Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Minoksil kullanan var m aranzda arkadalar ??

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
cnm 2 ay bitti umudum kalmadı artık kel olcam yakında .sen yine küt kestirmişsin ben erkek saçı gibi kestirdim .bi de benim saç yapış yapış oluo cnm sen de de oluomu ?minoksil kullanırken olmuodu ama kırklanda oldu
canım bende yapış yapış olmadı hiç,bilemiyorum tabi zlmm canım ben diana hapıyla birlikte kullanıyorum,6 ay kullanıp git faydası oluyor de.benim doktorum öyle demişti.belki vücudunun bir tarafında eksiklik vardır,yani demir,hormonlar yada adetlerinde problem vardır.diana hepsini düzenliyor.

ben tam 1 hafta oldu minoxidil kullanıyorum.psikolojik mi bilmiyorum ama çok iyi geldi sanki saçlarım canlandı.bioblas saçımı keçe gibi yapmıştı ama minoxsidil kullanalı çok hoş görünhüyor.fakat ilk 3 gün saçlarım daha fazla döküldü.şimdi çok az dökülüyor.
bi sorunum var yalnız bu ilaç çok başağrısı yaptı bende halada başım ağrıyor. :KK43:
canım yaptıysada farketmedim şahsen,saçımdan başka birşey düşünemiyorum,baş ağrısı olduysada minoksile bağlamdım yani hiç

kızlar hipotiroidi olanlar kullanmamalı denmiş bi sitede. öyle mi gerçekten? doktorunuz böyle bişey söyledi mi size

Bende bugün 1. şişemi bitirdim tekrar ısmarlayacağım.Yıllardır denemediğim şampuan kalmamıştı bu çok iyi geldi..

ben tiroidle ilgili bişey gormedım ama...sanırım böbrek ve karaciğer rahatsızlıgı olanlar kullanmamalı yazıyodu...tiroidi goremedım yanı..ama kullanmayada başlamadım doktora sorcam en iyisi..

minoxidille saçı cıkan .. dokulmesi duran varmı.. ve ürünü sürekli kullanmak gerekiyor omur boyu.. bırakınca tekrar dokulecek saçlar yani.. ee ne anladım ben bu işten.. bende bi kutu var kullanmadım aylardır.. bi kutudan ne olcakki..

minoxidille saçı cıkan .. dokulmesi duran varmı.. ve ürünü sürekli kullanmak gerekiyor omur boyu.. bırakınca tekrar dokulecek saçlar yani.. ee ne anladım ben bu işten.. bende bi kutu var kullanmadım aylardır.. bi kutudan ne olcakki..

canım zaten doktorlar bu en son seçenek olarak veriyorlar.valla ben saçımın dökülmesinden,kel klamasındansa ömür boyu kullanmaya razıyım.bunu demeyi başarıyorsan,başla ben başladım,uzun süreli bir dökülmen varsa minoksil başka çözüm yok,ya bide bu işin hamilelikten sonrası var.avuç avuç dökülüyormuş senağlama
ZLMM canım %5 mi kullanmayı düşünüyorsun

cnm ben zaten 1.5 aydır %5 kullanıorum ama nafile naptıysam durmadı dökülenleri görmemk için kazıtıcam artık

cnm ben zaten 1.5 aydır %5 kullanıorum ama nafile naptıysam durmadı dökülenleri görmemk için kazıtıcam artık
canım %2 kullanmıyormuydun sen?
%5 i 1.5 ay kullandıysan daha erken,5-6 ay kullanmak gerekiyor canım,birde hiç doktora gittin mi?kan tahlili,hormon vs.doktora bir sor istersen minoksilin yanına diana 35 hapı veriyorlar,tedavi için daha etkiliymiş,ben öyle kullanıyorum.bazıları demir hapıda kullanıyor bu ikisinin yanına eğer düşükse tabi,ben haşır neşir olduğum için,doktor altsınırın azcık üzerinde olsa demir kullanma diyor halbuki,en az 50-60 olması gerekiyor,yada mesela bazı doktorlar hormon tetkikini adetliyken istemiyorlar.halbuki adetliyken istemeleri gerekiyor yoksa yanlış değerler çıkıyor,
neyse istersen sana bir site tavsiye edebilirim saçı dökülenlerin paylaşım alanı,minoksil kullananlardan tut değişik değişik losyonlar kullanana kadar herkes var,ben seviyorum o siteyi,istanbulda iki ünlü doktor var,onların hastaları,saç dökülmesiyle uğraşıyorlar.

mrb arkadaşlar ...benimde sizler gibi saç sorunum war.sürekli boyatıp rengini açtırmaktan özellikle saçlarımın ön kısımlarında parmak ucu kadar açılmalar oldu.bundan 3 yıl önce cilt doktoruna gittim bütün testler yapıldı hormonel hiç bir bozukluk yok ve doktorum tek saç çıkartan ilaç rogaine dedi onu önerdi.bu ilaç ankara amerikan pasajında satılıyor ankaraya gittim ilacı aldım 3 ay kulandımm çok memnun kaldımm saçlarımı çıkartmıştı.tabi sonradan ben defalarca boyattım saçımı..şuan priorin hap şampuanını kullanıorumm bi faydasını göremedim sadece saçlarımı daha hızlı uzattı.çok araştırdımm şuanda rogaine almak istiyorum.birde minoxil die ürün cıkmışş eczaneye gittim rogaine nin aynısı dedi.ama ben pek güvenemiorum.çünkü rogaine kullandığım için onun etkisini göstericekmi bilemiorum.şimdi ankaradan amerikan pasajının telefonunu buldum aradım 149tl 3 aylık set.peşin alırsan 125 tl olur dedi.ewine gönderiolar ben sipariş wericem sipariş vermek isteyenler olursa telefon numarasını yazıyorum.AMERıKAN PASAJI TEL:0312 425 30 78

ben de ordan aldım kırkland ama dökülme üzerine bi etkisi olmadı tam tersi yapış yapış yaptı aşırı döktü ben de bıraktım

canım amerikan pasajını bende duydum ama cesaret edemiyorum,o yüzden eczaneden alıyorum,minoksilde iyi,rogaine'i denemedim ama

bana amerikan pasajındakiler sahte dendi 3 kutusunun 90 a aldım herkes ii bi şey olsa o kada r fiyata verilir mi dio?yani her kafadan bir ses geliyor

minoksidili 1,5 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. yeni saçlarım çıkıyor saçlarımı bastırıp aynaya yaklaşınca yeni çıkan seçler görünüyor bir sürü çok mutluyum sonunda ilacımı buldum sanırım inşallah böyle devam eder.üstelik diğer ilaçlardanda ucuz.kesinlikle tavsiye ediyorum.önceden sabah geceliğimin arkasında bir sürü saç olurdu dökülen ve ben kahrolurudum gördükçe.şimdi bi tane bile dökülmüyor.sadece banyodan çıkınca tarakta oluyor ama oda normal sayıda.her insanda olacak kadar.henüz istediğim seviyeye gelmedi saçım ama sanırım 3-4 ay sonra böyle giderse seyrelen yerlerim kapanacak.

cnm doktor tavsiyesiyle mi kullanıorsun bi de dökülme tipin AGA mı ?

hayır doktor tavsiye etmedi ben burdan okuyup aldım.ama daha sonra doktora gittim o bana hiç bi halta yaramayan zinco ilacını verdi bende minoksidil kullandığımı söyledim doktorda devam et minoksidile dedi.(bu arada doktorumda keldi ve benim bütün güvenim gitti)

AGA nedir bilmiyorum ama bana bi sürü test yapılmıştı önceden ve kan değerlerimde hormonlarımda bi sorun çıkmamıştı yani bi sebep bulamadı doktor.benim en çok önlerimde var dökülme.zaten minoksidilide ön tarafıma sıkıyorum ama yinede bütün kafama etki etti ve dökülmem gözle görünür derecede azaldı.
saçlarım yeni çıkmaya başladı daha yeni etki etti ilaç ama böyle devam ederse çok ümitliyim bu ilaçtan.
ben kullanmaya devam edicem izlenimlerimi sık sık yazıcam buraya.inşallah hepimizde şifa bulur ve saçlarımız kaybetmeyiz.

Arkadaslar tavsıyem eczanelerden alın bu tur seylerı sacları kurtarayım derken hepten saclardan olmayın..eczanede satılıyor gıdın alın bu kada basıt ve kullanırken sabredın 6 ay baska alternatıf yok zaten

arkadaşlar minoksidil saç spreyi ni ben kullandım..1 kutu..öncelikle şunu belirteyim.ben doktorum..dermatolog olan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım,hatta aldım demeyeyim arkadaşıma numune gelmişti,o da benim problemimi bildiği için bana verdi..Şimdi şunları paylaşmak istiyorum.
1- bayanlar kesinlikle %2 lik olanını kullanmalı ..çünkü ilacın androjenik etkisi var.
2-minoksidil denen madde hipertansiyon tedavisi için kullanılan bir madde..kullanan hastalarda kıllanmada artış olduğu görününce firmalar araştırmış ve bu spreyi üretmişler..kıllanma üzerine artışın hangi mekanizmayla olduğu tam olarak bilinmiyor
3-ilaçla ilgili bilmeniz gereken en önemli şey androjenik tipte dökülmeler de etkili.yani erkek tipi dökülmeler..saçın tepesinin açılması,alın veya yanlardan açılma gibi..Bu önemli çünkü;genel saç dökülmelerin de etkili değil.saçın açılan yerlerine kullanılıyor..tüm saç derisine uygulamak hem doz aşımı yapar hemde önerilmiyor
4-saçta yaptığı etki gerçekten güzel(tekrara belirtiyorum bölgesel saç dökülmeleri)..ancak bilinmesi gereken bir şey de ilacı kullandığınız sürece etkili ilacı keserseniz zamanla dökülme gene başlıyor.Demem o ki sürekli kullanmak gerekiyor.
5-karaciğer böbrek ve tiroit fonksiyon bozukluğu olnalarda kullanılması doktor tavsiyesine göre yapılmalı..doktora (eczacınıza değil) danışmadan kullanmayın..baş ağrısı yan etkisi var..zamanla geçiyor.
6-yazının başında ben kullandım demiştimçünkü benim saçımın tepesinde dökülme var.tecrübelerim şunlar
---çevremdekilerin dikkatini çekecek derece de saçımın tepesinde ki dökülme azaldı.ve yeni saçlar çıktı..1 kutu kullandığım halde ben etkisini gördüm..ilacın prospektüsün de önce dökülmeyi biraz artırır yazmasına rağmen bende artmadı..
---- bırakalı 3ay oldu şimdi hafif dökülme gene var.1 kutu daha almayı düşünüyorum.
---- hem bir hekim olarak hemde bu konuda deneyimli olmama ve aynı problemi yaşadığımız için bunları sizinle paylaşmak istedim...kalın gür uzun ve beyazı olmayan(!) saçlarla yaşlanmanız dileğiyle..

X