Nereden başlayacagımı bilmiyorum..

Yildiztozu93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
274
109
31
Merhaba öncelikle. Suan 30 yaşındayım. Ve gerçekten nereden başlayacağımı bilmiyorum. Üniversitede 2 sene yerel yönetimler sonra da açıktan çalışma ekonomisi gibi iş imkanı çok zor olan bölümler okudum biraz da yanlış arkadaş yönlendirmeleriyle. Sonra 1-2 sene kendimi geliştirmek için ve biraz da gezmek için iş aramadım kurslara katıldım bilgisayardi ingilizceydi yemek kursuydu vs. Derken 24 de bende panik atak gibi bir sey başladı. O kadar çok çarpıntı yaşıyordum ki hiçbir şey yapamaz hale geldim 160 larda bir türlü dinmek bilmeyen carpinti bayilma hisleri göz kararmaları artık dışarı tek değil ailemle çıkmak istiyordum disarda bir sey olur da bayilir kalırım diye çok çok zor günler geçirdim sonra sevmediğimiz bir yere taşındık alısamadim 2019 daki virüste evden çıkma yasağı bunu iyice siddetlendirdi. Evde de tek kalamamaya başladım disari zaten yakın mesafe hariç gitmedim hiç. 2020 de tanıdığın yanında yönetici asistanı olarak girdim 3 ay gidebildim ofis taşındı sonra epey uzaga. Orası baya iyi gelmisti ilk hafta çok zorlansamda alismistim sonraki zamanlar. Ayni zamanda o sene biriyle tanıştım 1 sene önce de evlendim. Ben artık çok daha iyiyim ve psikolojim daha güçlü eskisi gibi değil en azından çok yol katettim. Ama iş için çok mu geç kaldım? 30 yaşında deneyimsiz birini kim ise alır ki?Ön muhasebe ofis elemani gibi yerlere çok başvuruyorum tabiki deneyimden ve yaştan alamıyorlar bile. Part time de çok iyi olur ilk etapta alışmam icin ama onu da bulamadım bu ara.Evden iş imkanıyla başlasam ama onda da dolandırıcı iş veren çok oluyor diyorlar. Napicagimi bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 😞

CEvrenizden sizi tavsiye edebilecek konumda birilerinden yardim isteyin, boyle kimler var bi dusunun..30 yas gec degil, basvur umidini kesme deneyimin de varmis bi taraftan is aramaya devam et

CEvrenizden sizi tavsiye edebilecek konumda birilerinden yardim isteyin, boyle kimler var bi dusunun..30 yas gec degil, basvur umidini kesme deneyimin de varmis bi taraftan is aramaya devam et
Söyledim çoğu kişiye tamam diyip salliyolar. Yine de bakim başka kim var. Deneyim 3 ay 1 seneden aşağı saymiyorlar maalesef :KK43: teşekkür ederim önerileriniz için 😇

30 yaş neden geç olsun ki? Benim teyzem priminin dolması için 50 yaşında tekrar işe başladı. Amacınız çalışmaksa 30 zaten genç bir yaş

Ön muhasebede yaş sınırı yok ki. 30 yaşı alırlar. Belli programları öğrenin netsis kesinlikle bir de eta mıydı öyle bir şey vardı. Ön muhasebe tecrübesi çok kolay edinilir. Hiçbir şey yapamazsanız gidin bir firmaya ücretsiz öğrenme amaçlı iki ay çalışmayı teklif edin. İki ayda ıcığını cıcığını öğrenirsiniz.

Evden iş yapmak size üç kuruş para kazandırmak dışında bir işe yaramaz. Ne sigortanız olur, ne kendinizi geliştirme imkanınız ne de sosyalleşebilirsiniz.

Söyledim çoğu kişiye tamam diyip salliyolar. Yine de bakim başka kim var. Deneyim 3 ay 1 seneden aşağı saymiyorlar maalesef :KK43: teşekkür ederim önerileriniz için 😇

Sallamayacak birilerini bulmaniz lazim, es akraba tum tanidiklara haber verin yardim edebileceklerdeb tabi cevresi cok olanlardan...biyere bi sekilde baslarsaniz daha iyi yerler icin referans olur, daha cok gencsiniz vazgecmeyin

30 yaş neden geç olsun ki? Benim teyzem priminin dolması için 50 yaşında tekrar işe başladı. Amacınız çalışmaksa 30 zaten genç bir yaş
Deneyimsiz olmak icin geç degil mi? Bazi yerlerde yaş sınırı 18-30 diyor iş başvurusunda yani ondan alamıyorlar belki de

Ön muhasebede yaş sınırı yok ki. 30 yaşı alırlar. Belli programları öğrenin netsis kesinlikle bir de eta mıydı öyle bir şey vardı. Ön muhasebe tecrübesi çok kolay edinilir. Hiçbir şey yapamazsanız gidin bir firmaya ücretsiz öğrenme amaçlı iki ay çalışmayı teklif edin. İki ayda ıcığını cıcığını öğrenirsiniz.

Evden iş yapmak size üç kuruş para kazandırmak dışında bir işe yaramaz. Ne sigortanız olur, ne kendinizi geliştirme imkanınız ne de sosyalleşebilirsiniz.
Yani onun kursuna gittim ama hiç iş hayatında çalışmadım hep en az 1 yıl deneyim yaziyor yetistirilmek uzere yazmıyor yetiştirilmek üzere yazsa bile orada da ticaret lisesi mezunu vs yazıyor. Ya çok teşekkür ederim dediklerinize bakiyim. Mesela eta çok duyuyorum iş ilanlarında var mı bildiğiniz ogrenebilecegim bir yer? Ve dediginiz mantıklı geldi ben mesaj atiyim firmalara ücretsiz ogrenmek için girebilir miyim diye hiç böyle düşünmemiştim 😇
Ev için haklısınız zaten sıkıldım evde son çare olarak düşündüm onu

Sallamayacak birilerini bulmaniz lazim, es akraba tum tanidiklara haber verin yardim edebileceklerdeb tabi cevresi cok olanlardan...biyere bi sekilde baslarsaniz daha iyi yerler icin referans olur, daha cok gencsiniz vazgecmeyin
Çok tesekkur ederim o kadar iyi geldi ki yazdıklarınız 😇 bir yazım yine millete hoş para istemiyorum onlardan

Yani onun kursuna gittim ama hiç iş hayatında çalışmadım hep en az 1 yıl deneyim yaziyor yetistirilmek uzere yazmıyor yetiştirilmek üzere yazsa bile orada da ticaret lisesi mezunu vs yazıyor. Ya çok teşekkür ederim dediklerinize bakiyim. Mesela eta çok duyuyorum iş ilanlarında var mı bildiğiniz ogrenebilecegim bir yer? Ve dediginiz mantıklı geldi ben mesaj atiyim firmalara ücretsiz ogrenmek için girebilir miyim diye hiç böyle düşünmemiştim 😇
Ev için haklısınız zaten sıkıldım evde son çare olarak düşündüm onu
Kursları vardır mutlaka. Ama kurstan sonra dediğim gibi bir yere haftanın iki üç günü de olsa giderseniz pratik yaparak öğrenirsiniz.

Bence mail atmayın, gidip yüzyüze görüşüp derdinizi anlatın. Öyle büyük bir yer olmasına gerek yok. Bu programları en küçük işletmeler bile kullanıyor artık.

Kursları vardır mutlaka. Ama kurstan sonra dediğim gibi bir yere haftanın iki üç günü de olsa giderseniz pratik yaparak öğrenirsiniz.

Bence mail atmayın, gidip yüzyüze görüşüp derdinizi anlatın. Öyle büyük bir yer olmasına gerek yok. Bu programları en küçük işletmeler bile kullanıyor artık.
Anladim çok teşekkür ederim önerileriniz için uygulamaya çalışıcam 🙏😇

X