Mod düşüren insanlar

yazarhanim35

Yazar Hanım
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
29.071
42.884
Selam kızlar

Bir dönem 4-5 ay kadar iş yerinde birlikte çalıştığım bir arkadaşım vardı ayrıldıktan sonra da görüşmeye devam ettik dün burda konu açtım Yunanistan adaya gitmek istiyorum yazın diye akşam mesaj atmış işte ne kadara mal oldu gibisinden aşağı mesajları ekliyorum
( yeşil olan ben ) hemen modunu düşürüp insanı aşırı demorilize ediyor zaten tek başıma ilk defa yurt dışına çıkacağım korkularım çekincelerim var bir de üstüne böyle tüy diken olunca vaz mı geçsem acaba diyorum

IMG_1717.jpeg

Kişiyi tanımadığım için bir şey diyemem ama ben çok negatif bir şey göremedim, geyik muhabbeti gibi ciddiye alınacak bir mesaj yok ortada laflanmış. Olma ihtimali olan şeyleri söylemiş. 🤷🏻‍♀️Türkiye'de bile farklı yere gidince insan bocayalabilir.
Maddi yönden alternatif sunmuş 🤔 Zevk ve tercih meselesi kimi Roma der kimi Katar, çok da takmamak lazım ya bu mesajları 😅

Selam kızlar

Bir dönem 4-5 ay kadar iş yerinde birlikte çalıştığım bir arkadaşım vardı ayrıldıktan sonra da görüşmeye devam ettik dün burda konu açtım Yunanistan adaya gitmek istiyorum yazın diye akşam mesaj atmış işte ne kadara mal oldu gibisinden aşağı mesajları ekliyorum
( yeşil olan ben ) hemen modunu düşürüp insanı aşırı demorilize ediyor zaten tek başıma ilk defa yurt dışına çıkacağım korkularım çekincelerim var bir de üstüne böyle tüy diken olunca vaz mı geçsem acaba diyorum

Eki Görüntüle 3391745
Bir şey dememiş ki buluttan nem kapmaya yer arama

Yani bazı insanlar evet mod düşürüyor ama siz de önemsiz bir arkadaşınızla tek bir yazışmadan (ki bana kalırsa öyle çok aman aman da bir şey dememiş) hemen aşırı demoralize olup seyahatinizden vazgeçmeyi düşünüyorsanız bu karşıdan ziyade sizlik bir problem gibi göründü bana

Mod düşürecek bir mesaj göremedim.
Bende biraz gerçekçiyim, vize zor yalan değil ki. Turist olarakda gitsen vermeyince vermiyorlar vizeyi.
Vize problemim olmamasına rağmen kardeşime zor olacağından vizesiz ülkeler bakıyoruz bizde.
Kendincede Yunanistan için o paranın çok olduğunu düşünerek başka alternatif söylemiş bu kadar hassas olmayın ya hu bisey yok şu mesajlarda.

Bunlar karamsar insanlar, maksat mod düşürmek değil yani. Kendi hayatlarında da böyleler.
Ben bilinçli yaptıklarını bile düşünmüyorum.
Bilerek yapanı anlarsınız zaten.
her şeyde böyle ama benimle mutlu olsun diye paylaşırım araya negatif bir şey sokar direkt
Kişiyi tanımadığım için bir şey diyemem ama ben çok negatif bir şey göremedim, geyik muhabbeti gibi ciddiye alınacak bir mesaj yok ortada laflanmış. Olma ihtimali olan şeyleri söylemiş. 🤷🏻‍♀️Türkiye'de bile farklı yere gidince insan bocayalabilir.
Maddi yönden alternatif sunmuş 🤔 Zevk ve tercih meselesi kimi Roma der kimi Katar, çok da takmamak lazım ya bu mesajları 😅
her şeyde böyle ama benimle mutlu olsun diye paylaşırım araya negatif bir şey sokar direkt
Bir şey dememiş ki buluttan nem kapmaya yer arama
Ben mod düşürücü bir şey göremedim. Siz de abartmayin bu kadar 2 adımlık yere gidiyorsunuz alti ustu, bir sürü Türk var zaten orada neye gerildiniz.
Bu kadar da laf söylenmeyeceksr kimseyle bir şey paylaşmayin. 😀
Yani bazı insanlar evet mod düşürüyor ama siz de önemsiz bir arkadaşınızla tek bir yazışmadan (ki bana kalırsa öyle çok aman aman da bir şey dememiş) hemen aşırı demoralize olup seyahatinizden vazgeçmeyi düşünüyorsanız bu karşıdan ziyade sizlik bir problem gibi göründü bana
Mod düşürecek bir mesaj göremedim.
Bende biraz gerçekçiyim, vize zor yalan değil ki. Turist olarakda gitsen vermeyince vermiyorlar vizeyi.
Vize problemim olmamasına rağmen kardeşime zor olacağından vizesiz ülkeler bakıyoruz bizde.
Kendincede Yunanistan için o paranın çok olduğunu düşünerek başka alternatif söylemiş bu kadar hassas olmayın ya hu bisey yok şu mesajlarda.
Bence reel bir durumdan bahsetmiş. Mod dusurmelik bişey göremedim standart sohbet gibi geldi.
Daha bir yere gitmeden 7 köye duyurursanız gideceğinizi tabii ki kıskanç insan da çıkar mod düşüren de çıkar. Neden herkese sorma gereği duyuyorsunuz ki. Ayrıca ilk mesajdan anladığım niyetiniz Yunan sevgili bulmak biraz da?
her şeyde böyle ama benimle mutlu olsun diye paylaşırım araya negatif bir şey sokar direkt . hayır konuşmanın öncesinde o dedi yunanistanda bulursun belki hayatının aşkını diye ona istinaden yazdım
Burda mod düşüren bir şey yok ki. Yorumlar can sıkıcı ise kimseye soylemeyin. Bazı Balkan ulkerinde kapı vizesi sıkıntı bir sorun yaşayıp girememistik mesela. 40 bin de Yunanistan için evet pahalı.
her şeyde böyle ama benimle mutlu olsun diye paylaşırım araya negatif bir şey sokar direkt . buna pasaport ücreti + feribot + konaklama +orda harcayacağım rakam da dahil malum 1 euro =33,67 şu an
Yani bir şey dememiş ki arkadaşınız. Olabilecek bir ihtimalden bahsetmiş. Yanii oleyyy süperrr diye tepki vermesini bekleyemezdiniz. Sizin adınıza da mutlu olduğunu belirten mesaj atmış
her şeyde bir olumsuz bahane öne süren biir tek bu konuda değil

Bence gayet de mod düşürmüş. Yorumlara şaşırdım. Evet olabilecek bir ihtimal ama ne gerek var bunu böyle söylemeye, hasetli bir tarz sezdim. Bir de balkanlar daha iyi olurmuş falan demiş, ne saçma. Yurt dışına çıkmak için çıkmıyor 'normal' insanlar, istediği ülkeyi görmek için çıkıyor. Yunanistan ile Balkanlar ne alaka yani.

Bence gayet de mod düşürmüş. Yorumlara şaşırdım. Evet olabilecek bir ihtimal ama ne gerek var bunu böyle söylemeye, hasetli bir tarz sezdim. Bir de balkanlar daha iyi olurmuş falan demiş, ne saçma. Yurt dışına çıkmak için çıkmıyor 'normal' insanlar, istediği ülkeyi görmek için çıkıyor. Yunanistan ile Balkanlar ne alaka yani.
balkanları da düşünüyorum ama daha kışın böyle daha relaks gitmeyi düşünüyorum maddiyat da sorun değil şu an çalışıyorum öderim. her şeyde böyle ama benimle mutlu olsun diye paylaşırım araya negatif bir şey sokar direkt

O zaman devamli sizi pohpohlayacak arkadaslar bulup onlara anlatin.
Kiz da dogru söylemiş ayrica, ben AB vatandasym o yuzden vize deneyimim olmadi ama Turkiyeden vize istemeyen ulkelerde bile bir takim sorunlar yasadigini anlatan insanlar dinledim. Kapida vizede de sorun cikiyordur muhtemelen insan gibi söylemiş nesi var bunun, insanlar tanimadiklari insanlari bile bu konularda bilgilendiriyor.

Çok ciddiye almayın "He diyin geçin" herkesin her dediğine alınırsak, yapmaya kalkarsak ohooo ömür geçmez 🌸 Karar vermişsin git ye iç gez boşver 😊

O zaman devamli sizi pohpohlayacak arkadaslar bulup onlara anlatin.
Kiz da dogru söylemiş ayrica, ben AB vatandasym o yuzden vize deneyimim olmadi ama Turkiyeden vize istemeyen ulkelerde bile bir takim sorunlar yasadigini anlatan insanlar dinledim. Kapida vizede de sorun cikiyordur muhtemelen insan gibi söylemiş nesi var bunun, insanlar tanimadiklari insanlari bile bu konularda bilgilendiriyor.
pohpohlamak değil mesela hanımefendi. mesela olası bir başka şeyi anlattığım zaman bile hemen negatif yorum yapıyor. canı isteyince yazar istemeyince günlerce yazmayan bir insan kendisi.

Ya bakış açısı, şahsi yorumu demek ki o da öyle seviyor :KK70: amaaan zaten herkes gergin çok da önemsememek lazım :) muhabbetin öncesi sonrasını da bilmiyoruz para faslı geçti veya seçeneklerde varsa :KK70: beş mesaj üstünden ne bileyim bana tuhaf bir şey yok gibi geldi :)

X