Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Canım nurbanu huricihanın ölümüne sebep olunca suçu beyazıt ın karısına attılar.onuda pişmanlıktan kendisini astı süsü verildi.

yaaa :KK14: teşekkür ederiğm canım kaçırmışım o arayı zaten saray entrika valla başımız döndü artık süloda ben 7 iklimin sultanıyım desin dursun

yaaa :KK14: teşekkür ederiğm canım kaçırmışım o arayı zaten saray entrika valla başımız döndü artık süloda ben 7 iklimin sultanıyım desin dursun

aksam beyazidin sarayda unutma benindeki cadi meltemi gordum sanki buarda defne neydi oyle

hürrem başta "mustafanın öldürülmesinde parmağın var mı?" sorusuna ne yanıt verdi? ne demek istedi?

hürremin ,falcının evinden çıkışına bayıldım,resmen efsunlandılar,fatma sultanın yanında ki melek bile dedi "belkide masallara yaraşır bir sultan oldu"....o falcı nedir ya "korkmayın sultanım bugün ölmeyeceksiniz"...

hürrem sultanı kurtarmaya geldiğin de süleymanın bakışları neydi öyle ya buz gibi :KK5:

şu doktora da hasta oldum mihrimahın da içi gibtii doktora..rüstemin kıskançlığı çok saçma,dışarı çıkarsınlar onu bi kere ellam yerebbim

aksam beyazidin sarayda unutma benindeki cadi meltemi gordum sanki buarda defne neydi oyle

defne aştı kendini beyazıtında bahtı yok musti gibi kadınlardan yana

hürreminde ölümü yaklaşıyor galiba bir yerde okudumdu sülo etkisinden kurtulmak için zehirlemiş:KK53: yani tarihçilerin bir kısmı öyle diyormuş bir kısmı kadın hastalığı bir kısmıda kulunç bakalım hangisi sebep olacak:26:

defne aştı kendini beyazıtında bahtı yok musti gibi kadınlardan yana
:
bende öyle düşünmüştüm,bakınız yavuz sultan selimin hatunu hafsa hatun fettan kadın,süleymanın arkasında hürrem var selimin arkasında nurbanu sultan...
ama beyazıd ın hatunları mustafanın hatunları hiç uğraş vermedi hep ye iç yat yaptılar..dünya kadınların parmağının ucunda...

bende öyle düşünmüştüm,bakınız yavuz sultan selimin hatunu hafsa hatun fettan kadın,süleymanın arkasında hürrem var selimin arkasında nurbanu sultan...
ama beyazıd ın hatunları mustafanın hatunları hiç uğraş vermedi hep ye iç yat yaptılar..dünya kadınların parmağının ucunda...

Kesinlikle haklısın kadın faktörü yoktu ikisinde de bu arada fragman yayınlanmış hürremin boynunda yaralar çıkmış kurtulan yok ölümcül deniyordu hürremin ölümünden sonraydı değil mi beyazıtın ölümü bayağı yaklaştılar sona

Türkiye'nin en çok izlenen dizisi Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ın ölümü yaklaşıyor. Bu hafta yayınlanacak olan bölümde Hürrem rahatsızlanıyor

Star TV'nin başrollerinde Halit Ergenç, Vahide Perçin, Ozan Güven, Pelin Karahan, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli gibi isimlerin yer aldığı bu sezon sonu final yapacak olan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde Hürrem Sultan'ın ölümü yaklaşıyor. 'Hürrem Sultan' 2 hafta yayınlanacak olan 134. bölümde ölecek. Dizinin yayınlanan 131. bölüm fragmanında da Hürrem'in ölümünün yaklaştığı belirtiliyor.

Vatan gazetesinin TV yazarı Oya Doğan da bugünkü yazısında Hürrem Sultan'ın öleceği bölümün tarihini verdi. Oya Doğan'ın yazısı şu şekilde: "Muhteşem Yüzyıl bu sezon final yapıyor. O nedenle taht kavgası da hızlandı. Malum, dizinin en merak edilen ve ses getiren kahramanı Hürrem. Geçen hafta yayınlanan bölümde de yine ölümün eşiğinden döndü. Gelelim Hürrem'in dizide ne zaman öleceğine…Çarşamba akşamı yani 9 Nisan'da 131'inci bölüm ekrana gelecek. Hürrem ise 134'üncü bölümde, 30 Nisan'da Muhteşem Yüzyıl'a veda edecek... Yaşamı boyunca şehzadelerinden birini tahta çıkarmak için uğraşan Hürrem Sultan, oğlu Selim'in tahta çıktığını da göremeyecek." Hürrem Sultan'ın ya zehirlenerek ya da kadın hastalığından öldüğü de yer alan bilgiler arasında.

HÜRREM SULTAN GERÇEKTE NASIL ÖLDÜ?

Oğullarını tahta varis yapmayı başaran Hürrem Sultan, 15 Nisan 1558'de İstanbul'da hayatını kaybetti. Hürrem Sultan'ın zehirlenerek ya da kadın hastalığı sonucu öldüğü düşünülür. Büyük bir cenaze töreninin ardından Süleymaniye Camisi avlusuna gömüldü. Mezarı üzerine türbesi eşi I. Süleyman tarafından yaptırıldı.

Ölümünden sonra

Hürrem Sultan'ın ölümü sonrası çok üzülen eşi Kanuni Sultan Süleyman karısının vefatından sonra günümüzde İran'da bulunan bir şehrin ismini değiştirerek şehre Hürremabad ismini vermiştir. Şehrin ismi günümüzde de hala aynıdır. Hürrem Sultan; Avrupa'da ve Türkiye'de resim, müzik ve bale sanatlarındaki birçok çalışmaya konu olmuştur. Avusturyalı besteci Joseph Haydn'ın 63. Senfonisi bu eserlere bir örnektir. Eser daha çok, ikinci bölümünün adı olan “Roksalan” ismiyle anılır. Yusuf Niyazi'nin “Mazlum Şehzadeler”, Orhan Asena'nın “Hürrem Sultan” ve “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” adlı piyesleri, Hürrem Sultan'ı konu alan Türk tiyatro yapıtlarındandır.[12] 2003 yapımı dizide Hürrem Sultan'ı Gülben Ergen canlandırırken, 2011 yapımı Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli ve Vahide Perçin canlandırılmaktadır. Türkiye'de yazılan ilk büyük bale eserlerinden Hürrem Sultan Balesi, Orhan Asena'nın “Hürrem Sultan” adlı piyesinden ilham alarak Nevit Kodallı tarafından bestelenmiştir.

Hürrem Sultan'ın doğduğu yer olduğuna inanılan Ukrayna'nın Rohatyn kentinde bir “Hürrem Sultan Anıtı” bulunur. 2007 yılında, Ukrayna'daki bir liman kenti olan Mariupol'daki Tatarlar Hürrem Sultan'ın onuruna bir cami açmıştır.

$hurrem.jpg

Hürrem'in helvası benden. 30 nisanda helvayı yapıyorum. Kadın arkasında bir ölü ordu bıraktı resmen sarayda yediği helvaların haddi hesabı yok biz de onun helvasını yapalım dimi. Acaba ondan sonra ne olacak. Tüh Selim'in tahta çıktığını da göremiyor gerçi görse daha büyük zulüm olurdu oğlunun yediği naneleri görürdü de Mustafa'ya nasıl haksızlık ettiğini anlardı bari. Gülfem hatunu eş diye alıyor duymuştum sonra ama bakalım.. Nurbanu da valide sultan olacak yaa amann. Bayazıd da gidice maalesef. O değilde şaka maka 2 ay kaldı dizinin bitmesine 3.5 senedir ekranlarda çok alıştık ya bocalıcaz yeni sezonda. Şu yaprak dökümü aşkı memnun furyasının yeri de dolmuyor gerçi.

aaaa tabi tabi...:KK34: elimizi bol tutalım, çeşit çok olsun..ballı ballı lokmalar benden:KK56::KK1:

Tabii Hürrem'e de bu yakışır yani 7 sinde de tavuklu pilav dağıtırız..

Iyy fragmanda ne kötüydü o yaralar öylee ne demek istendi acaba çektirdiklerinin bedeli mi denmek istendi nedir acaba acı filan çekecek mi. Bir de Sümbül ağa ile konuşuyor ya kadın fazla yaşamaz diye Hürrem içeriden dinliyor duyuyor dimi onları haberi oluyor yani öleceğinden :26:

unutmadım bacımmm aklımda:KK56:..
ama sen nerelerdesin:KK14:..
hürremin cenazesinde buluşak:KK9:, sosyetik :KK51:siyah gözlüklerimizi de unutmayalımmm:KK52:

gacım yokum epeydir,babamı kaybettik maalesef şubat ayında,pek gelemedim yani..

abla sen irmik helvası yap ben un helvası isteyen istediğinden yerr :KK52::KK52::KK9::KK9:

tamam oldu isteyen hepsinden yesin..

Tabii Hürrem'e de bu yakışır yani 7 sinde de tavuklu pilav dağıtırız..

Iyy fragmanda ne kötüydü o yaralar öylee ne demek istendi acaba çektirdiklerinin bedeli mi denmek istendi nedir acaba acı filan çekecek mi. Bir de Sümbül ağa ile konuşuyor ya kadın fazla yaşamaz diye Hürrem içeriden dinliyor duyuyor dimi onları haberi oluyor yani öleceğinden :26:

hürroşun mu yaraları çıktı yoksa,beter olsun emiiii

Başınız sağolsun ablacımm Allah rahmet eylesin. Kalanlara uzun ömürler versin inşallah..

evet yaralar çıkıyor büyük büyük hekimkadını çağırıyorlar diyor kurtuluşu yok ölümdür bunun sonu diye.. Nasıl can verecek merak ediyorum :KK19:

başınız sağolsun canım..allah sabır versin sizlere.. :KK43:

“Muhteşem Yüzyıl” furyasına katılan en son isim tiyatro ve sinemanın ünlü ismi Dolunay Soysert oldu.
Dolunay da sarayda
‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisine son katılan isim Dolunay Soysert oldu. Soysert, İtalya’dan İstanbul’a gelen Donna Gracia isimli güçlü bir kadını canlandıracak.

X