Meme ucu yaralarından emziremiyorum..

Dogumdan sonra yana yakıla buraya konu açmıştım felakay haldeydim nasıl acı çekiyordum anlatamam doğum kadar bir acıydı . Lansinoh ve gümüş kapak kullandım gümüş kapak tam 2 ay gogsuödeydı bunun tek çaresi bebeğine doğru tutturmak yara iyileşir ama yenisi doğru tutmadığı için oluyor emzirme danışmanından yardım almanı durumun yoksa eğer youtubeden premanın emzirme ile ilgili videosunu izlemeni tavsiye ederim .
Hepsi geçicek sabret ben asla emziremeyeceğim sandım emzirirken kafamdan terler boşalıyordu inanılmaz acı çekiyordum kan oturuyordu et kopuyordu şuan bebeğim 9 aylık olmak üzere hala emziriyorum elhamdulillah o dönem hayal bile edemiyordum ama gepsi geçti acı yara bitti.
Gögsünün kahverengi kısmını çerevele elinle kıstır bebeğinin burnundan aşağı dogru vermeye çalış direk ağzına verme burnuna değdir, koklat iyice açsın ağzını kahverengi kısmının tamamımı aldığı an acı geçicek azalacak olmadığı an çıkar tekrar ver olana kadar bir kaç denemede olacak.

Sabret ve ne gerekiyorsa ne destek gerekiyorsa al istanbuldaysan sana harika bir emzirme danışmanı ebe önerebilirim
Teşekkürler aslında hastanemizde emzirme danışmanı var gitmeyi düşünüyorum ama malum kış ve köydeyim birde bebek var istediğim her zaman gidemiyorum ne yazıkki😕

Çok açıyorsa ilk önce acil olan yeri sağ bir iki gün daha çabuk iglesir bir şırınka ya köy öyle ver biberonla verme çünkü ona alışır

Ayva çekirdeklerini çıkarıp üstünü geçecek su ekleyip bir gün karanlıkta saklama kabunda beklettim. Jelleşen halini emzirdikten sonra da gün içindede sürekli sürüp nemlendirdim. Emzirceğim zaman mutlaka temizledim.Benimde kabuklu yaram oluşmuştu. 😞 onu falan çıkarıp rahatlattı. Hemen 2 günde etki etmiyor tabi ama biraz sabır işi bu emzirme. Pes etmemek lazım. Dilerim seninde yaraların iyileşir ve güzel bebeğini sütünle güzelce besleyip bağınızı daha da güçlendirirsin🙏❤️
Merhaba ben 29 haftalık hamileyim. Sağlık ocağındaki ebe ayva çekirdeklerini sakla doğuma yakın jel yap dedi. 2 gündür peçetede çekirdekler taş gibi olunca jel olmazsa diye korktum açıkçası. Hemen suyla karıştırıp dolaba koydum. Orda yavaş yavaş jel olur heralde. Doğuma kadar dayanır mı sizce? Bir de ne kadar su koyarsak koyalım yine de jelleştirir mi? Su oranı çok önemli mi?

Merhaba ben 29 haftalık hamileyim. Sağlık ocağındaki ebe ayva çekirdeklerini sakla doğuma yakın jel yap dedi. 2 gündür peçetede çekirdekler taş gibi olunca jel olmazsa diye korktum açıkçası. Hemen suyla karıştırıp dolaba koydum. Orda yavaş yavaş jel olur heralde. Doğuma kadar dayanır mı sizce? Bir de ne kadar su koyarsak koyalım yine de jelleştirir mi? Su oranı çok önemli mi?
Hayırlısı olsun canım🥰 ben şimdiden kavanoza atıyorum bir iki orada biriktiriyorum peçete üstünde kuruttuktan sonra. Çok suya gerek yok mutlaka bir oranı vardır ama ben göz kararı üstünü geçecek şekilde hazırlayıp kapağını kapatıp karanlık dolaba koydum. Henüz yapmadım 34. Haftamdayım. O günler gelince hazırlamayı planlıyorum🌸

X