Mutfağım Benim Atölyem

İlk defa konserve yaptım, o da küflenmiş becerememişim :KK53:
Araştırıp uzmanlaşmam lazım:KK8:

Yooo, ben hep doğrayıp koyarım. Yazın en güzel domatesleri seçip, kabuklarını soyup küp küp doğrar buzluğa atarım.
Kışında duruma göre ya menemene, ya da yemeğin içine atarım, hiç de kokusu olmadı bu güne kadar:44:

Hep beraber öğreneceğiz canım :KK19:

tanemim yaptim receli:21:
ama benimkisi karisik oldu:KK1:mandalina greyfurt portakal:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
dun gece suya koydum kabuklari sabah 4 defa hasladim yine de aci tadi tam gitmemis:26:
ama aromasi accaip fazla:KK53:

Belki karışık olduğu için olmuşyur canım :gıreyfutun kabuğu daha acıtır diğerlerine göre:44:
Ama olsun sonuçta şeker onu tatını almıştır tabi daha yoğun bi tadı vardır nariçiyeyi ben çok sevdiğim için sorun olmaz :KK56:

Taze beezelye cıkmış kızlar buzluğa koymak için aldım:KK52: birazdan fotoğrafları eklerim :KK34:

Hep beraber öğreneceğiz canım :KK19:

Tamam canım:KK19: Konserve çok büyük kolaylık ya, çok seviyorum.

Taze beezelye cıkmış kızlar buzluğa koymak için aldım:KK52: birazdan fotoğrafları eklerim :KK34:

Ayy ne güzel :26: Kıbrısta sebze pahalı olduğu için o tarz yapamıyorum ben:KK31: anca dondurulmuşunu alıyorum, yemekler için:KK31:

Tamam canım:KK19: Konserve çok büyük kolaylık ya, çok seviyorum.

Ayy ne güzel :26: Kıbrısta sebze pahalı olduğu için o tarz yapamıyorum ben:KK31: anca dondurulmuşunu alıyorum, yemekler için:KK31:

Gürbettin en kötü tarafı alışdığın kültürde hiç bisey olmuyor :KK19:

Taze bezelye çıktı bende donduruçuya koymak için sıvadım kolları
1500kg bezelye
Karnütürlü yapmak içinde
5 orta boy havuç küçük küçük doğranmış
$image.jpg
Önce bezelyeleri yıkayıp ayıtlıyoruz ben küçük kızımla yaptım oyun gibi geldi ona :emir_bebek:
Sonra ben tekrar her ihtimale karşı yıkadım 1 boşet boş belzelye koydum bezelye yemeği yada tavuklar etler için
çoçuklar yoğurtlu salatasını sevdiği için diğer kalanını karnütürleyip donçuruya kaldırdım bu ölçüden 4 küçük poşet oldu:KK34:
$image.jpg $image.jpg
(Haşlayarak donduruçuya koyulduğunuda denedim ama ozaman sanki bezelyenin üzeri büzüşüyor onun için böyle yapmayı derçih ettim)

Taze bezelye çıktı bende donduruçuya koymak için sıvadım kolları
1500kg bezelye
Karnütürlü yapmak içinde
5 orta boy havuç küçük küçük doğranmış
Eki Görüntüle 691034
Önce bezelyeleri yıkayıp ayıtlıyoruz ben küçük kızımla yaptım oyun gibi geldi ona :emir_bebek:
Sonra ben tekrar her ihtimale karşı yıkadım 1 boşet boş belzelye koydum bezelye yemeği yada tavuklar etler için
çoçuklar yoğurtlu salatasını sevdiği için diğer kalanını karnütürleyip donçuruya kaldırdım bu ölçüden 4 küçük poşet oldu:KK34:
Eki Görüntüle 691040 Eki Görüntüle 691041
(Haşlayarak donduruçuya koyulduğunuda denedim ama ozaman sanki bezelyenin üzeri büzüşüyor onun için böyle yapmayı derçih ettim)

İşte sevmediğim tek sebze kırk yıl yemesem aklıma gelmez:KK60:

Severim desem şaşardım zaten :KK9:
Ben ve çoçuklarda çok severler :KK56:özelikle salata tarzını:KK56:
Senin için fasülye yapacağım :KK56:

Aslında bütün sebzeleri yerim ben bamya bile:KK53:

Salatası nasıl oluyo söyle bakim salata delisiyim ben belki onu yerim:KK56:

Aslında bütün sebzeleri yerim ben bamya bile:KK53:

Salatası nasıl oluyo söyle bakim salata delisiyim ben belki onu yerim:KK56:

Canım ya makarnalı yaparım maytanoz yeşil soğan sevdiğin yeşiliklerle birlikte mayonezli sosla beraber yada yoğurtlu şeklini yaparım rus salatasının daha hafif halini

Canım ya makarnalı yaparım maytanoz yeşil soğan sevdiğin yeşiliklerle birlikte mayonezli sosla beraber yada yoğurtlu şeklini yaparım rus salatasının daha hafif halini

Heee sen garnitür olarak kullanıyosun:KK1:ben sadece bezelyeden salata oluyo sandım:KK53:garnitür olarak kullanıyorum ben de öyle seviyorum:KK1:

X