Ne yapmalıyım

Evli kalmak aynı evde yaşamak zorunda değilsiniz. 3 senedir hiç mi adapte olamadınız, hiç mi sağa sola tek gidemiyorsunuz? 3 sene A1 A2 seviyesi için yeterli bir zaman. Büyük marketlerde falan part time çalışacak kadar lisan öğrenmediniz mi? Size ev tutsun çocuğunuz okuldayken çalışın. Yurt dışına gidenlere hep söylüyorum, en kısa zamanda adapte olun ve lisanı öğrenin. Bundan daha önemlisi yok. Mesleği olanlar, mesleki yeterlilik denklik problemi yaşayacaksınız ona göre plan yapın, gerekirse vasıfsız eleman gibi bir yerde çalışmam gerekse çalışır mıyım diye test edin kendinizi.

Evet ani karar dönerseniz çocuğunuzun imkanlarını elinden alıp düzenini bozacaksınız. Mahallesindeki devlet okulunda ücretsiz en kaliteli eğitimi aldırmak varken burada özel okul servis derdine düşeceksiniz. Herkesin çocuğu özel okulda okumuyor tabi ki. Ama oradaki şartları burada özel okulda bulacaksını. Eğitim dili yabancı burada birden Türkçe'ye dönecek.

Kimse size mutsuzsan mutsuz kal bize ne demez. Çocukla böyle bir yola çıktığınız için fedakarlık yapmalısınız. Şartlarınızı değiştirmek sizin elinizde. Adam anlaşmaya çalışıyor gibi, oturun konuşun. Biz diye bir şey yok artık ama anne babayız deyin. Ne çocuğum ne ben ne de sen mutsuz olma deyin. Bebek olsaydı dönseniz fark etmezdi ama artık okul çocuğu.
B1 dil öğrendim ama kendi mesleğim için yeterli değil. Market vs gibi bir yerde düşünmedim. Konu buraya adaptasyon sorunu değil ben ennkolay adapte olabilen biriyim zaten. Konu geçinemediğimiz için yolları ayırma kararı verirsek çocuğun geleceği. Bende korkuyorum tabiki o da ayrı. Türkiye de bekar anne olmak iş hayatına dönüş servis peşinde koşmak, diğer çocukların babaları ile vakit geçirdiğini görürse oğlumun üzülmesi vs bir sürü. Anlaşmaya çalışıp çalışmadığından emin değilim.

Ailelerde yanınızda yok bu sizin için büyük şans biz hep aileden kavga edyoruz 3.kisilerden fikir ayrılıkları var demekki. Hakkınizda hayırlısı olsun
Aileler yüzünden daha doğrusu onun ailesi yüzünden zaten evliliğimin ilk yıkılışı oldu yeni evliyken hep kavga ettik. Son yıllarda azaldı uzak olmamız da sebep oldu. Hiç bir ev işine yardım etmek istemiyor çalışıyor diye ve ne yapsa lütuf gibi yapıp geriliyor. En son konu bu mesela bu konu ayrılığa geldi.

Evet orası öyle de ya çocuk 😔 birde tüm konfor alanımı bırakacağım bu da çok korkutucu geliyor gözüme.
Anne- baba rollerini unutmadan yola devam ederseniz çocuk etkilenmez. Konfor alanını bırakmama kısmı da sizde, konforlu ama mutsuz hayat...

Öyle yada böyle eşiniz boşanacak sizden hissi aldım yazdıklarınizdan özellikle tahammülü bitti demenizden çocuğu büyütelim sonra bakarız fikrine yanaşıyor gibi yapıyor ama bence bu görüntüde .Saygıyı iyice yitireceksiniz belliki terapi sevgi bitmiş çiftlerde işe yaramiyor.Ben olsam donmezdim.Hakkinizda hayırlısı

Cpa belgem yok, mali müşavirim. Şuan burda kafamı dağıtacak iş bulma durumunda değilimde karar verme aşamasındayım. Bana bugün planını yap dedi. Yani nerde yaşamak istiyorsun ne yapacaksın vs. Bende ona göre plan yapıcam dedi. Bir de beni şu çok kırıyor. Evliliğimizin başından beri o kadar kolay vazgeçiyor ki benden. Yani ben tekrar demeyelim barışalım vs. demeseydim çoookk önce biterdi herşey.
Bazı şeyleri zorlasak da olmuyor. Eşinizin bu şekilde yaklaşmasına üzüldüm. Umarım çocuğunuz ve kendiniz için doğru kararları verirsiniz.

X