Nasıl kurulur bu düzen ???

Ben sözlüyüm, evlenince kv ve kp'le altlı üstlü oturucam. Ama ben baştan konuştum herşeyi, açıkça söyledim sözlüme. Herkesin evi, kapısı ayrıdır, yakın oturmak zırt pırt gidip gelmeyi yada yeni evlilerin evinin içişlerine müdahale etmeyi gerektirmez. Benim görüşüm bu. Benim ailemde evlenen kişilerin hiç birşeyine karışılmaz yorum bile yapılmaz. Böyle gördüğüm için karışılırsa çok rahatsız olurum ve buna izin vermem asla. Sözlümde kimse karışamaz sen merak etme ben izin vermem dedi. Bence eşin bu duruma bir dur demeli. Sürekli annesindeyse evlenmenin ne anlamı kaldı, çok saçma.

bende konuştum en baştan rahatsız olucağam şeyleri belirttim kv güya hiçbirşeyimize karışmıyo bana birşey söylüyo mesela ben öyle istemediğimi belirtiyorum eşimin aklına öyle bir giri,yo ki güya bizi düşünüyo gibi halbuki maksat kendi düşüncesini işlemek eşime bana yaptırmasını sağlamak sonra annen dedi demi diyince direk kötü gelin oluyorum neymiş annesi bizi düşünüyomuş kötülüğümüze konuşmazmıuş abartıyormuşıum belki haklı gerçekten iyiliğimize düşünüyo ama bıraksın da kötüyüde yapıp kendim göriyim ilk defa kendi evim kendi hayatım oluyo karışmasına gıcık oluyorum sanki benim aklım yok önerini sun çekil demi kararını ben verim . Yani önceden konuşulduğu gibi kalmıyo İnşallah senin öyle olur...yinede benim gibi önyargılı yaklaşmada kv nin her yaptığı batmasın

benim taktikler tamamen yanlış çıktıı aklımdakini şak diye söyleyip direk tartışmaya zemin hazırlıyorum böyle oluncada annesine karşı kıskançlık duyduğumu düşünüyor ve olay büyüyor bendde zamanla öğrenicem sanırımm. Evde istediği yemekleri yapıyorum çayını sonra meyvesini veriyorum şikayet etmesini gerektircek yada mutsuz olmasını eski düzenini aramasını gerektircek hiçbirşey yapmıyorum ki ben evlenmeden önce bir tek yemek bile yapmamış temizliğe elini sürmemiş bir insan olarak 20 yıllık ev hanımı gibi yapmadığım yemek kalmadı tatlı börek kalmadı ben nasıl zorlandım ama bizim evimiz dedim alıştım o napıyo zırt oldu gidim pırt oldu gidim dün dedim hatta orda yatsana bende rahat rahat uyurum yatakta tek başıma yok öyle yağma diyo bide gıcıkk. Umarım taktikleri uygulayabilirim zamanla

cıks olmaz...... maalesef biraz oyunculuk gerektiriyo evlilik
bırak zamanla oda alışır henüz adapte olmamış
ahhah benim olayları anlatsam gidip eşinin tepesine tünersin:)
o yüzden içini çok karartma eşinide anla ama dediklerimi de uygula:KK34:

olay annen mi dedi ye gidince kavga çıkıyo işte
çünkü annesi kötü düşünmez kötü bişey yapmaz vs.
hiç annesi üzerinden lafa girme
istemiyorum de açıklama yapma
ne problem varsa eşini karıştırma direk kayınvalidenle konuş

daha yeni diye sorun çıkmasın diye herşeye tamam deme
benim yanlışım bu oldu
ve sonunda gelin bizim her dediğimizi yapar oldu
şimdi hayır desem neden niçin öyle olsun böyle olsun diye soru yağmuruna tutuluyorum
sen kendi düzenini kurmaya çalış
onlara ayak uydurmaya çalışma
eşin sana ayak uydursun
kendine özel zamanların olsun onları işin işine katma ki onlarda böyle alışsımlar
sen onların hayatına nasıl alışmaya çalışıyorsan

ben mi yeni gelinim onlarmı anlamadım kimse beni alttan almıyo yada alışmaya çalışıyo üstüne gitmiyim yok hep beklenti hep beklenti Allahtan kayınpederim benden yana ne kadar açık konuşmasakta anlıyabiliyorum bunu hatta geçen gün dedi ki yeni evlisiniz hadi evinize alışın biraz evinize düzeninize evli evine köylü köyüne dedi bana sarılarak heralde rahatsızlığı anlamış olucak ki baya bi saçımı okşadı . Yok mesafemi koruyorum Allahtan yakınız diye de her dediklerini yaptığım yok geçen gün 15 kişi yemekli misafir geldi kv yardıma gelim dedi hayır dedim hallederim bi şekilde iyi kötü yaptımda yemektir temizliktir her konuda yüz göz olmak istemiyorum tabiki hastalık vs olur yaparım elimden geleni ama durduk yerede ne o bana ne ben ona kimseye minnet etmek istemiyorum ki onlarda kendilerinde bu hakkı bulamasınlar... kendi çapında düzen oturtmaya çalışan şapşal ördek gibiyim işte yazıyırum çiziyorum sonra dolup taşıyorum

bence de kimse kimseye karışmasın
herkes evini yurdunu bilsin
bana misafir gelecek ya benim kv yemekleri yapar hazırlar
bana yapacak hiçbir iş bırakmaz
artık gelen misafirlerde sen yapmamışsındır zaten der insanın çok gücüne gidiyo
ben yaptım ya sen bi daha mı yapacaksın der
iyiliğimi mi düşünüyo ewt ama bu kadarı da fazla olmaması lazım
benim evime girip kirli çamaşır sepetimi açıp yıkıyo
diyorum ki ben istemiyorum utanıyorum yapma
ben seni kızım gibi görüyorum ne olacak diyo
buyur burdan yak
baştan sıkı tut
yoksa ipin ucu bulunmuyo

henüz,evliliğiniz 1 aylık..zamanla herşey rayına oturacaktır..siz tartışmadan,eşinize şikayette bulunmadan kendi düzeninizi oturtmaya başlayın..gitmemek için tatlı dille maniler,engeller bulun.Allah yardımcınız olsun..

belkide ben biraz aceleciyim yada gelecekte olacak sorunları görüyorum bilmiyorum bunuda zamanı gelince yaşayarak görücem, erkeğin oturttuğu bi düzen yokki eve girdiği kapı değişti sadece üzerinde yük sorumluluk yüklenen yine biz bayanlar oluyoruz , annesinin evinde bir yemek ısıtmışlığı yok evin paşası ama bende evin prensesiydim benimde bir tencere almışlığım yoktu elime yemek tarifidir internettir derken bir ay olmadan yapmadığım yemek iş kalmadı ama bunları yapmam birşey ifade etmiyor ki bunlar benim sorumluluğum ama onun bir sorumluluğunu yapmadığı zaman hemen bahane hazır alışmaya çalışıyorum ben napıyorum sanki 5. evliliğimm erkek olmak varmış ,

belkide gıcık olma sebebim eşim bana açıkça söylemese de biz artık evlendik sen bayansın senin ilk ailen benim ailem onları sık sık görüp araman lazım ama ben sizinkileri sık sık görüp aramak zorunda değilim çünkü ben erkeğim düşüncesinde olduğunu bildiğim içindir. Dediğim gibi açık açık söylemeye korkuyo çünkü katır inadımı biliyo ailesine de aynı şeyi yapacağımı düşündüğü içinn ööööfff içim sıkılmış iyice baya bi döküldüm sayenizde

hepsi aynı mı hayır
benim yaşadıklarımı yaşayacaksın diye birşey de yok
sen nasıl istiyosan öyle yap
kendini zorunlu hissetme
böyle yapmak istiyorum
böyle mutlu oluyorum de ve yap
bak ben çıkar yol bulamıyorum
sinirime ağlıyorum
ne var diyolar lokum gibi oğlan ne yapıyo sana diyolar
özel hayat diye birşey yok daha ne yapacak anlamıyorlar

ben yaptım ya bi daha mı yapacaksın der
buyur burdan yak
baştan sıkı tut
yoksa ipin ucu bulunmuyo

aa aynısı bana da olmuştu:KK47:

ben yaptım ya sen bi daha mı yapacaksın der
buyur burdan yak
baştan sıkı tut
yoksa ipin ucu bulunmuyo

işte demek istediğim bu eşine desen sana da iyilik yaranmıyo der Allah bilir ama olay yaptığı iş değil sana sormadan senin özel alanlarına girmesi benimde korkum ipin ucunun kaçmasıı cidden erkek a nneleri kız anneleri gibi düşünmüyo bir ay olcak daha annem bir kere aramadı beni arıyorum öyle konuşuyoruz neden aramıyosun diyorum yanlış anlaşılmasın sen müsait olunca ararsın beni diyo ama onlar öyle düşünmüyo sebeb ne eşim onlara bu rahatlığı veriyor

ay kızlar yorumlarınızı okuyunca korktum. bende 3 aylık evliyim kv burda değidi yeni geldiler altlı üstlü ouruyoruz kv. gelmeden daha biz işten geç geliyoruz yemek yapamıyoruz diye ben gelince sizin yemeğinizi yaparım dedi bende seviniyom. Sizin yazdıklarınzı okuyunca allahı sana geliyorum dedim. :KK52:

Ama eşlede alakalı benim eşim sevmez kalabalığı öyle zırtpırt inelim çıkalım demez eminim yemeğide iner yer çıkarız. bu gün başlıyo maraton bakalım kızlar. :44:

ay kızlar yorumlarınızı okuyunca korktum. bende 3 aylık evliyim kv burda değidi yeni geldiler altlı üstlü ouruyoruz kv. gelmeden daha biz işten geç geliyoruz yemek yapamıyoruz diye ben gelince sizin yemeğinizi yaparım dedi bende seviniyom. Sizin yazdıklarınzı okuyunca allahı sana geliyorum dedim. :KK52:

Ama eşlede alakalı benim eşim sevmez kalabalığı öyle zırtpırt inelim çıkalım demez eminim yemeğide iner yer çıkarız. bu gün başlıyo maraton bakalım kızlar. :44:

ama neden alıştırıyosun ki tabiki arada yenir ama her akşam da olması fazla değilmi sonuçta evlenmeye karar verirken bir takım sorumlulukları alacağımızı bilerek evleniyoruz kimseye güvenerek değil ben bir aydır bir gün önce akşamdan yapıyorum her çağırdığında da kibarca reddediyorum zamanla teklif etmeyi bırakıcağını düşü nüyorum

ama neden alıştırıyosun ki tabiki arada yenir ama her akşam da olması fazla değilmi sonuçta evlenmeye karar verirken bir takım sorumlulukları alacağımızı bilerek evleniyoruz kimseye güvenerek değil ben bir aydır bir gün önce akşamdan yapıyorum her çağırdığında da kibarca reddediyorum zamanla teklif etmeyi bırakıcağını düşü nüyorum

canım bende 3 aylık evliyim hergün yemek yaptım sadece 2 hafta çok yoğun olduğum için yapamadım o kadar tabiki bende her akşam orda yemeği düşünmüyorum

ben de her akşam orda yemeği düşünmüyodum:)
şimdi galiba ölüm çıkacak o evden
işin kötü yanı kv 46 yaşında :)
ben ondan önce öleceğim galiba

İnsana zarar veren en büyük en ölümcül virüs, düşünceleridir...FİKİR...fikrinde olaylara insanlara nasıl bakarsan o virüs yerleşir...seni yer bitirir..onları KV yada KP olarak görme evliliğine zarar verip oğullarına senden ayrılması seni boşaması için fikir verip, sen kocana dövdürüp, namusun hakkında iftira atıyorlarmı...Sanırım hayır bunları yaşayanlar var...onları dost olarak görüp öyle yaklaşmalısın...yanlarında sanırım kendini kasıyorsun gelin olduğunu hissediyorsun...zıpır bir çocuk gibi davran...şakalar espriler yap...eşin ve ailesi senin ailenden sonra sana sahip çıkıp, hastalığında koşacak tek insanlar...
laf sokmalara gelince herşeyi düşünürsen nefretle dolarsın...sende KV:KP olacaksınız eşinle...
ailenle kimseyi kıyaslama evlilik bu kültür farkı..

ben de her akşam orda yemeği düşünmüyodum:)
şimdi galiba ölüm çıkacak o evden
işin kötü yanı kv 46 yaşında :)
ben ondan önce öleceğim galiba

ne kadar gençmişş,Allah gecinden versin deme öyle:))) Şimdiye kadar aklıma gelen başıma geldi korkularımdan bahsetsem abartıyorsun der eşim yada bir arkadaşıma anlatsam aynını der ama yaşamayan bilemiyo işte neyse ki evimin anahtarını onlara verme düşüncesini uzaklaştırdım eşimden bir sürede o düşüncesiyle uğraştım durdum neymiş hırsız girse yangın çıksa koşar gelirlermiş sanki hırsız gelmeden önce onlara haber veriyor yada ailesi yakında olmayan anahtarı olmayanlar ölüyor saçma sapan düşünceler işte zaten onlardan gelen düşünceler eşimin ağzından çıkınca anlıyorum hemen onların dolduruşları olduğunu salağa yatıyorum bakalım şimdilik

Salağa yat yatabildiğin kadar
anahtarı vermemenin altındaki nedeni söyleme
yada eşinin eviniz yerine annesine gitmesine üzülmenin asıl nedenini
sadece bana yanlış geliyo de
evimizde vakit geçirsen daha mutlu olurum ne biliyim de
kötü olma
zorla kötü düşünmek zorunda kalma

İnsana zarar veren en büyük en ölümcül virüs, düşünceleridir...FİKİR...fikrinde olaylara insanlara nasıl bakarsan o virüs yerleşir...seni yer bitirir..onları KV yada KP olarak görme evliliğine zarar verip oğullarına senden ayrılması seni boşaması için fikir verip, sen kocana dövdürüp, namusun hakkında iftira atıyorlarmı...Sanırım hayır bunları yaşayanlar var...onları dost olarak görüp öyle yaklaşmalısın...yanlarında sanırım kendini kasıyorsun gelin olduğunu hissediyorsun...zıpır bir çocuk gibi davran...şakalar espriler yap...eşin ve ailesi senin ailenden sonra sana sahip çıkıp, hastalığında koşacak tek insanlar...
laf sokmalara gelince herşeyi düşünürsen nefretle dolarsın...sende KV:KP olacaksınız eşinle...

Düşüncelerimden bende şikayetçiyim hatta konumun başında da yazdık sık dık dua ediyorum Allahım kalbimden bu düşünceleri çıkartıyım yardım et bana diye ama bazı gözle görülür şeyler oluncada yine mi haklı olmak zorundayım diyorum iftira,dövdürme,huzur bozma yok kendince doğru olanı yaptıklarını düşünüyorlar kendilerince iyiliğimizi düşünüyorlar ama insan yaşam alanına girildiğinde huzursuz oluyor . ben bir bayan olarak bu zaman kadar ne kadar sıkışsamda kendi ailemden dahi maddi manevi yardım almamışken kendi ayaklarım üzerinde durmuşken eşim dediğim insanın bu kadar onlarsız birşey yapamaması ve beni de yönetmeye çalışmalarına benide meyillendirmeye çalışması sinirimi bozuyor. uafk ufak şeyler insanın içinde büyüyor .Ben bir bayan olarak ailem ve eşim de dahil(maddi-manevi) kimseye sırtımı dayamayıp hayatımı yönlendirmeye çalışırken insanların bana müdahale etmeye çalışmaları hatta çaktırmadan bunu zorlamaya çalışmaları zoruma gidiyor. Ama tabiki biliyorum zorda kalsam ilk koşacak insanlar onlar ... aradaki ufak çizgiyi korumaya çalışmak sanırım zor olan

Bencede düşünceyle alakalı benim kv. kp köyden yeni geldiler gelmeden önce diyodum ay gelsin hergün arardım kv. aramız iyidir. dün burayı okuyunca düşüncelerim değişti ben kv. dede böyle yaparmı diye. Bide benim kv. kp. köydeler kışın 2-3 ay burda kalıyolar. Bide ben istemediğim bişey yaparsa kv. de söylerim anne bu yapma ben yaparım diye.
Ha bide kv. kp görümcelerim hepsiyle iyiyiz konuşuruz rahatım yanı ay ben gelin falan tiriplerine girmiyorum. bakalım umarım iyi oluruz.

Bide ben kv demle konuşmayı düşünüyorum bu konuyu açıık açık dicem sende bende istemediğimiz bişey olursa söyleyelim ki birbirmize kırılmıyalım diye.

dengeyi kurmak zor bazen diyorum eşimin alışma evresi bazen diyorum ya daha da beter olup hep böyle giderse keşke imkanlar farklı olsaydıda yakında oturmasaydık mesela diyoki eşim her gün ara sor diyorum ne konuşcam hergün arayıp ne konuşulur nasılsın iyimisin diyip kapatçakmıyım yada sen arıyormusun diyorum sen bayansın diyo bence bu durumun alakası yok benden bekliyosa kendisinin de araması gerekmezki yada bizler bayan olduğumuz için onların üstlerine mi düşmemiz lazım veyahur 3 ,5 yıldır b,rlikteyim nişanlılıkla birlikte kv hiç beni aradığını bilmem hep ben arıcam onunda araması halimi hatrımı sorması gerekmezmi hep ben mi verici olmam lazım anlamadım gitti bu işleri sanırım e vlilik bana göre değilmiş :KK43:

ilk başlarda oluyor bu. benm cin eşim de yapardı; ara, el öp vs... saçma sapan şeyler ha bire. şimdiyse tık yok. o demeden ben ararım hatta durmadan annesini:KK66: boşver, şimdi yenisiniz ya eşin seni annesine fln iyi göstermeye çalışıyor. erkekler bayanlar kadar çabuk olgunlaşmıyor, hele evliliğin ilk yıllarında yaş da 20li yaşlarsa çocuk gibi oluyorlar...

Bencede düşünceyle alakalı benim kv. kp köyden yeni geldiler gelmeden önce diyodum ay gelsin hergün arardım kv. aramız iyidir. dün burayı okuyunca düşüncelerim değişti ben kv. dede böyle yaparmı diye. Bide benim kv. kp. köydeler kışın 2-3 ay burda kalıyolar. Bide ben istemediğim bişey yaparsa kv. de söylerim anne bu yapma ben yaparım diye.
Ha bide kv. kp görümcelerim hepsiyle iyiyiz konuşuruz rahatım yanı ay ben gelin falan tiriplerine girmiyorum. bakalım umarım iyi oluruz.

Bide ben kv demle konuşmayı düşünüyorum bu konuyu açıık açık dicem sende bende istemediğimiz bişey olursa söyleyelim ki birbirmize kırılmıyalım diye.

Umarım iyi olursunuz ama ben senin yerinde olsam açık açık konuşmak yerine istemediğin bir durum olduğunda kırmadan hafif bir sesle uyarmak, en baştan istemediğimiz birşey olursa konuşalım demek sanki gardını almak gibi araya sınır koyar gibi tabiki kv tanıyorsun belki de konuşmak işe yarayan bir tiptir seninkki

X