Muhammed Dilber Hasta Yorumları (Burun Estetiği)

Burun deligi onemlidir malum neka yerden neka hava gelceee muhim konudur:) simdik zannimca ecemula da daraltma var, fencercimin ameliyat oldugu gun kontrolum vardi ve muhammet bey ameliyatta yattiklarini anlatmisti burun kanatlarina kikirdak koyduk falan demisti bu daraltmayla ilgilimi bilmiyorum fencercim aydinlatir:) geriye kalan herkesin kendi burun deligi:) ama gorusmeye gittiginiz de birsuru ornek goreceksiniz:) daraltma yaptiklari da var. Sanirim bu burun ici boslukla ilgili benim burnum da nefes yolum zaten dar deliklerde kuculse nefes alamazdim. Nefes yolu genis olanlarda belki daraltma yapiyordur. Muhammet bey herseyin en iyisini bilir en guzelini yapar nereyi nasil yaptiysa oyle olmasi gerekiyordur ve oyuzden yapmistir:) sonsuz guvenen hastasi:) hadtadindan tam notu alan doktoru muhammet dilber:):)

Tatlim yanlis hatirlamiyorsam 39 um demistin,simdi 29 olmussun cok bile soyledim :)).bayildim burnuna harrikaaa.snmr den hic ses seda yokkk napiyoki acaba?

Yakup beyle randevum var biliyosun ama sen benim kafami karistiriyosun burnunu gordum kafam allak bullak oldu gercekten,muhammet bey ameliyat hemen yapabiliyomu yoksa ileri bir tarihemi atiyor?benim turkiyede zamanim kisitlida tatlim onun icin soruyorum.

Tatlim yanlis hatirlamiyorsam 39 um demistin,simdi 29 olmussun cok bile soyledim :)).bayildim burnuna harrikaaa.snmr den hic ses seda yokkk napiyoki acaba?

aynen öyle:)) ama iyi yönde geriliyorum:))) teşekür ederimm... evet bende onu bekliyorumm snmr ses ver canımm

kızlar selamlar,

buradaki bilgilerden ameliyat oncesi surecimde oldukca yararlanan biri olarak ben de ameliyat tecrubelerimi paylasmak istiyorum.

ameliyatimi cuma gunu muhammet beye oldum. fiyat dolayısıyla ethicayı sectim. Acıbademde calısan bir hemsire arkadasım, 2 hastane arasındaki tek farkın yemek, hemsire sayısı, odanın konforu oldugunu soyledi. acıkcası ben de fıyat farkına degmeyecegini dusundum.

cuma gunu sabah 8de testlerimi yaptırmak uzere ethicaya gittim. yatısımı yaptılar. kan testleriyapıldı. sinus BT tomografi cekildi. sonra ben odada uyumusum. saat 10:30 gibi muhammet bey geldi. son olarak nasıl bir burun istedigimi, ameliyatın ayrıntılarını konustuk.

11 gıbı ustumu degistirdim sedyeye yattım. bu arada reglimin 2. gunuydu biraz endiseliydim acıkcası problem olur mu diye.. asansorde sakinlestiricimi yaptılar gerisini hatırlamıyorum.

ameliyathanede uyandırdılar. ameliyatım bitmis. odama cıkarttılar. kısa sure sonra muhammet bey geldi. ameliyatın cok basarılı gectıgını nefes problemımın kalmayacagını soyledi. bana cok kibar da bir burun yapmıs.

soylemeyi unuttum. tum bu surecte. muhammet beyin hemsiresi ve asistanı surekli gelip gittiler ilgilendiler.

gelelim ameliyat sonrasına:

bende panik atak problemi oldugu icin en buyuk korkum burnumdan nefes alamamaktı. ameliyattan cıkınca burnumdan eskisinden daha iyi nefes alıyordum. ama bir kac saate tıkanmaya basladı. ben de paniklemeye basladım tabi ki. gece gec saatte muhammet beyi aradım. kosa kosa geldi, nasıl yaptı bilmiyorum ama benimle konusmasının ardından bende panik manik kalmadı. burnumdan nefes almazsam olurum diyordum ama olunmuyor, insan alısıyor.

ilk gece biraz agrım oldu ama dusundugunuz gibi burnum falan degil. eklemlerim agrıdı gece. neyse ki gece agrı kesıcı yaptılar da biraz rahatladım.

benim en zor gecem ilk geceydi. neredeyse hic uyuyamadım. sabah 5e dogru hemsire geldi. uyuyamadıgımı soyleyince bi sakinlestirici yaptı 8e kadar uyumusum.

muhammet bey bana ameliyatımın cok iyi gectigini hastanede kalmamın gerekli olmadıgını soylemisti ama ben panik atak dolayısıyla kalmak istedim. neyse, ctesi sabahı hastaneden cıktım, eve gelip yattım.

gelelim ilk 3 gunun ozetine:

benim 3 gunluk surede en zorlandıgım taraf gece uykularıydı. agzımdan nefes almak zorunda oldugum ıcın bogazım surekli kuruyordu. saat bası uyanıp su ıcıyordum. uyku ciddi problem oldu bana. ama sunu da soyleyeyim benim canım cok tatlıdır biraz ondan herhalde.

daktor bey bana morlugum olmayacagını, biraz sisligim olabilecegini soylemisti. gercekten de oyle oldu.

2. gun sabah kalktıgımda kaslarımın arası, gozlerimin altı ve sol gozumun ustu sismisti. hatta sol gozum hemen hemen kapanmıstı. ama sislikler hemen gecti. ptesi gunu tamponları aldırmaya gıttıgımde sis falan kalmamıstı. tamponlar alınırken cok az bir agrım oldu ama dayanılmaz falan degil kesinlikle. ozellikle nefes almak icin sabırsızlandıgım icin hic problem etmedim.

su an itibariyle burnumdan az biraz nefes alabiliyorum. sanki nezle olmus gibiyim. tad ve koku alamıyorum. okyanus suyu spreyim ve yagli damlamı kullanıyorum, bayagı iyi geliyor.

persembe oglen atel alınacak. bakalım altından ne cıkacak :-)

ilk gunku resimleri eklemek istemiyorum cunku kim gorse ameliyattan vazgecer. cok korkunc gorunuyor ama korkulacak birsey yok. sadece dısardan kotu gorunuyor. atelim cıktıktan sonra resmimi ekleyecegim.

çok geçmiş olsun earthsea, ne güzel açıklamışsın, günlük gibi, ben de böyle yapıcam :)) fotoğraflarını sabırsızlıkla bekliyorum. o zamana kadaaarrr bol bol oksijenler diliyorum :KK34:

kızlar bende bir ekleme yapmak istiyorumm...olmayan arkadaşlarr içinn henüz yeni olanlar içindee...
ameliyata karar vermem hiç bişey deil....önemli olan ameliyat sonrası....yani ameliyat gerçekten en kolayıymışşş
sonrasındaa kafanıza takılan bir ton soru görüntü ile ilgili bir çok sorunn ve soru.....atel çıkınca birtek bendemi oldu bilmiyorumm...
şoka girdim sabaha kadar ağladım bu nasıl bir organ burun diyemiyorum çünkü burunla yakından uzaktan bir alakası yoktu çünkü..
burdan MUhammet beye ameliyat olan ların çoğuna özel emsaj yoluyla artı sorun yaşayan diğer ameliyat olmuş tüm kk üyeleriyle özel mesaj mail yoluylaa gerek mesajlaşarak gerek foto atarak sorun nerde niye böyle oldu böylemi kalacak diye soru yağmurunu tuttum herkesi...günlerceee kendime gelemedimm....ki doktorum beni uyarmıştı...sorunlu bir burunnn uzun süren işlemlerr iç derideki problemlerr.....alından başlayan bir burunnn hepsi benim için dez avantajdı ama yinede klupteki onca olanların fotosuna bakarak böyle bir burun beklemedim...en kötüsüne hazırlanmama rağmen yinede şoka girdimm....sabahlara kadarr foto baktım araştırdımm okudukçaaa afaganlar bastıı....

ama burdan bir çok arkadaşımm bana çok destek oldu saolsunlarr......çok erken olduğunu şeklini almasını beklemem gerektiği konusunda telkinler verdiler.....açıkcası umudum varmıydı hayır yoktu.....bant takmadan dışarı bile çıkamıyordumm.....revizyonn düşüncesi bileee alt üst ediyordu beni (hala gerçi konuşmak için erkenn çok yeni burnum) neysee sadede gelirsem bantlar çıkıncaa ilk 25 gün burna burun diyemeyeceksinizz..... ben kendime moron uzaydan gelmiş gibi şeyler diyordum ki hepki gerçekten öyle görünüyordu.....

son günlere kadarrr bant takılı dolaştım hep.....kendimi ancak rahat hissettimm....

tek söleyeceğimmm BURUN BANTTAN ÇIKINCA KORKMAYIN beklentinizdee çok çok aşağılarda olsunn....:KK34:
bana destek veren tüm arkadaşlarada teşekürler burdan..

şuan cidden çok memnunum görüntüdee hala şişlikler varr....görüyorumm....ama burnuma burun diyebiliyorumm....artık:))) yüzümün ortasındaki o burun olmayan şey gitti....en son fotolarda göreceksiniz kendiem güvende geldi.....en son fotom açık mavi gömleklerle olanlarr....

Son düzenleme:
kızlar bende bir ekleme yapmak istiyorumm...olmayan arkadaşlarr içinn henüz yeni olanlar içindee...
ameliyata karar vermem hiç bişey deil....önemli olan ameliyat sonrası....yani ameliyat gerçekten en kolayıymışşş
sonrasındaa kafanıza takılan bir ton soru görüntü ile ilgili bir çok sorunn ve soru.....atel çıkınca birtek bendemi oldu bilmiyorumm...
şoka girdim sabaha kadar ağladım bu nasıl bir organ burun diyemiyorum çünkü burunla yakından uzaktan bir alakası yoktu çünkü..
burdan MUhammet beye ameliyat olan ların çoğuna özel emsaj yoluyla artı sorun yaşayan diğer ameliyat olmuş tüm kk üyeleriyle özel mesaj mail yoluylaa gerek mesajlaşarak gerek foto atarak sorun nerde niye böyle oldu böylemi kalacak diye soru yağmurunu tuttum herkesi...günlerceee kendime gelemedimm....ki doktorum beni uyarmıştı...sorunlu bir burunnn uzun süren işlemlerr iç derideki problemlerr.....alından başlayan bir burunnn hepsi benim için dez avantajdı ama yinede klupteki onca olanların fotosuna bakarak böyle bir burun beklemedim...en kötüsüne hazırlanmama rağmen yinede şoka girdimm....sabahlara kadarr foto baktım araştırdımm okudukçaaa afaganlar bastıı....

ama burdan bir çok arkadaşımm bana çok destek oldu saolsunlarr......çok erken olduğunu şeklini almasını beklemem gerektiği konusunda telkinler verdiler.....açıkcası umudum varmıydı hayır yoktu.....bant takmadan dışarı bile çıkamıyordumm.....revizyonn düşüncesi bileee alt üst ediyordu beni (hala gerçi konuşmak için erkenn çok yeni burnum) neysee sadede gelirsem bantlar çıkıncaa ilk 25 gün burna burun diyemeyeceksinizz..... ben kendime moron uzaydan gelmiş gibi şeyler diyordum ki hepki gerçekten öyle görünüyordu.....

son günlere kadarrr bant takılı dolaştım hep.....kendimi ancak rahat hissettimm....

tek söleyeceğimmm BURUN BANTTAN ÇIKINCA KORKMAYIN beklentinizdee çok çok aşağılarda olsunn....:KK34:

şuan cidden çok memnunum görüntüdee hala şişlikler varr....görüyorumm....ama burnuma burun diyebiliyorumm....artık:))) yüzümün ortasındaki o burun olmayan şey gitti....en son fotolarda göreceksiniz kendiem güvende geldi.....en son fotom açık mavi gömleklerle olanlarr....

evet gerçektende harika olmuş burnunuz.... güle güle sağlıklı huzurlu yaşayın.....

teknolog seni cok iyi anlıyorum. benim de atelim yarın cıkacak benzer endiseler bende de basladı simdiden. Burda genelde biz burunların son haline bakıp, sanki hemen o burunlara sahip olacagımızı sanıyoruz. Ama burun ameliyatı cok uzun bir surec. Insanın psikolojisini cok saglam tutması gerekiyor. Senin yeni fotograflarına baktım ve bunu daha da iyi anladım. o kadar buyuk fark olmus ki 15 gun ıcınde, ınanılmaz! Cok cok guzellesmis, sislikler inmis; hem yuzune cok uyan hem de cok dogal bir burun olmus. Allah nazardan saklasın. Darısı basıma :-) Eski fotograflarını gormemis olsam kesinlikle estetik oldugunu anlamazdım.

Burun deligi onemlidir malum neka yerden neka hava gelceee muhim konudur:) simdik zannimca ecemula da daraltma var, fencercimin ameliyat oldugu gun kontrolum vardi ve muhammet bey ameliyatta yattiklarini anlatmisti burun kanatlarina kikirdak koyduk falan demisti bu daraltmayla ilgilimi bilmiyorum fencercim aydinlatir:) geriye kalan herkesin kendi burun deligi:) ama gorusmeye gittiginiz de birsuru ornek goreceksiniz:) daraltma yaptiklari da var. Sanirim bu burun ici boslukla ilgili benim burnum da nefes yolum zaten dar deliklerde kuculse nefes alamazdim. Nefes yolu genis olanlarda belki daraltma yapiyordur. Muhammet bey herseyin en iyisini bilir en guzelini yapar nereyi nasil yaptiysa oyle olmasi gerekiyordur ve oyuzden yapmistir:) sonsuz guvenen hastasi:) hadtadindan tam notu alan doktoru muhammet dilber:):)

canım senin burnun da favorilerimden tabiki, senin burun deliklerin o kadar da büyük kalmamış yahu normal hali normalmiş zaten :):) şimdi bu hava deliklerine ben takıntılıyım, içim bi tuhaf oluyo büyük burun deliği görünce :KK70: benim burun ucum düşük olduğu için şuan burun deliklerim görünmüyo karşıdan filan, görünseydi herhalde deliklere bant takıp dolaşırdım :KK53:

bugün teknoloğun enfesss:nazar: burnunu görünce ve ysmc nin de bantlı halini görünce muhammetbey konusunda içim biraz daha rahatladı :KK70: ben de sizin gibi şanslılardan olurum inşallah... biran önce olmak istiyorum ama şuara kpssye hazırlanıyorum ve atama durumlarım filanvar ağustosta...onları bir atlatsam hemen koşarak gidicem doktora :KK70::KK70: ay heyecan bastı :KK52:

canım senin burnun da favorilerimden tabiki, senin burun deliklerin o kadar da büyük kalmamış yahu normal hali normalmiş zaten :):) şimdi bu hava deliklerine ben takıntılıyım, içim bi tuhaf oluyo büyük burun deliği görünce :KK70: benim burun ucum düşük olduğu için şuan burun deliklerim görünmüyo karşıdan filan, görünseydi herhalde deliklere bant takıp dolaşırdım :KK53:

bugün teknoloğun enfesss:nazar: burnunu görünce ve ysmc nin de bantlı halini görünce muhammetbey konusunda içim biraz daha rahatladı :KK70: ben de sizin gibi şanslılardan olurum inşallah... biran önce olmak istiyorum ama şuara kpssye hazırlanıyorum ve atama durumlarım filanvar ağustosta...onları bir atlatsam hemen koşarak gidicem doktora :KK70::KK70: ay heyecan bastı :KK52:
Muhammet bey ile ilk gorustugumde begendigim bir burun olarak victoria beckhami gostermiatim bakti bu domuz burnu gibi karsidan bakinca burun ici gorunuyor dedi ve sen bu burnu begeniyorsan seninki cok daha guzel olacak dedi.o konuda biraz hasas sanirim sen gosrustugunde endiseni soyle mutlaka

teknolog seni cok iyi anlıyorum. benim de atelim yarın cıkacak benzer endiseler bende de basladı simdiden. Burda genelde biz burunların son haline bakıp, sanki hemen o burunlara sahip olacagımızı sanıyoruz. Ama burun ameliyatı cok uzun bir surec. Insanın psikolojisini cok saglam tutması gerekiyor. Senin yeni fotograflarına baktım ve bunu daha da iyi anladım. o kadar buyuk fark olmus ki 15 gun ıcınde, ınanılmaz! Cok cok guzellesmis, sislikler inmis; hem yuzune cok uyan hem de cok dogal bir burun olmus. Allah nazardan saklasın. Darısı basıma :-) Eski fotograflarını gormemis olsam kesinlikle estetik oldugunu anlamazdım.

canımm kötünün kötüsüne hazırlıklı oll....
ama bende ilk açılıştaa gerçekten atel çıkınca deilde bant çıkıncaaaa şoktu yani..
sonucu gördünn......hattaa ben kötü bişey eklemedimm görüntüyü yani görsenizzzz berbattı.....ama inan onlar geçiyorrr..
benim bir aydaaa normal görüntüsüne kavuştu diyemem ama güzle görünmeye başladıı:KK34:
hazırlıklı olll üzme kendini ilk 25 günn:KK34:

Allah bize yardim etsin su kpss buranindan temmuzun ilk haftasiyla kurtulalim insallah:):) ben de sinavdan sonra muhammet beye gidip cok cooook tesekkur edicem:) hergun aynada aniyorum kendisini neka iyi oldu be die:) sen de atamali yeni doneme guzel buruninlaa girersin ins

Teknojuum resimlerine baktim sislerin var hayla Hemi de dalgali dalgali sislikler bunlar uc ay sonra kendine heyreen heyrenn bakcen aynaya:)zamanim olasa da ameliyattan bugune bende boyle ornek sunabilsem, sizi rahatlatsam:) sen de alti ay sonra su durumda olacaksin allahim neka sevimli bi surat yaa yerim seni dicen:) kendimden biliyom:) ama sana cekicilikte katmis:) bende daha zibidi, muzip bi ifade oldu:)

Benim atel çıktı şuan bantlar var bu şekilde banyo yapılabilir mi?Yarın beni tekrar görmek istedi şişliklerimi kontrol edekmiş çok ilgili vesselam

Teknojuum resimlerine baktim sislerin var hayla Hemi de dalgali dalgali sislikler bunlar uc ay sonra kendine heyreen heyrenn bakcen aynaya:)zamanim olasa da ameliyattan bugune bende boyle ornek sunabilsem, sizi rahatlatsam:) sen de alti ay sonra su durumda olacaksin allahim neka sevimli bi surat yaa yerim seni dicen:) kendimden biliyom:) ama sana cekicilikte katmis:) bende daha zibidi, muzip bi ifade oldu:)

Benim atel çıktı şuan bantlar var bu şekilde banyo yapılabilir mi?Yarın beni tekrar görmek istedi şişliklerimi kontrol edekmiş çok ilgili vesselam

Yaparsinda bantlarina su degdirme kalkiyorlar ama yarin tekrar gideceksen bantlari yeniletme sansin var banyo yap gitsin:KK66: sihatler olsun:)

X