Meme ucu yaralarından emziremiyorum..

Avent biberon ile sütünüzü sağın bir süre iyileşinceye kadar, meme reddi yapmıyor su baslık olacak

Eklentiler

• 7836B31C-E5EE-402F-91DF-B1186A4EAF6A.jpeg
    7836B31C-E5EE-402F-91DF-B1186A4EAF6A.jpeg
    106,6 KB · Görüntüleme: 62
İnsallah artıkgeçsede huzurla emzirsem. Düzeldikten sonra tekrar yara olmaması için birşey yaptınızmı acaba
Hayır hiç bişey yapmadım daha da olmadı zaten çok şükür. Sizinde öyle olcak merak etmeyin geçecek bugünler iyiki sabrettim diyeceksiniz. Sık sık emzirin geçecek diye düşünün gözünün içine bakın yavrunuzun o zaman biraz hafifliyo 🤗

Benim de öyleydi, kanamamıştı ama artık acıdan ağlıyordum. Gümüş kapak bana fayda etmemişti. Bir de gümüş kapağı çok iy dezenfekte etmeniz lazım ki meme uçlarınız mantar olmasın. gümüş kapak sürekli memede kalmayacak. Ben o süreçte günde 1-2 kez silikon meme uCu kullanıyordum. bir de bana mustela krem çok iyi geldi. Lansinoh hiçbir fayda etmemişti. Mustelayı sürüp emzirebiliyorsunuz yani silmeye gerek yok. memelerinizi Sürekli havalandırın. Ben bildiğiniz memeler fora geziyordum ev içinde. Atlet değse ağlıyordum çünkü. Çok geçmiş olsun.
Bende o sekildeyim ve aile evinde olduğumuzdan odada tıkılı kalıyorum ne yazıkki

Hayır hiç bişey yapmadım daha da olmadı zaten çok şükür. Sizinde öyle olcak merak etmeyin geçecek bugünler iyiki sabrettim diyeceksiniz. Sık sık emzirin geçecek diye düşünün gözünün içine bakın yavrunuzun o zaman biraz hafifliyo 🤗

emzirmeye asla dayanamıyorum tamamen iyilesmesini bekleyeceğim cunku her seferinde daha kotu oluyor

Onuda yaptım çok daha acıdı kurudugunda ve yıkarken acaba yanlışmı kullandım diyorum siz nasıl kullandınız
Ayva çekirdeklerini çıkarıp üstünü geçecek su ekleyip bir gün karanlıkta saklama kabunda beklettim. Jelleşen halini emzirdikten sonra da gün içindede sürekli sürüp nemlendirdim. Emzirceğim zaman mutlaka temizledim.Benimde kabuklu yaram oluşmuştu. 😞 onu falan çıkarıp rahatlattı. Hemen 2 günde etki etmiyor tabi ama biraz sabır işi bu emzirme. Pes etmemek lazım. Dilerim seninde yaraların iyileşir ve güzel bebeğini sütünle güzelce besleyip bağınızı daha da güçlendirirsin🙏❤️

Ayva çekirdeklerini çıkarıp üstünü geçecek su ekleyip bir gün karanlıkta saklama kabunda beklettim. Jelleşen halini emzirdikten sonra da gün içindede sürekli sürüp nemlendirdim. Emzirceğim zaman mutlaka temizledim.Benimde kabuklu yaram oluşmuştu. 😞 onu falan çıkarıp rahatlattı. Hemen 2 günde etki etmiyor tabi ama biraz sabır işi bu emzirme. Pes etmemek lazım. Dilerim seninde yaraların iyileşir ve güzel bebeğini sütünle güzelce besleyip bağınızı daha da güçlendirirsin🙏❤️
Teşekkürler inşallah ❤

Ah ah bende az çekmedim felaket ağlayarak emziriyordum ayva çekirdeğini jel yap bir geceden beklet canım sonra göğüs uçlarına sür bana çöm fayda etti rahatlamıştım gerçekten

Denedim ama onunda pek faydasıni göremedim😔 sanırım bizim sorunumuz emme şekli ile ilgili
Yaaa hadi ya bana da çünkü göğüs kremler vs hiç içe yaramadı şey yap şeffaf poşeti göğsüne yapıştırmayı dene bende çok çektim bilirim o acı nasıl birşeydir mecbu ağlaya ağlaya emzirdim 😬 rabbim kolaylık versin sana canım

Bende böğüre böğüre emzirdim ama pes etmedim zaten ilk 5 dk dan sonra daha az acıyordu ya da acıya alışıyorum gümüş kapakların faydasını çok gördüm eminim sizi rahatlatacaktır.. Sağlıcakla büyütün bebişinizi, pes etmeyin geçecek ❣️🙏

11 gün önce sezeryan ile doğum yaptım çok şükür herşey çok iyi çok güzeldi ilk günden azda olsa sütüm gelmeye başlamıştı. 2. Gün bebeğim emerken acımaya başladı ve sonrası her emzirme birbirindende beter olmaya başladı. Meme ucum pütürlü bi yapıya sahip ve bu yapıdan kopan parçalar bile oldu, ortası içeriye doğru yarıldı.. artık emzirirken bağırmaktan ve ağlamaktan sezeryan yaralarım ağrımaya başladı ve dayanamıyorum yeter diyip pompa ile sağıp vermeye başladım.1 günde kanlı tabaka kalkmaya başladı. Emzirmeyi deniyeyim hemde memeyi unutmasın dedim ve emzirdim ama demez olaydım yine başa sardı ve kanadı.. o kadar kafama takıyorumki, bidaha asla emziremeyecekmiyim, hiç düzelmeyecekmi, düzelince tekrarmı olacak.. emzirme sürecinde iken denemediğim sey kalmadı hicbiri fayda etmedi. Sağma sürecimde ise doktorun yazdığı lanomast isimli kremi kullanıyorum biraz fayda ediyor ama düzelince emince aynısı olacak gibi geliyor. O kadar üzülüyorumki. Bebeğimi kucağıma aldığımda o meme arıyo ben emzirmek istiyorum ama yinede biberon veriyorum.. lütfen yardım edin nasıl düzelir düzelince tekrarlarmı??
Çok geçmiş olsun. Merak etmeyin geçecek. Benim sağ göğsüm olmuştu kızım da. Bir arkadaş hakiki sarı kantaron yağı yaptırmıştı sağolsun çok iyi geldi. Krem de kullanmıştım ama yağın etkisinin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Çok geçmiş olsun. Merak etmeyin geçecek. Benim sağ göğsüm olmuştu kızım da. Bir arkadaş hakiki sarı kantaron yağı yaptırmıştı sağolsun çok iyi geldi. Krem de kullanmıştım ama yağın etkisinin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Kantoron denemedim gümüş kapaktan sonra aklımda olacak

Henüz kullanmadım yarın insallah bi sorun cıkmazsa elimde olacak kullanmaya baslıyacagım ama onun icin içinde süt birikip nemli kalınca iyileştiriyor diyolar ama her yerde meme ucunun kuru kalması gerektigi söyleniyor. Korkum düzeldikden sonrada tekrar yara olması..
Dogumdan sonra yana yakıla buraya konu açmıştım felakay haldeydim nasıl acı çekiyordum anlatamam doğum kadar bir acıydı . Lansinoh ve gümüş kapak kullandım gümüş kapak tam 2 ay gogsuödeydı bunun tek çaresi bebeğine doğru tutturmak yara iyileşir ama yenisi doğru tutmadığı için oluyor emzirme danışmanından yardım almanı durumun yoksa eğer youtubeden premanın emzirme ile ilgili videosunu izlemeni tavsiye ederim .
Hepsi geçicek sabret ben asla emziremeyeceğim sandım emzirirken kafamdan terler boşalıyordu inanılmaz acı çekiyordum kan oturuyordu et kopuyordu şuan bebeğim 9 aylık olmak üzere hala emziriyorum elhamdulillah o dönem hayal bile edemiyordum ama gepsi geçti acı yara bitti.
Gögsünün kahverengi kısmını çerevele elinle kıstır bebeğinin burnundan aşağı dogru vermeye çalış direk ağzına verme burnuna değdir, koklat iyice açsın ağzını kahverengi kısmının tamamımı aldığı an acı geçicek azalacak olmadığı an çıkar tekrar ver olana kadar bir kaç denemede olacak.

Sabret ve ne gerekiyorsa ne destek gerekiyorsa al istanbuldaysan sana harika bir emzirme danışmanı ebe önerebilirim

X