Ne yapmalıyım, nasıl davranmalıyım?

dryfc

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2014
2.568
1.628
34
Bir türlü ne yapmam gerektiğini bilemediğim bir konuyu size danışmak istiyorum arkadaşlar. Çalıştığım yerde bir arkadaş var. Benden birkaç ay küçük yaş olarak.İbadetlerini yerine getiren, efendi, ahlaklı bir çocuktur. Bir kardeş gibi görürdüm kendisini. Hiçbir şekilde kendisine karşı başka türlü bakmadığım birisi. Normal iki arkadaş gibi konuşurduk. Geçen aydan beri bir garip davranmaya başladı. İzin aldığımda hasta mısın hayırdır bugün gelmemişsin diye yazmış. Ben de yok izin aldım yazmıştım. Neyse zaman oldu ben biraz bir şeyler sezinlemeye başladım. Bir şey yazınca kardeşim diye cevap verdiğimde bozulmaya başladı. Daha sonra senin soyadın bu mu (kendi soyadını yazmış) diye yazdı bir mesajında. Kardeşim dedim diye mi yazdım. Evet dedi. Gerçek kardeşlik kan bağıyla olur falan filan yazmaya başladı. Ben bir şekilde öyle gördüğüm birine karşı asla farklı düşünmem diye belirttim. Daha sonra iş yerinde selam veren çocuk yüzüme bakmamaya başladı. Bir şey dediğimde cevap vermemeye başladı. Kendisine benimle ilgili sıkıntın var mı diye yazdığımda durum güncellemesi paylaşmış hareketli bir şarkı ve seni duymuyorum, telefona bakmıyorum tarzı bir yazı yazmış altına da. Ben de anladım var bir sorun demek ki, bu tür davranışlar beni üzer, kardeşim dedim yanlış anladın sanırım yazdım vedalaşıp engelledim. Sorun şu ki bu çocukla aynı kattayız karşılaşıyoruz muhakkak ve davranışları beni gerçekten geriyor. Ortada hiçbir şey yokken kendi kendine tavır alması. Tam bir ergen gibi yaşı 25-26 belki ama tam bir lise ergeni. Tavırlar, laf vurmaya çalışmalar filan. Hani direkt itiraf da etmemesine rağmen o kadar saçma sapan davranıyor ki anlamadım nasıl yaklaşsam? Çok uzun aslında ama kısaltmaya çalıştım. Siz sorarsanız cevaplamaya çalışırım. Bu çocuğa nasıl davranmalıyım? Bu şekilde davranmaması için nasıl bir açıklama yapmalıyım?

Neyin peşindesiniz hala ve davranışını neden değiştirmek istiyorsunuz?Çocuk size aşık ve kardeş gözüyle bakmıyor.Sizden karşılık alamayınca selamı kesmiş.Olabilir,tercih meselesi...sizde selam vermeyin ve konuşmayın madem.Neden ısrar ediyorsunuz hiç anlamadım.

Niye dert ediyorsun ki bukadar? Senden selamini kesmis sende diceni demisin. Ne selam ver ne yüzüne bak. Birak kendi kendine kavrulsun cocuk. Daha ögrenecek ki büyüyecek:)

Demekki o size karşı başka duygular besliyor.
Sizden de farklı tepki alınca üzülmemek için uzak durmayı tercih edebilir.

Sende neden bu kadar önemsedin ki?
Sürekli yazmışsın kardeşim diyip diyip yazmışsın. Evet tam bir ergen ama sende de ilgi yok değil daha kabul edememişsin.

Neyin peşindesiniz hala ve davranışını neden değiştirmek istiyorsunuz?Çocuk size aşık ve kardeş gözüyle bakmıyor.Sizden karşılık alamayınca selamı kesmiş.Olabilir,tercih meselesi...sizde selam vermeyin ve konuşmayın madem.Neden ısrar ediyorsunuz hiç anlamadım.
Bu ısrar değil. Ortada hiçbir şey yokken birden bire bu şekilde düşünüp laf vurmaya çalışması tavır yapması çok üzücü. Çünkü gerçekten farklı davranmadım.

Demekki o size karşı başka duygular besliyor.
Sizden de farklı tepki alınca üzülmemek için uzak durmayı tercih edebilir.
Üzülmemek için mi bilmiyorum. Sürekli bana laf vuruyor. Hiçbir şekilde aramızda bir şey geçmedi. Çok çocukça yavrular sergiliyor. Eğer üzülmemek için yapıyorsa hiçbir şekilde konuşmamam sanırım en iyisi olacaktır.

Sende neden bu kadar önemsedin ki?
Sürekli yazmışsın kardeşim diyip diyip yazmışsın. Evet tam bir ergen ama sende de ilgi yok değil daha kabul edememişsin.
İlgim olduğundan değil aynı ortamdayız sanki aramızda bir şeyler geçmiş de bu duruma gelmiş gibi davranıyor. Hiçbir şey geçmedi aramızda. Birden bire terkedilmiş gibi tavırlar sergilemeye başladı. Dikkat çekiyor etrafta da bu tavırlar. Geriyor beni bu durum sadece

Niye dert ediyorsun ki bukadar? Senden selamini kesmis sende diceni demisin. Ne selam ver ne yüzüne bak. Birak kendi kendine kavrulsun cocuk. Daha ögrenecek ki büyüyecek:)
Çok haklısınız sanırım benim de davranışlarını umursamamam gerek. Kimseyle kötü olmak istemiyorum sadece. Nasıl davranacağımı şaşırdım. Birden bire böyle davranmaya başladı çocuk. Direkt itiraf da etmedi ki diyeyim şu şu sebeplerden olmaz diye. Kendi kendine bir şeyler yaşayıp kendi kendine tavırlara gidiyor çok şaşkınım.

İlgilenip düşünmeye değmez.
Karşılık bulamayınca sapıtan bir tip belli.
Bunun devamı zaten o kız ka.ardıya gider söyleyeyim.
Başta da dediğim gibi düşünmeye değmez kalitesini belli etmiş işler öyle ibadet etmekle, efendi gibi davranmakla olmaz. Adam olan reddedilince de efendi gibi davranır.

İlgilenip düşünmeye değmez.
Karşılık bulamayınca sapıtan bir tip belli.
Bunun devamı zaten o kız ka.ardıya gider söyleyeyim.
Başta da dediğim gibi düşünmeye değmez kalitesini belli etmiş işler öyle ibadet etmekle, efendi gibi davranmakla olmaz. Adam olan reddedilince de efendi gibi davranır.
Umarım o kadar ileri gitmez. Ciddi anlamda şaşırdım, öyle garip davranıyor ki sanki ben aklını çelmişim seviyorum demişim de sonra terk etmişim gibi davranıyor. Halbuki hiçbir şekilde kendisine yazmazdım, kendisi bir şeyler yazardı cevap verirdim mesafeli bir şekilde konuda bahsettiğim gibi, aramızda hiçbir şey de geçmedi ki. Bildiğiniz ergen tavırları sergiliyor inanın. Doğal olarak insanın sinirleri bozuluyor. Kesinlikle çok haklısınız hiç muhatap olmamak en doğrusu olacak sanırım.

X