Mide balonu sürecim ve diyetisyen arayışım

Çok teşekkür ediyorum açıklamalarınız için.bir arkadaşım taktırdı ancak agrı kramp bulantı şikayetleriyle 2hafta sonra çıkarttırdı.ben böyle olsun istemem asla.ancak bu agrılar oranlar bulantılar ilaç kullansam geçmez mi.benim günlük rutini mi bozar mı bu rahatsızlıklar. Çocuklarımın okul süreci.yapılması gereken işler aksar mı.arkadaşım baya korkuttu.hiç kalkamadım sürekli başım döndü dedi.yardımcı lazım yanına dedi.bunlar beni düşündürüyor açıkçası.
Tekrar teşekkürler gücünüz bol olsun 🙏

Çok teşekkür ediyorum açıklamalarınız için.bir arkadaşım taktırdı ancak agrı kramp bulantı şikayetleriyle 2hafta sonra çıkarttırdı.ben böyle olsun istemem asla.ancak bu agrılar oranlar bulantılar ilaç kullansam geçmez mi.benim günlük rutini mi bozar mı bu rahatsızlıklar. Çocuklarımın okul süreci.yapılması gereken işler aksar mı.arkadaşım baya korkuttu.hiç kalkamadım sürekli başım döndü dedi.yardımcı lazım yanına dedi.bunlar beni düşündürüyor açıkçası.
Tekrar teşekkürler gücünüz bol olsun 🙏
Benim en zorlandığım dönem ilk 10 gündü. Ben dünyanın bir ucunda tek başıma yaşıyorum. Bu süreci yalnız atlattım. Bu ağrı, bulantı ve kramp sürecinin geçici olacağına odaklanırsanız süreci psikolojik olarak daha rahat atlatırsınız. Halsizlik oluyor evet çünkü çok az besleniyorsunuz. Bunun için de vitamin takviyesi kullanmayı öneriyorlar, ben de öyle yapmıştım. Sonra zaten yavaş yavaş herşey normale dönüyor.

Ama balonu bugün taktırdım yarın hiçbişey olmamış gibi yaşantıma devam edeyim diyemezsiniz. Kendinize 1 hafta 10 gün vermeniz lazım. Geceleri de mide yanmasından rahat uyuyamayacaksınız bi süre. Vücudunuzu anlamaya çalışın bu süreçte. Midede yabancı bir cisim var ve mide onu krampla, ya da fazla asit salgılayarak ya da kusma yoluyla mideden atmaya çalışıyor. Ama hep böyle de devam etmiyor. Dediğim gibi ilk 1 hafta 10 gün sonra hepsi azalıyor ve rahatlıyorsunuz.

O süreçte mümkünse evle ve çocuklarla birisi ilgilenirse rahat edersiniz. Ben ilk 10 gün markete bile zar zor gidip gelmiştim.

X