Merhaba arkadaşlar benim altı aylık bebeğim dün gece 11 de uyudu hala da uyuyor uyandırdım ağladı yine uyudu normal mi değil mi lütfen cevap verin

Şimdi buradaki herkes hemen hemen anne, veya anne olmak üzere insanlar kimseye beddua etmeye gerek yok evladı için. Buradaki yorum yapan herkes bebeğin sağlığı yani iyiliği için size tepki göstermiş. Siz kendinizi düşünüp elalemin bebeğine niye beddua ediyorsunuz? Korkup yazmışsınız yorum istemişsiniz. İnsanlar da size fikir veriyor.
Taksi var ülkede, eşinizin illa arkadaşı vardır birine dese gelir götürür, ambulans zaten gelir,
dağ başında yolu kapalı köy olsa helikopter gelip hastaneye ulaştırıyor hastayı.
Her zaman anne veya babası bebeğin yanında olamıyor işte. Burda kriz yönetimi konusunda yetersiz kaldınız.
Bebeğin bir problemi olduğu aşikar, bu kadar uyumaz siz hiç 20 saat uyudunuz mu ömrünüzde?
Kimsenin sizle alıp veremediği yok olayı şahsileştirmeye gerek yok. Bebek size bağımlı ve belki Allah korusun ölme riski olduğu için size ısrarla hastaneye götürün dendi.
Bu size bir tecrübe olsun, böyle bir durum olursa eşinizin gelemediği geç geldiği anlarda alternatif bir çözüm yöntemi bulmanız gerekiyor. Bu bebek ne zaman hasta olacağı belirsiz. Allah yaşatmasın hastalığını ama illa bir şeyler oluyor.
Her bebek farklı farklı sizin bebiş süreçleri biraz belki zor geçiriyor, pratik çözüm seçeneklerini panik anında kendiniz alamıyorsanız öncesinde eşinizle sakinken karar verin ve bir şey olursa uygulayın. Yanınızda evde paranız kartınız olsun. Dünya hali size veya eşinize bir şey olsa bebekle o an ne yapacaksınız. Birini beklemeyin. Telefonla arasanız 112'yi illa sizi yönlendirirdi o bölgedeki en yakın birime ne yapmanız gerektiğini söylerdi.
Tekrar geçmiş olsun🌸 Z Zeynepppppppppppppppppp9

Kan değerleri düşünce çocuklar böyle derin uyumazlar. Nörolojiye randevu alıp en yakın zamanda götürün.
Kan azlığı halsizlik yapıyor çok kötü bir şey aslında kan degerlerinin çok düşmesi bayıla bilir.
Benim annemde ciddi kan azlığı sorunu var bir anda çok kötü oluyor halsizleşiyor ilacı bitince hemen yenisini almazsa bayılma durumları ola bilir titreme geliyor yani mutlaka çocugun kan degerlerini yükseltmek lazım yoksa yine çocuk bu durumları yaşayacak.

Kan azlığı halsizlik yapıyor çok kötü bir şey aslında kan degerlerinin çok düşmesi bayıla bilir.
Benim annemde ciddi kan azlığı sorunu var bir anda çok kötü oluyor halsizleşiyor ilacı bitince hemen yenisini almazsa bayılma durumları ola bilir titreme geliyor yani mutlaka çocugun kan degerlerini yükseltmek lazım yoksa yine çocuk bu durumları yaşayacak.
19 saat kadar uyutacak bir kansızlık ilaçla değil kan verilmeyle geçer. Bebeklerde bu böyledir. Ki gitti tahlil yaptılar kan değerleri diyor hangi değerler düşük? Hiçbir doktor bu durumu kan değerine bağlamaz muhakkak nöroloji görsün derdi. Bir de anladığım kadarıyla küçük bir yer. Nöbetçi pediatri hekimi var mıydı acaba? Bana hiç inandırıcı gelmedi

19 saat kadar uyutacak bir kansızlık ilaçla değil kan verilmeyle geçer. Bebeklerde bu böyledir. Ki gitti tahlil yaptılar kan değerleri diyor hangi değerler düşük? Hiçbir doktor bu durumu kan değerine bağlamaz muhakkak nöroloji görsün derdi. Bir de anladığım kadarıyla küçük bir yer. Nöbetçi pediatri hekimi var mıydı acaba? Bana hiç inandırıcı gelmedi
Kan degerleri düşükse surekli halsiz uyku halinde ola bilir aşırı derecede düşerse zaten bir yerlerde düşer kalır mesela böyle sorunu olanlar.Ama zaten biz bu kadının anlatdigi kadar biliyoruz belki de daha ciddi bir şeyler oldu çocuk bayılmış bile ola bilir uyuyor zann etmişdir.
Zaten nörolojiden önce çocuga bebek doktoru bakıyor onun alanıyla ilgili sorun varmi diye ikinci aşamada nöroloji doktoru bakıyor.Ben düzenli kontrole gidince böyle oluyordu çunki ikisi farklı doktorlar mutlaka ikisinede baktırıyodum.Biri bedeniyle sağlıgıyla ilgili bakıyor biride çocugun nöroloji açıdan sorunları varmı hareketlerine bakıyor gelişim geriligi falan varmı diye.
Inşallah götürmüşdür çocugu.

Kimse kadının onuruyla oynamıyor 19 saat uyuyan bir bebek var hayatında bebek görmemiş biri bile anlar 19 saat uyuyamayacağini , hastaneye gitmiyor bari saglik ocağına kap götür, bir komşuya söyle neden yanı o kadar koca bir gün bekleniyor. Dövmemistir elbette ama kusura bakmasin kimse neler gördük maalesef iyi düşünmemek onuruyla oynamak değil.
Esim yok diyor taksiye binsin gitsin, parası mi yok, valla ambulansı çağırsa polisi çağırsa gelir.

Benim oğlumu parkta kedi cizdi tetanoz aşısı vardı ama cocuk ağlamaya başladı kaygılı bir çocuk bu konuda ben bişey olmayacağını bildiğim halde sağlık ocağıni aradim ne yapalım diye, aşıya götür dedi kanamisti bacağı, ebe arkadaşımi aradım aşı yaptır dedi, esim işte uzak aramız bişey olmaz dedi. Ama tuttum taksi çağırdım 8 aylik bebeğimle götürdüm hastaneye, bişey olmazdi belkide ama ya olursa diye götürdüm.

Ac kalmsitr sekeri düşmüştür vs diyorsunuz bu yenidoğan bir bebek değil uyandıramasak zorlansak. Baygınlık mi geçiriyor, nöbet mi geçiriyor belli değil
Kani dusukmus diyor 19 saat uyanmamasi icin depolarinin tamamen boşalması lazım.

Burda konu sahibini eleştirelim fakat, dövdün vs farklı tarzda yorum olmaz.

Eğer konu sahibi çok farklı geldi ise aile ve sosyal hizmetler bakanlığı devreye sokulabiliyor ise arar sokarlar.

Emin değilim ama daha önce oldu galiba.

Ben ne rahat insanlar gördüm karşıdaki telaşa giriyor fakat asıl kişi çok rahat.

Daha önce de muz mevzusu varmış okudum hepsini.

Kan degerleri düşükse surekli halsiz uyku halinde ola bilir aşırı derecede düşerse zaten bir yerlerde düşer kalır mesela böyle sorunu olanlar.Ama zaten biz bu kadının anlatdigi kadar biliyoruz belki de daha ciddi bir şeyler oldu çocuk bayılmış bile ola bilir uyuyor zann etmişdir.
Zaten nörolojiden önce çocuga bebek doktoru bakıyor onun alanıyla ilgili sorun varmi diye ikinci aşamada nöroloji doktoru bakıyor.Ben düzenli kontrole gidince böyle oluyordu çunki ikisi farklı doktorlar mutlaka ikisinede baktırıyodum.Biri bedeniyle sağlıgıyla ilgili bakıyor biride çocugun nöroloji açıdan sorunları varmı hareketlerine bakıyor gelişim geriligi falan varmı diye.
Inşallah götürmüşdür çocugu.
Onu diyorum işte. Hem acilde pediatri zor bulunur eah değilse. Hadi buldu nörolojiye yönlendirmesi gerekirdi.

Biz çocuğu rutin kontrol için çocuk doktoruna götürdük kafa ölçümü küçük dendi (47.5 olması gereken değer 45.5 çıktı) direkt pediatrik nöroloji profesörünün muayenehanesinden randevu aldık mr genetik metabolizma psikiyatri kromozom testi microarray testi vs kbb göz doktoru ohooo… Kadın çocuğu 19 saat uyuyor diye eşini bekliyor. Sanırım bir ülkede taksilere kıran girdi. Allahım sen affet. Kan değerleri düşük çıkmış diyor. Hangi kan değerleri? Bin tane kan değeri var Hematoloji biliminde sen hangi değerden bahsediyorsun bacım?? Demir düşükse bu senin suçun çocuğa adam akıllı demir takviyesini vereceksin. Ve insan olan 19 saat çocuk uyansın diye beklemez. Dikkat edersen anne olan demiyorum insan olan diyorum. Çünkü her normal insan evladı 6 aylık bebeğin 19 saat uyumayacağını bilir. 😑😡

X