Moralim çok bozuk ilk defa eşim çok kalbimi kırdı

Istemeyebilir ama verdiği tepki çok fevri. Haliyle kırılmışsınız.İstemedigini belirtmenin bin türlü yolu var en kırıcı olanı seçmiş ne yazık ki😑

Ben sizi hatalı görmüyorum 😌 bunca zamana kadar eşinizi hep alttan almişsiniz. Soz sustukca esiniz tepenize binmis hep onun ailesiyle ugrasmissiniz 29 yasindasiniz ilerki zamanda hamile kalip kalmayacaginiz belli değil. Savas her zaman var hatta biz dogmadan oncede vardı o zaman kimse üremesin. Sizin yerinizde olsam cinsel iliskiye bir sure girmezdim yemegini falanda yapmazdim ilgilenmezdim ne demek duvara vazo fırlatıp hakaret etmek. Bir sure burnunu sürtün

34 yaş geç bence çocuk için.
İlk kızımı 42 yaşında, ikinci kızımı 43 yaşında doğurdum. Çocuk sahibi olmak yaşadığınız hayat ile alakalı.
Eşiniz çocuk istemiyor ise bunu açıkca belirtmesi gerekiyor. 2 senelik evlilik çocuk gündemini almak için yeterli. Bugün savaşı bahane eden yarın başka bir şeyi bahane eder.

İlk kızımı 42 yaşında, ikinci kızımı 43 yaşında doğurdum. Çocuk sahibi olmak yaşadığınız hayat ile alakalı.
Eşiniz çocuk istemiyor ise bunu açıkca belirtmesi gerekiyor. 2 senelik evlilik çocuk gündemini almak için yeterli. Bugün savaşı bahane eden yarın başka bir şeyi bahane eder.
Allah çocuklarınızı size bağışlasın umarım harika sağlıklı uzun ömürleri olur ayrıca yorumunuzda ki bir çok şey düşüncelerime tercüman olmuş teşekkürler

Ben sizi hatalı görmüyorum 😌 bunca zamana kadar eşinizi hep alttan almişsiniz. Soz sustukca esiniz tepenize binmis hep onun ailesiyle ugrasmissiniz 29 yasindasiniz ilerki zamanda hamile kalip kalmayacaginiz belli değil. Savas her zaman var hatta biz dogmadan oncede vardı o zaman kimse üremesin. Sizin yerinizde olsam cinsel iliskiye bir sure girmezdim yemegini falanda yapmazdim ilgilenmezdim ne demek duvara vazo fırlatıp hakaret etmek. Bir sure burnunu sürtün
Çok teşekkür ederim ben yine kendi üzerime düşen görevimi yerine getireceğim ki vicdan azabı çeksin hak etmediğimi anlasın küfürü duvara vazo atılacak bir insan olmadığımı görsün kötülüğüne iyilikle yaklaşarak ona ceza vereceğim vicdanı sızlasın

Ben evlenirken daha ilk gorusmemizde evlenince cocugum olsun istiyorum cok beklemem demistim esime. Bu konuda bana olumsuz tek.kelime etmemisti. Ustune tup bebek tedavisi gerekti. Cok sukur cocugum oldu cok aramadan ama o surecte kaynana problemleri yasadik ve bosanma esigine geldik. Bir kavgada kocam bana demesin mi sen cocuk isterken beni tup bebek sureclerine suruklerken bana mi sordun hic fikrimi aldin mi? O yuzden erkek milleti kopruyi gecene kadar her seye he der. Bir de biz kadinlar da olumlu bakariz o surecte her seye. Esiniz sizi malesef kandirmis. O bes sene gecince de bahanesi bitmeyecek. Cocuk olsa da rahati bozuldugu her an sizi suclayacak. Bence evliliginizi gozden gecirin. Beklemenin bir sınıri vsr. Bes sene icinde adamin veya sizin olmeyeceginiz ne malum. Evet bir taraf istemezse zorla degil ama o zaman biraz gercekci hedefler koysun yok bes sene yok on sene ben kabul etmezdim sahsen. Siz ediyorsaniz siz bilirsiniz tabiki.

Direk konuya gireceğim elim ayağım titriyor ben 2 yıldır evliyim eşimle 2 senede çok zorluk atlattık maddi manevi say say bitmez akrabalarla kavga ettik düğünde takılan takılara kadar iade ettik ama her seferinde birbirimize olumsuzluk yansıtmadan sorunları çözdük ikimizde pozitif neşeli insanlarız evimizi aldık her konuda rahatız dedik tam düzlüğe çıktık bu sefer çocuk sorunumuz çıktı eşim çocuk istemiyor neden diyorum bana diyor ki bu ekonomi de bu ülke de çocuk yapılmaz şimdi diyor her yerde savaş var 2 ay sonra bizim evimize bomba gelmeyeceği ne malum diyor yani bir sürü sebep sayıyor sonuç olarak diyor ki 5 sene sonra görev yerim değişecek ayrıca tazminat alıp mesleği de bırakma hakkım olacak anca o zaman yapabiliriz benim aklım almıyor o zaman kimse çocuk yapmasın mı yani savaş var diye üreme dursun dünya da neyse 1 saat önce gece nöbetinden geldi aramızda yakınlaşma oldu bende o sıra şakayla karışık tüh prezervatif bitmiş o zaman ilk çocuk denememiz başlıyor dedim ama cidden şaka yapmak istedim koltuktan kalktı bana bağırdı acelen ne bu ne çocuk isteği daha genciz 5 sene sonra yapsak ölür müsün dedi ama cidden aşırı bağırdı ses kesin alt kata üst kata gitti bende dedim ki 5 sene sonra ben 34 yaşında olacağım çocuk evlenirken biz yaşlı olacağız güzel günlerine hep geç şahit olacağız geç bile kaldık dedim paramız var ikimizde çalışıyoruz salak olma dedim ben öyle diyince 2 katı sinirlendi bana hediye aldığı vazoyu duvara fırlattı çekti gitti odaya kapıyı da üzerine kapattı ben geberip yatacağım geceden beri ayaktayım uyanınca devam ederiz dedi dondum kaldım gözüm doldu olduğum yere çöktüm bu ilk büyük kavgamız oldu ben haksız mıyım ne yapmam gerekiyor çıkmaza girdim çocuk görünce bile gözüm doluyor çok istek var içimde nasıl ikna edebilirim 34 yaş geç bence çocuk için.
Konuyu bir süre rafa kaldırın.
Eşiniz demekki 'baba' olacak yapıda değil.
Gidişata göre yönünüzü çizersiniz.

Eşine değer veren, kıymet bilen insan çocuk mevzusu olunca duvara vazo atıp parçalamaz.
Mevlana demiş ki;
"Gönül almayı bilmeyene, ömür emanet edilmez"

Bu sözü hayatınızda uygulayın.

Ben yıllarca sabrettim ama baktım ki değişen birşey yok, bu söz ile son verdim. Allah'a şükürler olsun, şimdi daha huzurluyum

İşten geldiği için abartılı tepki verdiğini umuyorum . (Yapmaması lazım yine de) bu tepkiyi haketmediginizi söyleyin. Sakinlesince konuşun hiç istemiyorsa ozaman ne yapmanız gerektiğini düşünürsunuz

Haklısın kırılmakta. Tepkileri ağır ve gereksiz.
Çocuk istememekte haklı olabilir ama agresif tavırlarının ardında başka birşey olabilir. Bence hiç istemiyor çocuk. Neyse bu tavrının bedelini ödetmen gerek. Şiddet eğilimi göstermiş. Ama ben olsam gururlu davranırdım böyle birinden çocuk yapmazdım.

Direk konuya gireceğim elim ayağım titriyor ben 2 yıldır evliyim eşimle 2 senede çok zorluk atlattık maddi manevi say say bitmez akrabalarla kavga ettik düğünde takılan takılara kadar iade ettik ama her seferinde birbirimize olumsuzluk yansıtmadan sorunları çözdük ikimizde pozitif neşeli insanlarız evimizi aldık her konuda rahatız dedik tam düzlüğe çıktık bu sefer çocuk sorunumuz çıktı eşim çocuk istemiyor neden diyorum bana diyor ki bu ekonomi de bu ülke de çocuk yapılmaz şimdi diyor her yerde savaş var 2 ay sonra bizim evimize bomba gelmeyeceği ne malum diyor yani bir sürü sebep sayıyor sonuç olarak diyor ki 5 sene sonra görev yerim değişecek ayrıca tazminat alıp mesleği de bırakma hakkım olacak anca o zaman yapabiliriz benim aklım almıyor o zaman kimse çocuk yapmasın mı yani savaş var diye üreme dursun dünya da neyse 1 saat önce gece nöbetinden geldi aramızda yakınlaşma oldu bende o sıra şakayla karışık tüh prezervatif bitmiş o zaman ilk çocuk denememiz başlıyor dedim ama cidden şaka yapmak istedim koltuktan kalktı bana bağırdı acelen ne bu ne çocuk isteği daha genciz 5 sene sonra yapsak ölür müsün dedi ama cidden aşırı bağırdı ses kesin alt kata üst kata gitti bende dedim ki 5 sene sonra ben 34 yaşında olacağım çocuk evlenirken biz yaşlı olacağız güzel günlerine hep geç şahit olacağız geç bile kaldık dedim paramız var ikimizde çalışıyoruz salak olma dedim ben öyle diyince 2 katı sinirlendi bana hediye aldığı vazoyu duvara fırlattı çekti gitti odaya kapıyı da üzerine kapattı ben geberip yatacağım geceden beri ayaktayım uyanınca devam ederiz dedi dondum kaldım gözüm doldu olduğum yere çöktüm bu ilk büyük kavgamız oldu ben haksız mıyım ne yapmam gerekiyor çıkmaza girdim çocuk görünce bile gözüm doluyor çok istek var içimde nasıl ikna edebilirim 34 yaş geç bence çocuk için.
Böyle bir şey işin bu kadar büyük tepki veren bir adam baba olmasın mümkünse

1 saat önce gece nöbetinden geldi aramızda yakınlaşma oldu bende o sıra şakayla karışık tüh prezervatif bitmiş o zaman ilk çocuk denememiz başlıyor dedim ama cidden şaka yapmak istedim koltuktan kalktı bana bağırdı acelen ne bu ne çocuk isteği daha genciz 5 sene sonra yapsak ölür müsün dedi ama cidden aşırı bağırdı ses kesin alt kata üst kata gitti bende dedim ki 5 sene sonra ben 34 yaşında olacağım çocuk evlenirken biz yaşlı olacağız güzel günlerine hep geç şahit olacağız geç bile kaldık dedim paramız var ikimizde çalışıyoruz salak olma dedim ben öyle diyince 2 katı sinirlendi bana hediye aldığı vazoyu duvara fırlattı çekti gitti odaya kapıyı da üzerine kapattı ben geberip yatacağım geceden beri ayaktayım uyanınca devam ederiz dedi dondum kaldım gözüm doldu olduğum yere çöktüm bu ilk büyük kavgamız oldu ben haksız mıyım ne yapmam gerekiyor çıkmaza girdim çocuk görünce bile gözüm doluyor çok istek var içimde nasıl ikna edebilirim 34 yaş geç bence çocuk için.

Burada böyle yazmışsınız

Esiniz bu aralar fazla sosyal medyada takiliyor mu? Psikolojik olarak birseylerden etkilenmis görünüyor. Davranislarini hakli kilmiyorum, yalnis anlasilmasin. Ama sahsen cocuk konusunu iyi düsünür, adami da Psikolojik destek almaya gönderirim. Kimse kusura bakmasin. Vazo firlatmak nedir. Yarin vurmayacagi ne malum

Bebeğim olmadan önce okusam farklı ,şimdi ise farklı yorumum var.Oncelikle sakın ama sakın birini ikna ederek böyle kararlar almayın.Hele çocuk asla.Donusu olmayan ve çok çok zor birşey.Evet çok güzel ama durmaksızın bir emek.Evlilik için de bir sınav
.Esiniz yanınızda olmazsa bitersiniz.

Bence zamana bırakın biraz.Ne hemen şimdi ne de beş sene.Bir durun soluklanin.

Eşinizi haklı bulduğum bir yer var.Evet tepkisi fazla olmuş ama böyle ciddi bir konuda karşıdakine tek tek anlattığım halde sanki ben hiç konuşmamışim gibi, espri adı altında dediklerimi hiçe sayıyorsa ben de sinirleniyorum.Annem de aynıdır ordan biliyorum.

İlk defa bu halini gördüm onun şoku zaten üzerimde aklımdan çıkmıyor bu halinin bir daha olmaması için gerekli önlemleri alacağım ve bu sinirine hakim olması için ayrıca konuşacağım
İlk defa bu yüzünü gösterdiyse bence yine gösterir. Bizde yeni evliyken sizinle benzer sorunlar yaşadık o yüzden yazmak istedim.
Birde çevresine dikkat edin aranızı bozmak isteyen sizi eşinize kötüleyen birileri olabilir 🤷‍♀️

Sizler bu sorunuma iyisiyle kötüsüyle cevap verip yadınız beni düşünüp bir fikir üretmeye çalıştınız bilmeye hakkınız vardır diye düşündüm o yüzden cevap veren herkesin bilmeye hakkı vardır diye düşünüp hepinize etiket attım az önce eşim telefonu çaldığı için uyandı sonra sigara almak için mutfağa geldi geri salona giderken kırık vazo parçasına bastı dedi bunu niye toplamadın bende bana atmanı hak etmedim sen topla dedim ama cidden o an durumum iyi değildi sonra yanıma geldi ağladı dedi ki 5 ay önce devresinden birisi eşinden boşanmış eşi demiş ki doğu görevin var ben 4 5 senede bir şehir değiştirmek istemiyorum eşi adamdan boşanmış adam eşi boşandığı için değil de çocuğu anası babası ayrı büyüceği için birde çocuğunu sürekli göremeyeceği için psikolojisi bozulmuş sinir krizi geçirmiş bu onu çok etkilemiş yoksa kendisi çocuk istiyormuş o yüzden 5 sene demiş bana mesleği bırakacakmış şimdi nasılsa batıdayım bu 5 sene içinde ne kadar köşeye atarsam iyidir 5 sene işimi yapayım 5 sene bitince işi bırakırım sonra kendime başka bir iş kurarım diye düşünmüş kafasında
Boşa gitmedi harika zaman geçirdik :KK36:

B

Boşa gitmedi harika zaman geçirdik :KK36:

Buradada böyle hangisi doğru 🤔
Şaka mı yapıyorsunuz dalga mı geçiyorsunuz birisi dün birisi bugün.....

Kopyalamak yerine alıntılasanız daha net anlaşılırdı anlatmak istediğiniz.

Ama iki mesaj arasında 24 saat var. Bir önceki sabah sevişmiş bu sabah kavga etmişler. İkisi arasında bir bağlantı yok ki.
Arkadaş insanların tavşan gibi her gün, gün aşırı çiftleştiği döneme yabancı sanirim 😅
Ya kimse hazır değilse sırf eşi istiyor diye böyle büyük bir karar vermemeli. Benim teyzem sırf yaşı geçiyor diye hiç ev ile işi olmayan kötü kocasindan çocuk yaptı. Adam çocuğun bir altını değiştirmemiştir, sıfır sorumluluk aldı çünkü kendi de farkında damızlık olduğunu. Çocuğa yılda bir yüz lira verirdi, "dikkatli harca,kimseye verme" derdi 😂 bu şerefsize kizilabilir ama bence asıl suçlu sana çocuk istemediğini söyleyen kocaya sırf yaşım geçiyor diye çocuk yapan teyzemde.
Arkadaşım da evlenir evlenmez hevesle çocuk yapmıştı, daha 22-23 yaşında. Yaşıtları nerede aksam orada sabah boş boş yaşarken ev babası olmak kocasına ağır geldi, uzun yıllar evin ergeni gibi takıldı, sonra da ayrıldılar. Şimdi adam keyfinde aleminde, arkadaşım da bekar anne
İki kişi de hazır olmadan çocuk yapılmamali keisnlikle. Bu "ikna" ile olacak bir şey değil
Sizin olay koltukta geçmiş mesela. Çocuk demek bir daha coook uzun yıllar koltukta sevisemeyeceksin demek 😅 bu bile bir sebep yani. Evde devamlı bir gürültü, her saniye ilgi isteyen bir canlı, inanılmaz bir masraf, endişe, kaygı, plan yaparken yüz kere düşünme, daha çok masraf, daha çok endişe... Bu gibi şeyler sevene-hevesle bekleyene güzel gelir. Ama istemeyen insanı hayattan soğutur.

X