezeryan yaralarım ağrımaya başladı ve dayanamıyorum yeter diyip pompa ile sağıp vermeye başladım.1 günde kanlı tabaka kalkmaya başladı. Emzirmeyi deniyeyim hemde memeyi unutmasın dedim ve emzirdim ama demez olaydım yine başa sardı ve kanadı.. o kadar kafama takıyorumki, bidaha asla emziremeyecekmiyim, hiç düzelmeyecekmi, düzelince tekrarmı olacak.. emzirme sürecinde iken denemediğim sey kalmadı hicbiri fayda etmedi. Sağma sürecimde ise doktorun yazdığı lanomast isimli kremi kullanıyorum biraz fayda ediyor ama düzelince emince aynısı olacak gibi geliyor. O kadar üzülüyorumki. Bebeğimi kucağıma aldığımda o meme arıyo ben emzirmek istiyorum ama yinede biberon veriyorum.. lütfen yardım edin nasıl düzelir düzelince tekrarlarmı??

Gümüş kapak kullanmadınız mı?
Geçecek gerçekten ilk günler olur biraz sabredin.
Henüz kullanmadım yarın insallah bi sorun cıkmazsa elimde olacak kullanmaya baslıyacagım ama onun icin içinde süt birikip nemli kalınca iyileştiriyor diyolar ama her yerde meme ucunun kuru kalması gerektigi söyleniyor. Korkum düzeldikden sonrada tekrar yara olması..

Bende aynılarını çektim bağıra bağıra emziriyordum
Eşimi yanıma çağırıyordum kolunu ısırıyordum 😃

Eczaneden silikon uç almıştık onunla emzirmiştim hem rahatça emzirdim hemde yaralarım geçti bir daha da olmadı
Tavsiye ederim. Yarına kadar alıp kullanabilirsin gümüş kapak kullanmadım onu bilmiyorum
İnşallah biran önce geçer bence sezeryan acısndan bile kötü 🤦🏻‍♀️

Şimdi tekrar hamileyim gene korkuyorum aynılarını Yaşarsam diye
Önceden duyduklarımı yapacağım soğan kapatmak filan iyi geliyor diyolar kremler önceden kullanmalıymış filan

Henüz kullanmadım yarın insallah bi sorun cıkmazsa elimde olacak kullanmaya baslıyacagım ama onun icin içinde süt birikip nemli kalınca iyileştiriyor diyolar ama her yerde meme ucunun kuru kalması gerektigi söyleniyor. Korkum düzeldikden sonrada tekrar yara olması..
Onun içine sütünüz akıyor sütünüzle birlikte yaralar iyileşiyor. Onu kullanırken başka bir krem kullanmamak gerekiyor o zaman gümüşün iyileştirici etkisinden faydalanamıyorsunhz

11 gün önce sezeryan ile doğum yaptım çok şükür herşey çok iyi çok güzeldi ilk günden azda olsa sütüm gelmeye başlamıştı. 2. Gün bebeğim emerken acımaya başladı ve sonrası her emzirme birbirindende beter olmaya başladı. Meme ucum pütürlü bi yapıya sahip ve bu yapıdan kopan parçalar bile oldu, ortası içeriye doğru yarıldı.. artık emzirirken bağırmaktan ve ağlamaktan sezeryan yaralarım ağrımaya başladı ve dayanamıyorum yeter diyip pompa ile sağıp vermeye başladım.1 günde kanlı tabaka kalkmaya başladı. Emzirmeyi deniyeyim hemde memeyi unutmasın dedim ve emzirdim ama demez olaydım yine başa sardı ve kanadı.. o kadar kafama takıyorumki, bidaha asla emziremeyecekmiyim, hiç düzelmeyecekmi, düzelince tekrarmı olacak.. emzirme sürecinde iken denemediğim sey kalmadı hicbiri fayda etmedi. Sağma sürecimde ise doktorun yazdığı lanomast isimli kremi kullanıyorum biraz fayda ediyor ama düzelince emince aynısı olacak gibi geliyor. O kadar üzülüyorumki. Bebeğimi kucağıma aldığımda o meme arıyo ben emzirmek istiyorum ama yinede biberon veriyorum.. lütfen yardım edin nasıl düzelir düzelince tekrarlarmı??
Bana lansinoh lanomast filan etki etmedi
Kantaron
Gümüş kalkan kullandım
En son garmaston pomad aldım
Emzireceginiz vakit göğsü yıkamanız gereken bir krem, lansinoh gibi değil

Garmaston pomad iyi geldi bana 🙏

Bende aynılarını çektim bağıra bağıra emziriyordum
Eşimi yanıma çağırıyordum kolunu ısırıyordum 😃

Eczaneden silikon uç almıştık onunla emzirmiştim hem rahatça emzirdim hemde yaralarım geçti bir daha da olmadı
Tavsiye ederim. Yarına kadar alıp kullanabilirsin gümüş kapak kullanmadım onu bilmiyorum
İnşallah biran önce geçer bence sezeryan acısndan bile kötü 🤦🏻‍♀️

Şimdi tekrar hamileyim gene korkuyorum aynılarını Yaşarsam diye
Önceden duyduklarımı yapacağım soğan kapatmak filan iyi geliyor diyolar kremler önceden kullanmalıymış filan
Aynen öyle sezeryan yaram icin 1 kere ağlamadım ama bu cok kötü bisey eşim dayanamıyo yanımda durmuyor bile.. silikon gögüs ucunuda denedim ondada aynı sekilde eziyor ve aynı acı oluyor malesef😔😔

Bana lansinoh lanomast filan etki etmedi
Kantaron
Gümüş kalkan kullandım
En son garmaston pomad aldım
Emzireceginiz vakit göğsü yıkamanız gereken bir krem, lansinoh gibi değil

Garmaston pomad iyi geldi bana 🙏
Banada hicbir söylenen krem fayda etmedi şuanlık sadece lanomast biraz etki ediyor gibi ama emzirince yine aynı oluyor. Artık emzirmek istedigim için aglamaya başladım😔

Aynı şeyleri yaşamışızdır eminim dişlerimi sıkmaktan artık dökülecek sanıyordum 😂 herşeyi denedim fayda etmedi ta ki günü gelene kadar 20 gün sonra falan normalr döndü şükür emzirmenin güzelliğini verdiği mutluluğu ilk o zaman anladım. Sizinde geçecek rahat olun biraz sabır

Bırakmayın sakin. İlk tuttuğunda ben de o acıyı yaşadım, ama geçecek inanın. Ağzını mümkün olduğunca açtığında dayayın memeyi ağzına

Aynı şeyleri yaşamışızdır eminim dişlerimi sıkmaktan artık dökülecek sanıyordum 😂 herşeyi denedim fayda etmedi ta ki günü gelene kadar 20 gün sonra falan normalr döndü şükür emzirmenin güzelliğini verdiği mutluluğu ilk o zaman anladım. Sizinde geçecek rahat olun biraz sabır
İnsallah artıkgeçsede huzurla emzirsem. Düzeldikten sonra tekrar yara olmaması için birşey yaptınızmı acaba

Bırakmayın sakin. İlk tuttuğunda ben de o acıyı yaşadım, ama geçecek inanın. Ağzını mümkün olduğunca açtığında dayayın memeyi ağzına
Evet kahverengi bölgeyi tamamen vermek için o sekilde vermeyeçalışıyordum ama o şekilde almıyor sadece ucunu tutuyor yada halkanın sağ tarafını almıyor

Benim de öyleydi, kanamamıştı ama artık acıdan ağlıyordum. Gümüş kapak bana fayda etmemişti. Bir de gümüş kapağı çok iy dezenfekte etmeniz lazım ki meme uçlarınız mantar olmasın. gümüş kapak sürekli memede kalmayacak. Ben o süreçte günde 1-2 kez silikon meme uCu kullanıyordum. bir de bana mustela krem çok iyi geldi. Lansinoh hiçbir fayda etmemişti. Mustelayı sürüp emzirebiliyorsunuz yani silmeye gerek yok. memelerinizi Sürekli havalandırın. Ben bildiğiniz memeler fora geziyordum ev içinde. Atlet değse ağlıyordum çünkü. Çok geçmiş olsun.

X